Jump to content

Slika
- - - - -

COMPRESSOR - RECENZIJE

• Please log in to reply
68 odgovor(a) na ovu temu

#21 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:18

Ma odlican je to kompresor, ali bome, na silverovoj opremi Ross strana u usporedbi sa dynacompom... ja priznajem da nisam uocio znacajniju razliku. Kolega me zamolio da isprobamo analogmana na njegovoj opremi da vidi da li mu se isplati mjenjati dynacomp za analogmana, i njegov a i moj zakljucak je bio da ne. E sad, da li bi na nekom drugom setupu uocio razliku, ja se nadam ;) Volio bi isprobat dynacomp i analogman na mom Pro Reverbu i telcu.

#22 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:22

Ma odlican je to kompresor, ali bome, na silverovoj opremi Ross strana u usporedbi sa dynacompom... ja priznajem da nisam uocio znacajniju razliku. Kolega me zamolio da isprobamo analogmana na njegovoj opremi da vidi da li mu se isplati mjenjati dynacomp za analogmana, i njegov a i moj zakljucak je bio da ne. E sad, da li bi na nekom drugom setupu uocio razliku, ja se nadam :001_wub: Volio bi isprobat dynacomp i analogman na mom Pro Reverbu i telcu.

oćemo saznat više koja je to oprema korištena?;)

#23 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:24

Mozda najbolje da silver kaze, ja neznam tocno. Nekakvo kfx pojacalo, telac sa humbuckerima koji se mogu splitat, itd. Zato kazem, volio bi na Pro Reverbu isprobat pa napravit usporedbu

#24 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:29

oćemo saznat više koja je to oprema korištena?;)

kfx shaman, kfx 2x12 V30 box, framus renegade pro (sh4 i sh2).i eto, u nadi da se ne svađamo oko takvih stvari, posudim ja kreši dyna compa, pa neka snimi clipove.:001_wub:

#25 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:31

kfx shaman, kfx 2x12 V30 box, framus renegade pro (sh4 i sh2).i eto, u nadi da se ne svađamo oko takvih stvari, posudim ja kreši dyna compa, pa neka snimi clipove.;)

ma kakva svađa, jebeš kompresore. pa nismo valjdaPosted Image

#26 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:34

Pa taj dyna comp košta 175$, ja mislio da pričate o nekom jeftilenu.

#27 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:38

znaš da ja ne bi dao da mi uspoređuju Analogmana sa nekom trećom klasom pedala tipa Boss...;)

#28 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:38

a kolko je taj analogman?

#29 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:39

Odakle ti to? Kolko ja znam kosta oko 70$ tj kod nas polovan oko 500tinjak kn

#30 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:43

Pa ja ne znam jel vi pričate o script logu ili jeftinijem? Script logo je 175$, ovaj jeftiniji 75$!

#31 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:47

2. recenziju sam napisao baš zato jer sam očekivao od analogmana puno više, a ne pošto poto, niti zato da bih posro jednog ili prehvalio drugog. 3. idemo ispočetka: ja nisam čuo, kao niti kolega čija je pedala, primjetnu razliku između ross strane bi-compa i dyna compa. sasvim sam upoznat s poviješću jedne i druge pedale te s modovima dyna compa da bude sličniji rossu (što zapravo ovaj bi-comp i jest). i zato što se mene tiče ova tvrdnja s tvoje strane jest malo snobovska :"Taj analog man je jako dobro napravljen i jako dobro zvuči, nebi ga uspoređivao sa factory Dunlopom.IMHO"nikad nisam rekao da netko drugi ne bi čuo razliku, ali svakako smatram da razlika ne čini tolki upgrade (bar što se tiče ovog dyna compa).

2. očekivao si puno više... ajmo onda američkim riječnikom Enough is enough, it's not more it's not less, it's enough. Za vas moderne klince još jedna : these not such thing as permanent growth, it's just whishfull thinking. Ili jednostavnije, nijanse su sve.3. Ross ima po defaultu tamniji zvuk radi veznih kondezatora te nemore zvučat isto osim ako nis gluh a nisi jer si naveo da ti čak Ross ima malo veći šum. Znajući da se čujnost šuma mijenja s frekvencijom ((a pretpostavljam da je tvoja oprema više potumplana i u basu (kao i večina današnje hi-gain opreme, uzmi starog fendera voxa maršala paš čut kako)) prirodno je da čuješ izražajnije Ross AM šum zbog prve rečenice stavka 3.Snobizam ostavi po strani a načuli uši bolje šminkeru ;)

Edited by leslie, 10 Rujan 2010 - 15:50 .

