Jump to content

Slika
- - - - -

Za matorce (MILF) 40+ Jolana, Musima...

• Please log in to reply
119 odgovor(a) na ovu temu

#41 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2010 - 15:17

Evo jedne kao moja!Meazy Hollywood ZephirPosted Image

#42 LiTTle_shad0w

LiTTle_shad0w
  • Members
  • 803 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2010 - 21:23

kako sam s gustom citao neke postove ovde... :P

#43 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2010 - 21:36

Da malo podebljam opsirni tekst sa fotkama:Stara slika, mutno.Evo cutaway Mengesice sa Shadow magnetom i Fender natpisom (originalno je bila sunburst, kasnije je prefarbana):Posted Image

Edited by dusansk, 08 Veljača 2010 - 21:46 .

#44 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2010 - 21:44

Originalna postava grupe Uragan (8 razred osnovne), neprikosnovenog vladara memljive, duvanskim dimom usmrdjene, sale mesne zajednice :001_cool:Fotka snimljena u eksterijeru, predvidjena za potpisivanje i dijeljenje obozavateljkama :scared:Gitare su (s lijeva na desno) Jolana IRIS, EKO sa kucna radinost tijelom i Musima, model nepoznat i cuveni bubnjar koji nema bubnjeve.Ovaj fazon sa ukrstanjem ruku i gitara su vidjeli od nas pa kasnije furali momci iz Whitesnakea.Posted Image

Edited by dusansk, 08 Veljača 2010 - 21:48 .

#45 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2010 - 14:12

Koliko ste razreda vi pali ako je ovo 8. osnovne? 5-6?:P

Edited by Deda Pantelija, 10 Veljača 2010 - 10:28 .

#46 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2010 - 17:26

Dobro su nas hranili a u onoj državi nije bilo falš vakcina od kojih se zaostaje u razvoju :crying:Ovo je snimljeno u proleće 1982. znači definitivno 8. razred.Pa vidiš da jedino onaj skroz desni ima brkove, ostali još ništa.

#47 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2010 - 10:24

Dobro su nas hranili a u onoj državi nije bilo falš vakcina od kojih se zaostaje u razvoju :P

:P!!!

Ovo je snimljeno u proleće 1982. znači definitivno 8. razred.Pa vidiš da jedino onaj skroz desni ima brkove, ostali još ništa.

Postojali su Uragani desetak i više godina pre tog datuma, ali su oni bili negde sa mora koliko se sećam, Rijeka ili tako nešto.

#48 marlon

marlon
  • Members
  • 480 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2010 - 10:52

:P!!!Postojali su Uragani desetak i više godina pre tog datuma, ali su oni bili negde sa mora koliko se sećam, Rijeka ili tako nešto.

yes, "uragani" iz rijeke.dobro, ne verujem da su dečki htjeli ukrast ime tom bendu. vjerojatno za njih nisu ni čuli, a u ono vrijeme ni te stvari baš nisi bile posebno regulirane.. ili su izabrali to ime baš iz pijeteta prema originalnim "uraganima"? trebalo bi pitat dušanask.inače, 60' a djelimično i 70' bilo je dosta bendova (vis-ova) istih naziva.. npr. znalo se nać po nekoliko uragana, dijamanata, safira, rubina, kristala, bisera, atoma, silueta, lotosa, diolena, ovakvih ili onakvih "strijela" itd :P najčešće bi manje poznati ili provincijski bendovi kopirali one poznatije, etabliranije, ponekad zbog toga kaj su im bili uzori, ili im se to ime jednostavno sviđalo..da dodam, svaka čast dušanusk na trudu i zanimljivoj priči u kojoj se i ja u mnogočemu mogu prepoznat, istina, s kojom godinom ranijeg iskustva.

Edited by marlon, 10 Veljača 2010 - 10:56 .

#49 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2010 - 12:15

Da su postojali Uragani iz Rijeke doznali smo dosta kasnije, u doba kad naš Uragan više nije ni postojao.Inace, ime nam je dao moj pokojni Stari koji je imao pravo glasa u grupi jer nas je svukud vozao u svom 125 PZ-jcu po svirkama i finansirao nas maksimalno moguce za ona vremena a on sigurno nije znao da takav band vec postoji.Pardon, u to doba se to zvalo VIS a ne band :P

Edited by dusansk, 10 Veljača 2010 - 15:56 .

