Jump to content

Slika
- - - - -

Zašto iz glazbene škole izlaze debili?

• Please log in to reply
398 odgovor(a) na ovu temu

#381 varichello

varichello
  • Members
  • 3587 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2015 - 11:24

sve sređeno, samo još se mislin oću li riblji ili mesni meni.

#382 ćelavi

ćelavi
  • Members
  • 180 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2015 - 11:33

samo mislite na jelo...kaze netko kad idemo svirati imate jelo i pice..nit jedem bas nesto nit nesto posebno pijem..jedva cekam da dobijem lovu i brisem doma ..

#383 varichello

varichello
  • Members
  • 3587 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2015 - 11:53

jebiga, znaš onu o muškarčeve 3 faze...

1. faza 1-40 godina=ala šta san jeba, ala šta bi jeba, ala šta bi ju štrukava

2. faza 41-60=mmm, šta san lipo poija, ajme lipo li san popija, ala lipe spize, uimeisusovo koje lipo uje i vino

6. faza 61-smrt=ala šta san se lipo posra, ala koje meko govno san jutros istovarija...

ja san u ovoj fazi 2.

#384 ćelavi

ćelavi
  • Members
  • 180 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2015 - 12:15

nisam ni ja daleko od faze 2 al nije mi nesto da cu umrijet za jelom..sjecam se jednog rucka za krizmu ..gosti nasih godina i rucak i oni svrsavaju na odojak i kobasice..jebote ko da to nikad nisu vidjeli..i samo pricaju o zderanju ..nista drugo ne znaju osim o jelu

#385 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7391 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2015 - 12:17

to je u ovim podnebljima uvrijezeno kad nemas sta razgovarati da pricas o jelu

npr englezi pricaju o vremenu itd

#386 ćelavi

ćelavi
  • Members
  • 180 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2015 - 12:34

to je u ovim podnebljima uvrijezeno kad nemas sta razgovarati da pricas o jelu

npr englezi pricaju o vremenu itd

onda sam ja englez 

#387 varichello

varichello
  • Members
  • 3587 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2015 - 12:42

amerika i engleska bit će zemlja proleterska!

#388 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7391 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2015 - 14:14

onda sam ja englez 

a ja sam onda finac

"comfortable silence"

#389 ćelavi

ćelavi
  • Members
  • 180 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2015 - 09:45

možemo se vratiti opet na temu?zahvaljujem..s godinama dolazim do zakljucka da ne mogu vise pouzdano tvrditi sta je bolje ici ili ne ici u skolu..ja imam muzicko obrazovanje za ovo sta ja radim od njega samo imam koristi..istina da u skoli ucis puno stvari potpuno nepotrebnih kao u svakoj skoli..od rodenja mozarta pa razlicitih teorijskih problema meni je to sve bilo ok..ali problem je sta ja s kakvim takvim znanjem i ucenjem parametara muzike po vaznosti,sto znaci da najvise je naglasenost sposobnost tocnog sviranja ritma..onda harmonija itd...znaci poslagane po nekom elementu vaznosti..znaci da sposobnost tocnog ritma mora biti izvjezbana do savrsenstva..svako odstupanje izvjezbani muzicar osjeti..jednostavno mi smo morali bit tocni u ritmu..mogli smo svirati pjesmu etidu s 50 harmi bilo sta ali ako nisi tocan u ritmu nisi dobro odsvirao..problem postoji kad sviram s nekim tko takav nacin sviranja nije radio..da se razumijemo to se vjezba dugo..ja ne mogu odsvirati kako treba svoju dionicu..problem su gitaristi -ritam gitaristi koji su van ritma!!pocinjemo svirati prvi tak prvo doba je ok druga labava treca plese ,cetvra je van ritma a da ne govorim da u drugom taktu prva doba mu je gdje je trebala bit npr osminka ili 16 u prvom taktu!!Znaci pozurio je gotovo tri dobe!!Kad sviram neki prijelaz i trebam imati oslonac u njegovom ritmu on je ubrzao..to vise nije taj prijelaz..bas sam ga slusao..prvu pogodi u prvom taktu i to je to dalje sta bude..slusao sam bendove gdje je cijeli bend van ritma..samo da jedan ubrza moraju i svi drugi..raspad sistema..meni je to sve neko improviziranje ono sviramo pa sta nam bog da..kako raditi s takvim "talentima"?ja nemam vremena njega uciti na probama osnovne muzike..mi trebamo se spremati za nastup,a on s ritmom nije na ti..jednom liku sam dva sta objasnjavao kako u ritmu svirati d-mol,d-dur -d,7..ok svi mi grijesimo nekad puno nekad malo ali vazno je znati sta se krivo napravilo,jedan kriv akord i nece poremetiti pjesmu ali kad ubrzas pjesmu to je vec nesto drugo ..ja kad sviram nikad nisam opusten uvijek se slusam hocu li ubrzati da se stignem koregirati ..nemojte ovo shvatiti kao neko moje preseravanje 

#390 varichello

varichello
  • Members
  • 3587 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2015 - 12:23

jednom rječju METRONOM

tema prožvakana miljun puta.

neko ga ne voli, neko ga mrzi, nekomu ne treba, nekome je neophodan...

