Jump to content

Slika
- - - - -

Najbolji Splitski Klavijaturisti!!!

• Please log in to reply
77 odgovor(a) na ovu temu

#41 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 23 Kolovoz 2010 - 19:46

Gitara je ionako trivijalni instrumentić kojeg može svirati svatko za godinu dana. Klavijature su ipak - nešto drugo. Gitaristi, nemojte to nikada smetnuti s uma.:lol:

Ovo može samo izjavit totalno nemuzikalan i zadrt čovik. Bez obzira šta sviran gitaru, ne bi nikad reka da je teža ili lakša od trombona ili kontrabasa ili diđeridua. Prvenstveno gledam muzičara po 1. muzikalnosti, 2.energiji, 3. ukupnoj tehnici i jebe mi se koji instrument svira ako je glazba koju proizvodi meni dobra i zanimljiva. Sto puta san bija na ''gitaristicki'' orjentiranom koncertu pa me zadivija perkusionist ili back vokal. Također tvrdim da za godinu dana jednakog rada na gitari i klaviru, napredak je isti - početnik gitarist si ili klavijaturist koji svira godinu dana, kako god okreneš...čista matematika, a ako ti tvrdiš da je gitaristički 1 manji od klavijaturističkog 1 onda si na dobrom putu da zavrjediš Nobelovu nagradu i u tom slučaju ti se duboko ispričavam:lol::lol:P.S. Iz osobnog iskustva ti kažem da san sa godinu dana sviranja gitare bez problema svira za ekipu pjesmuljke po cile noci a isto tako da san in jednom doma iste te pisme svira na klavijaturi koju san svira sve skupa dvadeset puta i po tvojoj tvrdnji ispada da san ja Chopin, iako ja cisto sumnjan u to, hvala ti na komplimentu...Bas se sad dobro osjecan:thumbup1:

Edited by Mr.Top, 23 Kolovoz 2010 - 19:56 .

#42 romario

romario
  • Members
  • 117 posts

Vrijeme objave: 23 Kolovoz 2010 - 21:24

Citiraj:Originally Posted by nazif23456 Posted Image Gitara je ionako trivijalni instrumentić kojeg može svirati svatko za godinu dana. Klavijature su ipak - nešto drugo. Gitaristi, nemojte to nikada smetnuti s uma.:lol: Nazif , ti si moj idol :lol:

#43 Dubai

Dubai
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 23 Kolovoz 2010 - 23:34

Čekaj je li vi ljudi imate problema sa vidom, ili ste picavali hrvatski u osnovnoj školi - Neće se na ovoj temi pričat o gitaristima niti se prepucavat o tome što je teže svirat... Tema je "najbolji splitski klavijaturisti", zato vam savjetujem da malo obratite pozornost na boldirane naslove!...čovjeće, koncetracija je izgleda luksuz postala ovih dana!!! :lol:

#44 TomyCroSound

TomyCroSound
  • Members
  • 714 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 00:54

Moram samo nevezano za temu iznjet svoje mišljenje o "težini" pojedinog istrumenta.Gitaru i klavijature bih stavio u isti rang.Al bi bubnjeve npr. stavio na stranu, jer, smatram da je za bubanj potrebno daleko manje vremena nego za ove ostale istrumente.Ovisi naravno o osobi kakav će bubnjar bit, al..Gledam to po sebi; klavijature sviram od kad znam za sebe, a bubnjeve sviram po potrebi. Mogu reć da bolje sviram bubnjeve nego klavijature. (što govori kakav sam klavijaturista :-) ) Hoću reć, da uzmem bubanj na mj dana za vježbu, naučio bih štošta, a za klavijaturu to ne mogu reć..A sad sam ga razglibio bezveze, nemojte se obazirat na mene, odo spavat :lol:

#45 Dubai

Dubai
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 08:51

Možda su ljudi nabrojali sve splitske klavijaturiste te sada u nedostatku novih imena raspravljaju o manje obveznim sadržajima?:lol:

Tuzla ne zuzlaj me! :001_tt1::lol:

#46 TEO

TEO
  • Members
  • 327 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 16:40

koje su to pizdarije, usporedjivanje 'tezine' ucenja nekog instrumenta. jebo vas ja pa svaki je instrument tesko naucit dobro svirat. ok ima instrumenata tipa usna harmonika na kojoj uz imalo sluha mozes svirat temu iz 'a je to' u roku par minuta ali isto tako je jako tesko iz iste te harmonike izvuc primjer notu c# (ako je harmonika iz c) i triba ti neko vrime da skuzis neke stvari.zasto je gitara laksa ili bubnjevi od klavira? nek mi neko od ovih 'znalaca' to objasni. posto je offtopic predlazem da mod otvori posebnu temu za ovo negdje

#47 Snoop

Snoop
  • Members
  • 215 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 16:56

navodno zato što je gitara vizualni instrument i mi gitaristi imamo pomične patterne.. dok mi samo moramo naučiti kako dijatonički akordi idu u durskoj ljestivici, klavijaturisti moraju za sve ljestvice napamet naučiti akorde.. eto, to je samo jedan primjersad, nisam siguran u ovo što sam rekao.. neka me netko ispravi ako sam u krivu.. :lol:i ja sam da se ova rasprava prenese u posebni topic.

#48 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:07

navodno zato što je gitara vizualni instrument i mi gitaristi imamo pomične patterne.. dok mi samo moramo naučiti kako dijatonički akordi idu u durskoj ljestivici, klavijaturisti moraju za sve ljestvice napamet naučiti akorde.. eto, to je samo jedan primjersad, nisam siguran u ovo što sam rekao.. neka me netko ispravi ako sam u krivu.. :lol:i ja sam da se ova rasprava prenese u posebni topic.

