Jump to content

Slika
- - - - -

Amp Test Pt. II

• Please log in to reply
177 odgovor(a) na ovu temu

#21 Damjan

Damjan
  • Members
  • 403 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 09:43

da se ukljucim....sve sto su kolege sic, traxidus i silver shadow rekli stoji... lijepo smo se zabavili, potrosili par sati na najdrazi nam hobi, a putem i snimili te famozne clipove, da ne bude 'nema clipova - nije se ni odigralo' slucaja :tongue_smilie:mikrofon za snimanje je bio shure sm58 (da, ne 57). kod engla je bio postavljen tako da gleda van conea, dok je na bogneru namjesten malo direktnije, pa otud 'treblastiji sound'. na sve soundove je applyan lowcut od 100Hz i gate, da se ubije hihotanje i 'heeeeeebote' izmedju riffova :001_tongue:mislim da ce vas rezultati na kraju sve iznenaditi, posto neka pojacala fantasticno zvuce live, ali sm58 jednostavno nije majk s kojim se moze uloviti njihov karakter... dok druga, koja su lajv zvucala 'stisaj to, boli glava', na snimkama ispadaju odlicno, posto majk filtrira odredjene frekve koje irititaju mozak (poglavito kod peavey pojacala)predlazem da postate vase favorite... cak nije ni bitno da pogadjate koje je koje pojacalo, posto je to nemoguce... samo napisite brojeve clipova redom kako vam se najvise svidjajunpr. bogner - 01, 03, 06engl - 10, 13, 14(ovo nisu moji odabiri, vec nasumicno odabrani clipovi koji ilustriraju primjer kako glasati)ili ako netko zna kako sloziti POLL, pa da se glasa...? ajmo geekovi, dokazite se :thumbup1:u petak cu objaviti 'legendu' pa da se svi mozemo iscudjavati

#22 Pessinah

Pessinah
  • Members
  • 35 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 10:28

Ubojstva...Fakat šteta kaj nisam mogo doć. Al naslušo sam se ja Mese u Ljubljani. Petruccijev sound je abnormalan...Baš me zanima legenda.

#23 sic

sic
  • Members
  • 3373 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 14:46

onako nabrzinu procitao i uvidio neke mozebitne konstruktorske pogreske dosta skupih pojacala? pa evo samo kratak osvrt na reviewovdje se vidi da taj carvin ima problema sa kontrolom zvucnika. naime desava se da zvucnik u vremenu kad radi kao generator i vraca energiju pojacalu, pojacalo se gubi i ne moze kontrolirati membranu. takodjer je vidljivo da ostalih par pojacala zadrzava svoj karakter na razlicitim boxevima..po meni velika pogreska ko0nstruktora carvin pojacala da toj dionici nisu posvetili malo vise paznje..trebalo bi poraditi na povratnoj vezi ("feedback" kontrola)..ja neznam da li je carvin imao tu kontrolu otraga ali mozda bi trebalo vidjet slijedeci puta, malo se poigrat s potenciometrom (ukoliko je), sigurno ce biti bolji review. negdje taj prekidac ima oznaku "speaker control"

Jel mozes detaljnije ovo objasniti?

#24 Doow

Doow
  • Members
  • 2647 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 15:03

meni bogner 05 i 06 jedino zapeli za uho. ove na engl boksu nisam jos posluso.edit: ajd pliz napisite sam za ona gore dva dal je jedan od njih soldano pa da si nogu propucam jer ga nisam uzeo dok se prodavao :thumbup1:)

Edited by Doow, 03 Studeni 2009 - 15:09 .

#25 jedediah

jedediah
  • Members
  • 2378 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 15:31

meni bogner 05 i 06 jedino zapeli za uho. ove na engl boksu nisam jos posluso.edit: ajd pliz napisite sam za ona gore dva dal je jedan od njih soldano pa da si nogu propucam jer ga nisam uzeo dok se prodavao :biggrin:)

a zašto bi se propucao? evo meni svaki od ovih 10tak klipova koje sam poslušao zvuči loše ( što je vjerujem više do načina snimanja i mica ), hebat ga sad cete me razapet al stvarno mislim tako. Očekivao sam ne znam što a ono čorak, bolji mi je drive od jmp-a live od svih ovih klipova skupa. :thumbup1:

#26 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 15:48

evo meni svaki od ovih 10tak klipova koje sam poslušao zvuči loše ( što je vjerujem više do načina snimanja i mica ),

+1kod mene je to mozda posljedica nedavnog sviranja rockerverba posli kojeg mi je sve lose:wink:

