Jump to content

Slika
* * * * - 4 votes

Klub ljubitelja Fender Stratocastera...

• Please log in to reply
3035 odgovor(a) na ovu temu

#41 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9855 posts

Vrijeme objave: 24 Srpanj 2009 - 00:42

http://img8.uploadho...8c8006ab18f.jpg

#42 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 27 Srpanj 2009 - 21:48

Uf, hoćem ja jedan ovakav samo bez EMG-a! Nije oriđiđi Fender, nego neki GRD custom, al je dooooobra!Posted Image

#43 dilematik

dilematik
  • Members
  • 2472 posts

Vrijeme objave: 27 Srpanj 2009 - 22:09

Uf, hoćem ja jedan ovakav samo bez EMG-a! Nije oriđiđi Fender, nego neki GRD custom, al je dooooobra!Posted Image

:lol::scared::lol: NO TREMOLO!? :lol::scared::lol::lol:

#44 marko-slash

marko-slash
  • Members
  • 3619 posts

Vrijeme objave: 27 Srpanj 2009 - 23:56

Jebeš tremolo oću ovo:drool:JEdan od rijtekih stratova koji valja:biggrin:Al bi bludničio nad njim ufff

#45 jaggy

jaggy
  • Members
  • 3134 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2009 - 10:12

Jebeš tremolo oću ovo:drool:JEdan od rijtekih stratova koji valja:biggrin:Al bi bludničio nad njim ufff

i još se to usudiš reć u ovoj temi? :lol::mad::lol:

#46 Vikend-revolucija

Vikend-revolucija
  • Members
  • 2811 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2009 - 00:32

Posted ImageMiM Classic 70's Strat iz 2005. Tri preinake u odnosu na tvorničko stanje - refretanje prošle godine, leslie je premotao pickupe i stavljena su nova sedla (USA Vintage jer je na tvroničkima bio sjeban navoj pa nisu bila stabilna). Čak i u vrijeme velikog minusa na tekućem, nisam ju imao srca prodati. Radi onak' kak' Strat mora raditi.

Edited by piky, 29 Srpanj 2009 - 09:29 .

#47 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7363 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2009 - 13:42

Čemu refretiranje zaboga na gitari staroj četiri godine ? :001_smile:

#48 Vikend-revolucija

Vikend-revolucija
  • Members
  • 2811 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2009 - 13:47

Čemu refretiranje zaboga na gitari staroj četiri godine ? :lol:

Eh jebiga, u to vrijeme je bilo puuuno svirki, puuuno proba i toliko su se izgulili da se nije dala naštimati više niti približno. A i sviram živčano, tak da...:lol: Može biti da tvornički pragovi i nisu neke ekstra kvalitete kad su ih frekventnije svirke i probe uništile. :001_smile: Iako, ne mislim da je to baš toliko jako kratki period.

Edited by piky, 29 Srpanj 2009 - 14:28 .

#49 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7363 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2009 - 14:37

Iako, ne mislim da je to baš toliko jako kratki period.

Hmmm... ok. ipaksve zavisi kako sviraš ali meni se recimo pojavila potreba mjenjanja pragova na Squieru tek prije nekih godinu dana a star je 13 godina...

#50 Vikend-revolucija

Vikend-revolucija
  • Members
  • 2811 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2009 - 14:42

Hmmm... ok. ipaksve zavisi kako sviraš ali meni se recimo pojavila potreba mjenjanja pragova na Squieru tek prije nekih godinu dana a star je 13 godina...

Način na koji sviraš je presudan, ali i njihova kvaliteta, profil žica koje koristiš i koliko puno sviraš. Možda sam u krivu, ali deblji profil žica će ipak prije izguliti pragove. Čini mi se da je posebnost Classic serije da stavljaju uže/tanje pragove u duhu izvornih instrumenata, za razliku od Squiera...:001_smile::001_smile:Provjerio sam - na Squier Standard stavljaju pragove koje oni nazivaju "Medium Jumbo", a na Fender Classic tzv. "Vintage Style Frets"

Edited by piky, 29 Srpanj 2009 - 14:49 .

