Jump to content

Slika
- - - - -

Za matorce (MILF) 40+ Jolana, Musima...

• Please log in to reply
119 odgovor(a) na ovu temu

#1 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 20:50

Evo, nakon sinocnjeg dogovora, da pokrenemo temu svirki, sviranja i instrumenata od prije puno godina.Ovo bi trebalo nas matorije da razveseli a one mladje da nasmije.Vintage (da ne kazem MILF) rockeri, navalite. Sto vise fotki, tim bolje.

#2 Mr. Sambo

Mr. Sambo
  • Members
  • 1240 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 20:57

Sry što ti kvarim temu, ali nije mi jasno kako se MILF-are uklapaju.:001_wub:

#3 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 20:59

Hmm... Nisam "40+" ali sam imao Iris telecaster električnu letvurinu... Imala je onaj "veš mašina" prekidač sa tko zna koliko pozicija (vrtio se u krug do besvjesti) a samo dva zvuka... :001_smile: Pored djelova iz asortimana bijele tehnike je imala i jako blesavo napravljen tremolo sistem koji nije imao ni jednu jedinu oprugu nego se doslovno savijao komad lima.... Da bi stvar još bolje funkcionirala kompletan bridge nije bio fiksan nego je fino klizio na filcovanim podloškama po "prekrasnom" sunburst finishu... Ali naravno... ni to nije sve... vrat je imao nekoliko smjerova iskrivljenja.... Trus Rod se vrtio sam od sebe i brenčao na sve strane, Pickupi su više zujali nego davali ton..... Ali... sve je to moglo proći pošto sam imao nekih šest ili sedam godina.... Usput, pojačalo nisam ni imao nego mi je stari prebrikao neki drevni "Jowita 2" radio koji je također krčio ko' i Jolana....Ajme oduševljenja kad je neki gelipter iz komšiluka dofurao neku Eko kopiju Stratocastera i nekog Čajevca.... Šta ćeš... Kad sam počeo svirati (85') u cijelom Osijeku je bilo za kupiti neke tri ili četiri električne gitare i par akustičnih ili klasičnih a trzalice su se kupovale u nekom željezaru (i to one "sunce"...) :001_wub:http://media.photobu...avarea/iris.jpg

#4 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 21:00

Evo da pocnem:Godina je 1984.Ja, prvi s desna derem prste na ljutu EKO gitaru sa kucna radinost Strat oblik tijelom sa promasenim dimenzijama.U sredini je moj ritam gitarista sa cuvenom Jolanom Iris u garazi farbanom u bijelo koja se tokom susenja farbe naprasila pa je bila sva hrapava.Basista ima Made in DDR Musima bas kome je action bio u cm a ne u mm.Bubnjar je imao matorce gastarbajtere pa su bubnjevi bili solidni Amati.Obraz nam je osvjetlao JCM-800 kome sam bio valjda 100-ti vlasnik i za kojeg sam prodao APN-4 i nove Koflach klizaljke.Obratite paznju na vazan detalj: imam majicu sa Gibson logom koju je tada bilo teze nabaviti nego sada teflon sa Space Shuttlea i koju sam godinama nosao po svirkama i s njom dosadio i Bogu i svijetu :001_wub:Posted Image

Edited by Deda Pantelija, 04 Veljača 2010 - 09:07 .

#5 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 21:02

Jel i ova bjela jolana nekad bila "sunburst" ??? Čini se da su i imali samo Sunburst i crne... :001_wub:

#6 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 21:04

Sry što ti kvarim temu, ali nije mi jasno kako se MILF-are uklapaju.:001_wub:

Aaaa, pa zar i gitaristi 40+ ne spadaju u MILF ? :001_smile:

#7 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 21:05

Jel i ova bjela jolana nekad bila "sunburst" ??? Čini se da su i imali samo Sunburst i crne... :001_wub:

Je, bila je sunburst ali je bila custom model :w00t:Imala je rail pickupe za razliku od standardnih koje su imale 6 polova.

#8 Mr. Sambo

Mr. Sambo
  • Members
  • 1240 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 21:09

Aaaa, pa zar i gitaristi 40+ ne spadaju u MILF ? :001_smile:

MILF- mother I'd liked to f*ck :001_wub::thumbup:

#9 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 21:10

Je, bila je sunburst ali je bila custom model :w00t:Imala je rail pickupe za razliku od standardnih koje su imale 6 polova.

