Jump to content

Slika
* * * * - 4 votes

Boss

• Please log in to reply
708 odgovor(a) na ovu temu

#41 Petar Pank

Petar Pank
  • Members
  • 707 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2006 - 14:37

kako izabrati bossovu "dirt" pedalu ako ih niste sve probali. tu je jedan zgodan grafikon sa dvije dimenzije kvalitete zvuka koji moze olaksati izbor (sad ce amps opet pricati kako se zvuk ne da opisati no sto je tu je) :(Posted Image

#42 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 18 Siječanj 2006 - 20:46

Zanimljiv grafikon, koji i potvrđuje zašto sam volio SD-1, samo što sam ga prodao kad sam imao cca 10 pedala :-\[wayne's mode] He will be mine, oh yes.. he will me mine [\wayne's mode]

#43 Petar Pank

Petar Pank
  • Members
  • 707 posts

Vrijeme objave: 19 Siječanj 2006 - 01:04

barem polovni sd-1 bi se trebao moci jeftino naci. slazem se da je to vrlo dobar OD.

#44 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 21 Siječanj 2006 - 22:35

Posted Image

#45 techno allah

techno allah
  • Members
  • 1371 posts

Vrijeme objave: 22 Siječanj 2006 - 01:34

;D :( ;D :) ;D ;D :( ;DOvo si nabavljam odmah!

#46 Pozer

Pozer
  • Members
  • 385 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2006 - 11:24

Posted Image

predobro...

#47 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7383 posts

Vrijeme objave: 26 Siječanj 2006 - 12:09

Posted Image

Da sam znao da ovo postoji ne bi ni učio svirati ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#48 Jebivjetar

Jebivjetar
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 14 Veljača 2006 - 10:02

Okanite se Bossa. Pedale su vrlo posrane i požderu pola zvuka kad se prođe kroz njih. Nedao bog da ih imate u seriji 4 ili 5. Onda se čuje Boss, a ne gitara. Al, j....ga, ako vam je sve jeftino... i kabeli i gitara i pojačalo, onda je zbilja svejedno.

#49 Superhrabar Dabar

Superhrabar Dabar
  • Members
  • 1987 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 14:09

Okanite se Bossa. Pedale su vrlo posrane i požderu pola zvuka kad se prođe kroz njih. Nedao bog da ih imate u seriji 4 ili 5. Onda se čuje Boss, a ne gitara. Al, j....ga, ako vam je sve jeftino... i kabeli i gitara i pojačalo, onda je zbilja svejedno.

Aj ne serendaj, ugradi true bypass i sve je ok. ;D

#50 marino

marino
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 10 Ožujak 2006 - 11:40

ukratko: true bypass znači kad isključiš pedalu, ko da je i nema, kao da ti je kabel uštekan u sljedeći komad opreme. Boss to nema, i kad imaš 5 spojenih pedala, isključenih, ostane ti brdo elektronike između gitare i pojačala šta je veliki minus. A taj višak elektronike se u maloj mjeri osjeti i kad su uključene. Valjda su im pedale i relativno jeftine na račun toga šta nemaju pravi on/off prekidač i true bypass. E sad jel se isplati ugrađivat true bypass u bossa, ne znam. Unutra je sve sitno i ima krcato komponenti i puno posla. Trebalo bi zamijenit prekidač i eliminirat tu "zamjensku" elektroniku šta oni stave umjesto pravog bypassa....

