Jump to content

Slika
- - - - -

EBS pojačala

• Please log in to reply
166 odgovor(a) na ovu temu

#1 basss

basss
  • Members
  • 238 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2008 - 15:34

zna neko di ih ima za kupit?(ako je moguće, stavite i link)i zanimaju me vaša iskustva sa ebs pojačalima?

#2 V4MP1R

V4MP1R
  • Members
  • 1587 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2008 - 16:26

zna neko di ih ima za kupit?(ako je moguće, stavite i link)i zanimaju me vaša iskustva sa ebs pojačalima?

Koliko ja znam, zastupnik je MD partner (Cibona, kod Ðigija). Pojačala su odlična, ali i koštaju. :lol:

#3 DiabQ

DiabQ
  • Members
  • 1006 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2008 - 16:32

Imas search na forumu...joj joj!Evo linka:www.md-partner.hrMD Partner d.o.o. Brozova 48 10 000 Zagreb Croatia Phone: +385 1 366 83 58Fax: +385 1 366 83 60

#4 basss

basss
  • Members
  • 238 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2008 - 17:49

Imas search na forumu...joj joj!

ispričavam se... potražio sam al samo na brzinu...nisam imao puno vremena.hvala

#5 DiabQ

DiabQ
  • Members
  • 1006 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2008 - 00:26

ispričavam se... potražio sam al samo na brzinu...nisam imao puno vremena.hvala

ISPRIKA UVAZENA:thumbup: I nema na cemu!

#6 KRESOBASS

KRESOBASS
  • Members
  • 69 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2008 - 14:53

<P>VRH!!!! To je sve sto imam reci!</P><P>Pogledaj u moje postove! </P><P>Sretno!</P><P> </P>

#7 bassman snupi

bassman snupi
  • Members
  • 23 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2008 - 13:31

kad jednom probas EBS poslije ti vise nist ne valja.ali na zalost kostaju.:crying:sorry al ne znam de ih mozes nabavit.

#8 V4MP1R

V4MP1R
  • Members
  • 1587 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2008 - 17:18

kad jednom probas EBS poslije ti vise nist ne valja.ali na zalost kostaju.:crying:sorry al ne znam de ih mozes nabavit.

Ne bih se baš složio; tu su još i Eden i Markbass... S time da bi po nekakvoj općoj međusobnoj usporedbi mogao reći da su EBS-ovi tvrđi, Eden najfleksibilniji a Markbass najčišći. Sve troje spadaju u kategoriju vrhunske opreme, samo je stvar ukusa (i novčanika) što će čovjek odabrati. :thumbup:

#9 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2008 - 17:47

ee

Ne bih se baš složio; tu su još i Eden i Markbass... S time da bi po nekakvoj općoj međusobnoj usporedbi mogao reći da su EBS-ovi tvrđi, Eden najfleksibilniji a Markbass najčišći. Sve troje spadaju u kategoriju vrhunske opreme, samo je stvar ukusa (i novčanika) što će čovjek odabrati. :mad:

