Jump to content

Slika
- - - - -

Wizz pickups

• Please log in to reply
113 odgovor(a) na ovu temu

#1 MaliBoo

MaliBoo
  • Members
  • 1209 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2009 - 08:56

Evo vidim da se u oglasniku jedan gospon imenom wizz počeo oglašavat... Jel ima kakvih infoa o njemu? :laugh:

#2 mcomio

mcomio
  • Members
  • 2371 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2009 - 21:18

Ja došao u posjed prekjučer.Uskoro proba pa pišem dalje.Uglavnom obzirom na background majstora i pristup,ne sumnjam u izvanredan rezultat

#3 MaliBoo

MaliBoo
  • Members
  • 1209 posts

Vrijeme objave: 14 Kolovoz 2009 - 08:52

Ja došao u posjed prekjučer.Uskoro proba pa pišem dalje.Uglavnom obzirom na background majstora i pristup,ne sumnjam u izvanredan rezultat

A i ova promo cijena je odlična, s obzirom da ti napravi par humova po narudžbi za 700 kuna...

#4 mcomio

mcomio
  • Members
  • 2371 posts

Vrijeme objave: 14 Kolovoz 2009 - 19:55

Evo za prvu ruku.Obzirom da nisam imao LPa za probu stavio sam ih u PRS-a.Šta da velim,pikapi se čuju oštro ,bezobrazno skoro kao single.ALi čekaj pa tak se i trebaju čuti PAFovi :thumbup1::thumbup:Inače probani su na Pro Reverbu i tamo je clean odličan.U ponedjeljak ide na test u paru sa JMP50 i onda ide konačna ocjena,koja vjerujem biti odlična

#5 Nick123

Nick123
  • Members
  • 615 posts

Vrijeme objave: 16 Kolovoz 2009 - 12:54

O kojem se majstoru radi ako nije tajna?

#6 The Truth

The Truth
  • Members
  • 590 posts

Vrijeme objave: 16 Kolovoz 2009 - 16:35

O kojem se majstoru radi ako nije tajna?

Meštar "Wizz" je frend od mog frenda, na taj smo se način upoznali. No sitacija je sad takva da svi njegovi pickupi idu u prodaju preko mene, trenutno (ovisi koliko ću u budćnosti imati vremena za to). Neki koji ga osobno pozaju mogu nabaviti i sami pickupe od njega.Rekao je da želi ostati anoniman, premda dosta ljudi, može pretpostaviti tko je on na temelju nekih detalja koje smijem otkriti, a to su, da ima oko 70 godina, iz Varaždinske županije, jedan od vodećih ljudi u elktronici u bivšoj Jugoslaviji, nakon oko 20 godina rada u SIEMENSU u Njemačkoj sad je u mirovini i ne želi primati narudžbe preko sebe. Jednom tjedno naručujem pickupe. Meštar "wizz" popravljao je pickupe tijekom cijelog svog rada u inozemstvu, uključujući i pafove koje neizmjerno voli. svi dijelovi Wizz pafova su detaljno razvijani oko 2 godine, a ja sam sudjelovao isto na nekoliko detalja, recimo "patent applied for" naljepnici koja je rađena na isti način kao i u 50ima, te drvenom spaceru unutar pickupa. Na wizz pickupima ne radi samo jedan čovjek nego mali tim ljudi, što na alatima za dijelove, što na nabavci žice pa skroz do pakiranja i slanja poštom.

Edited by The Truth, 16 Kolovoz 2009 - 16:41 .

#7 MaliBoo

MaliBoo
  • Members
  • 1209 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 10:21

Meštar "Wizz" je frend od mog frenda, na taj smo se način upoznali. No sitacija je sad takva da svi njegovi pickupi idu u prodaju preko mene, trenutno (ovisi koliko ću u budćnosti imati vremena za to). Neki koji ga osobno pozaju mogu nabaviti i sami pickupe od njega.Rekao je da želi ostati anoniman, premda dosta ljudi, može pretpostaviti tko je on na temelju nekih detalja koje smijem otkriti, a to su, da ima oko 70 godina, iz Varaždinske županije, jedan od vodećih ljudi u elktronici u bivšoj Jugoslaviji, nakon oko 20 godina rada u SIEMENSU u Njemačkoj sad je u mirovini i ne želi primati narudžbe preko sebe. Jednom tjedno naručujem pickupe. Meštar "wizz" popravljao je pickupe tijekom cijelog svog rada u inozemstvu, uključujući i pafove koje neizmjerno voli. svi dijelovi Wizz pafova su detaljno razvijani oko 2 godine, a ja sam sudjelovao isto na nekoliko detalja, recimo "patent applied for" naljepnici koja je rađena na isti način kao i u 50ima, te drvenom spaceru unutar pickupa. Na wizz pickupima ne radi samo jedan čovjek nego mali tim ljudi, što na alatima za dijelove, što na nabavci žice pa skroz do pakiranja i slanja poštom.

