Jump to content

Slika
- - - - -

Amp Test Pt. II

• Please log in to reply
177 odgovor(a) na ovu temu

#41 Koshpa

Koshpa
  • Members
  • 1030 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 18:57

meni bogner 05 i 06 jedino zapeli za uho. ove na engl boksu nisam jos posluso.edit: ajd pliz napisite sam za ona gore dva dal je jedan od njih soldano pa da si nogu propucam jer ga nisam uzeo dok se prodavao :thumbup1:)

5ica mozda?

#42 Doow

Doow
  • Members
  • 2647 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 19:00

5ica mozda?

Je, to sam i ja pomislio sam cekam potvrdu.

#43 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 11:31

Jel mozes detaljnije ovo objasniti?

kontrola zvucnika je sposobnost pojacala da zaustavlja membranu u trenucima kada zvucnik radi generator. to su vece i teske membrane koje se teze zaustavljaju. . da ih tako nazovem, "lakse" membrane (manji promjer i vise dB) se lakse zaustavljaju i kod njih je muljanje manje primjetno. govorimo o mili sekundama.ali to je dovoljno da se pojacalo u tim trenucima muci sa tom energijom i kao rezultat je "muljanje basa".. znaci promjenom zvucnickih kutija pojacalo ne zadrzava karakter, nego se "muci".. to se prilikom konstruiranja regulira "feedback" kontrolom, koja moze biti fiksna ili je na prekidac ili potenciometar otraga.

#44 sic

sic
  • Members
  • 3373 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 11:44

kontrola zvucnika je sposobnost pojacala da zaustavlja membranu u trenucima kada zvucnik radi generator. to su vece i teske membrane koje se teze zaustavljaju. . da ih tako nazovem, "lakse" membrane (manji promjer i vise dB) se lakse zaustavljaju i kod njih je muljanje manje primjetno. govorimo o mili sekundama.ali to je dovoljno da se pojacalo u tim trenucima muci sa tom energijom i kao rezultat je "muljanje basa".. znaci promjenom zvucnickih kutija pojacalo ne zadrzava karakter, nego se "muci".. to se prilikom konstruiranja regulira "feedback" kontrolom, koja moze biti fiksna ili je na prekidac ili potenciometar otraga.

hvala na odgovoru

#45 Damjan

Damjan
  • Members
  • 403 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 11:57

to se prilikom konstruiranja regulira "feedback" kontrolom, koja moze biti fiksna ili je na prekidac ili potenciometar otraga.

e, a koja to pojacala imaju, mozes neki primjer dati?

#46 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 12:18

Preslušao sve klipove.Pojačala (bar prema snimkama) vam nemaju otvorenost i fokus (Ili su vam premutna ili je riža ili iskaču visoki).Uglavnom prosječni JMP je za ova pojačala bog i batina fokusa.Ali bez obzira, pozdravljam takve inicijative i lijepo je što ste se potrudili prezentirati amp fest :thumbup1:

Edited by leslie, 04 Studeni 2009 - 12:21 .

#47 username?

username?
  • Members
  • 3137 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 12:37

haha, imas mikrofone inace od kojih 10 000 kn i budi uvjeren da se s jednim moze snimiti gitara. Meni je frend snimao jcm800 s jednim i dajem ruku u vatru da zvuči bolje od svih ovih klipova. skill je skill, a mikrofon od 800 kn nije mikrofon od 10 000.

ok, al ovdje se radi o sm58-ici...inače snimo sam nedavno s royerom r-121 koji mi radi fenomenalno!ali svejedno sam koristio još jedan mikrofon i uz njega

#48 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 15:06

nije toliko bitno kakav mikrofon (od ovih boljih tipa sm57 i 58 nadalje) več kako snimaš.

#49 Damjan

Damjan
  • Members
  • 403 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 15:28

nije toliko bitno kakav mikrofon (od ovih boljih tipa sm57 i 58 nadalje) več kako snimaš.

leslie je u pravu sa ovom izjavom, pa mu odma ova prosla sa dzi-em-pijem kao 'bogom fokusa' pada u vodu...ko zna kako bi se jmp proveo na ovom boxu i pod ovim kutem mikrofona, lako je sad teoretizirati :001_tongue:a inace, snimanje je islo ovako"dajte se maknite svi od boxa da postavimo mikrofon"(postavlja se mikrofon)"evo to je to, imam input signal u nuendu, snimamo"i to je otprilike to. bez trazenja pozicije boxa. bez izoliranja boxa od refleksija u prostoriji. bez monitoringa. bez testiranja drugih pozicija mikrofona. stavljeno na prvu, udri i snimajma dobro da se cuje :thumbup1:

#50 username?

username?
  • Members
  • 3137 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 15:31

definitivno, ali razlika između 57ice i sličnih i recimo tog Royera R121 (ultraskupi ribbon) postavljenog na istu poziciju je poprilično velika!