#50 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2010 - 23:06

Sjetih se jednog događaja koji će ilustrovati kako se u ono vrijeme, bez interneta, stranih tv kanala i strane štampe, teško dolazilo do informacija i koliko smo malo toga znali.U postavi grupe sa slike iznad svirao sam kod kuće i na probama EKO dorađivanu gitaru na pojačalu od prepravljenog Ei Niš lampaškog radija a kad smo išli sa gore pomenutim "matorcima" (uzgred, grupa im se zvala Paukova mreža i bili su tada dosta mlađi nego ja sad) svirali smo na njihovoj opremi tako da sam ja svirao Gibson 335 i Marshal Super Lead half stack, sve sa kraja 60-tih. Kad se trebalo vratiti na EKO nisam znao dal' da plačem ili da se smijem od muke.Tada sam se opasno ložio na AC/DC i tvrdio sam da je SG najbolja gitara na svijetu iako je, naravno, nikad nisam probao. Imao sam gomilu slika na kojima je Angus sa svojih milion SG-ova jer se tada već mogao nabaviti švabski muzički časopis Bravo koji smo doslovno gutali. Bio sam toliko dosadan sa SG-om pa me je gitarist Paukove mreže zato odveo do svog frenda koji je imao Gibson SG-a (navodno kupljenog od Zlatka Manojlovića) da je konačno opipam i omirišem.Koje sam razočarenje doživjeo !Naravno SG je bio perfektan, i zvukom i stanjem, nije u tome bio problem.Pošto sam prvi put vidjeo SG uživo, shvatio sam da je sićušan. I SG i Angus.A ja visok 193 cm !Na meni stoji k'o prim tamburica, karikatura jedna.Tako sam se ekspesno odljubio od SG-a :crying:335 je baš za moje dimenzije, a sad još i imam 25 kg više nego tad. Od onda mi je na srcu ali ga nikad sebi nisam priuštio. Ko zna, i mene periodično zgrabi GAS sindrom pa tada lako izgubim razum.

Edited by dusansk, 10 Veljača 2010 - 23:21 .

#51 marlon

marlon
  • Members
  • 480 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2010 - 23:09

Naravno SG je bio perfektan, i zvukom i stanjem. Pošto sam pvri put vidjeo SG uživo, shvatio sam da je sićušan. A ja visok 193 cm. Na meni stoji k'o prim tamburica, karikatura jedna.Tako sam se ekspesno odljubio od SG-a :thumbup1:

:laugh:

#52 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2010 - 23:22

Eeeeh, prošlo je 2-3 godine, došla 1986.Te godine me primjetili iz jedne već u lokalnim okvirima afirmirane grupe pa me u prelaznom roku pokupili iz moje originalne grupe. Naravno, transferi u to doba su bili u iznosu od 0 novčanih jedinica :crying:Upao sam u ozbiljan band kao daleko najmlađi član na mjesto ritam gitariste koji je otišao u vojsku. Pošto sam došao kao drugi solo gitarista, cijeli band je značajno promjenio stil pa smo bili prilično interesantni jer je u to doba bilo malo bandova sa 2 solo gitare.Bubnjar je bio legenda, daleko najstariji od svih i namlatio se para i para svirajući gastarbajterima po Evropi sa Mitrom Mirićem i top narodnjacima tog doba pa je za svoju ljubav svirao s nama rock i finansirao nas maksimalno. Iskoristio je svoja poznanstva i sredio nam da probe održavamo u pravom pravcatom studiju, u to doba najjačem u pola Vojvodine koristeći svu zatečenu opremu ! Tad sam prodao JCM-800 koji je stalno crkavao i kupio Ibanez RS-315, nešto fantastično a u studiju sam od svega što je tamo bilo odabrao HH tranzistorca, combo 65W koji je bio fenomenalan. U nekom spotu Prince svira istog takvog.Bili smo moćno usvirani i imali fini repertoar svojih stvari.Dlaka je falila da planeta bude pod našim nogama, ne znam šta se desilo pa to nije ispalo tako :thumbup:Posted Image

Edited by dusansk, 18 Ožujak 2010 - 23:28 .

#53 good foot

good foot
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2010 - 12:04

ibanez :thumbup: :blush:

#54 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2010 - 12:10

Jesu li to espadrile :thumbup:

#55 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2010 - 12:16

Pa ko to nije imao u osmdesetima, nije jebo!

#56 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2010 - 12:17

Nisam baš toliko star i nisam bio napredan jebač s manje od 14 godina :)Iako sam imao espadrile :):thumbup::lol::blush:

#57 Dean's wood guitars

Dean's wood guitars
  • Members
  • 1477 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2010 - 16:11

A najveći je gušt bilo sa njima zagazit u vodu. Onda si mogao trčat, a nisu ispadale:lol:

#58 nickluzaic

nickluzaic
  • Members
  • 2463 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2010 - 16:18

Ponašate se kao oni starčići u Muppet Showu!!!

#59 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2010 - 18:21

[ame][/ame]

#60 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 20 Ožujak 2010 - 00:30

To su kineske špargerice, bar smo ih tako zvali u to doba.Bile su super ali su imale problem (osim toga da se odrvene kad nagaziš na mokro) kad si svirao u njima:Kad u njima gaziš pedalu koja ima mali prekidač onda prekidač utjera špagu unutra i napravi rupu pa onda moraš da ih skidaš da prstima izguraš špagu natrag jer onako žulja pa ne možeš hodati. :scared:Nekako u to vrijeme sam nabavio Ibanez PUE-5 multiefekt koji je imao velke prekidače pa sam dalje mogao bez problema da pi*im svoje omiljene espadrile. :sneaky2:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.