Mmmmm... Primamljivo! :thumbup1:

#8 ajmoajmo

ajmoajmo
  • Members
  • 39 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 10:27

Ja sam od meštra Wizza dobio informaciju da će se novi album Majki snimat na njegovim pick upovima.Očito se onda isplati uzet par humova za 700 kn kod njega:thumbup1:

#9 MaliBoo

MaliBoo
  • Members
  • 1209 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 10:42

Ja sam od meštra Wizza dobio informaciju da će se novi album Majki snimat na njegovim pick upovima.Očito se onda isplati uzet par humova za 700 kn kod njega:thumbup1:

Uh ja ozbiljno razmišljam da kad mi dođe Les Paul promjenim za ove po guštu (u slučaju da mi na onima nešto nebude pasalo, naravno)

#10 VB.

VB.
  • Members
  • 1328 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 10:57

MaliBoo koji Les Paul ti dolazi ako smijem pitati? Imam jedno pitanje vezano za ove pupove, kako se ponašaju kod visoko odvrnutog volumena (gain recimo na pola) kad je gitara na distorziji?Da ilustriram, imam lawsuit Ibanez Les Paul Customa sa originalnim Super70 pupovima. Mislim da su također NEvošteni, te da su najsličniji originalnim Gibsonovim PAFovima. (barem od onih koje sam ja čuo)U zatvorenim prostorijama (klubskim svirkama itd.) totalno polude na high volume/gainu i mikrofoniraju za popizdit. Vrlo vjerojatno ću uzeti ESP Eclipse, te bih možda stavio nekakve zvukovno slične pupove gore...poput ovih recimo...

#11 The Truth

The Truth
  • Members
  • 590 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 11:00

MaliBoo koji Les Paul ti dolazi ako smijem pitati? Imam jedno pitanje vezano za ove pupove, kako se ponašaju kod visoko odvrnutog volumena (gain recimo na pola) kad je gitara na distorziji?Da ilustriram, imam lawsuit Ibanez Les Paul Customa sa originalnim Super70 pupovima. Mislim da su također NEvošteni, te da su najsličniji originalnim Gibsonovim PAFovima. (barem od onih koje sam ja čuo)U zatvorenim prostorijama (klubskim svirkama itd.) totalno polude na high volume/gainu i mikrofoniraju za popizdit. Vrlo vjerojatno ću uzeti ESP Eclipse, te bih možda stavio nekakve zvukovno slične pupove gore...poput ovih recimo...

ponašaju se isto kao i pafovi iz 1957-1961 godine.ako želiš voštene i to je ponuđeno.

#12 ajmoajmo

ajmoajmo
  • Members
  • 39 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 11:03

Ja isto namjeravam oplemenit svog Vintage Les Paula čim mi sjedne neka para:thumbup:

#13 MaliBoo

MaliBoo
  • Members
  • 1209 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 11:15

MaliBoo koji Les Paul ti dolazi ako smijem pitati?

Nadam se Standard (Gibsonov). :001_wub:Ako ne on, past će barem neki SG...:001_smile:Vidit ćemo kako to sve bude izgledalo, pa ako bude bilo potrebe lako se promjeni! :thumbup1:

#14 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 12:50

Nadam se Standard (Gibsonov). :wink: Ako ne on, past će barem neki SG...:thumbup1: Vidit ćemo kako to sve bude izgledalo, pa ako bude bilo potrebe lako se promjeni! :w00t:

Nemoj se ljutit ali napravio bi najveću glupost.Kupi onda neku jeftiniju gitaru pa mijenjaj što god hoćeš.

#15 VB.

VB.
  • Members
  • 1328 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 13:07

Zašto bi to bila glupost? Pa Burstbucker Pro magneti koji idu na nove standarde su sonično dosta različiti od originalnih PAFova, imaju dosta moderiniji sound. Ako želi PAF sound, teško da može pogrješiti sa ručno rađenim pupovima pogotovo ako uzme AlnicoII magnete....Ako mu se neće svidjeti, vrlo lako ih može opet zamijeniti...

#16 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 13:33

Ajd super

#17 MaliBoo

MaliBoo
  • Members
  • 1209 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2009 - 17:55

Nemoj se ljutit ali napravio bi najveću glupost.Kupi onda neku jeftiniju gitaru pa mijenjaj što god hoćeš.

Zato sam i rekao ako bude bilo potrebe. :thumbup1:

#18 Bob Lazar

Bob Lazar
  • Members
  • 37 posts

Vrijeme objave: 21 Kolovoz 2009 - 15:53

imam lawsuit Ibanez Les Paul Customa sa originalnim Super70 pupovima.

jel može koja slika?

#19 VB.

VB.
  • Members
  • 1328 posts

Vrijeme objave: 21 Kolovoz 2009 - 15:56

Bob Lazar evo ti link na thread na kojem se nalaze slike moje gitre da ih ne postam milijardu puta:http://www.glazbeni-...ead.php?t=36055

#20 Bob Lazar

Bob Lazar
  • Members
  • 37 posts

Vrijeme objave: 21 Kolovoz 2009 - 16:00

fala!

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.