#32 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:48

Onaj jeftiniji, za 75$ ;)

#33 Slayer Of Light

Slayer Of Light
  • Members
  • 657 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:52

iNije li to malo kontradiktorno?Kompresor pod distorzijom se koristi, ali meni je to isto pomalo kontradiktorna logika jer sama distorzija ti daje ravniju dinamiku od cleana.Ti Laneyi imaju pomalo nezahvalan zvuk za sviranje, ali relativno dobro probijaju i drive je u osnovi lijep. Ono sto bih na tvom mjestu prvo napravio - zamijenio bih 70/80 sa V30 ili classic lead zvučnikom - bit će ti agresivniji, definiraniji i općenito puno kvalitetniji jer su 70/80 celestioni smeće i brljavilo koje se s gainom itekako osjeti.LC50 je po mom sluhu neki hibrid marshalla na drive kanalu, a to mora poslužiti uz bolji zvučnik. Ako želiš malo više "đn-đna" - za to bih na ritmu imao uključen ekvilajzer, tako da prigušuje glasnoću - za lead je drive solidan, dakle isključiš EQ i imaš boost automatski. Ono što je problem, što nemaš serijski loop, tako da sve te spike nisu potpune, sve će ti se slabije osjetiti, ali dobro je ostaviti malo sirovog zvuka paralelno s procesiranim...

je, kontradiktorno je. zato sam mislio da bi mi kompresor mogao ublažit tu oštrinu, prvo pojačala, pa onda overdrivea. probao sam prije na istom setupu Boss CS-3, i činilo mi se kao da je malo ublažio oštrinu, al nisam se previše igrao jer je boss davao jako veliki šum. morat ću ponovo otić probat.moja je greška što sam dao nepotpune informacije u vezi setupa. nemam box sa 70/80, već bugera sa njihovim kopijama v30. više mi se sviđaju od 70/80 jer ne postaju mutni i mrljavi kad jače odvrnem pojačalo. koristim EQ sa replifexa. za ritam je malo scoopan, a za solo su podignuti middlovi. kod laneya postoje i paralelni i serijski efx loop. side chain je paralela, a insert serija. hvala na savjetima!

#34 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 15:52

@ "Onaj jeftiniji, za 75$ :001_smile:" by LokiKristina, svi su mi govorili da si kurva, a ja im nisam verovao:biggrin:

Edited by kresho69, 10 Rujan 2010 - 15:57 .

#35 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 16:04

2. očekivao si puno više... ajmo onda američkim riječnikom Enough is enough, it's not more it's not less, it's enough. Za vas moderne klince još jedna : these not such thing as permanent growth, it's just whishfull thinking. Ili jednostavnije, nijanse su sve.3. Ross ima po defaultu tamniji zvuk radi veznih kondezatora te nemore zvučat isto osim ako nis gluh a nisi jer si naveo da ti čak Ross ima malo veći šum. Znajući da se čujnost šuma mijenja s frekvencijom ((a pretpostavljam da je tvoja oprema više potumplana i u basu (kao i večina današnje hi-gain opreme, uzmi starog fendera voxa maršala paš čut kako)) prirodno je da čuješ izražajnije Ross AM šum zbog prve rečenice stavka 3.Snobizam ostavi po strani a načuli uši bolje šminkeru ;)

pa da sam šminker valjda bih kupio analogmana i hvalio se da mu je zvuk bolji koliko i razlika u cijeni:biggrin:iliti daj da čujem tu razliku za 4X veću cijenu za compressor u pedali...nijanse (u ovom slučaju niti na bolje, niti na lošije) ne držim toliko vrijednima.ko voli vintage spiku; neka izvoli.

#36 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 16:14

pa da sam šminker valjda bih kupio analogmana i hvalio se da mu je zvuk bolji koliko i razlika u cijeni:biggrin:iliti daj da čujem tu razliku za 4X veću cijenu za compressor u pedali...nijanse (u ovom slučaju niti na bolje, niti na lošije) ne držim toliko vrijednima.ko voli vintage spiku; neka izvoli.