Moja je isto imala "rail" Pickupe, jel to znači da je i ona bila "Custum" ??? Jao, ova činjenica mi je sad stvarno smiješna.... A šta da radim.... :thumbup:Nisam ni vidio takve sa polovima na Pickupima, samo ovakve kakvu sam ja imao. Bilo ih je nekoliko u Osijeku i sve su bile iste boje osim jedne..., ta je bila crna... Negdje 87' ili 88' sam prvi puta uživo vidio Fender Stratocastera i Gibson Les Paula... Naravno, bilo je starije ekipe sa pravim gitarama ali kad imaš manje od deset godina koliko sam ja onda imao nisam baš poznavao takve.... :PStvarno mi je ova tema osvježila dan :001_wub:

#10 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 21:12

MILF- mother I'd liked to f*ck :001_smile::thumbup:

Ne mislis valjda stvarno da mi sto smo u ovim je**nim vremenima dogurali 40+ ne znamo sta znaci MILF, pa da nam se mora prevoditi ? :001_wub:

Edited by dusansk, 03 Veljača 2010 - 21:15 .

#11 Mr. Sambo

Mr. Sambo
  • Members
  • 1240 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 21:23

Ne mislis valjda stvarno da mi sto smo u ovim je**nim vremenima dogurali 40+ ne znamo sta znaci MILF, pa da nam se mora prevoditi ? :001_wub:

Sry:laugh::thumbup::lol: Jbg, ponekad objašnjavam internet generaciji značenje termina...:001_smile:

#12 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 23:01

Počeli tamburat krajem sedmog razreda, dakle oko 1978.Prva postava, dvije gitare i bubanj. Nitko blagog pojma nema o ničemu.Gitare akustare Hobby i Vegas, bubnjevi kutije od deterdženta Ava i Dash, činela komad lima nabijen na kuhaču. Gitarista zna tri akorda, ostale učimo iz knjige pjesama Beatlesa.Prvi pokušaj sviranja - yellow submarine! Išlo nekako pa se odlučili za All my loving, no to je bilo toliko akorda da je to bio free jazz. Peremo mi onu prvu još neko vrijeme jer smo se u međuvremenu naučili i štimat.Krenuli u osmi razred (to je već bilo zrelo vrijeme) i odlučili preći na elektriku. Nema toga baš na izbor, a sve radnička djeca pa nema ni novaca. Bila neka fešta kod mene u vikendici, skupila se rodbina i daju mi u zadatak da otpjevam pjesmu, a oni će dati svatko koliko ima da ja kupim prvu električnu gitaru. Nakon dugog nagovaranja odličim se ja da zapjevam pa šta bude. Otpjevam ja O ANA od Srebrnih krila i prolomi se aplauz rodbine, a ja sa suzama u očima poberem pare i bjež u sobu od srama. Drugo jutro ja i stari kupili večernji pa prema oglasima trk u Sesvete kupit gitaru koja nam je ulazila u budžet koji sam ostvario prvom gažom (jest i starci su malo dodali:biggrin:).Došli kod lika koji je po običaju prodavača nahvalio tamburu, a ja odmah zagrizo i nema puštanja. Znam samo da smo je probali na nekom ogromnom Marshallu. Stari je pitao da li i pojačalo ide uz gitaru na što se lik šeretski nasmijo. Gitara je bila Meazy Zephir Hollywood! Dva pupa, tone i volume i neki regler svič, tremolo neki čudan, vrat odličan,a žice ko sajle debele brušene (jazzy).Nastavak slijedi!

#13 marko-slash

marko-slash
  • Members
  • 3619 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2010 - 23:12

Počeli tamburat krajem sedmog razreda, dakle oko 1978.Prva postava, dvije gitare i bubanj. Nitko blagog pojma nema o ničemu.Gitare akustare Hobby i Vegas, bubnjevi kutije od deterdženta Ava i Dash, činela komad lima nabijen na kuhaču. Gitarista zna tri akorda, ostale učimo iz knjige pjesama Beatlesa.Prvi pokušaj sviranja - yellow submarine! Išlo nekako pa se odlučili za All my loving, no to je bilo toliko akorda da je to bio free jazz. Peremo mi onu prvu još neko vrijeme jer smo se u međuvremenu naučili i štimat.Krenuli u osmi razred (to je već bilo zrelo vrijeme) i odlučili preći na elektriku. Nema toga baš na izbor, a sve radnička djeca pa nema ni novaca. Bila neka fešta kod mene u vikendici, skupila se rodbina i daju mi u zadatak da otpjevam pjesmu, a oni će dati svatko koliko ima da ja kupim prvu električnu gitaru. Nakon dugog nagovaranja odličim se ja da zapjevam pa šta bude. Otpjevam ja O ANA od Srebrnih krila i prolomi se aplauz rodbine, a ja sa suzama u očima poberem pare i bjež u sobu od srama. Drugo jutro ja i stari kupili večernji pa prema oglasima trk u Sesvete kupit gitaru koja nam je ulazila u budžet koji sam ostvario prvom gažom (jest i starci su malo dodali:biggrin:).Došli kod lika koji je po običaju prodavača nahvalio tamburu, a ja odmah zagrizo i nema puštanja. Znam samo da smo je probali na nekom ogromnom Marshallu. Stari je pitao da li i pojačalo ide uz gitaru na što se lik šeretski nasmijo. Gitara je bila Meazy Zephir Hollywood! Dva pupa, tone i volume i neki regler svič, tremolo neki čudan, vrat odličan,a žice ko sajle debele brušene (jazzy).Nastavak slijedi!

