Jump to content

Slika
- - - - -

COMPRESSOR - RECENZIJE

• Please log in to reply
68 odgovor(a) na ovu temu

#41 dweezil

dweezil
  • Members
  • 36 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2010 - 11:07

compressori - vecna tema :biggrin: iskreno mislim da bi Keeley i Analog Mike kao i Wampler i vecina danasnjih boutique faca trebali da podignu spomenik pokojnom Keith Barr-u i Richardu Neatrou, ljudima koji su dizajnirali i napravili prvi compressor u malom pakovanju, koji je Ross posle malo dobudzio. Btw kapiram da su mnogi ljudi razocarani kad probaju Analogman ili Keeley ili neki drugi, ocekujuci mozda i previse, sve to ipak radi prilicno slicno i vrti se oko istog dizajna, razlike su u finesama i mogu se primetiti tek u nekim situacijama. Mislim da je Boss CS-3 takodje odlican compressor opet zavisi sta ko voli, malo je brutalniji ali opet i on se moze lepo podesiti. Sto se tice compressora koji su true bypass, experimentishite sa njihovim mestom u lancu, vecina ipak najbolje sljaka kad je ispred njih neki buffer, ne stoji dzabe vecini faca na zapadu Boss TU-2 na pocetku lanca, nije on tu samo da bi se nashtimovali :wink:. Ako furate volume pedalu, kompresor bi trebalo da stoji ispred nje. Probajte kompresore ispred ili iza svojih Tube Screamera ili nekih sl. driveova, vidite sta vam se dopada, oslusnite kako rade sa razlicitim rasporedom u lancu. Sto je gitara i pojachalo bolje tu je potreba za intervencijom sa kompresorom minimalna, negde cak moze da nagrdi zvuk i unisti ostrinu, prirodnost i definisanost koja je sasvim dovoljna, za neki pristojan clean.

#42 PRC

PRC
  • Members
  • 958 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2010 - 21:32

hah, nisi jedini koji to traži. ja još moram nać kompresor/sustejner koji neće na hi-gainu zviždat...ali ima i drugo rješenje: neka boost pedala (može bit samo boost, ili overdrive kojoj će biti level gore, gain dolje). u slučaju ritma dodat će ti malo više gaina i bite-a, a u slučaju sola ako smanjiš tone pot na pedali, napravit će ti upravo to; zaokružit i malo smanjit visoke pri sviranju sola (pogotovo a bridgu).iliima ekipe koja radi kombinaciju kompresora i noise supressor pedale, namjesti kompresor kako im paše a onda namjesti noise s. tako da se aktivira čim prestanu svirat. (odlično za ritam, ali nažalost neupotrebljivo za solo).

t.c. electronic sustain parametric eq...Kompressor i sustejn ima i noiz suppressa.

#43 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2010 - 22:10

t.c. electronic sustain parametric eq...Kompressor i sustejn ima i noiz suppressa.

zar nije taj discontinued?

#44 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2010 - 10:33

iman doma 3 kompresora.analog man moded dyna comp, leila electronics sparcle comp i jadni cs3.ovaj zadnji nisan triba ni spominjat :biggrin:

Shvatio sam iz tvojih ranijih tekstova da si odličan muzičar profesionalac te sam malo razmišljao da li da nešto komentarišem, ali ipak hoću zbog tvog gađenja prema CS-3 :wink:!Kompresor retko koristim i u osnovi mi i ne treba, ali imam ga u svojoj opremi i to dva komada. Imao sam par komada CS-3, CS-2, Dynacomp, original Keeley two knobs, klon Kelley i Rossa, sada imam vintage Ariu. CS-3 je sve samo ne loš kompresor, ali je pitanje konfiguracije ostale opreme i podešavanja samog kompresora. Uspeo sam dobro da modifikujem isti za mali šum tako da je bio tiši od Keeleya na maksimalnoj kompresiji što je jako dobro. Čitao sam ovde da boji zvuk sa čime se ne slažem jer je vrlo neutralan, a mana mu je što je malo previše hladan za moj ukus. CS-2 je odličan, posebno na manjoj kompresiji, topao i prijatan, Keeley mi je suviše akademski, odnosno malo preterano hi-fi. Sa druge strane i Keeley i klonovi su vrlo neprimetni u lancu što je dobro, a najveća je stvar što ne moraju da se isključuju kada se koriste zajedno sa overdriveom. Od svih tih varijanti meni se ipak Dynacomp (stara verzija) najviše dopao jer je nekako živahan i primetan u meri koja meni prija. Gotovo sam ubeđen da su oni keramički kondenzatori za spregu zaslužni za to. Nadam se da ove nove verzije nisu ništa lošije, ali ih nisam probao. Na kraju sam nabavio stari, baš vintage Aria kompresor kojim sam oduševljen (oznaka mu je CP-10). To je još jedna stara japanska verzija Rossa sa dodatkom potenciometra za attack koja boji ton, ali nekako baš prijatno. Jednostavno rečeno meni je baš "legao". Imam i klon Rossa sa tri potenciometra, ali Aria je osetno bolja.