#51 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 15:51

definitivno, ali razlika između 57ice i sličnih i recimo tog Royera R121 (ultraskupi ribbon) postavljenog na istu poziciju je poprilično velika!

Poanta snimanja je da se sve prilagodi za najbolji zvuk snimke, a ne obrnuto.To što vani pere zvuk vau snimci niš ne koristi.Obično mic ne zvuči dobro kad se urla na njega, a to raspičena stotka (u close mikingu) upravo radi.Još ako nije fokusirana ...dobiš ovakve snimke :thumbup1:

#52 username?

username?
  • Members
  • 3137 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 16:03

Poanta snimanja je da se sve prilagodi za najbolji zvuk snimke, a ne obrnuto.To što vani pere zvuk vau snimci niš ne koristi.Obično mic ne zvuči dobro kad se urla na njega, a to raspičena stotka (u close mikingu) upravo radi.Još ako nije fokusirana ...dobiš ovakve snimke :thumbup1:

a što je obrnuto? :biggrin:

#53 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 16:20

a što je obrnuto? :thumbup1:

Obrnuto je kad ne prilagođavaš amp zvuku snimke ''evo ja našo najbolji sound (raspičeno do bola) a ti ga majstore snimi''.Treba pokušati dočarati ono šta ti čuješ kao dobar sound a to je (najčešće) obrnut proces od onog šta večina ljudi radi.

#54 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 16:32

Obrnuto je kad ne prilagođavaš amp zvuku snimke ''evo ja našo najbolji sound (raspičeno do bola) a ti ga majstore snimi''.Treba pokušati dočarati ono šta ti čuješ kao dobar sound a to je (najčešće) obrnut proces od onog šta večina ljudi radi.

definitivno :thumbup1:mi doduse nismo nista od toga radili jer nismo imali vremena, volje, a neki i znanja o snimanju pojacala (kao ja npr.)... ovo je trebala biti cisto informativna snimka... drugi put cemo nadam se imat vise vremena za namjestanje sounda kako spada i sve to odraditi jos bolje...

#55 username?

username?
  • Members
  • 3137 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 16:33

dobro, s tim se definitivno slažem!

#56 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 16:36

definitivno :thumbup1:mi doduse nismo nista od toga radili jer nismo imali vremena, volje, a neki i znanja o snimanju pojacala (kao ja npr.)... ovo je trebala biti cisto informativna snimka... drugi put cemo nadam se imat vise vremena za namjestanje sounda kako spada i sve to odraditi jos bolje...

ma covjek se uci. sto najbitnije imali ste volju za sve to snimit a drugi put sam uvjeren da ce i snimke puno bolje ispast.apeliram samo da kad je ipak rijec o jacim higain glavama da iduci put uzmete i mesu :thumbup1:

#57 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 16:39

da, drugi put ce definitivno bit vise paznje posveceno samim snimkama...sto se mesa tice imamo triple i dual rectifier, ali od sve te zurbe i strke nije ih damjan stigao pokupiti... drugi put ce biti i one :thumbup1:

#58 Mithrandir

Mithrandir
  • Members
  • 355 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 16:42

četvorka na bogner boxu zvuči prejebeno šta je to?

#59 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 16:44

trebas sacekat dok damjan dodje online... on je snimao i editirao tako da ostali ne znaju koji je koji :thumbup1:

#60 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 16:50

Ma ok jasno mi je, nego smo se zanijeli nešto oko zvuka pa sad ispada da smo nezahvalni i stoka sitnog zuba lolTočno, za info je super!

dobro, s tim se definitivno slažem!

I jase definitivno s tvojim definitivnim slažem oko istoga!

ma covjek se uci. sto najbitnije imali ste volju za sve to snimit a drugi put sam uvjeren da ce i snimke puno bolje ispast.apeliram samo da kad je ipak rijec o jacim higain glavama da iduci put uzmete i mesu :D

Naravno! recimo kad bi badnuli kakav power attenuator to bi več bile puno bolje snimke :thumbup1: I JMP da se i mi flintstonsi imamo po čemu ravnat :biggrin:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.