Jump to content

Slika
* * * * - 9 votes

Koje basseve imate?

• Please log in to reply
5987 odgovor(a) na ovu temu

#41 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 18 Lipanj 2004 - 15:46

JA ću uskoro postati vlasnik Rickenbackera 4003-x

Attached Thumbnails

• 4003-x.jpg

#42 Guest_tosters boys_*

Guest_tosters boys_*
  • Guests

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2004 - 10:51

iris joanda

#43 Guest_Sepulman8_*

Guest_Sepulman8_*
  • Guests

Vrijeme objave: 11 Srpanj 2004 - 18:51

Posted ImageMoj Jackson Kbx Bass,samo šta je crne boje.

#44 Alf

Alf
  • Members
  • 265 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2004 - 15:26

Eto ga konacno je palo i fotkanje mojih beba:)). Slike nisu najreprezentativnije buduci da je fotkano s kamerom s mobitela, ali da mogu posluzit svrsi to je neupitno.Sva 3 basa su Nickovi uratci.Prvi je moj najomiljeniji fretless, tijelo jazz bas, glava Pensa suhr, tijelo joha, vrat rebrasti javor/rosewood fingerboard, schaler bridge i masinice, Fender custom 60 elektronika.

Attached Thumbnails

• Fretless_head.jpg
  • Fretless_tijelo.jpg

#45 Alf

Alf
  • Members
  • 265 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2004 - 15:33

Drugi je polu-akusticni fretless, tijelo honduras mahagony/rezonantna smreka na gornjoj ploci, vrat honduras mahagony/ebanovina 2 oktave, schaller hardware, piezo

Attached Thumbnails

• Akusticni_headstock.jpg
  • Akusticni_odoyzgora.jpg

#46 Alf

Alf
  • Members
  • 265 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2004 - 15:38

Treca zvjercica je replika Prs-a, tijelo rebrasti javor, vrat rebrasti javor/ebanovina, sedef po neparnim pragovima,2 oktave tj. 24 praga, schaler bridge i masinice, Kent Armstrong elektronika. Po meni najbolji pasivni bas kojeg sam i svirao i cuo.

Attached Thumbnails

• Prs_head.jpg
  • Prs_tijelo.jpg

#47 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2004 - 15:54

Evo furn i još neki ljudi su me cimali da pokažem svoj novi bass. Nisam stigao prije jer nisam bio uspio nabaviti nekakve fotke do danas. 6icu sam nabavio prije nekih mjesec dana do Samira (bassit od Jinxa) za prijateljsku cijenu i na tom bassu je snimljena vecina albuma od Jinxa tako da osim izgleda možete i znati kako zvuci ako poslušate Jinxe.Bass je napravio najvjerojatnije graditelj Schack, vrat kroz tijelo design, zlatni hardware, Basstec pasivni pick-upovi, vrat je jasen, fretboad je ebanovina, tijelo je orah(mislim). Za 6icu su se inace brinuli i servisirali Arijan i Alan iz Ariesa.I što se tice bassa eto ga:

Attached Thumbnails

• 6ica_tijelo.jpg
  • 6ica_bridge.jpg

#48 Guest_Voices_*

Guest_Voices_*
  • Guests

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2004 - 20:37

na tom bassu je snimljena vecina albuma od Jinxa tako da osim izgleda možete i znati kako zvuci ako poslušate Jinxe.

Zanimljivo....prije tjedan dana sam u Croatia Recordsu kupio kazetu od Jinx,Second Hand (za 25 kuna! :D eh te zalihe....treba ih se rješavat)i slušam je po cijeli dan i ako je to taj bas s kojim je to snimano moram priznat da u posjedu imaš pravu mašinu! Malo sam razmišljao o hrvatskim basistima nakon što sam to čuo i skužio da mi se sviđa Samirov stil.Jednostavan,nenametljiv,s pametno iskorištenim efektima,promišljenim fretless dionicama di pogađa ono emotivno u slušatelju i fretlessa koristi tamo di je najači,u emocijama....ma tip je onakav kakav basist uistinu i treba bit.IMHO naravno!Ajd dosta o Samiru! Čestitke na novom bassu,čuvaj se da ti netko ne popali poludrago kamenje i ako možeš reć..........tko je Shack?

#49 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2004 - 21:40

na tom bassu je snimljena vecina albuma od Jinxa tako da osim izgleda možete i znati kako zvuci ako poslušate Jinxe.

Zanimljivo....prije tjedan dana sam u Croatia Recordsu kupio kazetu od Jinx,Second Hand (za 25 kuna! :D eh te zalihe....treba ih se rješavat)i slušam je po cijeli dan i ako je to taj bas s kojim je to snimano moram priznat da u posjedu imaš pravu mašinu! Malo sam razmišljao o hrvatskim basistima nakon što sam to čuo i skužio da mi se sviđa Samirov stil.Jednostavan,nenametljiv,s pametno iskorištenim efektima,promišljenim fretless dionicama di pogađa ono emotivno u slušatelju i fretlessa koristi tamo di je najači,u emocijama....ma tip je onakav kakav basist uistinu i treba bit.IMHO naravno!Ajd dosta o Samiru! Čestitke na novom bassu,čuvaj se da ti netko ne popali poludrago kamenje i ako možeš reć..........tko je Shack?