Ovo mi je čru:cool::001_wub::cool:

#14 easter

easter
  • Members
  • 575 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2010 - 10:35

Faza IPrije 1. raz osnovne ( 1973.) znao sam otići kod susjeda koji ima nekoliko kćeri a svi u obitelji još glazbeno navudreni....2 klavira , gitara ..harmonika...Dočepao se akustare i po sluhu na 1. žici pokušao skinut ' Druže Tito mi ti se kunemo...' Zadovoljstva neopisivog kad sam uspio ! Sljedeći susret s gitarom je bio u osnovnjaku sa 2 momka koji su išli u muzičku + jedan koji nije ali mu je buraz svirao . Naravno da je bio najveća faca i najbolje je znao svirat dok su se ovi hrvali sa solfeggiom i klasikama . Tada sam shvatio i da je Vegas najbolja gitara za svirat Beatlese i da nije nužno ići u glazbenu školu da bi znao svirati pjesme sa radija. Starcima nisam dao živjet pa je stari popustio i u Mesničkoj u Muzičkoj nakladi kupio Melodija Mengeš model Tivoli . Sunburst. Nije ko Vegas ali je tu negdje . Pošto nisam imao pojma o harmama non stop sam ih davio i crtao si harme na listove u bilježnici od Beatlesa i Stonsea...Da me se riješe jedan mi je posudio knjigu The Beatles Complite....holly grail za mene . Odugovlačio sam sa vraćanjem a kad bi vratio već drugi tjedan bih žicao nazad...Akustara se dobro držala pa sam u 7. razredu nabavio novi niklani DiMarzio ( zalijepio sam ga sa Tigar ljepilom na bridge poziciju jer mi je estetski tako bilo ljepše ) sa nekim originalnim 1.5m dugim kablom kojeg sam štekao u novi Sanyo radiokazetofon-mono. Tada sam otkrio i distorziju na max. volumeu . Let there be rock...! Uglavnom gitara je bila svirana jako puno i tek nakon 7-8 godina se počeo lagano krivit vrat i odljepljivat bridge ali nije popuštao jer je bio ispred zaljepljen DiMarzio humbucker .'81. je počela druga faza...električna...

#15 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2010 - 12:36

...NASTAVAK...Dakle gitara je kupljena, imam i kabel spiralni ali kamo sad uključit gitaru?!Netko je rekao da može u radio pa hajd da probamo...Jbg, radio nema ulaz za bananu nego neki tropolni ? Posudio lemilicu, kupio kod onog Tadeja (mislim da se tako zvao) tropolni muški jack i krenuo u osnove elektronike, elektrotehnike...Nekako to spojio i radi!!! Odmah pozvao dečke doma da čuju šta je gitara!Radio stari lampaš sa predivnim zvukom (bar se meni tako činilo), malo tih ali jbg.Nakon nekih mjesec dana bubnjar kupio Tacton ogromni i pozvao na prezentaciju. Još uvijek nemamo pojačalo!Pojavio se u oglasniku Gitakord 15W - cijena 250 hiljada nečega.Bubnjar 50, ja i drugi gitarista po 100. Isto večer sam po prvi put uzbunio susjede svirajući (naravno krivo) početak Johnny B. Goode na najjačem što se moglo. Ekipa ispred zgrade sluša i zavidi.Budući da sam ja prvi kupio gitaru, frend prelazi na bas i kupuje Jolanu Iris sa nekim čudnim zelenim žicama. Naravno nismo znali kako se štima bas gitara ali i to smo se raspitali.Prva proba na veterinarskom fakultetu, basista bolestan, pridružio se još jedan gitarista sa posuđenim Solistom koji je nama ličio na pravi Stratocaster koji smo vidjeli na slikama i televiziji.Dakle nema basa, bubljar zaboravio bas pedalu ali nije nas smelo da tamburamo pa makar i loše. U repertoaru se našla naravno i Ana.Nakon te probe dugo ništa dok basista nije kupio Čajavca 50w. To je već bio grom od pojačala. U međuvremenu ja otkupio od bubnjara i basiste udjele u Gitakordu. Krenuli smo u srednju školu...

