Jump to content

Slika
- - - - -

EBS pojačala

• Please log in to reply
166 odgovor(a) na ovu temu

#41 Johnny Bass

Johnny Bass

Funk u prstima, blues u duši

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 19:07

bok, ima li netko iskustva sa EBS neogorm 210 da malo opise kako to radi?ili jos bolje mozda usporedba sa markbass 102p kombom?trenutno se moze dobiti za 7300Kn u md partneru, sto je dobra cijena i ozbiljno me svrbe prsti.

ja sam imao iskustva sa 212 neogormom, neznam kaj da ti velim osim da je super pojačalo bilo, sa dosta snage i odličnim tonom, s markbassom nebih mogao usporediti jer nikada nisam svirao, ali ove dve dvanaestice su imale dosta low enda, ne identično kak bi imale dve petnaestice, al fini šus, i brze su ko desetke, samo kaj je pojačalo dosta veliko...

#42 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 19:14

da, mislim da sam na drugoj temi citao tvoj osvrt na 212, nazalost taj mi ne igra jer je prevelik. desetke su ipak osjetno manje a manja je i litraza pa me brine da ne zvuci suplje i tanko. a za Zagreb u skoro vrime ne mogu poci da isprobam.i na netu opcenito nema nesto review-a previse.

#43 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 19:18

da, mislim da sam na drugoj temi citao tvoj osvrt na 212, nazalost taj mi ne igra jer je prevelik. desetke su ipak osjetno manje a manja je i litraza pa me brine da ne zvuci suplje i tanko. a za Zagreb u skoro vrime ne mogu poci da isprobam.i na netu opcenito nema nesto review-a previse.

gle, dokazano je da litraža stvarno toliko ne utječe na sound, nego koliko su dobri zvučnici. iako nisam svirao, čuo sam bezbroj puta ekipu live kaj svira markbass sa 2 desetke i to su stvarno male kutijice, meni je to smiješno za vidjet, al zvuči odlično i "puno" zvuka, tako da ako su ovdje dobri driveri, veća je litraža nego na 102p pa bi mogli zvučat još "punije", ali tko zna, nisam to nikada probao, ja imam svoju kutiju sa 410 i nemam problema :blink:

#44 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 19:26

naravno da litraza utjece na zvuk, da nije tako zvucnici bi se stavljali u male kutijice i velike kutijetine nam ne bi lomile kicmu:laugh:uzmi samo markbass traveler 2*10 koji u usporedbi sa std102 zvuci dosta tanko. istina tu utjece i zatvorena kutija ali i da je BR ne bi bilo puno bolje.ok, nemoramo previse tehnikalijama i teorijiu, a usporedbu sa markbassom sam trazio jer sam do neki dan imao 102h kutiju.

#45 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 19:45

naravno da litraza utjece na zvuk, da nije tako zvucnici bi se stavljali u male kutijice i velike kutijetine nam ne bi lomile kicmu:laugh:uzmi samo markbass traveler 2*10 koji u usporedbi sa std102 zvuci dosta tanko. istina tu utjece i zatvorena kutija ali i da je BR ne bi bilo puno bolje.ok, nemoramo previse tehnikalijama i teorijiu, a usporedbu sa markbassom sam trazio jer sam do neki dan imao 102h kutiju.

nisi pročitao dobro

gle, dokazano je da litraža stvarno toliko NE utječe na sound, nego koliko su dobri zvučnici.

#46 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 20:36

dobro sam procitao, ali se ne mogu slozit sa napisanim.

#47 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 20:38

a čuj, bilo dosta priče o tome, naravno da litraža utječe, ali ne tolko kolko se prije mislilo

#48 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 20:47

litraza mora biti adekvatna karakteristikama zvucnika koji je u kutiju koji je u kutiju ugradjen. naravno da predimenzionirani ormari iz 80-ih nisu nuzni, ali premala litraza ce ugusit zvucnik. mene zanima kompletno kako pojacalo radi, za litrazu kao podatak me nije briga, ali jednostavno malo je 2*10 boxeva i comboa koji rade stvarno kvalitetno i duboko, zbog toga sam malo zabrinut.

#49 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 20:59

Kao prvo litraža ne postoji, kaže se volumen!

#50 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 21:12

jedinica za volumen je dm^3 iliti litra tako da cu ja zdravoseljacki koristiti izraz litraza. hvala na brizi, ali nismo na katedri tehnickog fakulteta pa ne vidim zasto je to sada bitno

#51 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 21:22

jedinica za volumen je dm^3 iliti litra tako da cu ja zdravoseljacki koristiti izraz litraza. hvala na brizi, ali nismo na katedri tehnickog fakulteta pa ne vidim zasto je to sada bitno

Zato jer zvuči neuko, a i bilo bi smiješno kad biš za npr joule govorio džulaža.

#52 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 21:26

ako zvuci neuko onda sam neuk. meni zvuci dobro:001_smile:

#53 incredibleMANE

incredibleMANE
  • Members
  • 775 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 21:26

Onda podforum "bass gitara" možemo preimenovati u "bas gitara" jer se na hrvatskom jeziku kaže bas a ne bass :blink:

#54 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 21:29

da, to mi je prvo opalo u oko. drugo sta mi je upalo jest da je doitijedna tema zaspamana pizdarijamaali bassisti je nenadjebivo.:blink:

#55 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 21:33

ma dobro, riba vjerojatno nije puno gledal auto moto show di se za volumen prtljažnika veli litraža gepekaisto tako na vreči za smeče ne piše kolikog je volumena nego kolko litara ima... isto kak ja velim šerafciger i rupa a ne odvijač i provrt... tehnička škola i faks me naučio mnogo lepo, ali ja više volim ove zdravoseljačke izrazesigurno nebum rekao : Golub je izvršio nuždu i svojim fekalijama zaprljao mi je vjetrobransko staklo automobila.nego ću reči : Golub mi se posral na šoferšajbu, mater mu j****! :blink:

#56 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 21:43

pa litra je opceprihvacena oznaka za zapreminu tako da je to sa kesama za smece u redu.:bored:

#57 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 21:50

pa litra je opceprihvacena oznaka za zapreminu tako da je to sa kesama za smece u redu.:bored:

kucor si to ti??

#58 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 21:53

naravno

#59 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2011 - 22:03

naravno

Šta je bilo, dosadio stari nick ili te netko traži :bored:

#60 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2011 - 00:02

pokusaj odvikavanja od foruma. ocigledno neuspjesan.:bored:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.