Možemo tako unedogled sa usporedbama, ode je nešto lakše, nešto tamo...tipa da na klaviru nešto iz a-mola ili c dura mos svirat za 5 min ako imaš ikakvo glazbeno predznanje dok na gitari ipak ne ide tako pravocrtno...ima i obrnutih primjera tako da nema smisla

#49 maite

maite
  • Members
  • 36 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:18

Citiraj:Originally Posted by nazif23456 Posted Image Gitara je ionako trivijalni instrumentić kojeg može svirati svatko za godinu dana. Klavijature su ipak - nešto drugo. Gitaristi, nemojte to nikada smetnuti s uma.:lol: Nazif , ti si moj idol :lol:

Iz Splita sam. Tražim klavijaturista. Pjevam starije pjesme, šansone...Ako ste zainteresirani javite mi se na : eennii@net.hrAko budemo dobri možemo i nastupat negdje =)

#50 maite

maite
  • Members
  • 36 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:19

a dobro, nećemo sad gažere stavljat u ovu skupinu :lol: znači nitko nije čuo za božićevića:confused1:

Iz Splita sam. tražim klavijaturista. pjevam starije pjesme, šansone...ako ste zainteresirani javite se na : eennii@net.hr ili ako mi znate preporučit kojeg dobrog klavijaturistu iz splita =)

#51 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:31

Iz Splita sam. tražim klavijaturista. pjevam starije pjesme, šansone...ako ste zainteresirani javite se na : eennii@net.hr ili ako mi znate preporučit kojeg dobrog klavijaturistu iz splita =)

Ti si bot, koliko vidin po postovima:lol:EDIT: Ja osobno ne znan nikoga da je naša nekog glazbenika na forumu u onim oglasima a da je osta svirat bar koje vrime sa istima koji su trazili

#52 Dubai

Dubai
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:35

Ti si bot, koliko vidin po postovima:lol: EDIT: Ja osobno ne znan nikoga da je naša nekog glazbenika na forumu u onim oglasima a da je osta svirat bar koje vrime sa istima koji su trazili

ja sam našao dvojicu...i još sviramo, imaš kojih drugih neprovjerenih zaključaka da nam ovdje predočiš?!...prestani pisati o gitaristima ili ćeš dobiti privremeni ban

#53 TEO

TEO
  • Members
  • 327 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:36

ne stoji. klavirist isto tako opticki moze naucit di mu je sta vrlo brzo ako ce svirat 'svadbeni' stil to mu je dosta. ako pricamo o naprednijoj razini, i gitaristima bi trebalo znat teoriju ako misle svirat s takvom ekipom. tako mozemo rec da je klavir laksi od saksofona ili trube, jer na klaviru cim taknes tipku, tehnicki - sviras. na trubi i saksu (pa i usnoj harmonici) nije tako jednostavno.

#54 Dubai

Dubai
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:36

majo nać ćemo ti nekog, ali ne ako ćeš ne odgovarat na pitanja koja ti ljudi postavljaju kao što je bio primjer u prethodnim temama gdje si postavljala oglas!..ok?:lol:

#55 Dubai

Dubai
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:37

ne stoji. klavirist isto tako opticki moze naucit di mu je sta vrlo brzo ako ce svirat 'svadbeni' stil to mu je dosta. ako pricamo o naprednijoj razini, i gitaristima bi trebalo znat teoriju ako misle svirat s takvom ekipom. tako mozemo rec da je klavir laksi od saksofona ili trube, jer na klaviru cim taknes tipku, tehnicki - sviras. na trubi i saksu (pa i usnoj harmonici) nije tako jednostavno.

teo prebaci se na forum o gitaristima, za tebe vridi isto!

#56 TEO

TEO
  • Members
  • 327 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:38

daj aj prebacite ovu temu odavde

#57 Dubai

Dubai
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:40

daj aj prebacite ovu temu odavde

to i pokušavam...doša sam do granice da ću se obratit administratorima! ...nemojte reć da niste bili upozoreni! :lol:

#58 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:44

ja sam našao dvojicu...i još sviramo, imaš kojih drugih neprovjerenih zaključaka da nam ovdje predočiš?!...prestani pisati o gitaristima ili ćeš dobiti privremeni ban

Piše gore lipo GLAZBENICI i OSOBNO iskustvo, a ako je ok postavljat oglase u temu ''Najbolji Splitski Klavijaturisti'' onda se ja sam kandidiran za ban

#59 Dubai

Dubai
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:46

Piše gore lipo GLAZBENICI i OSOBNO iskustvo, a ako je ok postavljat oglase u temu ''Najbolji Splitski Klavijaturisti'' onda se ja sam kandidiran za ban

nitko ne voli mudrijaše, znaš?!:lol: ...uostalom, ova tema je namijenjena za predstavljanju po vama najboljih splitskih klavijatursita...zato nastavljamo sa imenima - pa će maja izabrat sebi najzanimljivijeg!..

#60 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 24 Kolovoz 2010 - 17:47

nitko ne voli mudrijaše, znaš?!:lol:

Ni ljude koji čitaju do pola pa zaključuju, moja je jedina greška šta san mislija da si moderator, pa da ti sugeriran da okidaš OT i prebaciš u novu zasebnu temuEDIT: Tek sad san ti vidija broj postova:closedeyes:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.