Jump to content

Slika
- - - - -

Mesa / Boogie fan club

• Please log in to reply
1231 odgovor(a) na ovu temu

#41 Rio_Drava

Rio_Drava
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 16 Travanj 2010 - 11:34

za priblizno tu lovu dobije polovnog triple rectifiera sa road caseom :thumbdown:

Ja sam čovjeku napisao koliko košta a to su cijene od Mesa Boogia ne moje. A šta dobije za toliku lovu neka sam procijeni!:thumbup:

#42 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 08:06

sick fuck Posted ImagePosted Image

#43 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 08:18

J..bote,od silne elektronike,Mesa je više digitalac nego lampaš.digitalni lampaš:thumbup:

#44 stenimir

stenimir
  • Members
  • 802 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 08:45

uff taj mark V mi je takva tiha patnja...znam da nikada necu imati pare za njega, ali je tako jebozovan...:thumbup:

#45 Dragianni

Dragianni
  • Members
  • 2561 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 09:57

J..bote,od silne elektronike,Mesa je više digitalac nego lampaš.digitalni lampaš:thumbup:

Odgovorno tvrdim da je to previše nepotrebnih stvari natrpano na njega. Imao sam dugo godina Mark IV,a i on je imao sličan problem.Mark III je sasvim dovoljan i za puno manje para se može kupit!

#46 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 10:10

Odgovorno tvrdim da je to previše nepotrebnih stvari natrpano na njega. Imao sam dugo godina Mark IV,a i on je imao sličan problem.Mark III je sasvim dovoljan i za puno manje para se može kupit!

Uostalom kakva korist od toga u live situacijama?Vjerujem da vecina ljudi kad nade presete koji im pasu i ne prckaju vise

#47 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 11:40

Uostalom kakva korist od toga u live situacijama?Vjerujem da vecina ljudi kad nade presete koji im pasu i ne prckaju vise

pa mislim da u tom i je poanta da ti te sve opcije pomazu da nadjes idealnu postavku za svaki kanal...bas sam proucio sve te opcije jutros i svaka mi se cini zanimljiva, vjerojatno vecinu nebi trebao koristit al nekim ljudima je sigurno korisno.nazalost nisam ga jos probao al ovo sto sam cuo po youtubeu zvuci odlicno, tj daje ti pretpostavit kako to zvuci uzivo...

#48 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 11:43

Odgovorno tvrdim da je to previše nepotrebnih stvari natrpano na njega. Imao sam dugo godina Mark IV,a i on je imao sličan problem.

navodno je mark 5 poboljsanje u odnosu na 4 al treba probat pa vidjet..velim, meni se uopce necini lose imat 3 totalno tweakabilna programa za osobu poput mene koja nekoristi pedale ili procesore. naravno pod uvjetom da su 3 upotrebljiva kanala, a po svemu sudeci u ovom slucaju jesu..

#49 KresoD

KresoD
  • Members
  • 1551 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 14:37

Odgovorno tvrdim da je to previše nepotrebnih stvari natrpano na njega. Imao sam dugo godina Mark IV,a i on je imao sličan problem.

Dragec - stariš. Znaš da smo i mi kao mladi voljeli puno điđa-miđa, dugmića i svega... jedino te još Triaxis drži mladim. :thumbup:

#50 Dragianni

Dragianni
  • Members
  • 2561 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 20:52

Dragec - stariš. Znaš da smo i mi kao mladi voljeli puno điđa-miđa, dugmića i svega... jedino te još Triaxis drži mladim. :)

Ma kakvi! U triaxis fino sve sejvaš i nemaš potrebe za drkanjem po potovima i svičevima!:wink: Samo se opustiš i sviraš! :thumbup1:Ili su to znakovi starenja!!?:thumbup::thumbup:

