Jump to content

Slika
- - - - -

basista poćetnik

• Please log in to reply
56 odgovor(a) na ovu temu

#41 skunkfunk

skunkfunk
  • Members
  • 424 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2010 - 18:12

ja bi preporučio početniku da ne dira trzalicu za sad, ako je slučajno mislio, da ne postane ovisan. tek kad mu se prsti dooobro ufuraju, onda nek proba tehnicirat s trzalicom ako hoće drugačiji zvuk

#42 doll

doll
  • Members
  • 76 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2010 - 18:15

imaš još prijedloga?

pokusaji skidat pisme priko sluha.ovo ce ti puno koristit. poznavat ces dobro intervale i s vremenom (puno vremena) jako dobro ces razvit svoj relativni sluh.....ima jos nesto...moc ces svirat pireve a da ne moras skidat 300-tinjak tupavih pisama, ako si je vec cuo znat ces je.:lol:

#43 doll

doll
  • Members
  • 76 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2010 - 18:17

ja bi preporučio početniku da ne dira trzalicu za sad, ako je slučajno mislio, da ne postane ovisan. tek kad mu se prsti dooobro ufuraju, onda nek proba tehnicirat s trzalicom ako hoće drugačiji zvuk

to ne bi tribalo bit bitno, bitno je bit temeljit i strpljiv, a tehnika je tehnika, svaku triba savladat

#44 skunkfunk

skunkfunk
  • Members
  • 424 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2010 - 18:25

to ne bi tribalo bit bitno, bitno je bit temeljit i strpljiv, a tehnika je tehnika, svaku triba savladat

to stoji :lol: ali nek ipak pričeka s trzalicom jer si početnici često znaju ufurat da im je s trzalicom lakše i da im fingerstyle nije potreban.. svaka tehnika ima svoja ograničenja i prednosti

#45 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4594 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2010 - 20:23

Evo jedan prijedlog, za malo gubit živce hehe :tongue_smilie:RHCP Leverage of spacei Salute to kareem...

#46 hogy

hogy
  • Members
  • 184 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2010 - 23:25

Evo jedan prijedlog, za malo gubit živce hehe :tongue_smilie:RHCP Leverage of spacei Salute to kareem...

usko brate:lol:

#47 Rocket

Rocket
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2010 - 13:22

apsolutno se slazen, sviras acdc, zztop, ali ove tri pisme vjezbat 30ak ili vise posto sporije ili bilo koja brzina da se ne kasapis, cilj je naucit desnu ruku da glatko prelazi sa zice na zicu.

Pozdrav,evo da se pridruzim malo aktivnije forumu (dosad sam samo spijunirao :lol: ).Ne bih da otvaram novu temu jer ono sto me zanima je bas ovo sto ste napisali. Naime kad prelazim s jednog polja na drugo uvjek se cuje onako malo neugodan zvuk udaranja zice od fret prije nego udarim samo zicu lijevom rukom. Posebno me zivcira kada ide neka malo brza pjesma gdje treba brzi rad desnom rukom i prelazenja na razlicite fretove. Onda se cuje dosta tih malih ne bas ugodnih zvukova, ja neznam kako da ih tocno opisem ali mislim da znate na sto mislim. E sad, kako mogu te zvukove da smanjim na minimum tj. da ih nema uopce, na sto treba da obratim pozornost ? Nekako i kada se samo koncetrisem na prelaz da bude sto gladji ne mogu a da zica ne udari i da se ne cuje taj zvuk.

#48 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4594 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2010 - 13:32

Pozdrav,evo da se pridruzim malo aktivnije forumu (dosad sam samo spijunirao :biggrin: ).Ne bih da otvaram novu temu jer ono sto me zanima je bas ovo sto ste napisali. Naime kad prelazim s jednog polja na drugo uvjek se cuje onako malo neugodan zvuk udaranja zice od fret prije nego udarim samo zicu lijevom rukom. Posebno me zivcira kada ide neka malo brza pjesma gdje treba brzi rad desnom rukom i prelazenja na razlicite fretove. Onda se cuje dosta tih malih ne bas ugodnih zvukova, ja neznam kako da ih tocno opisem ali mislim da znate na sto mislim. E sad, kako mogu te zvukove da smanjim na minimum tj. da ih nema uopce, na sto treba da obratim pozornost ? Nekako i kada se samo koncetrisem na prelaz da bude sto gladji ne mogu a da zica ne udari i da se ne cuje taj zvuk.

