Jump to content

Slika
- - - - -

O čemu razmišljate dok ste na bini?

• Please log in to reply
115 odgovor(a) na ovu temu

#101 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 18:01

masklin je sve rekao, ...probali smo, al' ne ide, ...još malo bit će 1/10, ...pa na kraju selo 100%, ...ma ideš tam di je lova, nema se tu šta puno filozofirati, ...ili si IN ili OUT!

#102 desmodus

desmodus
  • Members
  • 1604 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 19:58

masklin je sve rekao, ...probali smo, al' ne ide, ...još malo bit će 1/10, ...pa na kraju selo 100%, ...ma ideš tam di je lova, nema se tu šta puno filozofirati, ...ili si IN ili OUT!

jegbiga, vi jedno ja drugo. Ja uspoređujem najprije svoju djelatnost prije je bilo 8/10 za seljačke svadbe, sad samo digli to sve na drugu razinu i sad je 1/10 seljačke svadbe...
Pri tom ne smatram seljacima one što slušaju nardnjake.
I imam iskustvo, ajmo reći iz druge ruke. ekipa svira samo urbane svadbe bez i jedne jedine cajke i kolca na svadbi, pa opet imaju 1-2 svadbe mjesečno. nek koštaju 2 soma eura, opet dobra injekcija mjesečno... A 90% (ako ne i 100%) te ekipe su profići, znači žive od glazbe...

Jbg u 5-6 godina lutanja po svadbama naslušao sam se svakavih bendova i stilova.
Prednost mog posla je što sam čuo stotine bendova (ajd nije stotine, koji put se i potrefi da sam na svadbi već s poznatim bendom), dok bend koji svira svadbe, najčešće čuje samo sebe ;)
ako me razumijete što hoću reći...

Al sve 5 ako je vama tako dobro, nikog ja ne podcijenjujem niti išta slično, samo tvrdim da se sve može okrenuti

#103 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 20:03

e pa ja ne znam di ti zivis, ali ja nisam vidio pira na kojem ne drma rozga, slavonski i festa miks, Jole, Starvors i ostale gadarije. cajke (prave) su posebna prica ajmo reci, toga najvise ima po raznoraznim zabitima, cak i u Dalmaciji nisu pretjerano ucestale.

#104 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 20:07

e pa ja ne znam di ti zivis, ali ja nisam vidio pira na kojem ne drma rozga, slavonski i festa miks, Jole, Starvors i ostale gadarije. cajke (prave) su posebna prica ajmo reci, toga najvise ima po raznoraznim zabitima, cak i u Dalmaciji nisu pretjerano ucestale.

al meni je to cak i ok ... ako se ljudi zabavljaju ... vec sam negdje napisao - granica cajke je individualna stvar ....

#105 desmodus

desmodus
  • Members
  • 1604 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 20:09

ma ne kažem ja da nema... samo kažem da se da i to kol'ko tolko izbjeći. sad ne znam što onda vi smatrate pod seljačke svadbe, to što se kolca uvijek vrte ili što?
ja sam se nekako na to bazirao, pošto keko to često spominje...

al meni je to cak i ok ... ako se ljudi zabavljaju ... vec sam negdje napisao - granica cajke je individualna stvar ....

i to je što kažeš...
al znaš i sam, da ne nekim svadbama što god svirao 50% ljudi sijedi, jbg... svega ima

#106 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 20:12

za mene je seljacki pir svaki sa sa gore navedenim gadairjama, 10 minutnom bacanjem podvezice vadjenjem kuma i kesa, i ostalim gadarijama. dakle cca 100% pireva u Dalmaciji. cajke mi tu nisu neki faktor, kad me placaju svejedno mi je sto sviram dok ne prilvamo preko Drine :biggrin:

#107 Johnny Bass

Johnny Bass

Funk u prstima, blues u duši

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 20:12

imate temu posvećenu baš tome ;)
http://www.glazbeni-...00#entry1025940

#108 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 20:21

ok, da se vratimo na temu, u subotu sam imao svirku u jednom tradicionalnom dalmatinskom mistu. to je njihov tradicionalni ples (o cemu mi fala irudu nismo pojma imali), a uz sesteroclani bend smo vodili i duo te DJ-a da ne moramo svirat svakakve pi*darije.

ples je bio u velikoj dvorani kulture, a gosti rasponu 15 do 85 godina. cilo misto doslo.

i pocmemo mi svirat otvaramo valcerom, sviramo mi, svira duo, pauza (DJ-), svi i dalje plesu, Valcer. sviramo disco, strano, domace, svi i dalje plesu. i opet sam vlacer. do 3 ipo uitra nista osim valcera nisu plesali. (i nisu poceli skakat nego su isli kuci)

a ja na bini mislin si, koji je ovo ***ac?!? :biggrin:

da se razumimo, bio sam odusevljen cilin dogadjajen, sva in cast!

