Jump to content

Slika
* * * * * 3 votes

Klub ljubitelja BLADE gitara

• Please log in to reply
1638 odgovor(a) na ovu temu

#21 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2009 - 17:58

Sto se tice tog mirror pickguarda situacija je sljedeca. Prvo se raspitaj da li ima zastupnik u Hrvatskoj, a mislim da ima, te zovi njih i vidi sa njima. Ako oni ne mogu,a trebali bi da mogu,jer su oni jedini ovlasteni za prodaju svih dijelova za blade-a, druga solucija je ako nekoga imas u Svicarskoj da ti naruci direkt iz fabrike, ili pokusaj sam nazvati direkt u Blade fabriku. Telefon imas na stranici www.bladeguitars.com .Kontakt persona se zove Christian, i jako je ljubazan i poslovan covjek.A za tvoju gitaru je potreban pickquard od RH4 modela, jer imas humbucker na bridge. I na kraju da ti kazem, mozda ces se razocarati, taj pickquard je jako skup, mislim da je kostao oko 170 Sw. franaka.Pozdrav.

#22 prs rules

prs rules
  • Members
  • 2123 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2009 - 18:20

Sto se tice tog mirror pickguarda situacija je sljedeca. Prvo se raspitaj da li ima zastupnik u Hrvatskoj, a mislim da ima, te zovi njih i vidi sa njima. Ako oni ne mogu,a trebali bi da mogu,jer su oni jedini ovlasteni za prodaju svih dijelova za blade-a, druga solucija je ako nekoga imas u Svicarskoj da ti naruci direkt iz fabrike, ili pokusaj sam nazvati direkt u Blade fabriku. Telefon imas na stranici www.bladeguitars.com .Kontakt persona se zove Christian, i jako je ljubazan i poslovan covjek.A za tvoju gitaru je potreban pickquard od RH4 modela, jer imas humbucker na bridge. I na kraju da ti kazem, mozda ces se razocarati, taj pickquard je jako skup, mislim da je kostao oko 170 Sw. franaka.Pozdrav.

sve što valja to i košta, btw nadam se da ču jednog dana probat jedan R4 model, ima mjesec dana kod mene je bio jedan texas vintage i california standard model i sa njima sam prošao 4 gaže. vintage mi je ljepše sjeo, baš je onako vintage ono što tražim + T switch, california mi nije draga jer ne volim SSH kombinacije na stratu

#23 prs rules

prs rules
  • Members
  • 2123 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2009 - 21:53

Čim budem dolazio u ST, ponijet ću onaj svoj, pa probaj.

nadam se

#24 Batskin

Batskin
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2009 - 23:56

Veoma losh foto objektiv (detalji su prakticno nevidljivi), a i sama gitara nije bash super chista ali shta je tu je...Predna strana Posted Image Sepia Mirror Pickguard i Gold Hardware Posted Image Ebony neck Posted Image Headstock Posted Image Sperzel Trimlocks Posted Image Registered Serial Number :93813 Posted Image Zadnja strana tela Posted Image Zadnja strana vrata Posted Image Iako se ne vidi bash najjasnije na slikama, pikgard je Sepia Mirror, a vrat je ebony. Sama gitara ima nekolko malih, skoro nevidljivih oshtecenja na finishu i najbitnije....kad je drzis u ruke feeling je neopisiv.....prosto spava :biggrin: Ocekujem Vashe mislenje i hvala unapred.

#25 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 06:37

Slezem se sa Steinway-om, ali sta to znaci koliko trazi? Ipak, ja mu ne bi dao tih 1000 eura koliko trazi,ako sam te dobro razumio, jer prati malo Njemacki ebay, jucer je jedna polovna otisla za 645 eura. Znaci, 600-800 za taj model. Opet kazem, pokusaj za tu cijenu, jer ona stvarno vrijedi mnogo vise. To "mnogo vise" znaci, da kad malo prosviras na njoj, neces pozeljeti drugu gitaru. Probaj pa ces vidjeti.

#26 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 07:40

Posted Image

#27 prs rules

prs rules
  • Members
  • 2123 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 08:34

Posted Image

daj dosta s ovi, sad ste me ubili u pojam te mi sad ni ne da stavljat slike ova 2 komada šta su u mene trenutno

#28 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 08:54

Samo stavi prijatelju, sve su to nase bebice, i ni jedna nije ruzna.

