Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Steve Vai

• Please log in to reply
712 odgovor(a) na ovu temu

#1 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 24 Veljača 2004 - 22:49

da vidim... kaj mislite o dotičnom geniju... prije ga nisam baš volio, ali sve mi je draži i draži ;)

#2 Zorak

Zorak
  • Members
  • 386 posts

Vrijeme objave: 24 Veljača 2004 - 23:57

Nebi vjerovo al ja ga nikad nisam cul....nisam ga bas ni trazil da ga cujem....al ima vremena ;)

#3 Fic

Fic
  • Members
  • 341 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2004 - 11:33

Meni se cini da mu se pjesme izgube u tehnici.Al da je virtuoz...bome je.

#4 Jimmi Green

Jimmi Green
  • Members
  • 264 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2004 - 13:00

Meni se cini da mu se pjesme izgube u tehnici.Al da je virtuoz...bome je.

Isto mišljenje.

#5 skylyn

skylyn
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2004 - 13:46

Čula sam samo jedan album, Alien Love Secrets. Jako mi se sviđa. Dugo nisam čula ništa bolje.

#6 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2004 - 19:00

Naprosto je nevjerojatno da može biti stilski toliko sličan Satrianiju a toliko ljigav istovremeno... ;)

#7 Clouseau

Clouseau
  • Members
  • 430 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2004 - 20:01

Cuo sam album na kojem je stvar little green man.Bilo je to dosta davno,ali se sjecam da mi je bio ok,dosta zappoidno.Ipak je Vai svirao sa Zappom ::). Cuo sam jos neke 2-3 stvari(jedna se zove Die to Live) i bile su mi mrak.Ekipa govori,koja ga je slusala, da ima odlicnih stvari,ali da je vecina bljak.Gledao sam prije 1-2 godine dokumentarac o Vai na TV-u i mogu ti rec da su mi oci ispale :) i jezik ;) kad sam cuo sto radi uzivo.Tip je stvarno virtuoz nema sta,a na Zappinom DVD-u filmu Baby Snakes na cijelom koncertu svira s njim i mogu ti reci da je jednu solo dionicu tako besproblematicno dobro odsvirao,tako lagano,kao da mu je to onak usput.Ma lud,virtuoz nema sta...Morat cu si nabavit njegovu muziku i zadrzat albume koji su dobri :)

#8 mAnimal

mAnimal

Administrator

• Administrators
  • 1210 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2004 - 22:36

Jedan od najvećih majstora električne gitare i meni jedan od najdražih likova na svjetskoj glazbenoj sceni. 8)Jeste li vidjeli nastup Nelly Furtado i Steve Vaia na dodjeli grammya 2003.? Vai ju je pratio na gitari totalno prearanžiravši njen hit I'm Like a Bird. Zvučalo je super... odsvirao je u Hendrix stilu... nešto kako Little Wing ;D

#9 Clouseau

Clouseau
  • Members
  • 430 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2004 - 01:14

Jedan od najvećih majstora električne gitare i meni jedan od najdražih likova na svjetskoj glazbenoj sceni. 8)Jeste li vidjeli nastup Nelly Furtado i Steve Vaia na dodjeli grammya 2003.? Vai ju je pratio na gitari totalno prearanžiravši njen hit I'm Like a Bird. Zvučalo je super... odsvirao je u Hendrix stilu... nešto kako Little Wing ;D

E covjece htio sam to napisat,ali isto,identicno to,i ovo s little wingom i hendrixom ::). Ali nisam jer sam mislio da ce me ekipa napast s Nelly Furtado i bljuv ;). Stvarno je zvucalo super,a jos k tome je bio samo duet :)

#10 Slayer

Slayer
  • Members
  • 163 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2004 - 01:18

Genije.Obožavam ga slušat i uživam dok to radim. ;)

#11 brave scotland

brave scotland
  • Members
  • 992 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2004 - 00:04

zakon lik, slushat ga znachi uzivat!!!jebeno je melodichan, i imam neki live album, mislim da se zove Alive in Ultra World i fakat je pre jeben!!!i one njegove obrade klasichnih stvari, jebeno!!!

