Jump to content

Slika
- - - - -

Setup bassa

• Please log in to reply
407 odgovor(a) na ovu temu

#21 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 23:06

radim prvi put setup :laugh: G žica mi šušti kada je puknem praznu, a kada je pritisnem na prvom polju opet je G ... to jest ima isti ton prazna i na prvom polju ... kako to? i šta bi trebao napravit da je namjestim kako treba? thnx

#22 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 23:21

oktave namjesti, ako znas, ako ne jebiga. :laugh: :cry: :toung: :love:

#23 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 23:25

ne znam :embarrest: vidim da je thule nešto spominjao oktave na početku topica ... idem po tome probat namjestit

#24 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 23:26

Thule je to jako lijepo objasnio, sve imas tamo, sretno!

#25 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2007 - 00:01

thule, jedno brzo pitanje ... mogu li naštimavat oktave dok su mi žice skroz zategnute ili ih moram odpustit slike ubrzo dolaze ... :laugh:

#26 Chef

Chef
  • Members
  • 224 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2007 - 10:06

radim prvi put setup :laugh: G žica mi šušti kada je puknem praznu, a kada je pritisnem na prvom polju opet je G ... to jest ima isti ton prazna i na prvom polju ...

WTF? kako je to moguće? pa onda ti prag nije dovoljno dobar/visok , ne kužim... :confused: krivi vrat? mislim da to nema baš puno veze s oktavama...

mogu li naštimavat oktave dok su mi žice skroz zategnute ili ih moram odpustit

otpusti ih obavezno prvo

#27 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2007 - 10:14

WTF? kako je to moguće? pa onda ti prag nije dovoljno dobar/visok , ne kužim... :confused: krivi vrat? mislim da to nema baš puno veze s oktavama...

Da, to sam i ja pomislio, ali ne može biti krivi vrat jer kad sam dobio bas imao je stare žice i sve je bilo ok. Tj. oktave su bile malo raštimane i žice su bile prenisko. Skinuo sam žice, stavio nove i sve lijepo naštimao. Jedino ne mogu G žicu naštimat. :weird: Na 12 polju mi zvuči kao F#, a harmonik mi je G :weird: Ma odnest ću ja nekome bass tko se više kuži u to.

#28 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2007 - 08:58

krivi vrat?

Izgleda da mi je kriv vrat. :amazed: Samo ne kužim kako se mogao tako nabrzinu iskrivit, samo sam skinuo sa njega stare žice.Možda zato što su te stare žice bile sto godina na bassu?Da li se može tu šta napravit ili je bolje da niš ne diram? :worried:

#29 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2007 - 09:09

Izleda da mi je kriv vrat. :amazed: Samo ne kužim kako se mogao tako nabrzinu iskrivit, samo sam skinuo sa njega stare žice.Možda zato što su te stare žice bile sto godina na bassu?Da li se može tu šta napravit ili je bolje da niš ne diram? :worried:

cek jel to na streameru??? :confused:Da, odnesi ga nekom strucnom.

#30 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2007 - 09:15

cek jel to na streameru??? :confused:

da :cry: valjda će se to moć sredit, bass mi skroz odgovara ...

#31 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2007 - 09:25

da :cry: valjda će se to moć sredit, bass mi skroz odgovara ...

Aj provaj to slikat pa stavi tu. Kontaktiraj tog sta ti je proda i otidjite zajedno do nekoga sta se bavi time i vidite jeli se to moze popravit i jeli stvarno vrat kriv. Ako je trazi novce nazad. A wickova ima dosta u opticaju, pa ce ti vec naletit nesto sta ti odgovara.

#32 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2007 - 10:20

Izgleda da mi je kriv vrat. :amazed: Samo ne kužim kako se mogao tako nabrzinu iskrivit, samo sam skinuo sa njega stare žice.

mogao se skriviti ako si stavio deblje žice nego što su bile.međutim, sumnjam da je stvar do vrata jer bi ti onda (vjerojatno) bilo problema na svim žicama, a ne samo na g.provjeri si zakrivljenost vrata tako da uhvatiš žicu na prvom polju i odmah poslije zadnjeg polja i vidi koliki ti je razmak između 9-og praga i žice (trebao bi biti malo deblji od osobne). ako ti je vrat kriv, onda namjesti truss rod.a, što se tiće oktava prvo skrati g žicu do kraja (odšaravi ono sedlo do kraja da dođe do kraja bridgea prema magnetu), naštimaj bas vidi da li ti je (približno) isti ton otvorene žice i na 12-om polju. ako nije, pomalo produljuj žicu dok ne bude.eo, nadama se da sam bar malo pomogao:amuse: ako ne, onda sorry:embarrest:

#33 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2007 - 10:35

zvone, to sam sve uglavnom radio, ali kada naštimam bass, bez obzira što napravio (sedla, visina žica, bridge) prazna G žica proizvodi neki "umjetni" G, a prvo polje na G žici ima onaj pravi G koji treba bit na praznoj žici :notrust: a na dvanaestom polju je naravno F# :notrust: jedino nisam truss rod dirao, jer mi se ne da petljat baš s tim ... prvi put vidim nešto tako :confused:

#34 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2007 - 11:29

mozes i sam narihtati vrati ali moras biti oprezan; vrtis po četvrtinu kruga pa provjeravas kako izgleda i uvijek sa zicama gore nastimanim u standardnim stim; iako meni to smrdi nekak jos uvijek na oktave; ak ti na 12. polju G zice pokazuje fis a na prvom polju g; logicki cini se da mu treba ''pomak za jedan prag''; i da oktave nebi preporucio stimati sa nategnutom zicom, otpustis pomaknes sedlo nastimas i testiras.

#35 thule

thule
  • Members
  • 613 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2007 - 11:57

@funky:u prvom postu sam ti opisao kako ja radim setup.... ako ne želiš sam prčkat da šta ne zezneš, možemo se dogovorit da ja pogledam bass i vidim što je u pitanju i što se da napraviti (pa to i napravim)! uglavnom, ako treba štimati šipku onda bi bass trebao ostati kod mene jedan cijeli dan (da se drvo 'slegne'), valjda možeš toliko vremena bit bez bassa?

#36 thule

thule
  • Members
  • 613 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2007 - 12:01

mogao se skriviti ako si stavio deblje žice nego što su bile.međutim, sumnjam da je stvar do vrata jer bi ti onda (vjerojatno) bilo problema na svim žicama, a ne samo na g.

možda se vrat izvitoperio?! :laugh: uglavnom, glupo je pogađati ovako na neviđeno.... trebao bih vidjeti bass pa će se onda lakše donjeti 'dijagnoza'

#37 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 12 Veljača 2007 - 21:54

uff sve je ok ... došao streamer sa setup-a ... ja sam paničario bezveze :embarrest: bass je ludnica ... slikao bi ga sad da ga vidite, al nemam s čim trenutno ;) ako nekoga zanima kako zvuči, mogu snimit par sound clipova ...

#38 jkricka

jkricka
  • Members
  • 597 posts

Vrijeme objave: 13 Veljača 2007 - 07:58

Mene zanima u cemu je bio problem?

#39 zamarija

zamarija
  • Members
  • 19 posts

Vrijeme objave: 24 Veljača 2007 - 20:04

imam jedno pitanje, nadam se da nije glupo... a kad su dvije šipke ???

#40 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2007 - 11:46

Mene zanima u cemu je bio problem?

opet mi se to isto dogodilo, nije kriv vrat - to je kriva ona spravica kojom se štima visina žice na nut-u ... tj. nije kriva spravica nego sam ja kriv što je ne znam koristit :notrust:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.