Jump to content

Slika
- - - - -

Wizz pickups

• Please log in to reply
113 odgovor(a) na ovu temu

#21 The Truth

The Truth
  • Members
  • 590 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2009 - 06:41

evo jedan audio clip od mušterije iz amerikehttp://commons.wikim...e:WizzClips.oggPosted Image

#22 VB.

VB.
  • Members
  • 1328 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2009 - 13:26

Imam još jedno pitanjce (njubovsko), kakve su žice kod ovih Vintage pupova? Konkretnije, da li se daju spojiti na push-push pot (za splitanje coila) bez nekih velikih modifikacija?

#23 The Truth

The Truth
  • Members
  • 590 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2009 - 13:31

Imam još jedno pitanjce (njubovsko), kakve su žice kod ovih Vintage pupova? Konkretnije, da li se daju spojiti na push-push pot (za splitanje coila) bez nekih velikih modifikacija?

Na vintage setovima žica je braided push-back (2 žičani izvod). 4 žicani izvod za splitanje je custom opcija, koju samo treba napomenuti kod narudžbe.

#24 VB.

VB.
  • Members
  • 1328 posts

Vrijeme objave: 01 Rujan 2009 - 14:44

Ok hvala na odgovorima, gitara je doma i za sada iako su mi Duncani dosta dobri (pogotovo neck) mislim da bi ova investicija u Wizzove bila dosta dobra. Vjerojatno ću naručiti jedan set ali moram prodat koju gitaru prvo ;)

#25 The Truth

The Truth
  • Members
  • 590 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2009 - 07:48

http://www.soundclic...m?bandID=988414.

#26 dilematik

dilematik
  • Members
  • 2479 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2009 - 09:26

evo i ja postao vlasnik jednog seta ovih PAFova sa custom bridge pupom(malo više bitea ima, za hard rock).....onda bum kad ću već stavljat pupove, cijeli servis napravit na gitari pa ću konačno bit zadovoljan!stavio bih video, al nemam lampe pa bi glupo zvučali na tranziću :S

#27 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2009 - 14:34

Jel ima tko kakvih iskustva sa Wizz-ovim singlima za strata, 60`s set?Čine mi se ok po specifikacijama.Probao netko?:thumbup:

#28 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2009 - 20:51

Jel ima tko kakvih iskustva sa Wizz-ovim singlima za strata, 60`s set?Čine mi se ok po specifikacijama.Probao netko?:lol:

Dobro, pa zar nitko nije Wizz pikape 60-s stile probao???Pa, zar nitko nema pdgovor na moje pitanje???Itko??Halo?!?

#29 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2009 - 21:37

Pa nije baš da je masivna proizvodnja niti da postoje već 50 godina. Ali najbolji materijali+ručno motanje-mislim da tu ne možeš pogriješiti.

#30 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 07:32

Pa nije baš da je masivna proizvodnja niti da postoje već 50 godina. Ali najbolji materijali+ručno motanje-mislim da tu ne možeš pogriješiti.

Ma dobro, al dat 800 kn za isprobat, baš me i ne veseli.Za te novce sa ebaya dobijem texase, nove, šiping inkluded...Zanimalo me, specifikacije su ok, da li je itko isprobao i mišljenje...

#31 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 08:12

Ma dobro, al dat 800 kn za isprobat, baš me i ne veseli.Za te novce sa ebaya dobijem texase, nove, šiping inkluded...Zanimalo me, specifikacije su ok, da li je itko isprobao i mišljenje...

Ovo što kaže Uncle Hendrix je u 99% slučajeva točno. Ja sam motao svoje singlove i bili su znatno bolji. Pod tim podrazumjevam puno definiraniji i balansiranij ton bez nepoželjnih anomalija... Sad ako uzmeš u obzir da ja ne stojim dobro sa elektronikom a gosn' Wizz itekako ima iskustva u tome onda razmisli koliko su mu dobri Pickupi. Ja sam imao prilike probati jedan njegov Humbucker i to je strašno dobro radilo.Uostalom, ako si iz Zagreba imaš Lesliea kojem kažeš šta želiš i to dobiješ.

#32 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 13:12

Uspoređivat ove pickupove s Fenderovim Texasima je smiješno. :lol:

#33 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 14:03

Ili sam ja krivo napisao, ili si ti krivo pročitao, ali nitko ne uspoređuje pickupe, samo sam komentirao da sa ebaya za 800 kuna... Uostalom, daj pročitaj, polako, možda vidiš razliku...

#34 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 14:05

koji bi trebali biti bolji?nisam probao nijedne

#35 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 14:07

Fender=strojno motani, Wizz=ručno motani. Mudrome dosta.

#36 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 14:11

Stvar ukusa.... Ja bi recimo uvijek uzeo Texas Special pošto su ovo vjerovatno "vintage" nastrojeni Pickupi i kao takvi mi ne odgovaraju baš... Po pitanju same kvalitete ručni bi trebali biti bolji.

#37 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 14:11

Svirao sam neko vrijeme na texasima. Odlični pickupi. Prodani sa gitarom...Wizzovi mi se po specifikacijama čine skroz ok. Vintage output, alnico 5 magnet, žica... Nisam probao ni jedne njegove pickupe pa ti ne znam reč. Tu svi spominju humbackere, koji su (po pisanju) odlični.Mene zanimaju strat 60`s style pickupi, baš me zanima kak rade.Uostalom, ako su dobri, zašto ne bih imao pickupe Hrvatskog proizvođača?

#38 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 14:20

svirao sam wizz hambakere i jesu odlicni, pogotovo bridge, neck mi je cvilio i njega bi ipak uvostenogali imam slabog iskustva sa kvalitetnim singlovima, pa pitam samo informativno:001_smile:

#39 Dean's wood guitars

Dean's wood guitars
  • Members
  • 1477 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 18:13

Fender=strojno motani, Wizz=ručno motani. Mudrome dosta.

Kako se radi Fender pup? Motalicom, znači "strojno"Kako se radi Wizz pup? Motalicom, znači "strojno"Ista je količina "ručnog" rada i u jednom i u drugom, samo Fender namota 1000 komada na dan, a Wizz 10, pa...... .... e sad je tu razlika....može posvetiti više pažnje svakom pupu...nekako to nosi sa sobom i kvalitetu.:lol:

#40 BaklavaMetal

BaklavaMetal

Kralj Dijamant

• Members
  • 3331 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2009 - 18:31

e tu je cakau fendera stroj vodi zicu na motalicia u covjeka covjek vodi zicu na motalicii tu dolazi onaj kljucni dio osjecaja za to

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.