#12 mAnimal

mAnimal

Administrator

• Administrators
  • 1210 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2004 - 21:01

"The genius - the master of the space age guitar - Mr. Steve Vai"Brian May (Queen)

#13 MIRKO CRO COP

MIRKO CRO COP
  • Members
  • 205 posts

Vrijeme objave: 29 Veljača 2004 - 22:25

DEFINITIVNO NAJZANIMLJIVIJI-najkompletniji je.Pogledajte mu samo scenski nastup.Pogotovo na koncertu u Londonu iz 2000 -Covjek je totalni genijalacsta je napravio od Bad Horsie na doticnom koncerto(od lasera,odjece,ledica na gitari.......)a i triput je zanimljiviji od svih ovih koji izdrkavaju tehniku

#14 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 29 Veljača 2004 - 23:32

Čuo sam neke stvari, dosadno dozlaboga. Možda mu još dam koju priliku, ali čisto sumnjam da će je iskoristiti. Ne voljem ga.

#15 mAnimal

mAnimal

Administrator

• Administrators
  • 1210 posts

Vrijeme objave: 29 Veljača 2004 - 23:36

Čuo sam neke stvari, izuzetno zanimljivo. Sigurno da ću mu dati još koju priliku, ali siguran sam da će je iskoristiti. Volim ga.

#16 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2004 - 23:28

a i triput je zanimljiviji od svih ovih koji izdrkavaju tehniku

??? Pa tesko da se neko vise "izdrkava" na tehniku od njega. Tesko je rec ko je najbolji al tehnicki je na samom vrhu. Kad se usporede danasnje njegove i recimo Sachove snimke Vai je tehnicki bolji. Svira ko masina. Kolko samo vjezbe treba da bi se tako lagano, cisto i precizno (skoro ovlas) otsvirale takve stvari... Uostalom zna se kolko, coek je preporucijo da se spava (u emotivno-erotskom smislu) s gitarom da se bolje svira ;) ;Da zena morala ucit svirat mu pratnju da bi ga opce vidla ponekad ;D

#17 Clouseau

Clouseau
  • Members
  • 430 posts

Vrijeme objave: 02 Ožujak 2004 - 00:29

Mozda covjek svira ko masina,al on je rasturao gitaru sa 19 godina i to "tako lagano, cisto i precizno". Virtuoz vec sa 19 godina?? ;) ::) ;)Ako i vi drugi mislite da su to "tehnicka" izdrkavajna ajde i vi onda izdrkavajte u 19-toj .Mozda mu nisu sve stvari vrhunac melodioznosti i kreacije, ali tip definitivno zasluzuje naslov jednog od najvecih gitarista ako ne i jednog od najnaprednijih sto se tice elektricne gitare. Naravno uz Roberta Frippa i Zappu,a i Stefanovski bi se mogao progurat među njih :)

#18 VOX

VOX
  • Members
  • 430 posts

Vrijeme objave: 22 Ožujak 2004 - 19:16

da vidim... kaj mislite o dotičnom geniju... prije ga nisam baš volio, ali sve mi je draži i draži ;)

On mi je jedini Bog!Najbolji,najbrži,najvaievskiji!!

#19 dino

dino
  • Members
  • 1433 posts

Vrijeme objave: 22 Ožujak 2004 - 20:33

Riga mi se od njega...  ;DNaprosto je nevjerojatno da može biti stilski toliko sličan Satrianiju a toliko ljigav istovremeno...  ;)

HMMMMMNije istina da je stilislki sličan satrianiu..........Dokaz........Iako je bio satrianiev učenik...............2001 godine u guitar player magazinu na interwievu je rečeno u više navrata da je jedan od onih koji nije "povukao " stil i način sviranja učitelja!!!!!!!Postal bum interview kad ga pronađem!!!!!!!NHF............ :) :)

#20 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 22 Ožujak 2004 - 22:04

Vai me uvijek previše zanimao.Zapravo, radije ću poslušati Vaija nego "Nečuveno" od Let3

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.