Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Vasa snimka..

• Please log in to reply
2300 odgovor(a) na ovu temu

#21 Mariokbee

Mariokbee
  • Members
  • 126 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2009 - 19:08

da mi prostite ali sad ga serete, lupanjem po zicama se dobije govno a ne zvuk basa

uopće nisu.. malo su to iskarikirali, a ti shvatio preozbiljno. Pogledaj i vidit' ćeš da lik stvarno pre, pre nježno svira bass. Bass treba da daje muda, a ovdje ih nema.

#22 Mariokbee

Mariokbee
  • Members
  • 126 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2009 - 19:15

Mogu ja i udarat hehe ali što lakše sviraš, puniji zvuk dobiješ, i po meni bolji, mada naravno nekada sviram i jače, npr nekakve funky dionice, gdje je poželjan onaj punchy zvuk.Meni nije jasno kako je nekim basistima desna ruka stalno na "flat", znači gotovo nikakve (osim slučajne) promjene jačine sviranja, a o neck/bridge pozicijama da i ne govorim. :confused1:

Ti si ovdje u pravu, al po meni nisi potrefio stil sviranja, konkretno, za pjesmu smooth criminal. Nije mi jasno kako ne osjetiš koju energiju bi upravo bass trebao dati ovdje.

#23 Mariokbee

Mariokbee
  • Members
  • 126 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2009 - 19:26

Al kako ga je dr. Funk poderoooo.. :confused1:

#24 Mariokbee

Mariokbee
  • Members
  • 126 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2009 - 20:25

Znam u kojim si mukama.. Nikako da i sam nađem ton koji mi se sviđa. Za fretless bass ti nisam pametan iz prve ruke, al mislim da se može dobiti taj traženi punch malo agresivnijim sviranjem desnom rukom kao i eq-om i jačim attackom na compressoru. Ja također, namjeravam preći na fretless jer mi se sviđa ideja: no frets-no limits s kojom se potpisuješ. :confused1:

#25 MARCOS

MARCOS
  • Members
  • 1222 posts

Vrijeme objave: 17 Listopad 2009 - 11:49

Znam u kojim si mukama.. Nikako da i sam nađem ton koji mi se sviđa. Za fretless bass ti nisam pametan iz prve ruke, al mislim da se može dobiti taj traženi punch malo agresivnijim sviranjem desnom rukom kao i eq-om i jačim attackom na compressoru. Ja također, namjeravam preći na fretless jer mi se sviđa ideja: no frets-no limits s kojom se potpisuješ. :confused1:

šta znači jači attack na compressoru?

#26 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17575 posts

Vrijeme objave: 17 Listopad 2009 - 12:33

šta znači jači attack na compressoru?

Imaš attack i release.Attack je vrijeme kad kompresija doleti(vremenski pomak) a release je otpuštanje (kolko kompresiji treba da napusti notu/te).Uglavnom radi se odgodama u milisekundama.

#27 MARCOS

MARCOS
  • Members
  • 1222 posts

Vrijeme objave: 17 Listopad 2009 - 13:09

Imaš attack i release.Attack je vrijeme kad kompresija doleti(vremenski pomak) a release je otpuštanje (kolko kompresiji treba da napusti notu/te).Uglavnom radi se odgodama u milisekundama.

upravo mi zato nije jasno šta znaći jači attack..za dobiti punch attack mora biti dovoljno odgođen da ne "zarobi" transient tako da, ako jači attack znaći brži, sa tim se ne slažem.

#28 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17575 posts

Vrijeme objave: 17 Listopad 2009 - 13:23

upravo mi zato nije jasno šta znaći jači attack..za dobiti punch attack mora biti dovoljno odgođen da ne "zarobi" transient tako da, ako jači attack znaći brži, sa tim se ne slažem.

Neke spravice znaju napravit zanimljivu stvar kad kompresiraju, zavrte onaj squash ali imaju i jedan osebujan povratni,najlakše objasnit 'pluck' zvučni dodatak šta je veći attack.Ako sviraš brže pasaže i jače čupaš žice imaš dojam ko da svira solo unazad.Teško je za objasniti al stari analogni comp. su to mogli napravit.

Edited by leslie, 17 Listopad 2009 - 13:26 .

#29 MARCOS

MARCOS
  • Members
  • 1222 posts

Vrijeme objave: 17 Listopad 2009 - 13:29

Neke spravice znaju napravit zanimljivu stvar kad kompresiraju, zavrte onaj squash ali imaju i jedan osebujan povratni,najlakše objasnit 'pluck' zvučni dodatak šta je veći atack.Ako sviraš brže pasaže i jače čupaš žice imaš dojam ko da svira solo unazad.Teško je za objasniti al stari analogni comp. su to mogli napravit.

milslim da znam o čemu govoriš...kad slušaš stare funk, soul, rnb snimke čuješ daj pluck na basu...di je administrator da nas izbaci više:001_tt2:

#30 ekv_tya

ekv_tya
  • Members
  • 27 posts

Vrijeme objave: 18 Listopad 2009 - 18:11

jep...ajmo se vratit na snimke .. neka svira ako hoce i nogoama samo da zvuci super..=)

#31 FendeR

FendeR
  • Members
  • 58 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2009 - 19:57

...ne volim se hvaliti......imam i ja nešto......nije baš....ali ajde...www.myspace.com/dolezalvedran

#32 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2009 - 20:08

www.myspace.com/silviobassodabir nekih pjesma je na tom sajtu.......pozzz

#33 darac123

darac123
  • Members
  • 803 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2009 - 09:39

Eto moja prva snimka,iz nekog razloga na Youtubeu se nemoze naci osim da vam je ovako predocim:[ame][/ame]

#34 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7020 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2009 - 11:58

Sve je to ok, al Darac, znamo mi da ti mozes puno bolje. Pa daj nekaj. :001_wub:

#35 darac123

darac123
  • Members
  • 803 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2009 - 13:19

Nemre bolje. Bum ovih dana se jos snimal pa cemo vidjet.:001_wub::001_tt2:

#36 Jelenko

Jelenko
  • Members
  • 2692 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2009 - 16:38

a jesi uspio napokon smanjit video :thumbup:super je. odlican old-school ton

#37 darac123

darac123
  • Members
  • 803 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2009 - 17:45

a jesi uspio napokon smanjit video :thumbup:super je. odlican old-school ton

Hvala frende,zajebano mi je sve to sinkronizirati i taj video renderirat/exportirat na prokletih 512mb rama:001_tt1:

#38 hogy

hogy
  • Members
  • 184 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2009 - 19:07

Eto moja prva snimka,iz nekog razloga na Youtubeu se nemoze naci osim da vam je ovako predocim:

imaš negdje pri ruci tablature ili još bolje note od ovoga?hvala.

#39 Jelenko

Jelenko
  • Members
  • 2692 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2009 - 19:10

imaš negdje pri ruci tablature ili još bolje note od ovoga?hvala.

covjece, imas sliku i zvuk, a stvarno nije da ga pretjerano petlja...

#40 Funk_

Funk_
  • Members
  • 2094 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2009 - 21:15

dobar groove i sound :001_wub:. To je bit će taj squier iz '82

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.