#391 ćelavi

ćelavi
  • Members
  • 180 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2015 - 12:53

jednom rječju METRONOM

tema prožvakana miljun puta.

neko ga ne voli, neko ga mrzi, nekomu ne treba, nekome je neophodan...

hehe znam ja to ali ajde kak ces ti velikim muzickim facama objasnit da on ne kuzi ritam?taj moj koljega je kik pun iskustva samo neke price kemije ..

#392 varichello

varichello
  • Members
  • 3587 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2015 - 13:08

pa vrlo jednostavno...

na probi se snimite usuvo, pusti ga nek svira...

po snimci upali metronom i vidite koliko "štrapa" u tempu...

ako to stvarno štrapa za popizdit i ako počne sa pričom "ne treba meni metronom, nije bitan tempo, to je rok en rol" odjebi ga.

ne razumin di je problem...ko da namjerno želiš svirat sa nekin ko ti ne paše, da bi nama moga plakat ovdi :-)

#393 ćelavi

ćelavi
  • Members
  • 180 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2015 - 13:30

pa vrlo jednostavno...

na probi se snimite usuvo, pusti ga nek svira...

po snimci upali metronom i vidite koliko "štrapa" u tempu...

ako to stvarno štrapa za popizdit i ako počne sa pričom "ne treba meni metronom, nije bitan tempo, to je rok en rol" odjebi ga.

ne razumin di je problem...ko da namjerno želiš svirat sa nekin ko ti ne paše, da bi nama moga plakat ovdi :-)

sad pisemo ozbilno ..svirao sam s jednim likom dosta dugo,uglavnom doslo je skoro do tucnjave na probi i zato sto su mu i drugi govorili da je van ritma..i njemu je to islo na jaja sta mora bit tocan,..ok njega smo ostavili dam oglas javi mi se njih 10 od toga su njih 8 isti koa i ovaj prvi..pa koji je racku jel nitko ne zna tu jebenu ritam gitaru odsvirati kako treba?ako to ne mogu pa nek onda odu kopati njivu..od tih 10 jedan jedini sta je znao a taj je 300 km od mene..i onda mi osta ovaj..pogodim svirku da ne idem sam svirati uzmem i njega i onda mi je bolje da odem sam..pun mi je racku i muzicira i tog preseravanja prici i svih drugih suvernira..njemu je bed sta nije svirao 5 sati za sitnu lovu!!!haha 

#394 spoonman039

spoonman039
  • Members
  • 408 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2015 - 18:13

opet puno nepotrebnog offtopica  :glare:

ali nema veze, ritam se riješi metronomom. proces je spor, ali učinkovit. naravno, tu je i brojanje "pr-va dru-ga tre-ća če(tvr)-ta" za one kojima je to draže. u početku preporučujem oboje, kasnije se može jedno izbacit..

manji je problem ako osoba ne vježba dovoljno ili nikako. to je lijena osoba, ili nema vremena, ali barem znaš i ti i on na čemu je. ali ako osoba ne prihvaća da je u nečem loša, i još smatra da se ne treba poboljšavat u tome, onda je to nedostatak zdravog razuma. tada samo ti znaš na čemu je, a on je nerealan. to opet nema veze sa glazbenom školom..

ja sam odjeba ritam gitariste. imam u bendu lead gitarista koji je vokal i još 2 bassista  :w00t:  (ja sam bubnjar)

#395 ćelavi

ćelavi
  • Members
  • 180 posts

Vrijeme objave: 22 Prosinac 2015 - 08:13

opet puno nepotrebnog offtopica  :glare:

ali nema veze, ritam se riješi metronomom. proces je spor, ali učinkovit. naravno, tu je i brojanje "pr-va dru-ga tre-ća če(tvr)-ta" za one kojima je to draže. u početku preporučujem oboje, kasnije se može jedno izbacit..

manji je problem ako osoba ne vježba dovoljno ili nikako. to je lijena osoba, ili nema vremena, ali barem znaš i ti i on na čemu je. ali ako osoba ne prihvaća da je u nečem loša, i još smatra da se ne treba poboljšavat u tome, onda je to nedostatak zdravog razuma. tada samo ti znaš na čemu je, a on je nerealan. to opet nema veze sa glazbenom školom..

