Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

TC Electronic bas pojačala...

• Please log in to reply
368 odgovor(a) na ovu temu

#41 SUHI TITO

SUHI TITO
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 16 Rujan 2010 - 22:04

evo mog novog pojačala: Posted Image vratio sam se na TC. nema dalje (po meni), kad sve uzmeš, sabereš i oduzmeš.ovaj kombo nov košta samo 650 eura, mislim da nema kvalitetnije opcije za tu lovu. naravno nije sve u cijeni, ali pojačalo je stvarno fantastično. karakter i snaga za svaku situaciju. ne mogu zamislit scenario u koji se ne može uklopiti ovaj kombo.ugradjeni tuner / mute sistem, visoko kvalitetni kompresor, tube simulator, tweeter kontrola na frontu kao i bal.output takodjer naprijed, preset kontrole, fantastičan ekvilajzer..................................a sound, opet kažem - čista desetka!!! jedina mana, odnosno dvije - težina (32kg) i nedostatak ulaza za dodatni box, ali tu se moram opet vratit na onih 650 eura.... :thumbup:

....ma jebeš sve to što mi ćakulamo ako ti uživš u soundu :lol: ti znaš što te diže :lol: TC - vrhunska firma nemoš falit:blushing: bit svega koliko uživaš :lol::lol::lol:

#42 Cozy

Cozy
  • Members
  • 3209 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2010 - 13:28

Ma treba mi za manje prostore i mobilnost mi je na 1.mjestu uz zvuk i hendlanje B žice. Zanima me čisto razlika u karakteru zvuka... markbass mi se čini dosta transparentan ali mi čak i više paše od phil jonesa (neo zvučnici) koji mi je do sada bio br.1. ? Planiram tu kupnju već duže vrijeme i nadam se da ću ju i realizirati do kraja godine. Ali eto da ne silujem temu, može samo mala rasčlamba s obzirom na zvuk? TC/MARK:ohmy:

TC RH450 vs MB LM250 znam da nije fer usporedba (cijena i snaga), ali evo mog skromnog iskustva preko slabasnog 10" hartke alu drivera... mark je nekako transparentniji i bolje zvuci sa flat postavkama. to bi ustvari znacilo da je TC u startu 'ofarban' i treba se malo poigrati sa eq da se dobije taj hifi markbass ton.i tu prestaje svaka slicnost :wink:kad se tako cisti zvuk malo odvrne MB brzo dolazi u onu svoju after 12 o'clock zonu gdje pocinju cujna izoblicenja bez pojacanja glasnoce, dok TC i dalje dize glasnocu i zadrzava postojan ton. naravno, sa takvim driverom i u stanu nisam mogao probati dokle to ide, ali zvuci obecavajuce :001_cool: buduci da se jedva skupilo para za glavu, nema se za zvucnik, pa ce TC jos neko vrijeme glumiti pretpojacalo spojeno na studijski mikser i monitore.to je jedan od dobrih nacina za upoznavanje sa onim carima koje su prevagnule kod kupnje: odlican DI, muzikalan kompresor, poluparametricki eq, simulacija cijevi...sto se ovog zadnjeg tice, stvarno obogacuje zvuk na pravi nacin, pogotovo na manjim vrijednostima. od nice 'n' sleazy do dazed & confused bez problema.tropojasni kompresor pak dodaje toliko punoce zvuku da imam griznju savjesti koristiti ga na ustrb tehnike sviranja. skoro je nevjerovatno kako dobro zvuci npr. E7 kombinacija (G>19, D>18, A>19, E>0) pri istovremenom i naizmjenicnom okidanju zica. kao da akord i prazna zica uopce ne utjecu jedno na drugo. jos kad dodas malo 'cijevi'...:001_wub:pa onda sve to lijepo spremis u jedan od 3 preseta... :thumbup1:uglavnom, svega toga nema na markbassu bez dodatnih drangulija, pa ko voli nek izvoli. ukratko, ovako na prvu loptu, MB je takmac jedino po cijeni i cistoci zvuka na umjerenim glasnocama, a sve ostalo je na strani TC-a. e, jedino sto mi kod TC-a smeta je nedostatak power switcha na prednjoj ploci :biggrin: kad naidjem na kakav jaci box, napisem jos koju...

#43 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 29 Studeni 2010 - 22:13

Ja imam par pitanja za one koji znaju oko TCa. 1. Kako se nosi sa H/B žicom?2. Osim što je klasik varijanta cca 6 kg teža i duplo jeftinija od RH varijante koja ima i digitalni out šta bi po vama bilo presudno da uzmem RebelHead a ne klasika?3. Uzimati combo sa dvije desetke ili glavu i dvije dvanaeske?Nekako mi najprimamljivije zvuči varijanta BG 500 sa petnaeskom, ali taj kombo, iako se pravi, ovdje nemaju u ponudi.

