Jump to content

Slika
- - - - -

Mesa / Boogie fan club

• Please log in to reply
1231 odgovor(a) na ovu temu

#21 rogi86

rogi86
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 29 Ožujak 2010 - 20:58

Evo da se uclanim sa kombom Mesa Express 5:25 koji stoji na podu pod kutem. E to je prava stvar!

#22 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 29 Ožujak 2010 - 23:31

Evo da se uclanim sa kombom Mesa Express 5:25 koji stoji na podu pod kutem. E to je prava stvar!

daj malo detalja o pojacalu:thumbup1::lol:

#23 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 29 Ožujak 2010 - 23:39

ja trenutno sviran na f30 i fiino to radi...

#24 KresoD

KresoD
  • Members
  • 1551 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2010 - 09:11

Ja sam definitivno fan. Godinama sam posjedovao i ganjao po binama razne Mese:- Studio Preamp- Studio 22 (ili kak se već zove pojačalo)- DC-5Uz to, svirao sam na raznoraznim pojačalima:- Mark IV - Triple Rectifier (e, to je bila turneja...)- Lone Star Special.Sad kad sve to sagledam, najmanje mi se sviđa pojačalo koje sam najduže svirao - DC-5. :lol: Ostala sva pojačala su multinamjenske mašine, sposobne za kvalitetnu artikulaciju velikog raspona glazbenih stilova. A Lone Star Special je nešto zbilja posebno... Mislim da je u zadnjih desetak godina Mesa napravila veliki pomak i masu modela koji drastično odskaču od neke uobičajene predodžbe Mese kao fokusirana-midlasti-hi-gain pojačala.U stvari, mislim da su već sa Rectifier serijom (a to je bilo prije više od 20 godina :lol: ) promijenili neke stvari značajno. (a uopće ne želim komentirati glupu stereotipnu izjavu da su Rectifieri samo za GNDŽ GNDŽ Nu Metal... :lol: )Kad se sve zbroji, Mesa je pojačalo za koje znaš da će te dobro služiti koliko god ga maltretirao i zaista ne znam niti jednog Boogija za koji bih rekao "e ovo je loše", za razliku od najpopularnijih velikih marki (Fender, Marshall...) koji imaju jeftine i loše modele koje ne bih štapom dirao...Uglavnom, kad se upiknem u neku Mesu uvijek imam filing "eeeh, evo me doma". :lol:

#25 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2010 - 09:23

Uglavnom, kad se upiknem u neku Mesu uvijek imam filing "eeeh, evo me doma". :lol:

:lol::thumbup1::thumbup1:sta je to s dc-5? nisam ga nikad ni cuo ni probao.. to je kao neka entry serija kao danas express?

U stvari, mislim da su već sa Rectifier serijom (a to je bilo prije više od 20 godina :lol: ) promijenili neke stvari značajno. (a uopće ne želim komentirati glupu stereotipnu izjavu da su Rectifieri samo za GNDŽ GNDŽ Nu Metal... :lol: )

eh ni meni to nije jasno, il ljudi nisu ni probali pa nabadaju bezveze.. al meni osobno je rectifier serija najdraza.

Edited by b.r.a.d.a., 30 Ožujak 2010 - 09:26 .

#26 KresoD

KresoD
  • Members
  • 1551 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2010 - 09:40

DC serija je bila evolucija iz Dual Caliber serije. Bilo je nekoliko modela, a nazivi su ovisili o wataži. DC2, DC5, DC10...DC-5 je kombo s dva kanala i odvojenim tonskim kontrolama, s tim da clean kanal ima pull-pot koji napravi fini crunch.EDIT: što se zvuka tiče, clean kanal je fantastičan i ima fini break up, ali drive baš i nije. Odnosno, vrlo je zatvoren i totalni one-trick pony. IMaš zvuk santana (ili Metallica žestoki ritam) i to je to. Ne možeš ništa drugo izvući od njega. (što nije nužno loše, ali je tako...)Posted Image

Edited by KresoD, 30 Ožujak 2010 - 09:42 .
zaboravko...

#27 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2010 - 16:00

Studio 22 (ili kak se već zove pojačalo)

Kako komentiraš ovaj model? Dojmovi? Ja san razmislja o steinway-ovom primjerku al san zakasnija

#28 KresoD

KresoD
  • Members
  • 1551 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2010 - 18:24

Studio 22 je u stvari baš dobro pojačalo, jedino ga zeza to što kanali ovise jedan o drugome i "dijele" tonske kontrole. Taman naštimaš fini clean i nemaš dosta drajva. :lol: ili ti klin bude pretih a distorzija preglasna...No, ako koristiš još dodatnu drive i volume pedalu sve se da fino srediti...