Sviraš sa pojačalom ili na suho? Na suho se više čuje. Taj zvuk je normalan u nekim normalnim količinama, akoga želiš smanjiti moraš radit preciznija prebacivanja na novo polje, stavit prst što bliže polju itd. To nije nešto oko čega se trebaš brinut i dolazi s vježbom :lol:

#49 Odin

Odin
  • Members
  • 6879 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2010 - 14:43

definitivno,mutanje zica ce ti s vremenom doc,neces ni skuzit da ga radis,prijelazi ce ti puno gladji biti...s vremenom to dodje :lol:

#50 Rocket

Rocket
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2010 - 15:34

Tako znaci,ajde super onda cu pokusat to ignorirat :lol:Hvala!

#51 Odin

Odin
  • Members
  • 6879 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2010 - 15:41

nemoj se sad s tim zamarat,al mozes mutat i s lijevom i desnom rukom (i ako sviras prstima i trzalicom)probaj si u glavi to nekak sredit da kad prebacujes s zice na zicu da probaš ''štopat'' žice da ti ne brenči otvorena zicavaljda kuzis kaj mislim,neznam ti baš objasnit. samo sviraj i vjezbaj,doći će,bitno da skuzis u čemu je problem

#52 doll

doll
  • Members
  • 76 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2010 - 12:27

Pozdrav,evo da se pridruzim malo aktivnije forumu (dosad sam samo spijunirao ;) ).Ne bih da otvaram novu temu jer ono sto me zanima je bas ovo sto ste napisali. Naime kad prelazim s jednog polja na drugo uvjek se cuje onako malo neugodan zvuk udaranja zice od fret prije nego udarim samo zicu lijevom rukom. Posebno me zivcira kada ide neka malo brza pjesma gdje treba brzi rad desnom rukom i prelazenja na razlicite fretove. Onda se cuje dosta tih malih ne bas ugodnih zvukova, ja neznam kako da ih tocno opisem ali mislim da znate na sto mislim. E sad, kako mogu te zvukove da smanjim na minimum tj. da ih nema uopce, na sto treba da obratim pozornost ? Nekako i kada se samo koncetrisem na prelaz da bude sto gladji ne mogu a da zica ne udari i da se ne cuje taj zvuk.

nije bitna brzina, brzina nije vrlina. analiziraj sve sta radis, sviraj malo cvrsce, upri u prag. ako nema nekih promjena postoji sansa da ti instrument nije najbolje podesen, mozda su zice nisko ili je vrat lose podesen.

#53 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1464 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2010 - 18:21

meni je ovo ko stvoreno za nekog pocetnika....nije tehnicki tesko ali trazi koncentraciju i preciznost....[ame][/ame]

#54 hogy

hogy
  • Members
  • 184 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2010 - 20:31

to se traži:thumbup1:dajte vi iskusniji još ovakvih stvari....

#55 shookee

shookee
  • Members
  • 799 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2010 - 21:20

meni je ovo ko stvoreno za nekog pocetnika....nije tehnicki tesko ali trazi koncentraciju i preciznost....

Jebo ih ko ih je obuo!Jel to svi imaju koledzice na nogama?!! ;)

#56 Odin

Odin
  • Members
  • 6879 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2010 - 22:21

ja bi savjetovo neki blues...treba to pročačkat,alfa i omega skoro svega ;)

#57 skunkfunk

skunkfunk
  • Members
  • 424 posts

Vrijeme objave: 01 Rujan 2010 - 13:42

ja bi savjetovo neki blues...treba to pročačkat,alfa i omega skoro svega ;)

+1nek na jutubu traži "how to play blues on bass" ili nešto slično tomu

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2012 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.