Jump to content

Slika
- - - - -

Ibanez 2388B

• Please log in to reply
44 odgovor(a) na ovu temu

#21 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2009 - 11:31

meni je rick bass snova...njega kad nabavim ja sam sto se gitare tice kompletan.eventualno jedan fender jazz i to je to rick je bass s mudima!

Oh my god,gay!:lol:

#22 Delph

Delph
  • Members
  • 2256 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2009 - 11:44

Treba radije bass sa vaginom, ovo je pre gay

#23 SUHI TITO

SUHI TITO
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2009 - 21:43

Treba radije bass sa vaginom, ovo je pre gay

....dva mod. 4001 i 3001 s jednim magnetom! rede drugčije tko voli takav sound nek ga brije!!?? :lol: meni je fender jazz bass stari zakon zakona!:thumbup:furkao se 1980 i ranije imao sam par komada za narodnjak oba modela bilisu skuplji od fendera u to vrime (Fender je ipak zakon):lol:

#24 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2009 - 23:30

Oh my god,gay!:lol:

jel neko preskocio tri stranice rasprave na ovoj temi ili sam ja samo zbunjen danas? xD

#25 bass 4

bass 4
  • Members
  • 485 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2009 - 01:14

(Fender je ipak zakon):lol:

Prolazi i Legend kad se dobro slozi,ako nista drugo svi se cude da nepoznati basevi tako dobro rade.

#26 Delph

Delph
  • Members
  • 2256 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2009 - 10:43

A bome i stagg :lol:

#27 bluesboy

bluesboy
  • Members
  • 421 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2009 - 13:04

Glen Hughes je glavni krivac sto sam tako ocajno zelio Ricka u mladalackim danima,izgledao je opasno i zvucao isto tako(kasnije saznao njegov zvuk je Precision).Kad sam nabavio prvi pravi bas(1981g.) bio je 4001 model i ubrzo shvatio da nije moj zvuk.Mislim da je to dobar instrument ali nikako ne mogu izvuci ono sto je moja zelja kako bi bas trebao da zvuci,zato sam otisao na Fendere i nikad nisam zazalio.Neki dan sam gledao C.Squire s njegovim Rickom i jos nekim drugim basevima i mislim de ja najbolje zvucao na Laklandu Bob Glaub modelu.Rickenbacker je vrlo atraktivna gitara,danas jako skupa,a samo prije nekih 10ak godina se mogao nabaviti za sitnis,za koji danas ljudi placaju kopije Ricka.

#28 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2009 - 14:56

heh meni je rick baš ono zvukovno auff..bolji od preca. recimo geddy lee sa rickom,zvuci jednostavno bolje neg sa jazzom. roger glover.Squireal to je ono..100 ljudi sto čudi

#29 SUHI TITO

SUHI TITO
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2009 - 00:46

heh meni je rick baš ono zvukovno auff..bolji od preca. recimo geddy lee sa rickom,zvuci jednostavno bolje neg sa jazzom. roger glover.Squireal to je ono..100 ljudi sto čudi

...miki hiti se na pleća!!!:001_unsure: ha ha!svaki Squier jazz bass made in JAPAN radi bolje! mogu ti dokazati!!! pozzzzz!!!

#30 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7028 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2009 - 12:39

...miki hiti se na pleća!!!:001_unsure: ha ha!svaki Squier jazz bass made in JAPAN radi bolje! mogu ti dokazati!!! pozzzzz!!!

E da smo bili pametni prije 7-8 godina dok su ti skvajeri bili jeftini. :w00t:

#31 varichello

varichello
  • Members
  • 3615 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2009 - 08:29

I već ga prodaješ?

#32 migor8

migor8
  • Members
  • 57 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2009 - 12:55

Ne trebaju mi dve gitare,mislio sam da prodam obe i kupim jednu ljudsku :lol:

#33 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 16 Srpanj 2011 - 20:36

http://www.glazbeni-...77&postcount=11Ima li netko info gdje je završio ovaj bas? Imam par pitanja za vlasnika, bivšeg, sadašnjeg, kojeg god...