#27 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 16:00

stvar je da se iz klipova ne moze nista cut... ama bas nista... pojacala u zivo rade totalno dugacije... npr. na snimkama jsx mi zvuci ok cak i dobro dok ga u zivo nisam moga niti slusat... a svi ostali ampovi su obrnuto.... na snimkama nisu bog zna sta, ali u zivo jedu malu djecu... :thumbup1:

#28 jedediah

jedediah
  • Members
  • 2378 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 16:09

stvar je da se iz klipova ne moze nista cut... ama bas nista... pojacala u zivo rade totalno dugacije... npr. na snimkama jsx mi zvuci ok cak i dobro dok ga u zivo nisam moga niti slusat... a svi ostali ampovi su obrnuto.... na snimkama nisu bog zna sta, ali u zivo jedu malu djecu... :thumbup1:

pretpostavljam, jer meni ovo pari neki jeftiniji peavey sa razlicitim postavkama, a ne pojačala od 10 000kn. ove snimke im jednostavno ne cine pravdu.

#29 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 16:12

ne cine... al jbg, mi smo se bar potrudili sastat i isprobat sva ta pojacala...da ne govorim snimit i postavit sve to na net...

#30 jedediah

jedediah
  • Members
  • 2378 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 16:14

ne cine... al jbg, mi smo se bar potrudili sastat i isprobat sva ta pojacala...da ne govorim snimit i postavit sve to na net...

Ma svaka čast Kolega, doduše bilo bi najbolje da onoga koga zanima moze pohoditi jedno takvo testiranjei cut the real deal. Meni se cini da na ovim snimkama cuje 15 % kvalitete pojačala, ako i toliko.

#31 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 16:31

Ma svaka čast Kolega, doduše bilo bi najbolje da onoga koga zanima moze pohoditi jedno takvo testiranjei cut the real deal. Meni se cini da na ovim snimkama cuje 15 % kvalitete pojačala, ako i toliko.

to sto se kvalitete zvuka i snimaka tice se slazem s tobom... sto se tice toga da se napravi jedan malo jaci amp show kod nas isto sam za... dapace, na ovom forumu ima dosta ljudi s jako dobrim pojacalima koje bi vecina htjela cuti u zivo ili isprobati, a nema priliku to drukcije napraviti nego tako... to bi svakako trebalo izorganizirati nekako :thumbup1:

#32 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7383 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 17:09

Mene zanima sa kojom je gitarom snimano... To je jako bitna referenca....

#33 sic

sic
  • Members
  • 3373 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 17:19

Mene zanima sa kojom je gitarom snimano... To je jako bitna referenca....

bolje da nisi ni pitao :DSuhr...tocan model ce ti Traxidus reci

#34 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7383 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 17:32

Zašto?

#35 Doow

Doow
  • Members
  • 2647 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 18:19

eh, eto odgovora. Snimite to na nekoj postenoj gitari pa ce sve zvucat puno bolje :thumbup1::biggrin:

#36 username?

username?
  • Members
  • 3137 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 18:37

ja bi rekao da ove snimke zvuče vrlo zdravo budući da se koristio samo jedan mikrofon za ozvučavanje boxa, a i pretpostavljam da nema nikakve postprodukcije u igri...ne može se s jednim mikrofonom postavljenim blizu membrane zvučnika uhvatit sound cijelog pojačala

#37 jedediah

jedediah
  • Members
  • 2378 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 18:44

ja bi rekao da ove snimke zvuče vrlo zdravo budući da se koristio samo jedan mikrofon za ozvučavanje boxa, a i pretpostavljam da nema nikakve postprodukcije u igri...ne može se s jednim mikrofonom postavljenim blizu membrane zvučnika uhvatit sound cijelog pojačala

haha, imas mikrofone inace od kojih 10 000 kn i budi uvjeren da se s jednim moze snimiti gitara. Meni je frend snimao jcm800 s jednim i dajem ruku u vatru da zvuči bolje od svih ovih klipova. skill je skill, a mikrofon od 800 kn nije mikrofon od 10 000.

#38 Koshpa

Koshpa
  • Members
  • 1030 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 18:46

Meni sva pojacala bolje zvuce na Bogner boxu pa sam si njega uzeo ko referencu.1, 2, 6 su meni dobri.

#39 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 18:50

ekipa svaka cast na trudu i realizaciji :thumbup:iskreno, niti jedan clip me nije nesto posebno zadivio zvukom, ali sam nekako primjetio da mi clip Engl - 05 zvuci drugacije i za moj ukus najbolje od svih postavljenih :thumbup1:

#40 Koshpa

Koshpa
  • Members
  • 1030 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2009 - 18:55

Valjda sound cijelog boxa? :001_tongue:Ili mislis ovak?Posted Image

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.