#29 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 09:09

Evo mog R4 kad sam mu vratio originalne, zatvorene kapice. Imao sam ovih kapica gdje su magneti slobodni, tj. vide se. Mislio sam da cu postici bolji sound. I dobio sam nesto jaci sound, ali i malo prljaviji. Nisu oni to dzaba stavili zatvorene kapice, jer su to bezsumni magneti, sa jako velikim uotputom, (mjere preko 15 k.ohma). Na bridge sam stavio S.D, hot rails, splitovao ga, i jako sam zadovoljan, dobio sam od kristalno cistog tona do prljavog i punog kad su u opciji oba magneta.Posted Image

#30 Dudo

Dudo
  • Members
  • 597 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 09:52

o jednoj o najljepšoj od svih Blade gitara pisao sam ovdje http://www.glazbeni-...p?t=111&page=20i sad bih stavio sliku ovdje, ali nemam link na imageshack ...uglavnom gitara je bila više nego odlična, a otišla je od mene jer nije na glavi pisalo Fender ( to je moja bolest ) i zato što sam dobio dvostruko više novaca za nju nego vi ovdje spominjete. To ipak nisam mogao odbiti ...

#31 vodjaskitnica

vodjaskitnica
  • Members
  • 408 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 10:18

dudo, bolesno dobro izgleda ovaj tvoj bivsi blade.uostalom, kao i svi ovdje.

#32 prs rules

prs rules
  • Members
  • 2123 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 10:23

o jednoj o najljepšoj od svih Blade gitara pisao sam ovdje http://www.glazbeni-...p?t=111&page=20i sad bih stavio sliku ovdje, ali nemam link na imageshack ...uglavnom gitara je bila više nego odlična, a otišla je od mene jer nije na glavi pisalo Fender ( to je moja bolest ) i zato što sam dobio dvostruko više novaca za nju nego vi ovdje spominjete. To ipak nisam mogao odbiti ...

wow maple :biggrin: :D

#33 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 11:12

Dudo, mogu ti samo sa zaljenjem reci da si se dobro za...o, sto i ti sigurno sigurno znas. Ma svaka cast fenderu, ali malo pogledaj po netu kako je danas rangirana ta firma. Davno sam gledao, mislim na nekom 17-19-om mjestu. I priznaj, sound najboljeg strata ne moze prismrditi ovom tvom primjerku. Ja opet kazem, bez uvrede za ljubitelje fendera, svako nesto voli, ali ljudi, pa necemo samo svirati instrument sto mu nesto pise na vratu, nego valjda po kvalitetu zvuka.

#34 jaggy

jaggy
  • Members
  • 3134 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 11:16

Dudo, mogu ti samo sa zaljenjem reci da si se dobro za...o, sto i ti sigurno sigurno znas. Ma svaka cast fenderu, ali malo pogledaj po netu kako je danas rangirana ta firma. Davno sam gledao, mislim na nekom 17-19-om mjestu. I priznaj, sound najboljeg strata ne moze prismrditi ovom tvom primjerku. Ja opet kazem, bez uvrede za ljubitelje fendera, svako nesto voli, ali ljudi, pa necemo samo svirati instrument sto mu nesto pise na vratu, nego valjda po kvalitetu zvuka.

+1 Ja sam veliki ljubitelj Fendera, i nikada nisam dao reći nešto protiv njega (:biggrin:), ali sam i sam svjestan kvalitete Blade gitara... Nakon što sam uzeo neki Blade iz cjenovnog ranga meksikanca u ruke, ostal sam "paf"! Zato je moja iduća ozbiljnija investicija, uz Božju pomoć, Blade R4... nadam se da ću uspjeti naći jednog kao što ima Steinway...:D

#35 Dudo

Dudo
  • Members
  • 597 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 13:19

Dudo, mogu ti samo sa zaljenjem reci da si se dobro za...o.

ma, znam da sam se zajebao. mogu to reći i izravno, bez točkica...a, opet i nisam. Ta gitara je bila zaista fantastika spram svih Fendera, medjutim, kod mene ima par stvari preko kojih ne mogu prijeći. Prvo; za mene je strat pojam gitare s 3 singla, humbucker mi nekako "bode oči". Drugo; uz zasita široki spektar soundova koje nudi Blade RH-4, ja sam tijekom svirke tražio onaj siromašni fenderov sound. A, šta ćeš ... to mi je u uhu i stalno se vraćam tome. Sad sviram na "Blackie", koja nudi taj siromašni vintage fender clean, a uz pomoc midboosta je mogu pretvoriti u pravu zvijer. Blackie je moderna gitara, a izgleda poput svakog drugog normalnog strata.A, s RH-4 classic, što se tiče feelinga i kvalitete izrade gitare, mogao bih usporede jedino Fenderove gitare iz Custom shopa. To je ta klasa. Tko je svira Fender Custom shop, zan o čemu govorim.