Edited by Edin, 29 Studeni 2010 - 22:16 .

#44 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 30 Studeni 2010 - 08:35

Nekako mi najprimamljivije zvuči varijanta BG 500 sa petnaeskom, ali taj kombo, iako se pravi, ovdje nemaju u ponudi.

http://www.audiopro-...at=120&art=687432 kg za neodymium zvučnik mi se ipak čini preteško :thumbdown:

#45 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 30 Studeni 2010 - 21:05

ja mislim da BG serija nije sa neodimium zvučnicima

#46 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2010 - 08:57

A ok onda, svejedno mi se čini malkice teško.Ali i to se da sredit, uzme se platforma s kotačićima i gibaj!Moram priznat da mi combo od 500W s 1x15 zvuči kao idealna kombinacija, ukoliko svih 500W ide na tu petnaesticu, nisam vidio da li ima izlaz za external speaker.

#47 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2010 - 15:01

Ja imam par pitanja za one koji znaju oko TCa. 1. Kako se nosi sa H/B žicom?2. Osim što je klasik varijanta cca 6 kg teža i duplo jeftinija od RH varijante koja ima i digitalni out šta bi po vama bilo presudno da uzmem RebelHead a ne klasika?3. Uzimati combo sa dvije desetke ili glavu i dvije dvanaeske? Nekako mi najprimamljivije zvuči varijanta BG 500 sa petnaeskom, ali taj kombo, iako se pravi, ovdje nemaju u ponudi.

1.nemaš problema sa "iznošenjem" pete žice2.classic head nije teža,pogotovo 6 kg. a nije niti duplo jeftinija....uglavnom,classic head je ODLIČNO pojačalo....obje glave su isto lagane (smiješno je reći "teške") a presudna razlika je što rebel ima presete (meni ne tako bitne doduše jer štimam sound od mjesta do mjesta i od trenutnog osjećaja i ćeifa) i što ima ugradjeni tuner (VRLO zgodna djidja za live svirke)........3.........što se nadovezuje na priču o BG seriji jer taj kombo ima sve te features od rebelhead - presets,tuner... a po meni je bolja verzija 2x10 jer sigurno čišće izlazi (pogotovo ako sviraš 5 žica)

#48 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2010 - 22:33

To mi nije jasno - TC BG Classic 210 combo je 1300KM a TC Rebel Head 210 combo je 2800 KMDrugo, isti BG Classic je težak 32 kg a RH Combo 26 kg, podaci sa Artistovog sajta.Ovo je relativno "vesela" težina naspram Line 6 300 pro koji je težak 44 kg, ali s obzirom da sam kandidat za diskus herniju, svaki kilogram mi postaje bitan. Znači, preporuka je Classic Combo. I ja sam mu skloniji, i mislim da one fensi điđe na RH nisu vrijedne tolike razlike u cijeni.

#49 lordan

lordan
  • Members
  • 251 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2010 - 17:33

Prvenstveno razlika je u mjestu proizvodnje ... zasto je ovaj skuplji . .cak mozda i pretjerano :thumbdown:ovaj BG mi se svidja ... ali me najvishe odbija to njegovo neposjedovanje dodatnog izlaza za jos jedan zvucnik ... a kod Classica i RH-a to je vec drugacije posebno kad je samo glava u pitanju .. s druge strane zvucnici koji se ugradjuju u BG su skroz drugaciji od onih iz RH comba ... naravno vjerovatno vjerujem da nisu istog kvaliteta .. iako BG-a nisam nikada probao .. ali znam da je RH do "JAJA" sound ... probo sam ga na 4x10 box ... ljudi to je PRAVI modern sound ... ali mislim opet da je preskupo ... ali ko voli neka izvoli ... jer smatram da u BiH nema toliko mjesta i prilika gdje se MORA imati toliko box i tolika snaga ... moja preporuka u svakome slucaju ide RH combo ili Classic combo .... :D

#50 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 12:47

To mi nije jasno - TC BG Classic 210 combo je 1300KM a TC Rebel Head 210 combo je 2800 KMDrugo, isti BG Classic je težak 32 kg a RH Combo 26 kg, podaci sa Artistovog sajta. Ovo je relativno "vesela" težina naspram Line 6 300 pro koji je težak 44 kg, ali s obzirom da sam kandidat za diskus herniju, svaki kilogram mi postaje bitan. Znači, preporuka je Classic Combo. I ja sam mu skloniji, i mislim da one fensi điđe na RH nisu vrijedne tolike razlike u cijeni.