Ma najvažnije je da si ti rekao svoje mišljenje kroz review, još malo pa češ postat uvažena faca za savjete, keep up a good work!Baš mi nedostaje PRS rules bar si se moga nasmijat ;) Pa šta se onda ložiš na vintiđ kompresore koje sviraš na pogrešnoj opremi s krivim impedancijama :thumbup::001_wub::lol:Osim toga razlika u cijeni može biti zbog komponenti kojih ima više, solidnijoj izradi/posvećivanju pažnje nasuprot nasumičnom ubacivanju komponenti, više pedala switcheva u jednoj, komplikaciji sastavljanja iste, naručivanja komponenti od različitih vendora itd.Posted Image

Edited by leslie, 10 Rujan 2010 - 16:21 .

#37 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 16:22

Ma najvažnije je da si ti rekao svoje mišljenje kroz review, još malo pa češ postat uvažena faca za savjete, keep up a good work!Baš mi nedostaje PRS rules bar si se moga nasmijat ;) Pa šta se onda ložiš na vintiđ kompresore koje sviraš na pogrešnoj opremi s krivim impedancijama :thumbup::001_wub::lol:Posted Image

aa-eeimaš pravo, samo guru ima pravo izreći svoja mišljenja, mi ostali neka čutimo.sve je to pitanje perspektive. ne sviramo svi isto, niti sviramo svi na istom, niti želimo svi isto...fala bogu na tome što si stariji, pametniji i imaš više razumijevanja, obzira i poštovanja prema drugima:wink:živio!

#38 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 16:37

aa-eeimaš pravo, samo guru ima pravo izreći svoja mišljenja, mi ostali neka čutimo.sve je to pitanje perspektive. ne sviramo svi isto, niti sviramo svi na istom, niti želimo svi isto...fala bogu na tome što si stariji, pametniji i imaš više razumijevanja, obzira i poštovanja prema drugima:wink:živio!

E znam...., ti si drugačiji i drugačije čuješ (tko zna šta se odvija u tvojoj glavi), ti očekuješ više, ti želiš the Zvuk.A to je sve jaaako različito od tipičnog gitarskog klišea:Zašto ti sviraš drugačije, na drugačijem, želiš drugačije? Jer smatraš da si poseban, jedinstven. A brate nisi več si kliše :biggrin:A kako ja to znam? Ja sam guru:lol:Obzir prema čemu???, da se sa šamanima uključuješ u vintiđ stajl pedale i radiš vjerodostojni review, ma super:lol:Meni nepada napamet uzet Vox pahantom gitaru uključit je u Boogie triper rectumfrier i radit hi gain usporedbe. Bogtevido :001_wub:;):lol:Vox phantomPosted Image

#39 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2010 - 16:47

Review Sa vox phantomom mi sva hi gain pojačala zvuče isto jer mi gitara mikrofonira na 1. Jedino mi je dobar huges and ketner plexiglas model jer mi na njemu gitara zamikrofonira na 1.5 i ima malo manje šuma.ručica od tremola mi se raspala kad sam bacio divebomb ali ionako se ništa nije čulo od mikrofonije.Zaključak, moderna hajgejn pojačala su zakurac i razlika u cijeni je neopravdana.

Edited by leslie, 10 Rujan 2010 - 16:54 .

#40 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2010 - 21:23

joj šta serete po threadu koji je u osnovi jako interesantan.al amo vratit temu nazad.iman doma 3 kompresora.analog man moded dyna comp, leila electronics sparcle comp i jadni cs3.ovaj zadnji nisan triba ni spominjat ;)radija san nekidan usporedbu sa sparcle comp i analogman dyna.oba dva comp-a su odlična no sparcle comp je ipak za klasu bolji compresor.rađen je po uzoru na ross-a ali sa tone kontrolom i release kontrolom ekstra.po meni dvije jako dobre stvari. taj kompressor doslovno OTVORI pojačalo, sva oprema na njemu prodiše. brada je bija nekidan i baš smo se ugodno iznenadili šta napravi kad je ispred od germanijskog fuzza koji je sam po sebi malo mutnjikav na necku. dobije se jako otvoren i transparentan fuzz koji se odlično da štelovat sa vol potom zbog kompresije kad se smanjuje vol.na istom setupu, dakle strat u comp pa u fuzz pa u vox ac30, dyna comp je bio dosta zatvoreniji u usporedbi, malo neugodnije visoke je imao no to su u biti nijanse ali nekoga vesele.sve u svemu leila sparcle comp mi je trenutno najbolji compressor u pedali koji san proba.tone pot dobro dođe ako se želi zatamnit strat ili posvijetlit les paul. inaće reagira na naćin da smanjenem tona manje se kompresiraju basevi i vice versa.Posted Image

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.