#16 KaOS_RCTM

KaOS_RCTM
  • Members
  • 1350 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2010 - 13:06

... Krenuli smo u srednju školu

To sve PRIJE srednje? Pa mislim da je to naprednije od vecine mladih gitarista, svi vise manje tako u srednjoj krenu lupati po gitari. Onaj koji svira gitaru jos iz osnovne je neupitno vec veliki svirac :001_smile:

#17 Sava

Sava
  • Members
  • 1231 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2010 - 18:29

Blago vama kojima vreme počinje sa Jolanom Iris:001_wub:!!!A ja počeo sa Jolanom Star IV! Opravdanje je da imam starijeg brata!Posted ImageOo je Jolana Star IVAkustaru smo imali i dosta pre mog rođenja i to predratnu italijansku od punog drveta na kojoj sam počeo, kasnije u eri razbuktalog rocka je uništena (nažalost). Ubrzo posle Jolane nabavili smo (u Trstu naravno) i FBT pojačalo sa 2xEL84 i još nešto opreme... Bilo je to herojsko vreme, teško je mladima to da razumeju danas.

#18 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2010 - 18:57

Ne mislis valjda stvarno da mi sto smo u ovim je**nim vremenima dogurali 40+ ne znamo sta znaci MILF, pa da nam se mora prevoditi ? :001_smile:

neko od nas nezna:biggrin:nekuzin po kojoj logici ti mozes biti milf:lol:stvarno nevidin nikakvu poveznicu

#19 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2010 - 18:59

Blago vama kojima vreme počinje sa Jolanom Iris:001_wub:!!!A ja počeo sa Jolanom Star IV! Opravdanje je da imam starijeg brata!Posted ImageOo je Jolana Star IVAkustaru smo imali i dosta pre mog rođenja i to predratnu italijansku od punog drveta na kojoj sam počeo, kasnije u eri razbuktalog rocka je uništena (nažalost). Ubrzo posle Jolane nabavili smo (u Trstu naravno) i FBT pojačalo sa 2xEL84 i još nešto opreme... Bilo je to herojsko vreme, teško je mladima to da razumeju danas.

čini mi se da je ovakav tremolo bio na mojoj Jolani telecaster... Jel imao kakvu oprugu ? Kod mene je to bilo vezano nekim kvazi limom pa se u biti on savijao... Naravno, štim nakon takve akcije nije bio ni blizu... :001_smile: To ne bi ni pet locking Nutova zadržalo u štimu... :w00t:

#20 merk

merk
  • Members
  • 236 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2010 - 10:15

kod nas u nekom malom gradu, kako je red u sloveniji, u osnovnoj se jasno svirala harmonika. ali u prvoj godini srednje, 1971, upoznao sam dugu kosu, prijatelje iz kopra, koji su tada več slušali beatlese, stonese, kameleone, grupu 220 itd., pa sam ubrzo avsenike i harmoniku promjenio za akustičnu gitaru (melodija) a sljedeče godine za HB kopiju LP. kupio sam je tako, da 3 mjeseca nisam platio internat i pozajmio ostatak od djeda. posljedice su bile, da su me izbacili iz doma, a tati sam se batinama odkupio za dug. onda je sve bilo lakše, prodaješ i kupuješ, ... i 77 sam u londonu kupio prvi pravi gibson: les paul signature i odličnog vibroluxa. sve sam to kroz koju godinu prodao (koja budala!!!!) i kupio u 3 godine nekoliko LP, strata i fender, vox ac30 i marshall pojačala. i opet sve prodao (koja budalax2!!!!). pao sam u "jazz vode" i 1980 naručio izradu gibson super 4ooC, dodao LP deluxe i hvala bogu dovoljno odrastao, da više ništa nisam i ne prodajem. od tu dalje je sve isto, osim, da sam u 90-tim opet postao "fender fan" koji voli clean sound. znači da mi treba samo dobro pojačalo, kabl i gitara. i toga se pridržavam jer smatram, da je sve u prstima i glavi.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.