Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

TC Electronic bas pojačala...

• Please log in to reply
368 odgovor(a) na ovu temu

#1 Planktonska ljubav

Planktonska ljubav
  • Members
  • 19 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 10:37

Jel netko ikad probao ova pojačala: http://www.tcelectronic.com/rh450.asp ? Ful me zanima kak to zvuči i da li je dovoljno moćno za lajv... Sudeći po raznim nagradama i onome što se može naći o njima na netu izgleda da je super! Vidio sam da ga Tue Madsen (http://www.antfarm.dk/) koristi pri snimanju pa brijem da bi prošlo i za metal i rock. Ima li ko iskustva? Svira li to već netko i kod nas?

#2 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 10:43

Pitaj Dragana, on ga je imao..

#3 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 10:46

Mene isto zanimalo....dobro svira, ova "digitalnija" glava ima tri memorije koje super sluze....cini mi se da kolega Dragan imao u kombinaciju s boxom 2x12, ali da je prodao....Meni se MESA vise svidio....dosao me iste novce, glasnije, puzdanije (nikad ne znas kada digitalija moze otkazati), bolji zvuk (barem meni)....jedino sto je 3x teze

#4 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 10:51

Pitaj Dragana, on ga je imao..

ovo je meni covjek rekao:nisam probao ni jednu varijantu osim TC classic na 4x10 samo sto nisam htio 4x10 zbog tezine i nosanja, a obzirom da TC ne radi '15 boxove koje najvise volim, uzeo sam 212...e sad sto se tice glasnoce i pokrivanja - tu si na pravom putu, ja sviram u bendu sa sedam ljudi, vrlo glasan gitarista (marshall JCM 900 plus 4x12) overdrive, itd,dvije klavijature sa agresivnim soundovima i manijakalni bubnjar - odkako sam uzeo TC,nama ne treba bas gitara u monitoru!stage je pokriven samo sa pojacalom i 212 na 35-40% snage!!!!da ne pricam o drugim varijantama u kojima sviram,cover bandovi,jazz funk varijante itd... nekako su izdizajnirali te zvucnike (eminence custom) i pojacalo, prenos decibela itd...ali sound je posvuda,jasan i glasan.ne znam kakav bas sviras i koji sound volis, ako si modern tip,5 zica,aktiva - TC je tvoja stvar. meni pomalo fale lampe,navikao sam na njih,na vruce ulje i Precision bas,ali sam svakako zadovoljan.

#5 filipbas

filipbas
  • Members
  • 55 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 11:55

da li je itko imao iskustva s njihovim combo pojacalima...?

#6 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 11:59

combo ti je isto kao i glava + box posebno, samo je stavljeno u jednu kutiju....i mozes izvaditi glavu kad god hoces ;)meni se kombo cak i vise svidio jer glava je teska svega par kila i lako je moguce da je u svirackom zanosu povuces s boxa :001_tt2:, a i ovako je sve dovoljno lagano

#7 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 12:30

TC electronic pojačala su ZVIJERI! nikada bolji ton nisam imao a imao sam i svirao puno,puno pojačala.spoj svega - snage,karaktera ( i modernog i vintage i kako hoćeš ) i praktičnosti za transport.nikada nisam prežalio svog (classic 450 i 2x12) ali zato sam naručio ovaj novi kombo 500w i dvije desetke,pa vidjećemo....:001_tt2::thumbup1::001_tt2:

#8 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 12:48

E jos jedna stvar koja me odbila od TC-a....stvarno izgleda kao igracka....ne po kvaliteti izrade nego po velicini....nekako je stvarno premalih dimenzija sve to (barem za mene)....bojis se i sjesti na box (s tim da imam 195 cm i 125 kg :001_tt2:)Al svira stvarno dobro :001_tt2:

#9 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 12:57

E jos jedna stvar koja me odbila od TC-a....stvarno izgleda kao igracka....ne po kvaliteti izrade nego po velicini....nekako je stvarno premalih dimenzija sve to (barem za mene)....bojis se i sjesti na box (s tim da imam 195 cm i 125 kg :001_tt2:) Al svira stvarno dobro :001_tt2:

što bi sjedao na pojačalo? pojačalo ne služi za sjedenje:thumbup:

#10 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 13:07

što bi sjedao na pojačalo? pojačalo ne služi za sjedenje:thumbup:

E da te vidim u subotu nakon 5 ujutro kako, nakon sto si vecer prije svirao do 6 ujutro, stojis na nogama.... :001_tt2:

#11 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 13:13

E da te vidim u subotu nakon 5 ujutro kako, nakon sto si vecer prije svirao do 6 ujutro, stojis na nogama.... :001_tt2:

hmm... stolica?:001_tt2:

#12 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 13:23

hmm... stolica?:001_tt2:

hmm...vecinom bine 2 m2 gdje treba nekako smjestiti band od 7 ljudi...ali bjezimo od teme...nego...koliko ti vjerujes toj elektronici u TC-u....nekako sam ja ipak sigurniji kad je blenda ona "prava", a ne samo neki impuls koji se salje nekamo da se nesto napravi

#13 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 13:30

nego...koliko ti vjerujes toj elektronici u TC-u....nekako sam ja ipak sigurniji kad je blenda ona "prava", a ne samo neki impuls koji se salje nekamo da se nesto napravi

nisam baš neki inžinjer,ali ako je napravljeno dobro - a TC je poznat prije svega po studijskoj opremi i digitali, nema razloga da ne vjerujem. uostalom, nije to baš neka naučna fantastika, to su sve tehnikalije koje su dobro poznate kako se rade... a i "prava" blenda može zakazati isto tako ako nije kako treba.

#14 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 13:52

Ima stolica na rasklapanje, pa sjedneš na mjesto gdje stojiš hehe...Ko je vidio na pojačalu sjedit.

#15 skunkfunk

skunkfunk
  • Members
  • 424 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 13:55

Ima stolica na rasklapanje, pa sjedneš na mjesto gdje stojiš hehe...Ko je vidio na pojačalu sjedit.

onaj tronožac za ribe pecat :thumbup:enivej, vidio sam da staccato '51 sa 450 w košta preko iljadu dolara :001_tt2:šta ima tolko u njemu?

#16 Planktonska ljubav

Planktonska ljubav
  • Members
  • 19 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 14:00

E da, koja je razlika izmedju tog Staccato'51 i RH450?!

#17 Planktonska ljubav

Planktonska ljubav
  • Members
  • 19 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 14:02

Okej je, našao sam: [ame][/ame]

#18 skunkfunk

skunkfunk
  • Members
  • 424 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 14:03

staccato je crven :001_tt2:

#19 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 14:14

Vi mene svi zajedno malo zajebavate ili....

#20 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2010 - 14:43

albinokiller, da zajebajuj te.....da se vratimo na tcti očito nisi čuo ni za acoustic image, ni za tecamp i sl "minijaturne" zvijeri. markbass da ne spominjem.dakle, tehnologija je tu da sluzi, i nepada mi na pamet više vuć išta teže od 2-3kg glave na svirku. nema smisla. ako znas namjestit ton, znat češ na bilo kojoj glavi i boxu. sve je ugalvi i u prstima, a ponajvise u činjenici da je danas tehnologija toliko dobra da nema loseg pojačala.razmislite malo. sve su nijanse u pitanju.glockenklang, markbass, accugrove, tecamp, markbass, mesa, hevos amps, itd itd.... pa da zatvorenim očima odabereš firmu, falit nemoš. moš samo falit svirat ;)etoživio TC i sve ostalo! :lol:tehnologija narodu, zvuk masi :001_tt2:živili!

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.