hm..sad bi mogli u nekakve debate koje mogu i ne moraju negdje završit.istina ,stvar ukusa, ali stvar ukusa je što ti se sviđa kao pojačalo obzirom na to kako ti zvučiš kroz njega.svirao sam EBSa, EDENa i MARKBASSA i od svih njih EDEN se pokazao, prema onome što sam čuo i što volim od pojačala, aspolutno ne fleksibilan. U kom smislu...... pa u smislu da je sve kroz EDEN zvučalo porpilično slično. Eden jako kolorira zvuk i po mojim iskustvima, a ne želim da ovo ispadne pogrešno shvaćeno, EBs i Mark Bass daleko detaljnije rade i zvuk koji dopire iz njih je definitivno fleksibilnije sredit..... u kom smislu fleksibilnije:to je po mom mišljenju termin koji nebi smio imati veze sa količinom potenciometara na pojačalu.jel....... generalno, ako kroz zvučnik i pojačalo možeš dobit što detaljnjiju zvučnu sliku bassa onda je ta mogučnost daleko fleksibilnija za ikakve daljne ekvalizacije. Generalno rečeno, sama ova pojačala od svih tih firmi rade vrhunski........ ALI ono što je jednako bitno, a ima jako veliko utjecaja na zvuk je sami zvučnik od dotične firme.EBSovi zvučnici su dosta tvrdi i "gumeni" i poprilično agresivnijeg karaktera od MarkBassa i Edena, s druge strane MarkBassovi su mekani ali detaljni do bola, artikulacija na kvadratz........ međutim, edenovi zvučnici su jaako osjetljivi i teba oprezno sa njima jer ako se nabrijavaju frekve može doći do lagane distorzije. Ako se na to pazi, oni imaju dosta specifičan zvuk.... zašto sam napisao da mi sve isto zvuči koz njih.. zbog toga što je zvučna slika bila definitivno specifična!da se razumijemo........ ja ne tvrdim da je išta loše od ta tri proizvođača..... sve je to vrhunska oprema....... ali pišem osvrt na zvučne karakteristike kombinacija koje sam imao prilike svirati i uspoređivati jedno do druge.Markbass je u cijeloj toj priči onako po meni najuniverzalnije pojačalo od te tri firme. Samo iz perspektive što MB doslovce pušta tvoj zvuk bassa naprijed kojeg možeš ekvalizirat ili nemoraš ali TAJ zvuk je uvijek TU.... mislim da je poprilično neutralan glede ostale dviej firme i obzirom da ima jako mekan zvučnik i slika koju daje nije agresiva...... ALI, ti dolazimo do onoga što se zove "turbo pogon"Kad odfrljiš MB na jedno 80% snage , zvuk i dalje ne distorizira. I dalje je projekcija zvuka onakava kakvu imaš i na tišim glasnoćama....... detaljna i artikulirana......... to važi i za EBSe sad, ulaztitu to tko voli što ili ne je subjektivno.. ali moram u jednome stati na stranu ebs-a .......... ebs ima dosta tvrđe i agresivnije zvučnike i njegova reakcija na dinamiku svirke muzičara je jako artikulirana. Neki kažu da je EBS hladan....... mislim da je to krivi izraz...... mislim da je realnije reči da EBS ne vara.... samo je agresivniji od MB.generalno, treba znat kako zvuk namistit, ali mislim da je poanta da se što manje drka po pojačalu da bi čovik dobija zvuk.... tj. prilagodbu frekvencija prostoru......... generlano svako pojačalo na svom nekom flat položajkju treba odlično radit.kada na MB staviš sve na flat zvuk bassa je točno takakv kakav is ga ušteka..... detaljan.kada na EBSu staviš sve na flat, zvuk je takodjer podosta neutralan...... znači što uštekaš to leti vani, ali ima "gumastije" zvučnike pa se i to čuje.. i dosta je "midlast" zbog toga..... zvuk bassa je ionako u midl frekveciajama, .... definicija bassa je u karakterisici middle frekvencija .... one daju karakter instrumentu.....kod EDENa, kad si stavio sve na njegov flat...to je bio potpuno drugačiji zvuk od ova gore dva kandidata....... doslovce se čuje EDENenova spoecifična boja zvuka.generalno sve je to dobro, vrhunska oprema... i da nisam u datom momentu uboja markbassa....... vjerojatno bi ostao na EBsu....:thumbup:

#10 V4MP1R

V4MP1R
  • Members
  • 1587 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2008 - 18:22

eehm..sad bi mogli u nekakve debate koje mogu i ne moraju negdje završit...

Hm... :biggrin:Ukusi se razlikuju. No možda donekle imaš pravo, pošto sam imao Eden Traveller 100 glavu uparenu sa Peavyjevim 4x12 boxom i ta kombinacija je bila monstruozna, ali se znači nije radilo o full Eden konfiguraciji! Iako, tu kombinaciju i mogućnosti same glave i boxa sa punim pravom mogu nazvati fleksibilnim, ne znam kako radi full Eden - s time da ne mogu miješati kruške i jabuke te uspoređivati Eden i MB u detalje pošto je MB baziran upravo na svojoj čistoći zvuka koja mu je ujedno glavna i najbolja karakteristika. Prije Edena sam mislio da je EBS najbolje što mi se dogodilo otkada sviram, no otkako sam na Markbassu ne bih se vraćao ni na jedno ni na drugo! :thumbup:Stvar osobnog dojma, ništa više. I nećemo opet u vječni OT na ovu temu. :thumbup:

#11 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2008 - 18:47

Zaključavaj! Ja sam na Ashdownu, pa da ne bi ja sada...

#12 V4MP1R

V4MP1R
  • Members
  • 1587 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2008 - 19:36

Zaključavaj! Ja sam na Ashdownu, pa da ne bi ja sada...

:thumbup::mad:

#13 vesoxx

vesoxx
  • Members
  • 308 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2008 - 23:16

EBS Dorme12-15,Gorm210-115-410 ili Fafner,HD350,TD650 + bilo koji EBS box... Brate ako imas pravi basss,prst i zicu...nema zajeba:thumbup1: Ali ako ikako imas mogucnost da se docepas TD650 amp-a i EBS 410 box-a YOU WILL BE THE KING OF THE BASS...