Krivo sam otipkao piše se: Schack. ev link: http://www.schackbass.comnisam 100% siguran da je shack radio ovaj bass samo prenosim što su mi je rekao Arijan i Samir (koji se baš i ne sjeća 100% imena tipa koji je radio bass ???) ali neka bass je bez obzira tko ga je radio odličan

#50 Alf

Alf
  • Members
  • 265 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2004 - 23:29

bassevi su ti prekrasni!kolko si dao za njih?

Dao sam za njih oko 15000 kn, iako bi bez svih popusta to vrijedilo 20. Posto sam si ok s Nickom dobio sam popust za prvi gornji fretless, tak da sam za njega s elektronikomi koferom dao 5000 kn otprilike 600 eur a inace bi ispalo oko 1000.za polu-akusticnog sam dao 400 Eura jer takvi basevi nisu bas kod nas na cijeni, a i dobro da sam ga uzeo jer bi inace bas propao s obzirom na to da je bio kod svima nam poznatog Stefeka:)), a trecu zivotinjicu sam platio sa promjenom elektronike i setiranjem, 6500 kn, iako je bas kad je bio prodan prvom vlasniku kostao 1200 Eura, bez elektronike.

i daj ih malo poblize opisi, ono, kak je svirat na njima i to...

Well, svaki od njih je razlicit, zato ih i imam 3 komada. Prvi gornji fretless, je ful pjevan, topao a istovremeno ful gruvast, iako ima svjetliji zvuk zbog johe koja je gore sto sam ja i htio.Polu-akusticni bi mogao okarakterizirati kao mali kontrabas, jer ako stavim flatwoundice gore, i dobit cu vrlo slican efekt. Treci tj. prs, je opet prica za sebe. Najbolje odredjen pasivan bas s pragovima kojeg sam cuo, jer svaki ton mu je na mjestu, odlicno izbalansiran, a istovremeno growlast kao i musicman, i opet dovoljno topao, a i s dovoljno puncha ako treba. Sve se moze dobit s prstima i potovima, prava slap funk masinica. Posto sam prije brijao i na musicmane, ovaj bas mi je jos bojli jer je po opsegu zvuka siri, i moguce je sviranje svih stilova, a da super zvuci.

e, jel bi mozda htio prodat ovog treceg? :D

Hehehe:)) nebu islo

#51 daniel

daniel
  • Members
  • 108 posts

Vrijeme objave: 16 Srpanj 2004 - 13:07

...kupil tata bass ..sdgr... heee isti ovakav ....samo za jedan potenciometar više... ;D ;D

Attached Thumbnails

• Sr88520D.jpg

#52 Guest_TVeye_70_*

Guest_TVeye_70_*
  • Guests

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2004 - 09:29

Fender P Am. Std. '97.znam, znam, to vama veslo ali meni zvuči zakon, pouzdan je i volim njegov "feel" pod rukama. da nije utopio bih ga i kupio neki drugi... *boja je sunburst + bijeli pickguard kojeg ću ovih dana zamijeniti crnim jer je crni extra sexy.* - ...ili dao da mi se ispili neki precision kojeg bih nahranio s vintage P magnetima** - razmišljam o tome da platim izradu dodatnog mustang bassa. ultra sexy!

#53 Guest_TVeye_70_*

Guest_TVeye_70_*
  • Guests

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2004 - 13:36

ma zdravi su i drugi samo što im se više sviđaju nježniji, aktivni basevi od pet ili više žica na kojima najčešće piše warwick ili yamaha i zvuče moderno ... ono, dave matthews band, sting i te fine spike ;)nemam ništa protiv toga ali ja sam za rockin rawl! ;D

#54 Guest_TVeye_70_*

Guest_TVeye_70_*
  • Guests

Vrijeme objave: 05 Kolovoz 2004 - 09:24

nemam sliku a platio sam ga oko 900 eura 1998. sad su skuplji dosta (a i danas bih kupio polovnog, tada bijah mlad).

#55 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 10 Kolovoz 2004 - 15:11

sto kazete na ovo.......

Attached Thumbnails

• Jupiter_goran.jpg

#56 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2004 - 12:37

efekti su ovo........

#57 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2004 - 12:40

a basevi ovo......... mozes sve nac na basisti u forumu

Attached Thumbnails

• b.JPG

#58 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 14 Kolovoz 2004 - 10:29

ne menzure su mu od 34", 35" i 36" , ja sam htio da mi napravi od 36"..... mislim da zapravo mozes bilo koji menzuru.........samo sto se ti reci da je premala ili preveka, mislim da nema bas vise od 36" (ima Zeta al to nije bas)Zice koje koristin su ti custom made, to su ti posebne zice koje ti traju oko godinu dana, a napravljene su ti od legure titaniuma i jos necega ne znam, i naravno jako su tanke, jer ti ja inace na svim basevima koristim ...... 0,26 0,35 0,50 0,75 0,90 1,25........... C G D A E B ......Eto tako sam se navikao i ............Bas sad se spremam raditi piccolo bass..............

#59 stingray

stingray
  • Members
  • 1231 posts

Vrijeme objave: 16 Kolovoz 2004 - 12:22

nemam sliku svog musicmana pa skidam identičnog sa službenog weba. bijeli vrat, 3-band eq, Posted Image

#60 čokoladica

čokoladica
  • Members
  • 174 posts

Vrijeme objave: 16 Kolovoz 2004 - 23:25

ibanez RD3oo <- vidi se iz priloženog ;)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.