ja sam odjeba ritam gitariste. imam u bendu lead gitarista koji je vokal i još 2 bassista  :w00t:  (ja sam bubnjar)

znam da je offtopic a vidis da uglavnom nema bas pisanja po forumu..metronom je najbolji ucitelj...ali kod ovog ili  slicnih muzicara treba krenuti od pocetka da on shvati u cemu grijesi a to je proces koji bi trajao najmanje 6 mjeseci..cak i duze..ritam je stvar koja se uci..a sta se tice vjezbanja..to nije vjezbanje tehnike sviranja vjezbanje ritma vec samp puko nizanje akorda i skidanje pjesama..i kak sad on funkcionira u bendu..vrlo jednostavno..nafrlje se i nitko nikoga ne cuje i u toj buci..sve stima..a onda kad se izvuce van iz te galame kad na suho svira vidi se sta zna..i nis ja ne bih imao protiv toga,neka svira kako hoce,da mi nije zasrao pola nastupa u subotu..prvo se s tom glupom gitarom otfrljio da sam sebe nisam cuo ,drugo sta je svaku pjesmu ubrzao do neprepoznatljivosti..jasno da on ne kuzi da je ubrzao ne za jedan vec za 10 udraca!!!ali on je muzicara prepun iskustva faca..1000 ideja kak bi to on jer su oni to tak radili prije..sve zna a pojma nema..zao mi je sta nisam prije skuzio da nihe tocan u ritmu..

#396 ćelavi

ćelavi
  • Members
  • 180 posts

Vrijeme objave: 22 Prosinac 2015 - 08:35

Evo primjera zasto je bitno imati znanje koje koliko toliko steknes u muzickoj..zadatak je bio ovakav..ritam je 2/4..uvod je u triolama,pjesma i prijelazi u osminkama..i svaki put kad sam svirao uvod bio sam brzi sa 5 udaraca..zahvlljuci njegovog ritam sekciji..gdje je fulao?njemu su triole kad ih slusa 4 puta valjda brze od osminki i umjestu da slusa i broji osminke on  je slusao triole ..posto nikad nije vjezabao ni radio tako nesto pobjegao je u ritmu za najmanje 5 udaraca..a zadatak za nekoga tko je radio i ucio ritam nije uopce tezak..ali moj gitrista veeeliki muzicari pada na zadacima iz nizih razreda muzicke skole!!slijedeci put kad cu trazit nekoga za sviranje imate ce ritmicke zadatke a onda tek sviranje pjesama..hahaha

#397 xZeus

xZeus
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2017 - 11:40

U glazbenim školama se uči barok iz razloga što je to klasična glazba i što zahtjeva kao npr. etide d razviješ tehniku prstomete,brzinu sviranja koja te priprema da odsviraš u budućnosti pjesmu koju želiš. ako u jakoj glazbenoj školi kao što sam ja naučiš dobro solfeggio i baratat klavirom izlaze vrlo dobri glazbenici koji znaju iz prvog slušanja nać na klaviru i odsvirat pjesmu.

#398 varichello

varichello
  • Members
  • 3587 posts

Vrijeme objave: 24 Ožujak 2017 - 11:39

evo kad si oživio temu, a bio sam diskutirao dosta ovdje...

malac mi je završio osnovnu gl. školu lani.

mučio se jadan...ali ne što on nema talenta ili ne zna svirat, nego što satare ova regularna škola. sa dvosmjenskim rasporedima, debilnim programom i slično.

po meni ova regularna škola (i osnovna i srednja škola) radi debile i kretene i od djece i od roditelja...(imam dicu i u osnovnoj školi i na fakultetu jednoga, pa znam stanje zadnjih 10-15 godina u školstvu i šta sve prolaze djeca i roditelji)

a što se tiče glazbe...pa evo moj malac što je bio na klaviru u glazbenoj školi je okupio bend, imaju kućne probe...ovaj najmlađi mi uči bubnjeve (ne ide u glazbenu školu, uči ga jedan od najboljih ST bubnjara, moj skoro pa kućni prijatelj)...

ovi što je bio u gl. školi...pa on ima više smisla za bend, za sviranje, pa čak i za snimanje (imaju par snimaka mobitelom i nevjerovatno je kako je to sve uštimano da se svaki instrument čuje i kako zvuči) nego što sam ja samouki polu-kvazi glazbenik imao sa recimo nekih 5 godina sviranja ako ne i više.

on već sada, sa 14 godina može al pari svirat u nekom iskusnom bendu bez ikakvih problema.

to je moje iskustvo sa mojim sinom...

#399 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17589 posts

Vrijeme objave: 02 Travanj 2017 - 10:16

Ma sve je to individualno, kome duh i muzikalnost satare škola ta/j ga niti ima. Evo moje kolegice iz benda, vjerujem da će biti zanimljivo pročitati intervju :)

http://www.novilist....-uzor-za-Carmen

Ali ipak, znatiželjna sam, recite nešto o tom rock bendu, jeste li imali autorskih pjesama, to je pravo otkriće!

– Haha... Nismo imali autorskih pjesama. Bio je to rock band »Leslie's Back«, kao Lassie se vraća kući. ali nije Lassie nego Leslie, kao pojačalo. To je bila moja splitska ekipa. Na Akademiji sam se više družila s Dalmatincima nego sa svojim Zagrepčanima. Bila je to neka ljetna  kombinacija s kolegom koji me pozvao da radimo na nekim ljetnim  gažama u Splitu. Izvodili smo glazbu '70-tih, znači Zeppeline, Depp Purple, Marvina Gayea...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.