Edited by Sava, 13 Rujan 2010 - 10:43 .

#45 Dompax

Dompax
  • Members
  • 2527 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2010 - 10:58

Auu kakva makljaža na topicu..:biggrin: Jebali vas kompresori - naučite svirat! :wink:

#46 PRC

PRC
  • Members
  • 958 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2010 - 11:11

zar nije taj discontinued?

Je.I nije.Ima reizdanje tc classic sustain para. eq.Ja iman staroga.Radi odlično.Osin,hmmm mane šta na attack stišava dobrih 30% clean pa onda digne.Štaje ukurcu.Ali na drajvu radi tip top.Volia bi probat novi,vidit jesu to sredili.

#47 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2010 - 16:06

Shvatio sam iz tvojih ranijih tekstova da si odličan muzičar profesionalac te sam malo razmišljao da li da nešto komentarišem, ali ipak hoću zbog tvog gađenja prema CS-3 :wink:!Kompresor retko koristim i u osnovi mi i ne treba, ali imam ga u svojoj opremi i to dva komada. Imao sam par komada CS-3, CS-2, Dynacomp, original Keeley two knobs, klon Kelley i Rossa, sada imam vintage Ariu. CS-3 je sve samo ne loš kompresor, ali je pitanje konfiguracije ostale opreme i podešavanja samog kompresora. Uspeo sam dobro da modifikujem isti za mali šum tako da je bio tiši od Keeleya na maksimalnoj kompresiji što je jako dobro. Čitao sam ovde da boji zvuk sa čime se ne slažem jer je vrlo neutralan, a mana mu je što je malo previše hladan za moj ukus. CS-2 je odličan, posebno na manjoj kompresiji, topao i prijatan, Keeley mi je suviše akademski, odnosno malo preterano hi-fi. Sa druge strane i Keeley i klonovi su vrlo neprimetni u lancu što je dobro, a najveća je stvar što ne moraju da se isključuju kada se koriste zajedno sa overdriveom. Od svih tih varijanti meni se ipak Dynacomp (stara verzija) najviše dopao jer je nekako živahan i primetan u meri koja meni prija. Gotovo sam ubeđen da su oni keramički kondenzatori za spregu zaslužni za to. Nadam se da ove nove verzije nisu ništa lošije, ali ih nisam probao. Na kraju sam nabavio stari, baš vintage Aria kompresor kojim sam oduševljen (oznaka mu je CP-10). To je još jedna stara japanska verzija Rossa sa dodatkom potenciometra za attack koja boji ton, ali nekako baš prijatno. Jednostavno rečeno meni je baš "legao". Imam i klon Rossa sa tri potenciometra, ali Aria je osetno bolja.

Koju gitaru si pikao u CS3?

#48 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2010 - 22:28

Koju gitaru si pikao u CS3?

Strat i Telac.

#49 dweezil

dweezil
  • Members
  • 36 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2010 - 23:17

Pearl je takodje osamdesetih izbacio sasvim ok compressor, sa 4 knoba, CO-04 , ko moze da ga nadje i kupi ... i mislim da je Arion imao isto 80-tih ok compressorPosted ImagePosted Image

Edited by dweezil, 13 Rujan 2010 - 23:19 .

#50 D.B.

