Jump to content

Slika
- - - - -

Mesa / Boogie fan club

• Please log in to reply
1231 odgovor(a) na ovu temu

#1 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2010 - 20:47

kad niko nece ja cu otvorit temu :thumbup:uglavnom neki dan cuo F-50 u akciji i eto dosao do saznanja da jos nisam cuo nijednu mesu a da mi se nije svidjela (zvukovno) dapace svaki put kad ju cujem me uhvati fobija sta bi sve mogao prodat il kako da nabavim pare... pa se moram onda hladit par dana :cursing:rectoverb combo- savrsenstvo (meni) i sto se tice cleana i drajva, pretpostavljam da bi glava mogla jos bolje zvucat..dual rectifier glava - klasika. za to sto ja sviram tesko da moze bolje od toga.mark serija, nisam probao, al sam okrenuo valjda svaki moguci link na youtubeu i cini mi se da bi isto dozivio orgazam.stillueto- najmanje mi se svidio ali svejedeno pojacalo razara..

#2 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2010 - 22:20

Učlanjujem se uz odobrenje osnivatelja! :biggrin:Moram priznat da sam nekad imao krivu predodžbu o Boogieju, možda čak i predrasude, a to danas često vidim i kod drugih... Naime, oduvijek sam na spomen Mesa Boogieja u glavi čuo nekog Dual Rectifiera i opaku hi-gain metalurgiju, sve dok nisam čuo i isprobao neke druge modele i ostao bez riječi.U trenutnom asortimanu mi je najveće iznenađenje Express serija, koja za mnogo pristupačniju cijenu meni zvuči i radi bezobrazno dobro, a k tome ima i jedan od najboljih sirovih rokenrol overdrajva. Lone Star Special mi je već nekoliko godina unatrag jedan od favorita, ali apsolutnu pobjedu za mene odnosi novi Electra-Dyne. Takav zvuk i dinamički raspon nisam doživio ni od jednog pojačala koje sam čuo ili probao. ;)

#3 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2010 - 22:24

Evo, i ja se pridružujem fan clubu hehe, naravno kao vlasnik ;)

#4 Yam

Yam
  • Members
  • 141 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2010 - 22:45

Učlanjujem se uz odobrenje osnivatelja! :biggrin:Moram priznat da sam nekad imao krivu predodžbu o Boogieju, možda čak i predrasude, a to danas često vidim i kod drugih... Naime, oduvijek sam na spomen Mesa Boogieja u glavi čuo nekog Dual Rectifiera i opaku hi-gain metalurgiju, sve dok nisam čuo i isprobao neke druge modele i ostao bez riječi.U trenutnom asortimanu mi je najveće iznenađenje Express serija, koja za mnogo pristupačniju cijenu meni zvuči i radi bezobrazno dobro, a k tome ima i jedan od najboljih sirovih rokenrol overdrajva. Lone Star Special mi je već nekoliko godina unatrag jedan od favorita, ali apsolutnu pobjedu za mene odnosi novi Electra-Dyne. Takav zvuk i dinamički raspon nisam doživio ni od jednog pojačala koje sam čuo ili probao. ;)

pridružujem se i slažem se sa gore navedenim u potpunosti, a snovi o kupnji sve su prisutniji...aj

#5 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2010 - 22:55

Učlanjujem se uz odobrenje osnivatelja! ;)

naravno :laugh:

Moram priznat da sam nekad imao krivu predodžbu o Boogieju, možda čak i predrasude, a to danas često vidim i kod drugih... Naime, oduvijek sam na spomen Mesa Boogieja u glavi čuo nekog Dual Rectifiera i opaku hi-gain metalurgiju, sve dok nisam čuo i isprobao neke druge modele i ostao bez riječi.

a ja mislim i da su prevelike predrasude o dual rectifieru o tome da je to samo masina za nu metal i takve stvari. dok je zapravo to pojacalo jako svestrano, a i imao sam ga prilike slusat u svakakvim bendovima, od metal do r'n'b ..

#6 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2010 - 23:05

Evo i ja se učlanjujem sa LSS.Još prvi put kad sam vidio Vedrana Božić sa Boogiem zaljubio sam se.Ne u Vedrana:biggrin:

#7 knjiga

knjiga
  • Members
  • 2046 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2010 - 23:45

ja sam imao dual rectifier dvokanalni. Kupio sam ga jer sam htio zvuk modernih metal bendova i to je bilo TO. Strašna stvar, koliko gejna je imala ta glava :thumbup1: Eto sad sam ostario i više volim mirne i tihe gitare ali ponekad me uhvati nostalgija da napravim koji zđnzđnzđn s mesom, sg-om s spušetenim žicama u CGC, 13sticama :sad:

#8 dr.feelgood

dr.feelgood
  • Members
  • 2611 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2010 - 08:42

evo i mene sa Expresom 5:25.Mesa i Gibson se vole javno.