#51 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7363 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2009 - 14:48

Način na koji sviraš je presudan, ali i njihova kvaliteta, profil žica koje koristiš i koliko puno sviraš. Možda sam u krivu, ali deblji profil žica će ipak prije izguliti pragove. Čini mi se da je posebnost Classic serije da stavljaju uže/tanje pragove u duhu izvornih instrumenata, za razliku od Squiera...:001_smile::lol:

U pravu si... Samo sam napisao svoje iskustvo. Inače jako mekano sviram lijevom rukom pa zato i ne moram mjenjati pragove deset godina...Usput, Squierovi pragovi bi ipak trebali biti lošiji od Fenderovih.:lol:

#52 Steinway

Steinway
  • Members
  • 2706 posts

Vrijeme objave: 30 Srpanj 2009 - 15:43

Evo i moja 4 asa:Posted ImagePrvi slijeva stari primjerak s kraja 70-tih..Drugi slijeva jubilarni Tobacco Sunburst 50th deluxe strat, mala serija izasla, prekrasan primjerak..Treci slijeva je ULTRA strat, perjanica fenderova u to vrijeme devedesetih..rijetki Ebanovina StratZadnji slijeva-prvi zdesna je Custom Shop Strat..extra izrada, izvrsna gitara..u mojoj kolekciji zamijenio je Strata Deluxe Plus, sa aktivnom EMG David Gilmoure komplet elektronikom. Kolekcija jeste mala, ali čovjeka veseli:001_smile:

#53 MaliBoo

MaliBoo
  • Members
  • 1209 posts

Vrijeme objave: 30 Srpanj 2009 - 15:48

Evo i moja 4 asa:Kolekcija jeste mala, ali čovjeka veseli:001_smile:

U to ne sumnjam... :001_smile::lol:

#54 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9855 posts

Vrijeme objave: 31 Srpanj 2009 - 00:28

Vrlo lijepo,šteta što Ultra nije sunburst.

#55 Steinway

Steinway
  • Members
  • 2706 posts

Vrijeme objave: 31 Srpanj 2009 - 02:09

Vrlo lijepo,šteta što Ultra nije sunburst.

ja sam fan crnih tambura...A ni one šljokice po Ultra Stratu nisu ružne za vidit :lol:Za one po Customu da i ne govorim...

#56 VB.

VB.
  • Members
  • 1328 posts

Vrijeme objave: 31 Srpanj 2009 - 08:52

Steinway koliko često sviraš na tim stratovima? Koji ti je najdraži?

#57 Steinway

Steinway
  • Members
  • 2706 posts

Vrijeme objave: 31 Srpanj 2009 - 09:56

Steinway koliko često sviraš na tim stratovima? Koji ti je najdraži?

Nekako najčešće na ovom starom...Customa sam tek nedavno dobio pa se sad upoznajemo :001_smile:..izvrstan vrat, točno kakav mi odgovara, većeg radijusa..

#58 dr. house

dr. house
  • Members
  • 66 posts

Vrijeme objave: 01 Kolovoz 2009 - 11:38

pozdrav svim ljubiteljima strata a i šire !molio bih vas za malu pomoć . naime , nabavio sam squirea made in indonesia , konfiguracija sa dva huma . gitara izgleda solidno i lijepo leži u ruci .ako netko zna nešto više o tim gitarama , molim komentare . stavit ću poslije koju sliku , kakva je njihova kvaliteta u odnosu na nove squire , kvaliteta pikapa i slično .napominjem da je standard serija .:001_unsure:

#59 jaggy

jaggy
  • Members
  • 3134 posts

Vrijeme objave: 01 Kolovoz 2009 - 11:46

pozdrav svim ljubiteljima strata a i šire !molio bih vas za malu pomoć . naime , nabavio sam squirea made in indonesia , konfiguracija sa dva huma . gitara izgleda solidno i lijepo leži u ruci .ako netko zna nešto više o tim gitarama , molim komentare . stavit ću poslije koju sliku , kakva je njihova kvaliteta u odnosu na nove squire , kvaliteta pikapa i slično .napominjem da je standard serija .:001_unsure:

pa to i je novi squier, kaj ne? indonesia....tzv double fat strat ? http://www.kellyindu...double_fat.html

#60 dr. house

dr. house
  • Members
  • 66 posts

Vrijeme objave: 01 Kolovoz 2009 - 11:58

nije nova , stara je nekoliko godina , nisam ni znao da ih tamo rade .ima serijski broj , možeš li po njemu što doznati ?

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.