ah izvini,nisam skontao da govoriš samo o kombo varijantama. ja sam spominjao glave - classic i rebel (oko 4 kg svaka)kao što lordan reče, bg500 se pravi u kini a rebel po svoj prilici u danskoj. ali kako rekoh,bg500 ima sve te stvari kao i rebel (presets,tuner itd)odlično pojačalo, jest da je minus težina i nedostatak ext ulaza za box,ali za 1300 maraka nemam se obraza žaliti:wink:

#51 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 13:27

Ako prodam Line 6, uzet ću ovaj BG Combo...Jeste da Line 6 fakat ima sound ipo, i stvarno mi je žao odlijepiti se od njega, ali ja sam na drugom katu bez lifta, a stalno nekog moljakati da mi pomogne - dojadilo više i meni, a Boga mi i njima :cursing:Ipak, 12 kg razlike se osjeti...

#52 lordan

lordan
  • Members
  • 251 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 13:52

BG 500 s kombinacijom 2x10 je ekstra kombinacija ... a smatram da ima bolji sound nego Line 6 sa 15" zvucnikom. :D iako ovaj TC nisam licno probo ali sam sluso Dragana sa bendom par puta i sonud preko "jazz-a" je :) predobar ... a Line 6 sa 15" sam nekoliko puta imao priliku svirati i ima fakat MASE u tonu nije bezze to pojacalo tesko toliko ali s druge strane za moj ukus previshe je obojen digitalijom (Line 6) za razliku od TC-a :biggrin:Zivjeli dobri stari Trace i EBS :thumbup1:Ma sve opet BA kako ko voli i kakav ko ukus ima :D

#53 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 14:53

Tačno, Line 6 farba prema presetima i jedino na Clean presetu je zaista vjerno prenesen zvuk bassa, mada meni najviše paše Rock preset (instant Ampeg SVT :D ) i Brit (Marshall Super Bass - takav mi je izgorio u Domu mladih :D)Drugo, to što je TC BG kineski nema nikakve veze, pa i Line 6 je kompletan kineski i fercera, kad se potrude. Sa druge strane, bar ovdje u Bosni, iako je TC danska firma, trebao bi da podliježe carinskoj stopi od 10% jer nije izvorno napravljen u EU. S druge strane RH ne bi trebao biti carinjen, ako je već assembled in Danmark...

#54 Cozy

Cozy
  • Members
  • 3209 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 20:39

ne znam za combo, ali RH450 je 'made in thailand'.

#55 lordan

lordan
  • Members
  • 251 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 22:18

U svakome slucaju preporuka ide za BG 500 2x10" ... smatram da se za te novce ne moze dobiti puno bolje, jace i upotrebljivije pojacalo a jos NOVO :thumbup1:Ja kad bi ga uzeo jos bi ga modifikovo tako da bi onda dobio jos vishe .. to sto nema jos jedan izlaz za zvucnik nije toliki MINUS ... ipak to pojacalo kosta "samo" 650 EURA ... :w00t:

#56 lordan

lordan
  • Members
  • 251 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 22:44

Ljudi evo upravo sam vidio nesto novo od TC-a ... Znaci napravili su glavu (pojacallo) pod nazivom BH 500 .. znaci na fol comba BG 500 samo sto je ovde u pitanju samo glava ... u ponudi imaju i razne vrste zvucnih kutija koje se mogu kombinovati sa ovim .. eh ovo me je sad bas zaintresovalo :w00t:

#57 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 23:18

Novogodišnji GAS!Kako ću se samo počastiti, još ako bude kakva razlika u firmi...

#58 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2010 - 12:53

Novogodišnji GAS! Kako ću se samo počastiti, još ako bude kakva razlika u firmi...

ako ima na stanju, jer nije baš obilna ponuda TC bas pojačala kod nas. onu jednu glavu classic450 plus 2x12 box sam kupio ja ,kao i ovaj kombo BG500 2x10 . a koliko znam to je sve što je bilo. možda imaju jedan RH u banja luci,probaj.

#59 maiv

maiv
  • Members
  • 101 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2010 - 15:33

Uzeo bi BG500 samo ne znam koji model, 115 ili 210? razlika u cijeni je oko 400 kn...Postoji li koja alternativa u tom cijenovnom rangu (oko 5000kn)?Hvala!

#60 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2010 - 16:19

Uzeo bi BG500 samo ne znam koji model, 115 ili 210? razlika u cijeni je oko 400 kn...Postoji li koja alternativa u tom cijenovnom rangu (oko 5000kn)?Hvala!

Hehe, ima ovo što sam je neki dan uzeo...i radi ko urica....http://www.soundstor...tml?language=en

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.