Jump to content

Slika
* * * * - 4 votes

Boss

• Please log in to reply
708 odgovor(a) na ovu temu

#701 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2016 - 18:14

E pa da, ali ja sam ti kao oni iz "Wheeler dealers" pa spasavam stare pedale od propasti :wink:! Jedina razlika u odnosu na izvornu verziju su Panasonic elektroliti iako sam imao i originalne. Estetika se ne računa  :biggrin:!

#702 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2016 - 08:07

Nadam se da nisi krivo shvatio. Nisam mislio da si ju ti uništio nego prijašnji vlasnik. 

Meni se SD-1 sviđa izvorno kako je napravljena i dosta dugo sam ju imao. Potpuno si u pravu kad si napisao da joj se velik broj ljudi "vrati". Tako i ja planiram uskoro ali čekam da se pojavi nešto jako povoljno i očuvano pošto mi svejedno ne bi imala neku funkciju pa neka stoji u ladici. 

Od modova sam dosta toga probao i na kraju mi se najviše svidjela originalna verzija ali sa jednim dodanim kondenzatorom u paralelu sa postojećim zbog nešto više dubokih. Mislim da je netko već pisao o toj modifikaciji, ne znam kako se zove. Uglavnom, ako se dobro sjećam, na desnoj strani ima tri smeđa kondenzatora jedan iznad drugog i ja sam samo dodao na srednji još jedan isti u paralelu sa postojećim.

Na sadašnjem pojačalu mi vjerovatno to ne bi trebalo jel je dosta tamno (TSL 122) ali na 4210 kojeg sam imao je bilo taman. 

Usput, kad se već kontaš u pedale (a vidim da dosta toga je bio Boss). Koje elemente se može mijenjati na DS-1 i sa kojim učinkom ? Imao sam do nedavno fino na zidu ispisano na papiriću nekoliko elemenata i šta se sa kojim dobije u odnosu na promjenjenu vrijednost ali naravno, par dana prije nego je došao DS-1 papirić frknio u smeće  :biggrin:

#703 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2016 - 08:28

na kraju mi se najviše svidjela originalna verzija

SD-1 ima gresku da mu "curi" distorzirani signal u bypassu. Ima na netu negdje popravak i onda je tip top, netreba nis drugo

#704 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2016 - 09:14

Meni u biti nije smetalo to curenje jel malčice dodaje Gaina zvuku i nešto visokih. 

Evo ako nekome treba... Provjereno 

sd1_bypass_fix_406.gifpicture uploader

#705 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2016 - 09:45

Usput, kad se već kontaš u pedale (a vidim da dosta toga je bio Boss). Koje elemente se može mijenjati na DS-1 i sa kojim učinkom ? Imao sam do nedavno fino na zidu ispisano na papiriću nekoliko elemenata i šta se sa kojim dobije u odnosu na promjenjenu vrijednost ali naravno, par dana prije nego je došao DS-1 papirić frknio u smeće  :biggrin:

Nisam našao da je potrebno modifikovati SD-1. Ta pedalica na lampašu radi jako dobro. Ako neko želi krupniji ton onda lepo kupi Boss BD-2 ili OD-3.

Recimo da u ovom opisu modifikacija postoje sva potrebna objašnjenja:

http://www.premiergu...oss_sd-1?page=1

#706 Vido

Vido
  • Members
  • 1199 posts

Vrijeme objave: 28 Prosinac 2016 - 23:30

Da li je itko probao ovo?
62036625707570101587.jpg

#707 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 09:23

^^ jesam, mislim da sličnu stvar možeš dobiti ako već imaš eq pedalicu. dobro radi sa razglasom malo puno lošije sa lampaškim pojačalom - hiss u visokima.

#708 dilematik

dilematik
  • Members
  • 2479 posts

Vrijeme objave: 19 Siječanj 2017 - 23:55

:drool:

#709 BROJ 1

BROJ 1
  • Members
  • 1041 posts

Vrijeme objave: 23 Lipanj 2017 - 17:40

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.