#9 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2010 - 14:15

Mesa i Gibson se vole javno.

hehe slazem se! :sad:

#10 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2010 - 14:24

voljem ih i jamark i caliber serije su bocai lone star:001_tt1:

#11 stefan222

stefan222
  • Members
  • 616 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2010 - 19:12

Evo me u klub :thumbup1: zaljubljen u mese od najranijih glava, jest da nisam cuo uzivo cini mi se, al po ovom kaj sam sve presluso i tak, jest da nemam iskustva al jednostavno.. :sad::001_tt1:

#12 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2010 - 19:16

Lone Star i Heartbreaker su jedine Mese koje su mi se jako svidjele. Ostale modele, koje sam probao, mi jednostavno ne pašu... Jel to dovoljno za klub ??? :sad:

#13 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2010 - 19:58

Lone Star i Heartbreaker su jedine Mese koje su mi se jako svidjele. Ostale modele, koje sam probao, mi jednostavno ne pašu... Jel to dovoljno za klub ??? :sad:

lonestar +1000:biggrin:jedino pojačalo koje me ostavilo bez daha...probao i dual, triple, rectoverb, mark i, mark iv, studio i mavericka i sva pojačala su super, ali opet nije to to... osim lonestara, čovjek ne bi reko da je to mesa, ali pošto jest eto mislim da je samo ono dovoljno za klub:)nažalost još uvijek nisam imao roadkinga priliku probat niti čut uživo, a ljudi vele da ima clean lonestara, pa eto do tada je još uvijek ls na prvom mjestu.ps. iako ni mark iv nije bio loš, samo eto nije imao crunch kakav ja volim...

#14 dr.Explosion

dr.Explosion

rock'n'roll heretic

• Members
  • 1895 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2010 - 20:58

a ja mislim i da su prevelike predrasude o dual rectifieru o tome da je to samo masina za nu metal i takve stvari. dok je zapravo to pojacalo jako svestrano, a i imao sam ga prilike slusat u svakakvim bendovima, od metal do r'n'b ..

ovo je tocno! najvise recenzija rectifiera rade metalci pa svi misle da je to metal pojacalo, ali stvarno je upotrebljivo za svasta ... ja sam ljubitelj rectifiera, evo slikica mog single-a od 50WPosted Imageimam i V-twin koji je na prodaju, pa ako nekog zanima... Posted Image

#15 YORK

YORK
  • Members
  • 220 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2010 - 23:54

Evo i ja se priključujem klubu.Svirao sam nekoliko Mesa boogie pojačala i samo mi je Stilleto loše zvučao (vjerovatno jer sam ga svirao tiše). Iskustva su uglavnom vezana za sviruckanja po Guitar Centru.Trenutno posjedujem MB Formula preamp s kojim sam veoma zadovoljan. Evo slikica:http://www.box.net/shared/bjqyatt6mp

#16 CrnackiZnoj

CrnackiZnoj
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2010 - 14:49

Evo i mene u klubu. Posjedujem f-50 combo. Strava pojacalo.

#17 Dragianni

Dragianni
  • Members
  • 2561 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2010 - 15:42

U klubu sam već 17 godina!!!! :w00t:Eto,da i službeno potvrdim članstvo!Aktualni Boogie setup zadnje 4 godine je Triaxis + 2:Ninety! :thumbup:

Edited by Dragianni, 27 Ožujak 2010 - 16:36 .

#18 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2010 - 17:45

U klubu sam već 17 godina!!!! :w00t:Eto,da i službeno potvrdim članstvo!Aktualni Boogie setup zadnje 4 godine je Triaxis + 2:Ninety! :thumbup:

iskustva sa 2:Ninety ?po netu sam dosta nalazio da se kvare, sad kolko je to istina neznam, pa da kazes nesto iz prve ruke :thumbup1:tj jel 2:Ninety isto sto i 2:90? ako nije onda zanemari ovo :lol:

#19 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2010 - 17:46

ja sam ljubitelj rectifiera, evo slikica mog single-a od 50WPosted Image

presexy!! cijeli rig od cabineta do gitare :thumbup:

#20 Dragianni

Dragianni
  • Members
  • 2561 posts

Vrijeme objave: 28 Ožujak 2010 - 13:47

iskustva sa 2:Ninety ?po netu sam dosta nalazio da se kvare, sad kolko je to istina neznam, pa da kazes nesto iz prve ruke :thumbup1:tj jel 2:Ninety isto sto i 2:90? ako nije onda zanemari ovo :lol:

Vrlo,vrlo pozitivno iskustvo! Ja sam ga kupio na Ebayu,Amerikanac na 110 V, dao sam napravit custom toroidni trafo od 1 kW - nikad problema sa strujom,a bilo je raznih lokacija gdje sam ga nosio i svirao.O tome da se kvare sam i ja čuo,i to ovi novi ...srećom nemam tih iskustava!2:Ninety ili 2:90 bi trebalo bit isto - neznam,na mom piše ovo prvo! :thumbup::lol:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.