Jump to content

Slika
* * * * * 3 votes

Klub ljubitelja BLADE gitara

• Please log in to reply
1638 odgovor(a) na ovu temu

#1 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2009 - 18:07

Odlucio sam da pokrenem ovaj post sa namjerom da razmjenjujemo iskustva o ovim , malo je reci divnim gitarama. Sviram preko 30 godina, i promijenio sam mnogo toga, ali zadnjih desetak, pa i vise godina to su samo Blade gitare. Imao sam ih hrpu, trenutno sam ostao na dvije: RH4, i R4 original Svicarska, 90-te godine proizvodnje, sa bojom vrata istom kao i tijela. Gitare su, malo je reci fantasticne, bilo da su svirane pasivno ili aktivno. Eto, javite se i vi da malo razmijenimo misljenja o modelima, zicama, ukratko svemu.

#2 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2009 - 19:18

Posted ImagePrva moja

#3 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2009 - 19:21

Evo i druge.Posted ImageUploaded with ImageShack.us

Edited by nokian, 13 Kolovoz 2011 - 07:50 .

#4 Souled_Out

Souled_Out
  • Members
  • 542 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2009 - 19:59

Koji su to blade-ovi?EDIT: ups sad vidim sorry! Lijepe gitarice...

#5 Sina67

Sina67
  • Members
  • 18 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2009 - 20:28

Posted ImagePrva moja

I moja RH-4 je crvena, samo što je hardware gold i pickupi su standardni.Kupljena prije 3 mjeseca, znači sa novom "ružnom" glavom i proizvedena, vjerovatno, u Japanu.

#6 tobleronac

tobleronac
  • Members
  • 393 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2009 - 22:26

Drugi gitarist u mom bandu je odlijepio za Blade Texas Standard Pro i ima namjeru to kupit. Sad koliko ja znam to je Korea ili...ispravite me ak griješim. Ja sam jednu takvu probao i meni je to bilo više strat nego li american series strat iz 96 godine od drugog frienda što sam probao. Meni se jako sviđa mada nisam strat type. Volio bih znati više o tim Bladeovima koji se sad prave i cirkulišu okolo slobodni od vreve i vrzmanja (kako jedan tu kolega na forumu reče). Pozz

#7 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 16:41

Pa, ako me pitas za taj model. nisam ga jos probao, jer od novijih Blade-a sam probao;vintage, de luxe RH2, i RH4- modele, i mogu ti slobodno reci da su meni licno bolji od puuuuuuuno, puno americkih stratokastera. Plus toga, u njima je sad promijenjena elektronika VSC3, mjesto prijasnje VSC1, koja je mnogo tonski bolja. I vratovi mi bolje leze, samo sto su vratovi od starijih modela jos "ljepsi", meni licno puno udobniji za svirku. U svakom slucaju Blade gitare su nazalost malo poznate, ali odlicne, i predobre za pare za koje se mogu kupiti.Ja posjedujem stare modele, samo sam im promijenio elektroniku,VSC3 umjesto VSC1, iako ih vecinom sviram kao pasivne(njihovi magneti mjere preko 15 k.ohma) Pozdrav.

#8 Batskin

Batskin
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 21:35

Imam priliku da kupim odlicni model Blade-a Early 90's R4 MG sa ebony fretboard i gold hardver + originalni HSC.Veoma dobro zacuvan.Koja je cena oko koje bi trebalo da pregovaram? :confused1:Koja cena bi ishla u Hrvatsku za ovaj model? Nokian?Hvala unapred.

#9 Sina67

Sina67
  • Members
  • 18 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 22:57

U normalnim uslovima cijena ne bi bila ispod 2000 eura. Danas, teško se prodaje bilo šta što je preko 10 eura. Nova, košta 1500 eura, a kako sam ja loš trgovac, bilo bi me sramota ponuditi bilo šta manje.

#10 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2009 - 08:49

Pa ovako. Ja zivim u Svedskoj, gdje su ove gitare manje poznate, i svoj sam R4 platio koliko se sjecam 600eura, pa tako da mislim da bi ta cijene, 100 eura gore, dole, bila i adekvatna, a dobices gitaru koja vrijedi barem tri puta toliko.

#11 Batskin

Batskin
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2009 - 10:39

Ajd sad...2000 euro :) Kupljena je pocetok 90-tih za 2000 deutch mark zajedno sa koferom.Samo pokushavam da utvrdimo pravu i razumnu cenu modela, jer je moj drug ima pa se moramo dogovoriti.@Nokian: I mislio sam oko 800 eur bi bila prikladna cena dobro sacuvanog modela + kofer....ajde bre shta Vi ostali mislite oko toga????

Edited by Batskin, 06 Lipanj 2009 - 15:45 .
Zadnji Nokian post

#12 Sina67

Sina67
  • Members
  • 18 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2009 - 19:31

2000 Eura :) Vidim da se bas pravo i nadasve dobro razumijem u trgovinu !Sry, bolje da cutim nego da lupam gluposti.Sretno sa kupovinom !