#29 rogi86

rogi86
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2010 - 20:15

daj malo detalja o pojacalu:thumbup1::lol:

Pojacalo (AB class i A class) sa dva kanala u kojem svaki kanal ima dva moda (CH1 clean i crunch, CH2 Blues i Burn). Sposoban je za sve vrste svirke, evo link za vise info. http://www.mesaboogi...ess/Express.htm.U njemu je zvucnik od 10'' stoga sam ga stavio na stalak koji mu omogucuje da ostaje na podu kako bi izvukao sto vise low end-a, ali pod kutom tako da ga bolje cujem. Ja sam prezadovoljan sa njim, samo mi se nekad cini da je preglasan na 25 W :lol:

#30 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2010 - 20:46

Pojacalo (AB class i A class) sa dva kanala u kojem svaki kanal ima dva moda (CH1 clean i crunch, CH2 Blues i Burn). Sposoban je za sve vrste svirke, evo link za vise info. http://www.mesaboogi...ess/Express.htm.U njemu je zvucnik od 10'' stoga sam ga stavio na stalak koji mu omogucuje da ostaje na podu kako bi izvukao sto vise low end-a, ali pod kutom tako da ga bolje cujem. Ja sam prezadovoljan sa njim, samo mi se nekad cini da je preglasan na 25 W :lol:

Specifikacije znam, mislija san vise na tvoj subjektivni dojam

#31 krvavi_konjanik

krvavi_konjanik
  • Members
  • 178 posts

Vrijeme objave: 31 Ožujak 2010 - 00:48

E i ja bi u klub,do prije par dana sam imao glupih predrasuda,i onda sam probao lonestara:001_wub::lol::001_wub:...koje brutalno đubre...zaljubio sam se...multinamjenski stroj za stvaranje glazbe...strašno:001_wub::lol::001_wub:eh...sad...da je malo jeftiniji...al nema veze...orobit ču nekakvu banku...:lol:

#32 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 31 Ožujak 2010 - 01:18

Da se nadovežem... prije kojih desetak dana je kolega Zec žario i palio s bine uspomoć Edwards Les Paula upiknutog u Express 5:50 i moram reć da takav sound već dugo nisam čuo! :lol:

#33 rogi86

rogi86
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 31 Ožujak 2010 - 22:11

Specifikacije znam, mislija san vise na tvoj subjektivni dojam

Clean je predobar, sve sto namjestis lijepo zvuci i na AB i na A Class. Blues i Crunch ne koristim puno, ali kad bih imao njih kao odvojene kanale vjerojatno onda bi. Mozda bi cak radje da imam Crunch na drugom kanalu, nego Burn. Naime da bi na Burn kanalu sa malo gaina dobio dobar Crunch treba dosta pojacati Volumen, jer inace zvuci malo zasiceno. Ova zasicenost se moze zapravo ispraviti sa EQ, ali uz dosta igre, ali cesto nemam bas puno vremena za to. Tako na svakim probama, gdje najbolje cujem kako pojacalo "dise", pokusavam iz Burna izvuci Crunchy ton tweekanjem EQ-a i Contour-a. Zdanja opcija koju jos nisam probao je koristiti Blues mod za clean ton, a Crunch mod za crunch ton. Problem je u tome sto mi se toliko svidja clean na Clean modu da nisam ni stigao jos prckat po Blues modu! Na njemu mozes svirati sve i svugdje. BTW nije ni tezak za lampasa, pogotovo verzija sa 10'' zvucnikom. Eto nadam se da sam bio od pomoci:001_smile:

#34 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 01 Travanj 2010 - 09:34

Eto nadam se da sam bio od pomoci:001_smile:

:001_wub:

#35 warretaliator

warretaliator
  • Members
  • 405 posts

Vrijeme objave: 01 Travanj 2010 - 09:51

Pridružujem se klubu, poklonik rectifiera. Dugo vremena sam slinio i uzdisao, a kad sam konačno kupio zvijer, riješio sam sve probleme. Ako želite moćan zvuk, živu snagu, definiciju, onda je to riješena stvar. Uopće nije bitan gain i predrasude o metalu da to nužno mora biti dž-đ-dž-đ već onaj puls koji dobijete kad ga opletete. Mene to podsjeća kao kad debelom metalnom štangom udarate po oplati tankera, hehe...Uz ovakav zvuk i čoek bez sluha može lako uočiti razliku u zvukovima različitih gitara, kao kad vam doktor konačno prepiše dobru dioptiju i sve vam je odjedanput jasno.Za muziku koju sviram i moje potrebe nisam našao ništa bolje, pogotovo za live.Ako u studiju ne uspijete izvući taj karakteristični "klang" zvuk, onda ga jebat, svuči sterilno, tako sam stekao dojam kod puno bandova koji koriste Mesu, a ne dobivaju njen zvuk, puno zahebancije oko traženja. Preporuka: Middle do kraja! :001_wub:

Edited by warretaliator, 01 Travanj 2010 - 09:54 .

#36 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 01 Travanj 2010 - 12:47

Pridružujem se klubu, poklonik rectifiera. Dugo vremena sam slinio i uzdisao, a kad sam konačno kupio zvijer, riješio sam sve probleme.

eh to se meni non stop desava, al neka, bude dosao i taj dan kad ce doc i ko mene :001_wub:

#37 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 01 Travanj 2010 - 21:59

eh, jučer i danas višesatna proba sa dva Mesa Studio preampa u delance powerampove po shemi 50:50... totalno :001_wub::001_wub::scared:

#38 roki456

roki456
  • Members
  • 128 posts

Vrijeme objave: 14 Travanj 2010 - 20:16

Pozdrav!Frend me je zamolio da se rapitam za mesa boogie express 5:25 combo.Zanima ga cijena.Unaprijed hvala!

#39 Rio_Drava

Rio_Drava
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 16 Travanj 2010 - 08:42

Pozdrav!Frend me je zamolio da se rapitam za mesa boogie express 5:25 combo.Zanima ga cijena.Unaprijed hvala!

1x10 1500 eur 1x12 1700 eur:thumbup:

#40 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 16 Travanj 2010 - 10:20

1x10 1500 eur 1x12 1700 eur:thumbup:

za priblizno tu lovu dobije polovnog triple rectifiera sa road caseom :thumbdown:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.