D.B.
  • Members
  • 1500 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2010 - 16:20

Da osvjezimo temu...Planiram kupit kompresor, i sad neki navode boss cs-2 i cs-1 da nisu losi i nadju se povoljno po oglasnicima... Da onda pucam na tako nesto ili da trazim dyna comp? Gitara je epi lp s wizz hot pafom na necku i pojacalo bepone/spider 10 W lampas...Hvala!

#51 Dompax

Dompax
  • Members
  • 2527 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2010 - 16:25

Daj radje kupi onog Strymona iz oglasnika i reci nam kakav je! :thumbup:

#52 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2010 - 16:26

Od ta tri navedena, ja bi ti preporučio da kreneš s Boss CS-2.

#53 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2010 - 16:39

Suspiria, jesi možda imao CP9 Ibanezov?

#54 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2010 - 16:47

Auu kakva makljaža na topicu..:lol: Jebali vas kompresori - naučite svirat! :thumbup:

Ova ti je potpuno na mestu, saglasan!

#55 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2010 - 16:55

Suspiria, jesi možda imao CP9 Ibanezov?

Nisam ga posjedovao, samo isprobao.

#56 D.B.

D.B.
  • Members
  • 1500 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2010 - 23:07

A da mi jedan od domacih graditelja napravi neki? Koji od ovih je po vama dobar, da daje vintage feel,da ne pisti previse gitara na njemu, odnosno da ne distorzira clean...
  • MXR DynaComp Orange Squeezer
  • DOD 280 Compressor
  • ROSS Compressor
  • Ibanez CP9
  • Keeley Compresso- 2 ili 4 pota,kakve su razlike?

#57 Mojsisije

Mojsisije
  • Members
  • 953 posts

Vrijeme objave: 06 Studeni 2010 - 01:40

A da mi jedan od domacih graditelja napravi neki? Koji od ovih je po vama dobar, da daje vintage feel,da ne pisti previse gitara na njemu, odnosno da ne distorzira clean...

• MXR DynaComp Orange Squeezer
  • DOD 280 Compressor
  • ROSS Compressor
  • Ibanez CP9
  • Keeley Compresso- 2 ili 4 pota,kakve su razlike?

Dynacomp, Ross i Keeley su ti na istu shemu, tj malo izmjenjene verzije jedan drugoga. Reci nekom graditelju da ti napravi ross i orange u istom kućištu pa imaš 2 u 1 pedalu, to analogman radi. Nisam osobno to probao ali planiram napraviti takvo nešto pa ako mi ne bude trebalo (jer već imam MXR SuperComp koji me odlično služi, bolji mi je od Dynacompa kojeg sam isto imao), a i sastavljam neki custom kompresor sa paralelnom kompresijom, a 3 mi ne trebaju pa će neš na bubanj, pa ti javim ako ćeš :cursing:

#58 D.B.

D.B.
  • Members
  • 1500 posts

Vrijeme objave: 06 Studeni 2010 - 12:34

Cuo sam za tog analog mana i dva u jednom kompresoru i ne cini se lose,ali ne znam malko sam ogranicen s parama pa ne znam da li bi me to doslo kao dvije pedale... Mozda ovaj keeley s dva pota,proglasili su ga u mnogim cassopisima odlicnim kompresorom,a i ljudi hvale dosta taj keeley pa ne znam...

#59 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 06 Studeni 2010 - 13:02

Cuo sam za tog analog mana i dva u jednom kompresoru i ne cini se lose,ali ne znam malko sam ogranicen s parama pa ne znam da li bi me to doslo kao dvije pedale... Mozda ovaj keeley s dva pota,proglasili su ga u mnogim cassopisima odlicnim kompresorom,a i ljudi hvale dosta taj keeley pa ne znam...

Ja imam analogmana i stvarno je korisno imat dvije, po mom misljenju dosta razlicite kompresije, u jednom kucistu :cursing:

#60 Mojsisije

Mojsisije
  • Members
  • 953 posts

Vrijeme objave: 06 Studeni 2010 - 13:07

Za cijenu koliko biš platio Keeleya ti bilo koji domaći graditelj napravi 2 takva 2 u 1 compressora.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.