#13 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2009 - 09:20

Ja ti kazem kako se krecu cijene ovih gitara, s`tim sto su na ebay-u jos dosta skuplje. Ako je to jeftinije, javi, ja cu je uzeti, hehehe. Ne, ozbiljno, koliko trazi taj tvoj drug, ako nije tajna, pa da ti dam svoj sud o tome. Pisem ovo sve iz razloga sto sviram ove gitare dugi niz godina, i pratim sve oglase, i kad koja "naleti" ja kao hipnotisan, hehe.Imam jos jednog druga koji je jos gori nego ja, ne znam sto se ne javlja?

#14 Immortalis

Immortalis
  • Members
  • 825 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2009 - 09:29

I ja bi jednu Blade gitaru :):crying::laugh::crying::):crying:

#15 jaggy

jaggy
  • Members
  • 3134 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2009 - 11:11

I ja bi jednu Blade gitaru :):crying::laugh::crying::):crying:

+1... mada nemam nijednu, rado bih se učlanio u ovaj klub...:001_smile:ali nije mi jasno nešto ; zar stvarno za Blade R4, devedesete, made in Švicarska, ebony fretboard, orig., cijena samo 800€?

#16 nokian

nokian
  • Members
  • 400 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2009 - 15:04

Da,tako se prijatelju, otprilike krecu cijene. Ja sam svoju dobio jos jeftinije. A zasto? Zato, sto evo recimo u Svedskoj gdje ja silom prilika zivim, ljudi znaju u globalu za 3-4 vrste gitara, otprilike pogadjate koje. Ja sam na te gitare radio daaaaaavno, i ok, dok su bile, bile su. Medjutim sad, one ne postoje u mojim gitarskim opcijama (bez uvrede za postovaoce ovih gitara). Ako bi se mene pitalo, Blade na prvom mjestu, Tom Anderson, ili stariji modeli Schecter stratova. Opet kazem, svako ima svoj ukus.Pozdrav.

#17 jaggy

jaggy
  • Members
  • 3134 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2009 - 15:16

Da,tako se prijatelju, otprilike krecu cijene. Ja sam svoju dobio jos jeftinije. A zasto? Zato, sto evo recimo u Svedskoj gdje ja silom prilika zivim, ljudi znaju u globalu za 3-4 vrste gitara, otprilike pogadjate koje. Ja sam na te gitare radio daaaaaavno, i ok, dok su bile, bile su. Medjutim sad, one ne postoje u mojim gitarskim opcijama (bez uvrede za postovaoce ovih gitara). Ako bi se mene pitalo, Blade na prvom mjestu, Tom Anderson, ili stariji modeli Schecter stratova. Opet kazem, svako ima svoj ukus.Pozdrav.

Meni se ta gitara svidjela još dok je bila u Steinway-ovoj ergeli... prekrasan ebony vrat, finish im je doista nevjerojatan uspoređujući ga s npr. Fender Stratocasterom.... Mada sam veliki ljubitelj Fendera, ove gitare bih vrlo rado posjedovao...R-4 i R-3 su gitare koje su mi estetski prekrasne, a vjerujem da tako i zvuče... samo još ni sam ne vjerujem da je tako mala cijena za tako kvalitetnu gitaru, praktički cijena meksikanca.... morat ću si probat nabaviti jednu...:)

#18 Batskin

Batskin
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2009 - 16:08

Mislim da drug nece traziti vise no 1000 euro.Sutra idem da popricam sa njim ozbiljnije, da slikam modela pa cu da upload-ovam slike i onda cemo diskutirati.Postavio sam ovo pitanje i na stranske (uglavnom britanske) forume i opshti zakljucak je da cena ne bi mogla ici vishe od 800 eur. (neki su tvrdili da je i to preskupo - ali ista situacija, postavicu fotke i tamo da se sve prvo vidi, definishe i utvrdi online :))Nacheljno smo se dogovorili sa drugom da utvrdimo neku realnu cenu koja se moze postichi pa da gore dole bude fer situacija za oboje.Biche fotke za max 2 dana, pozdrav svima i hvala.

#19 jaggy

jaggy
  • Members
  • 3134 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2009 - 16:54

I sada je :)

e da je kod mene...:)...onaj R4 je jedan od najljepših stratocastera kaj sam vidil...:laugh:

#20 newals

newals
  • Members
  • 326 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2009 - 16:39

Evo i mojeg Blejda u jato:Posted ImagePosted ImagePosted ImageŠta reći nego da sam oduševljen izradom, osjećajem pod rukom i zvukom. Osim ako ju netko ne ukrade ili mi grad strefi tsunami, nemam ju namjeru mijenjati. Guitar4life što se mene tiče.Jedno pitanje, možda tkogod zna. Jel zna netko da li je negdje moguće naručiti, ili dati napraviti, onaj mirror pickguard koji se kočoperi na R4? Još bi možda to nadodao ili imao kao kozmetičku opciju.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.