Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Hrvatski plagijati na strane pisme

• Please log in to reply
482 odgovor(a) na ovu temu

#1 valderrama

valderrama
  • Members
  • 149 posts

Vrijeme objave: 29 Siječanj 2007 - 23:45

evo malo smeća za laku noć , radi se o velikim kreativcima s naših prostora...NOT!...http://www.index.hr/....aspx?id=338371

#2 grm

grm
  • Members
  • 1047 posts

Vrijeme objave: 29 Siječanj 2007 - 23:57

:laugh: prejebeno. bas sam se nasmijo hihi

#3 Whitney

Whitney
  • Members
  • 821 posts

Vrijeme objave: 29 Siječanj 2007 - 23:59

Jedva čekam drugi dio!:nuts:Naši skladatelji na djelu.....:weird:

#4 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 00:08

Već sam poslao mail Indexu.

#5 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 00:08

hej... a 90% bluesa?

#6 dr.Explosion

dr.Explosion

rock'n'roll heretic

• Members
  • 1895 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 00:10

:nuts: :nuts: :nuts:

#7 hush

hush
  • Members
  • 3018 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 11:19

hehehe.. :cheesy: :) :embarrest: :)

Uvriježeno mišljenje da se pjesma proglašava plagijatom ako ima najmanje četiri identična takta nije točno, rekao nam je Zrinko Tutić. Za plagijat je dovoljno preuzeti glavnu frazu ili misao, a o utvrđivanju istog brine se sudski vještak.

poslusao sam nabrzinu i cini mi se..magazin vs destinys.. nemaju istu frazu u melodiji, kad bi ih spojili.. magazin bi vise stajao kao neka "nadopuna, odgovor, varijacija ili sto ti ja znam.."al je zato aranzman.. hm.. :) (al dobro.. mogo bi se tako i o rock aranzmanima..)doris vs gloria.. takodjer glupost; koliko god bio aranzman (pa cak i progresije) slican/slicne.. teme nemaju veze jedna s drugom..kindl vs beyonce.. takodjer.. onaj "aaaaaa" na pocetku je skoro pa identican.. al toga ima na istoku toliko da je gotovo i zanemarivo.. al ni "fraza" niti "misao" mi bas ne odgovaraju..vesnica vs dion.. ovo mi je malo bezobrazno.. :embarrest: thompson vs abba.. ovo je malo puno bezobrazno.. :notrust: lana-seve-toni.. netko se malo sprda s njima :laugh: boytornic vs gay.. mozda temu (glazbeni motiv) nije, al ga je zato usr'o sa aranzmanom.. buahahahha :) nered u neverlandu..

Valjda je mislio - svi su ionako pijani i nabrijani kad je pjevaju, pa nitko neće primijetiti.

:embarrest: :cheesy: :)

#8 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 11:32

kindl vs beyonce.. takodjer.. onaj "aaaaaa" na pocetku je skoro pa identican.. al toga ima na istoku toliko da je gotovo i zanemarivo.. al ni "fraza" niti "misao" mi bas ne odgovaraju..

A čuješ možda one efektiće u pozadini koji su identični? Ili na onoj božićnoj zvuk bubnja? Žalosno je to što se ne potrude ni drukčiju produkciju napraviti, samo naljepe druge riječi.

#9 hush

hush
  • Members
  • 3018 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 12:00

ne, nisam primjetio.. samo sam na brzinu poslusao..pa da ok, al to ne bi bio plagijat.. naravno, jadno je, tuzno i za svaku osudu..al aranzmani ne spadaju pod to..

#10 Ada

Ada
  • Members
  • 4205 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 13:06

Već sam poslao mail Indexu.

mariju in black?:laugh:

#11 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 14:09

mariju in black?:laugh:

Nisam tu, ne znam tko je potpisan kao autor. To ti pošalji. Svako po jednu:bigsmile:.

#12 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 14:21

ima ona stvar od Vesne Pisarović, među prvim hitovima njezinim, mislim da se stvar zove Da Znaš.Identično kao jedna talijanska stvar, moguće da je Laura Pausini u pitanju. Ne znam da li neki Hrvat potpisuje stvar, a ako da, onda = plagijat.Dvornik&Novković - Malo nas je al nas ima = Billy Joel - We Didnt Start The Fire

#13 korisnik1981

korisnik1981
  • Members
  • 805 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 14:37

ej, ljudi... to treba reć i ZAMP-u ako nisu čuli. znači mi plagijatorima dajemo dio novca za CD-e? to je tako cool...

#14 Dea

Dea
  • Members
  • 1779 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 14:39

ima ona stvar od Vesne Pisarović, među prvim hitovima njezinim, mislim da se stvar zove Da Znaš.Identično kao jedna talijanska stvar, moguće da je Laura Pausini u pitanju. Ne znam da li neki Hrvat potpisuje stvar, a ako da, onda = plagijat.

Mislim da se tu radi o obradi, i da, Laura Pausini je u pitanju, mislim da se stvar zove Non c'e il tak nekaj.

#15 Ada

Ada
  • Members
  • 4205 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 15:18

ima ona stvar od Vesne Pisarović, među prvim hitovima njezinim, mislim da se stvar zove Da Znaš.Identično kao jedna talijanska stvar, moguće da je Laura Pausini u pitanju. Ne znam da li neki Hrvat potpisuje stvar, a ako da, onda = plagijat.Dvornik&Novković - Malo nas je al nas ima = Billy Joel - We Didnt Start The Fire

ovisi potpisuju li autora glazbe...evo, riper je fino potpisao mcgowana na poštaru lakog sna.ne znam jesu li isto učinili h.pivo (für immer punk), hot line (ne ostavljaj me) i slični. al vjerujem da su oni napravili kaver računajući na to da će biti prepoznat. dodajem:i nekako me "što sad ljubav ima s tim" podsjeća na refren ove pjesme:or maybe that's just me:cool:

#16 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 15:20

ovisi potpisuju li autora glazbe...

nemoj zezat!:toung: zato sam i napisao

Ne znam da li neki Hrvat potpisuje stvar, a ako da, onda = plagijat.

#17 hush

hush
  • Members
  • 3018 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 15:24

hladno pivo (i vecina slicnih) su potpisali autora.. to je normalno..uostalom, evo link pa kopajte..http://www.zamp.hr/aid/aid_hr.htmGeržina neće da prizna :nuts: :bigsmile: :cheesy:

#18 Ada

Ada
  • Members
  • 4205 posts

nemoj zezat!:toung: zato sam i napisao

sori, nisam te pročitala kak spada. kaj se odma pjeniš, petrući:toung:

#19 Ada

Ada
  • Members
  • 4205 posts

dodajem:i nekako me "što sad ljubav ima s tim" podsjeća na refren ove pjesme:or maybe that's just me:cool:

a ove dvije?

#20 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2007 - 15:25

Malo nas je al' nas imamuzika : Boris Novković i Boris Ðurđević.riječi : Faruk BuljubašićPosted Image

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.