#51 -SAČ-

-SAČ-
  • Members
  • 4127 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2010 - 20:58

daj ovo u tvornici rade i smiju se retajima koji pare daju za ove pizdarije

#52 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2010 - 09:22

http://www.mesaboogi...ifier-2010.htmlizasla nova serija dual i triple rectifier modela sa znacajnim poboljsanjima na koja se ekipa zalila... serijski loop umjesto paralelnog, izlaz za tuner sa mute switchom, biranje 50/100W za svaki kanal, kao i biranje rectifiera tube/silicone za svaki kanal, i navodno poboljsani clean...bas me zanima ima li ikakve veze sa izlaskom bugerinih kopija mese :thumbup::thumbup:

#53 Pizvo

Pizvo
  • Members
  • 1380 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2010 - 12:16

http://www.mesaboogi...ifier-2010.htmlizasla nova serija dual i triple rectifier modela sa znacajnim poboljsanjima na koja se ekipa zalila... serijski loop umjesto paralelnog, izlaz za tuner sa mute switchom, biranje 50/100W za svaki kanal, kao i biranje rectifiera tube/silicone za svaki kanal, i navodno poboljsani clean...bas me zanima ima li ikakve veze sa izlaskom bugerinih kopija mese :001_rolleyes::thumbup:

Ima sigurno veze... :sleep:Al sam me zanima ko se to žali na paralelni loop, s mix potom je superioran serijskom ak se mene pita...

#54 warretaliator

warretaliator
  • Members
  • 405 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2010 - 12:22

Pitanje za znalce, zašto moj Dual Rectifier ima zelenu lampicu, drukčiji front(manje potova i jednostavniji izgled) i drukčije potove? od svih normalnih koje vidim po slikama? Znam da je pristigo iz Amerike i da radi na 110V.Posted Image

Edited by warretaliator, 21 Travanj 2010 - 12:28 .

#55 BaklavaMetal

BaklavaMetal

Kralj Dijamant

• Members
  • 3331 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2010 - 12:24

vjerojatno jer je dvokanalni a ne trokanalni jer postoje obje verzije

#56 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2010 - 12:28

Al sam me zanima ko se to žali na paralelni loop, s mix potom je superioran serijskom ak se mene pita...

dost ljudi..a kako za koje efekte , gledo sam neke clipice od t.c. electronicsa kako paralalelni nije dobar za neke efekte tipa tremolo itd...pretpostavljam da je paralalelni odlican za ljude koji stave jednu delay pedalu u loop i to je to, ne farba previse signal.al recimo pretpostavljam da paralelni nije najbolje rijesenje za eq,noise gate u loopu i takve stvari di zelis cijeli signal promijenit..

#57 dr.Explosion

dr.Explosion

rock'n'roll heretic

• Members
  • 1895 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2010 - 12:44

Mesa stvarno ima dosta dobrih fora i caka, ali mislim da je ovo previse opcija, izgubis se u tome. Evo ja imam najjednostavniji model single rectifier 50W i mogu reci da je dovoljan skoro za sve! Najbolja stvar na njemu mi je Solo Level Control – dakle za ritam stavite master potenciometar koliko zelite da vam je glasno, a jos malo glasnije stavite potenciometar za solo - Solo Level Control. Od tada sam prestao koristiti volume i boost pedale...

#58 freakazoid

freakazoid
  • Members
  • 1639 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2010 - 12:56

Mesa stvarno ima dosta dobrih fora i caka, ali mislim da je ovo previse opcija, izgubis se u tome. Evo ja imam najjednostavniji model single rectifier 50W i mogu reci da je dovoljan skoro za sve! Najbolja stvar na njemu mi je Solo Level Control – dakle za ritam stavite master potenciometar koliko zelite da vam je glasno, a jos malo glasnije stavite potenciometar za solo - Solo Level Control. Od tada sam prestao koristiti volume i boost pedale...

da.pojačalo i maksimalno wah i delay u loop. a može i bez toga.cijela filozofija :001_rolleyes:

#59 Pizvo

Pizvo
  • Members
  • 1380 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2010 - 13:03

da.pojačalo i maksimalno wah i delay u loop. a može i bez toga.cijela filozofija :thumbup:

E vidiš, drito moj setup... :001_rolleyes:

#60 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2010 - 13:07

E vidiš, drito moj setup... :001_rolleyes:

pa i moj, bez waha i delay-a..

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.