#36 prs rules

prs rules
  • Members
  • 2123 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 14:09

ma, znam da sam se zajebao. mogu to reći i izravno, bez točkica...a, opet i nisam. Ta gitara je bila zaista fantastika spram svih Fendera, medjutim, kod mene ima par stvari preko kojih ne mogu prijeći. Prvo; za mene je strat pojam gitare s 3 singla, humbucker mi nekako "bode oči". Drugo; uz zasita široki spektar soundova koje nudi Blade RH-4, ja sam tijekom svirke tražio onaj siromašni fenderov sound. A, šta ćeš ... to mi je u uhu i stalno se vraćam tome. Sad sviram na "Blackie", koja nudi taj siromašni vintage fender clean, a uz pomoc midboosta je mogu pretvoriti u pravu zvijer. Blackie je moderna gitara, a izgleda poput svakog drugog normalnog strata.A, s RH-4 classic, što se tiče feelinga i kvalitete izrade gitare, mogao bih usporede jedino Fenderove gitare iz Custom shopa. To je ta klasa. Tko je svira Fender Custom shop, zan o čemu govorim.

amennema strata do fendera. uz sve fensi šmensi ebony fingerboarde i mirror pickguarde, meni je ipak draži klasični blackie sa maple vratom. blade je po meni tipičan superstrat sa humbom na bridgeu

#37 Dudo

Dudo
  • Members
  • 597 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 15:40

amennema strata do fendera. uz sve fensi šmensi ebony fingerboarde i mirror pickguarde, meni je ipak draži klasični blackie sa maple vratom. blade je po meni tipičan superstrat sa humbom na bridgeu

slažem se. Strat = Fender, i tu je priči kraj. Sve su ostalo varijacije na temu, ali samo je jedan original.

#38 prs rules

prs rules
  • Members
  • 2123 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 16:36

Ma nije baš amen...Eto dvojice kolovođa, ne znam što bih vam rekao:[IMG][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/5714/stratir4001.th.jpg[/IMG][/IMG]Stari R-4 i Anniversary Deluxe 2004.

deluxe ne priznajem

#39 Fenderman

Fenderman
  • Members
  • 1723 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 18:43

... Ma svaka cast fenderu, ali malo pogledaj po netu kako je danas rangirana ta firma. Davno sam gledao, mislim na nekom 17-19-om mjestu. I priznaj, sound najboljeg strata ne moze prismrditi ovom tvom primjerku. ...

...Ta gitara je bila zaista fantastika spram svih Fendera,...

ne bi se mogao zvat Fenderman i gledat ljudima ravno u oci (ili u avatare u ovom slucaju) kad ne bi reagovao na ove "sablazni" :biggrin:cujte ljudi, ima Fendera i Fendera. necu pricat o razlici u cijenama tih gitara kad su bile nove, kao ni o tome kakav ko ima ukus u gitarama. ono sto mene malo nervira je to da ljudi donose sud o svim Fenderima napravljenim od 1948 do danas na osnovu par novih stratokastera (od kojih je sigurno nekoliko bilo MIM) koje su par puta probali. pa ne kostaju stari stratovi toliko bez razloga. znam da se dio cijene moze zahvaliti kolekcionarskom dijelu price, dio ide na to sto su te gitare svirali legendarni gitaristi na legendarnim plocama itd. ali meni osobno ni jedan noviji strat (a ovdje ubrajam i kopije, klonove, replike itd) nije legao kao 2 strata koje sam imao (ne)srecu probat, jedan iz 1956, a drugi iz 1960. najbolji CS stratovi ne mogu ni prismrdit ovim starim (makar ne onim koji valjaju, jer je fakat i tad bilo sranja). ja se slazem da su Blade (i ostale) gitare vrhunskog kvaliteta, ali su, brate mili, nekako plasticne, i u ruci i u zvuku. ja bi to uporedio sa toyotom na spram starog mercedesa. toyota super radi i sve to, ali nikad nece bit mezimac nego samo obicno orudje jer je bezlicna i plasticna. dok na drugoj strani merc ti izvlaci smijesak dok ga vozis, ima poseban miris, zvuk itd. iliti sto bi se danaske reklo "look and feel". ovo je grubo generaliziranje, ali shvatate sta zelim reci.osim toga, mogu statisticka istrazivanja pokazivat sta god hoce, Strat je najprodavanija gitara ikad bez konkurencije. a to nije tako bez razloga. nisam mislio kenjat po temi posvecenoj Blade gitarama, ali preko ovog nisam mogo preci, pa zato oprostite. :thumbup::001_smile:

#40 Dudo

Dudo
  • Members
  • 597 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2009 - 20:19

deluxe ne priznajem

ne bih ja samo tako otpisao Deluxe stratocaster. Nije to onaj pravi strat zvuk ( zbog SCN magneta ), ali je gitara odlična za binu kao radna gitara. Veliki izbor različitih kombinacija pickupa, izvrsna svirljivost, ne raštimava se, odličan tremolo, action ....ovo me sad podsjeća malo na Blade...sve sam rekao u onoj rečenici: Razum bira Blade, ali srce je odabralo Fendera.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.