#14 SUHI TITO

SUHI TITO
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 15 Prosinac 2008 - 05:44

EBS Dorme12-15,Gorm210-115-410 ili Fafner,HD350,TD650 + bilo koji EBS box... Brate ako imas pravi basss,prst i zicu...nema zajeba:thumbup1: Ali ako ikako imas mogucnost da se docepas TD650 amp-a i EBS 410 box-a YOU WILL BE THE KING OF THE BASS...

Znaš, znaž i ti brca nešto pametno kasti! Sve to radi mrak. Probajte GK-2001 na David Eden 8x10 box ili dva puta po 4x10 strava! samo pojačalo DAVID EDEN-Krade sound tvog instrumenta tj. servira svoj najlon plastika sound. Mislim na glavu2x400 WT boxovi su ok. Imao sam TD650 + 4X10TO RADI MRAK!:D:wink:

#15 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 15 Prosinac 2008 - 10:15

Meni je EBS mrak!! :-)

#16 Rajko

Rajko
  • Members
  • 320 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2008 - 12:58

ne zatao jer ga imam, nego EBS je jednostavno bio i ostao moj favorit.Markbass je jako zanimljiv, a eden jednostavno pre drugaciji, kako je i furn napisao. Imam filing da ljudi procijenjuju glave a nisu svijesni da ih ubiti zvucnici "varaju" i najvise stvaraju razlike medu glavama . treba biti oprezan sa tim nijansama. na snimkama iz D.I. se tesko skuzi razlika izmedu vrhunskih pojacala sve na flat. e a kad se malo vrti EQ onda se cuje to je eden, to je ebs, to swr. MArkbass nisam cuo preko D.I.nakraju je sve stvar ukusa.

#17 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2008 - 13:03

definitivno........ imao sam prilike svirat EBS Fafnera preko markbass 112H boxa..... i to naravno nije zvučao u potpunosti EBSovski........ zvučao je agresivnije od MB glave satim boxom, ali ne jednako kako bi EBS radio sa svojim boxom.Zvučnik je jaaako bitan u lancu zvuka...tako da po meni treba probat sve kombinacije.možda se pokaže interesantnija kombinacija jedan box druga glava.. :wink:

#18 Guybrush

Guybrush
  • Members
  • 954 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2008 - 13:44

definitivno........ imao sam prilike svirat EBS Fafnera preko markbass 112H boxa..... i to naravno nije zvučao u potpunosti EBSovski........ zvučao je agresivnije od MB glave satim boxom, ali ne jednako kako bi EBS radio sa svojim boxom.Zvučnik je jaaako bitan u lancu zvuka...tako da po meni treba probat sve kombinacije.možda se pokaže interesantnija kombinacija jedan box druga glava.. :D

Definitvno se slažem sa ovom zadnjom izjavom.Ja uzeo Ashdown ABM 210 za upariti Hartke 4.5XL boxom i Hartke 3500 glavom, daleko bolji mi je bio zvuk prek Ashdowna neg prek Hartkea, više muda hehehe, prodal Hartke box i sad čekam da mi dojde ABM 115 kak bi rig bil kompletan i ja zadovoljniji! :wink:

#19 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2008 - 14:36

Ja'b reko da je mjesto svirke uvjerljivo najbitnije jer isto pojačalo i box i gitara su mi nebo i zemlja na lokaciji a i lokaciji b :wink:

#20 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2008 - 15:11

Ja'b reko da je mjesto svirke uvjerljivo najbitnije jer isto pojačalo i box i gitara su mi nebo i zemlja na lokaciji a i lokaciji b :wink:

slažem se s tim , donekle se na kraju svodi da se pomiriš sa činjenicom kakav na kraju zvuk imaš na stejđu osim da moliš boga da ti je tonac dobro smixa bass i sve drugo što ide van razglasa i da se sve odsvira točno.x puta mi se desilo da se na stejđu jedva čujem, a da je doli sve izlazilo mrak!a opet je bilo i drugačijih situacija gdje ssam se odlično čuo gore, dok je sve vani zvučalo koma.... jebiga, nemožeš na sve utjecat.... ali sam svejstan toga da u HR postoje valjda 2 čovika koji znaju kako se radi Live zvuk al kako spada!nedavno sam moga ubost TD650 za 700e rackom, ali nije bilo šoldi... :-) ... bez obzira na mark bass meni EBS je još uvik jako interesantan :D ... možda nabavim jednom oba :D TD650 + 210neo + 212neo :D :wink: iz čiste pizdarije :D haha

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.