Jump to content

Slika
- - - - -

Setup bassa

• Please log in to reply
407 odgovor(a) na ovu temu

#41 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2007 - 13:06

opet mi se to isto dogodilo, nije kriv vrat - to je kriva ona spravica kojom se štima visina žice na nut-u ... tj. nije kriva spravica nego sam ja kriv što je ne znam koristit :notrust:

dakle, nut. ti imaš just a nut 1, jel tako?!stvar je dosta jednostavna jer možeš svaku žicu zasebno štimat. poanta je u tome da visina žice prati zakrivljenost fretborda. štimaj si visinu tako da ti svaka žica (donji rub žice) bude jednako udaljena od praga.a, kolko trebaju visoko biti žice ovisi o tebi. ja volim štimati što niže bez da pragovi zuje. dakle, spustim skroz nisko i onda postepeno dižem dok žice ne prestanu zujiti na prvim poljima

#42 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2007 - 15:17

eto sređeno, G žica mi bila prenisko, pa je onda i prvo polje bilo G :) jesam blesav :unsure:

#43 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2007 - 12:25

eto opet ja :unsure: otkad sam počeo stalno slepat pred tjedan-dva, G žica mi stalno puca kod sedla, šta bi trebao napravit da sredim to?znam da sam o tom problemu već čitao negdje na forumu, ali ne mogu nać gdje :)

#44 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2007 - 12:31

pogledaj jel ti na konjicu postoji koji ostar dio preko kojega ti zica puca... ako ima malo to isturpijaj.

#45 jkricka

jkricka
  • Members
  • 597 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2007 - 12:39

eto opet ja :unsure: otkad sam počeo stalno slepat pred tjedan-dva, G žica mi stalno puca kod sedla, šta bi trebao napravit da sredim to? znam da sam o tom problemu već čitao negdje na forumu, ali ne mogu nać gdje :)

Mislim da cemo ti morat uzet licencu za koristenje SS -a. Mozda palo prejako cupkas G zicu? :smile:

#46 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2007 - 12:42

thnx Hilikus, probat ću pa ćemo vidjet dal će puknut

#47 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2007 - 12:44

Mislim da cemo ti morat uzet licencu za koristenje SS -a.

hehe :bigsmile:

Mozda palo prejako cupkas G zicu? :smile:

pa i treba bit jako, barem Louis Johnson kaže tako na svom videu, lol :push:

#48 Funk_

Funk_
  • Members
  • 2094 posts

Vrijeme objave: 24 Srpanj 2007 - 00:14

treba čupat! :mad:koje žice koristiš? ja sam ih dosta izlomio... najjače su se pokazale d'addario. (po meni)

#49 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 24 Srpanj 2007 - 00:57

tada sam koristio one warwickove skupe ... zaboravio sam kako se zovu, black label il tako nešto, to su mi bile zakon žiceali problem je bio u ovome što je Hilikus rekao, a ne u žicama ... thnx :D Hilikusod tada mi niti jedna nije pukla ... trenutno eksperimentiram sa flatwoundicama malo, pa i ne slepam baš previše ... :laugh:

#50 Boppin Ted

Boppin Ted
  • Members
  • 21 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2007 - 07:20

Da li se thuss rod štima (frče) sa naštimanim ili otpuštenim žicama?

#51 Duff BP

Duff BP
  • Members
  • 408 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2007 - 09:03

tada sam koristio one warwickove skupe ... zaboravio sam kako se zovu, black label il tako nešto, to su mi bile zakon žiceali problem je bio u ovome što je Hilikus rekao, a ne u žicama ... thnx :cool: Hilikusod tada mi niti jedna nije pukla ... trenutno eksperimentiram sa flatwoundicama malo, pa i ne slepam baš previše ... :laugh:

daj iznesi koje iskustvo sa flatwoundarama na fretedu....mislim ih stavit,svidza mi se feeling pod prstima,ali nikad ih probao na ne-fretless basu :S

#52 Chef

Chef
  • Members
  • 224 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2007 - 09:13

Da li se thuss rod štima (frče) sa naštimanim ili otpuštenim žicama?

mislim da je sve isto

#53 LoBass

LoBass
  • Members
  • 1022 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2007 - 09:59

mislim da je sve isto

Nije isto.Kak ćeš znat kad je ok ak nemaš žice normalno zategnute?I mala promjena napetosti ti mijenja zakrivljenost! Recimo steel i nickel žice. Ja za steel otpustim, a za nickel (koje imaju veću napetost) malo zategnem thruss rod.Da ne velim da i za različite štimove možeš/trebaš to radit. :cool:

#54 Jelenko

Jelenko
  • Members
  • 2692 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2007 - 10:22

Nije isto.Kak ćeš znat kad je ok ak nemaš žice normalno zategnute?I mala promjena napetosti ti mijenja zakrivljenost!

istina. treba drzat zice gore. nije obavezno, al samo si kompliciras zivot ako ih skidas

#55 27B-6

27B-6
  • Members
  • 332 posts

Vrijeme objave: 23 Rujan 2007 - 10:20

Ja ih ne skidam, ali ih potpuno otpustim. Ionako ne mogu okretati imbus ako su zategnute.

#56 Chef

Chef
  • Members
  • 224 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2007 - 08:13

Nije isto.Kak ćeš znat kad je ok ak nemaš žice normalno zategnute?

ja osobno ne otpuštam žice, ali sve je isto jer ćeš kad ih zategneš viditi kako stoji vrat.. I'm easy - pa kažem svejedno :001_wub:

#57 LoBass

LoBass
  • Members
  • 1022 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2007 - 10:13

ja osobno ne otpuštam žice, ali sve je isto jer ćeš kad ih zategneš viditi kako stoji vrat.. I'm easy - pa kažem svejedno :001_wub:

No dobro, al ipak je to bedasto. Mislim kakvo je to uopće pitanje! Kaj ti treba neko reć da ak si recimo preveć zategnul, pa onda lijepo sve uštimaš i onda skužiš da je previše, pa buš onda ponovo opuštal sve žice, pa štimal da vidiš jel oke....... :laugh:

#58 Boppin Ted

Boppin Ted
  • Members
  • 21 posts

Vrijeme objave: 27 Rujan 2007 - 07:51

Kome da u Zg dam da mi promjeni pupove i napravi setup?

#59 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 27 Rujan 2007 - 10:08

naštimanim.

#60 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 28 Rujan 2007 - 22:31

daj iznesi koje iskustvo sa flatwoundarama na fretedu....mislim ih stavit,svidza mi se feeling pod prstima,ali nikad ih probao na ne-fretless basu :S

A šta ja znam. Meni najviše odgovaraju pod prstima, ali sound na wick-u mi onda nije baš nešto. Ne znam, volio bi ih probat na Fender-u. Ono što mi se sviđa je što bolje radim slide sa njima i vibrato isto, nekako više feelinga. Slep zvuči poprilično loše. Kad idem preko 12. polja mi malo zvuče out of tune (setup je bio ok). A u biti, samo je stvar na što se navikneš.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.