Jump to content

Slika
* * * * * 2 votes

Ritam gitaristi!

• Please log in to reply
230 odgovor(a) na ovu temu

#1 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6289 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2005 - 16:46

Evo, vidim da svi pričate o nekim solažama, a svi zanemaruju ritam gitariste! Mislim da većina članova foruma koji su tek ušli u svijet glazbe podcjenjuju ritam gitariste, jer meni je npr. bolje biti dobar ritmaš nego traljav solo gitarist! Koji su vama dobri ritam gitaristi? Meni je super Brada iz Psihomodo Popa, pa Keith Ritchards, pa Malcolm Young! I još nešto, nekako mi se čini da je telac odlična gitara za ritam!

#2 Superhrabar Dabar

Superhrabar Dabar
  • Members
  • 1987 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2005 - 17:00

Pa evo opet bi se morao osvrnuti na David Bowie ovaj BBC live gdje me Mark Plati obara s nogu sa svojom ritam dionicama..Earl Slick je strašan ali on "samo solira" treba držat ritam konstanto a da pritom ne popizdiš. ;D

#3 moonspell

moonspell
  • Members
  • 552 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2005 - 17:06

A ritam gitaristi.....fuj.......nesviraju solaže :( :(

Ne zele svi da im pilis usi sa solazama

#4 cacophony

cacophony
  • Members
  • 765 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2005 - 17:18

Ne zele svi da im pilis usi sa solazama

Ti si mene ozbiljno shvatio ???

#5 moonspell

moonspell
  • Members
  • 552 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2005 - 17:21

;D kad sam poslo post bilo je vec prekasno, ispravljam se ;D

#6 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6289 posts

Vrijeme objave: 19 Svibanj 2005 - 16:23

Evo, ovaj topic već potonuo u zaborav... :;)Molim vas ljudi prekinite s tim offtopicima...

#7 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 19 Svibanj 2005 - 16:26

Pa evo opet bi se morao osvrnuti na David Bowie ovaj BBC live gdje me Mark Plati obara s nogu sa svojom ritam dionicama..Earl Slick je strašan ali on "samo solira" treba držat ritam konstanto a da pritom ne popizdiš. ;D

kak znas? mislim, po zvuku ih cujes ili? meni se cini da Plati dosta solira, s obzirom da ima dosta onog gibsonovog mutnog sounda....a slick je na fenderu svirao na tom koncertu ako se ne varam.....

#8 Superhrabar Dabar

Superhrabar Dabar
  • Members
  • 1987 posts

Vrijeme objave: 19 Svibanj 2005 - 22:40

kak znas? mislim, po zvuku ih cujes ili? meni se cini da Plati dosta solira, s obzirom da ima dosta onog gibsonovog mutnog sounda....a slick je na fenderu svirao na tom koncertu ako se ne varam.....

Da po zvuku. Poslušaj paning i skužit ćeš...Plati je na desnoj strani. ;D Ma serem bez veze, valj sam si tako umislio, imam neki dojam da je tako.

#9 Stormrider

Stormrider
  • Members
  • 133 posts

Vrijeme objave: 19 Svibanj 2005 - 22:58

Jon Schaffer,lider Iced Eartha...bog i batina!!

#10 Hrvoje Malovic

Hrvoje Malovic
  • Members
  • 132 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2005 - 05:34

James Hetfield - najjaci ritam gitarista ove planete... ne samo po mom misljenju!!!

#11 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2005 - 11:30

James Hetfield - najjaci ritam gitarista ove planete... ne samo po mom misljenju!!!

Također... mnogo je jak. Istovremeno svira i pjeva stvari koje ja ne mogu nit svirat nit pjevat, niti se mogu zamisliti da mogu... :(

#12 SandRob

SandRob
  • Members
  • 1305 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2005 - 12:52

steve crooper je meni drag.

#13 devilhimself

devilhimself
  • Members
  • 16 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2005 - 16:44

malcolm young, wayne kramer, james hetfield.

#14 SandRob

SandRob
  • Members
  • 1305 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2005 - 00:24

meni su ritam gitare bile drage u dire straits kad je ritam gitarista bi david knopfler... e sad, ko ih je svira na ploci, neznan. :-\i odlican mi je ritam gitarista oni andy summers iz the police. ;D

#15 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2005 - 00:40

evo jos neki odlicni ritam gitaristi...Onnie McIntyreBlackbird McknightKeziah Jones

#16 Knopfler

Knopfler
  • Members
  • 337 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2005 - 10:58

meni su ritam gitare bile drage u dire straits kad je ritam gitarista bi david knopfler... e sad, ko ih je svira na ploci, neznan. :-\

David je svira na albumu, sigurno. vidio sam dosta njihovih videa, među kojima su neki bili video zapisi sa proba. a i mark isto to kaže.Meni je osim njega jako drag Malcolm Young.

#17 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2005 - 14:43

Evo nekih mojih ritam-favorita...Malcolm Young-energiju koju on izvlači iz te gitare i iz zapravo prilično clean soundu je za popizditi, kad taj ožeže tamburu, smrzneš se.....vječni i mrtvi John Lee Hooker, deda Diddley, to su meni pojmovi za gruv...a bez gruva neka kruva, kaže tamo neki bass svirac......Bob Weir iz Grateful Deada mi je vrlo fascinantan lik...a i smatram da je Džimbo Hendrix bio odličan ritam gitarist, meni zapravo i draži dok trkelja ritam nego kad trkelja po solažama...

#18 SandRob

SandRob
  • Members
  • 1305 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2005 - 16:44

ray davis je isto bi odlican ritam gitarista... a keith richards isto.

#19 Bassterix

Bassterix
  • Members
  • 1570 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2005 - 22:01

ray davis je isto bi odlican ritam gitarista... a keith richards isto.

a keith richards zakon...

#20 DocWatson

DocWatson
  • Members
  • 573 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2005 - 22:04

a keith richards zakon...

a bome i Ron Wood (pogotovo u Faces - ima)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.