#34 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 17 Srpanj 2011 - 02:15

hm u oglasu ima jedan ibanez rick ali to nije tajsve sto sam na netu dosad o tom ibanezu nasao je uber pozitivno.pickupi su opasni na njemu,pogotovo neck pickupsamo,postoje 2 verzije: jedna je neck through kao i pravi ricky,jedna je bolt onštoviše ljudi sa bolt on vele da se setup da nize sredit nego na neck throughal što se tog odredjenog bassa tiče,neznam di je

#35 dekideki

dekideki
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2017 - 22:18

Pozdrav, ljubitelji bass-a :)

Ja sam Dejan iz Beograda i imam jedan Ibanez 2388B Cherry Sunburst u svom posedu. Gitara je kompletna i originalna, sa sve koferom. Detalj "Ibanez" na koferu je jedini dodat i ja sam ga napravio od aluminijuma. Bas radi savrseno, zvuk je po meni malo i bolji od nekoliko Rikova koje sam probao. Ima nekih detalja po kojima se razlikuje od originala, ali na prvi pogled i pod rukom kao i po zvuku to je to!

*Jos samo da pronadjem kako, i okacicu slike. PozZ

mozda mogu da se otvore slike ovde:
https://www.talkbass...76.12241/#media

#36 varichello

varichello
  • Members
  • 3615 posts

Vrijeme objave: 26 Siječanj 2017 - 08:56

lipo, lipo :w00t: :w00t:

samo bolt on...

nego, prodaješ ti to ili se samo kurčiš? :-)

#37 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 26 Siječanj 2017 - 10:56

Ha,ha, bas kao produžetak miška ?! :biggrin:

#38 dekideki

dekideki
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 26 Siječanj 2017 - 12:24

@varichello: jel kupujes ili si samo ljubomoran? :) sto bi rekli na PawnStars, "if the price is right..." a ako je vec poklanjam, imam kome.

​@virtuoso: ti si samo ljubomoran definitivno LOL ;) NHF

​pozZ

#39 dekideki

dekideki
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 26 Siječanj 2017 - 12:49

Zice su Rotosound Swing .105 Imam i nov rezervni komplet iz 1991. koji jos nisam koristio.

Bas je iz 1976, i zapravo najveca razlika je vrat koji se srafi, varichello, hvala na podsecanju. To ima svojih prednosti i mana, misljenja su podeljena.

Najveci zbun je ideogram na vratu, potpis majstora. Nemam tu sliku, ali imam sa slicnog basa samo nekoliko brojeva pre ovog mog, pokusacu i nju da nadjem. Zbun je taj sto sam pitao nekoliko mojih poznavalaca Japana i japanskog a oni mi se smeju i kazu da je to kineski ideogram i da ne znaju sta znaci. Mislio sam da je samo kod mene, ali ocigledno cela serija je takva, verovatno je vrat pravljen u Kini, ali je ostatak Japanski, a mnogi fanovi ovog modela i poznavaoci Rickenbackera kazu da je elektronika (ili bar magneti) original i da zvuci kao original.

Gitara jeste ocigledni falsifikat, tzv. lawsuit model, ali nije prevara po zvuku ni po kvalitetu izrade. :) teska je 4,5kg

​Pragovi su takodje original, malo su izlizani na par pozicija ali nista strasno, samo tek da napomenem. Novi pragovi sa zamenom su oko 50 evra i sada ih prave od drugacije legure (srebro-nikl) nego kod modela iz 1976. gde su koristili neku meksu leguru, pa su novi prakticno neunistivi.

#40 varichello

varichello
  • Members
  • 3615 posts

Vrijeme objave: 26 Siječanj 2017 - 13:01

čuj, lip je bas nema šta...ljubomorniji bi bija da je rick ali i ovaj je lip macan.

nisan ga nikad ima u rukama...

za sada mi Prec zadovoljava sve potrebe i zadnje 2 godine otkad ga imam me ne trese ama bas nikakav GAS za instrumentima :-)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.