#51 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 10 Ožujak 2006 - 12:40

true bypass je koristan ako imas jednu ili maksimum dve pedale... ako imas vise pedala mudro je da ti prva u nizu bude bufferiranaima dobar clanak o tomehttp://www.moollon.c...tech_pas2_e.asp

#52 marino

marino
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 10 Ožujak 2006 - 12:57

Je, to je to. Samo šta recimo vox/crybaby wah traži 5 minuti posla za pravi bajpas,naravno moraš imat DPDT prekidač za gaženje. U bossu tribas i osmislit kako ćeš montirat prekidač, jer je njegov originalni sasvim nešto drugo od onih ka na wahu, fuzz faceu, mxr distortionu....I malo više drkeljanja s elektronikom.Sve u svemu puno više posla nego npr. na ovom wahu. Je, dobro je imat buffer na početku, možda i na kraju linije s pedalama.A dosta pedala ima to integrirano u sebi. Većina bossovih, većina tube screamer pedala....Ali opet ako sviraš fuzz face, i imaš buffer isprid dobiješ sasvim neki drugi zvuk.Buffer je prisutan na ulazu skoro uvijek kad nema pravog bajpasa, da bi se na taj način donekle poboljšala situacija kad je pedala isključena. Iako to nije idealno rješenje. Trebalo bi težit tome da svaka pedala ima true bypass.

#53 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 10 Ožujak 2006 - 13:05

da svaka ima true bypass, ako ih vise imas, doci ce do vece degradacije nego ako imas bufferdefinitivno je najgore rijesenej klasicni wah bypasstrue bypass najbolje je rjesenje ako ukupna duzina kabla od gitare do pojacala ne prelazi 6 mako prelazi, treba bufferirati

#54 Fa_kE

Fa_kE
  • Members
  • 416 posts

Vrijeme objave: 20 Ožujak 2006 - 21:26

Imam boss DS-1. Jel se isplati kupit DS-2 jer baš nisam zadovoljan ovom pedalom, distorzija je pre..pre...baca na starije distorzije iz starih dana nema bassa-čudno ali istina, kao da netko baca dosta kemenčića po limenom krovu. Jel DS-2 koliko bolji?

#55 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 21 Ožujak 2006 - 18:58

Imam boss DS-1. Jel se isplati kupit DS-2 jer baš nisam zadovoljan ovom pedalom, distorzija je pre..pre...baca na starije distorzije iz starih dana nema bassa-čudno ali istina, kao da netko baca dosta kemenčića po limenom krovu. Jel DS-2 koliko bolji?

ako ti se DS1 uopce ne svidja bilo bi pametnije da probas nesto jako drugacije...nesto ne od BOSSa...

#56 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 26 Ožujak 2006 - 17:57

Mene zanima koja je ono Boss pedala imala i reverb i delay u sebi... ??? RV-3 ???

#57 sinisa

sinisa
  • Members
  • 1211 posts

Vrijeme objave: 26 Ožujak 2006 - 18:00

Mene zanima koja je ono Boss pedala imala i reverb i delay u sebi... ??? RV-3 ???

mogao si otic na www.bossus.com i tamo naci;)ja neznam koja je, al ces sigurno prije nac tamo, neg sto ti se netko javi i odgovori;)

#58 Legolas

Legolas
  • Members
  • 1571 posts

Vrijeme objave: 26 Ožujak 2006 - 18:27

Je, to je RV-3. Gogo ga ima (ako ga nije u medjuvremenu prodao ;)). Mislim da je ta pedala prvo bila Crazy Horseova, pa Rainyjeva pa sad Gogina. ;D

#59 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 02 Travanj 2006 - 17:44

ajd jedno malo OT pitanje:U smislu efekta za gitaru: Koja je razlika između overdrivea i distorzije?

#60 ivan-dj

ivan-dj
  • Members
  • 1166 posts

Vrijeme objave: 02 Travanj 2006 - 17:50

ajd jedno malo OT pitanje:U smislu efekta za gitaru: Koja je razlika između overdrivea i distorzije?

osim u zvuku, razlika je u tom što su napravljene sa tranzistorima od drukčijeg materijala. mislim da je od napravljen sa germanijskim tranzistorima, a distorzija sa silicijskim.ne kužim kako to "u smislu efekta za gitaru"... ili čuješ razliku ili ne. ja čujem ;) slikovito od ima "okrugliji" ton, slikovito rečeno, no to je već različito od jednog do drugog...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.