#109 Shonjo

Shonjo
  • Members
  • 182 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 20:42

Moj pojam seljačluka u Dalmaciji su pisme tipa kopa cura vinograd, mene majka za zidara daje, op stani stani, tavrlje, bukovčanka, pa i jasenovac i jure i boban.
a pir bez gadarija koje je naveo masklin još nisam doživio

#110 CikiJr

CikiJr
  • Members
  • 369 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2013 - 22:43

O čemu razmišljam... Gornja žica, donja žica,.... i ....opet mi je gitarista raštimao žicu a ne znam koju...!! :D ;)

#111 Cozy

Cozy
  • Members
  • 3209 posts

Vrijeme objave: 01 Veljača 2013 - 11:47

'bemu misa, stvarno je krajnje vrijeme da se trgnem i zavrsim i razdlilam te demo snimke, pa da publika napokon ima pojma o cemu pjevamo i sviramo...' :blushing:

'koji kreten ovaj tonac...pa kako mu bas na bini moze biti preglasan, a ja se jedva cujem...taj nije cuo za potenciometre na mikseru...' :glare:

'jebale vas distorzije da vas jebale...' :glare:

'vec gotovo??' :confused1:

'jebem ti vlagu...' :cursing:

'eh, da sam 20g mladji...' :drool:

'slijedeci put neko drugi vozi, a ja pijem...' :sneaky2:

'uhh...kako pocne ova stvar...iz h ili cis-a...jebem ti besplatnu cugu za bend...drugi put ja vozim...' :blush:

i najcesca misao... :biggrin: :

#112 najgori

najgori
  • Members
  • 115 posts

Vrijeme objave: 02 Veljača 2013 - 21:13

'bemu misa, stvarno je krajnje vrijeme da se trgnem i zavrsim i razdlilam te demo snimke, pa da publika napokon ima pojma o cemu pjevamo i sviramo...' :blushing:

'koji kreten ovaj tonac...pa kako mu bas na bini moze biti preglasan, a ja se jedva cujem...taj nije cuo za potenciometre na mikseru...' :glare:

'jebale vas distorzije da vas jebale...' :glare:

'vec gotovo??' :confused1:

'jebem ti vlagu...' :cursing:

'eh, da sam 20g mladji...' :drool:

'slijedeci put neko drugi vozi, a ja pijem...' :sneaky2:

'uhh...kako pocne ova stvar...iz h ili cis-a...jebem ti besplatnu cugu za bend...drugi put ja vozim...' :blush:

i najcesca misao... :biggrin: :

http://www.youtube.com/watch?v=BrVqIKOUTcI

jel se ti najedes cesnjaka prijwe svirke i drmnes koju sljivu a kakva si to zaborvljas obicaje iz svojeg kraja,jel znas onu svirati oluja je prosla a ja osta gde sam bio?

#113 lonely boy

lonely boy
  • Members
  • 186 posts

Vrijeme objave: 18 Studeni 2014 - 18:33

Uopče ne razmišljam, nego djelujem. Gledam privlačne cure u publici.

Nakon toga malu u beksteđ i rokam nju, pa opet poslije pauze rokam rock n roll!

Ako je pauza par minuta, onda ga u pravilu samo popuše. 

Life is good!   :biggrin:

#114 Deda Mraz

Deda Mraz
  • Members
  • 8 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2017 - 12:39

O tome zašto je opet crveni reflektor meni u faci i zašto nema vode.

#115 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 18 Kolovoz 2017 - 07:38

Uopče ne razmišljam, nego djelujem. Gledam privlačne cure u publici.

Nakon toga malu u beksteđ i rokam nju, pa opet poslije pauze rokam rock n roll!

Ako je pauza par minuta, onda ga u pravilu samo popuše. 

Life is good!   :biggrin:

Totalno u skladu s tvojim nickom :D

#116 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 18 Kolovoz 2017 - 13:47

:thumbup:  :thumbup:  :thumbup:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.