Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Bohemist

• Please log in to reply
241 odgovor(a) na ovu temu

#21 Željko Kambić

Željko Kambić
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2009 - 22:02

odlična je pjesma !!!!!!!!:lol: a ovo : "....riječi ohrabruju i motiviraju da dalje poboljšavam svoje pjevanje...." je bio i cilj naravno,čisto neki "tips & tricks" kak ja to već volim reć'.:thumbdown: i drago mi je da si to i tako i percipirao...a sada na spavanje odoh ja ...nooooć!:sleep:bZzZzZzZzZzZz

#22 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2009 - 22:12

odlična je pjesma !!!!!!!!:lol: a ovo : "....riječi ohrabruju i motiviraju da dalje poboljšavam svoje pjevanje...." je bio i cilj naravno,čisto neki "tips & tricks" kak ja to već volim reć'.:thumbdown: i drago mi je da si to i tako i percipirao...a sada na spavanje odoh ja ...nooooć!:sleep:bZzZzZzZzZzZz

Već na spavanje? Ajd, drago mi je da netko ima normalan ritam spavanja, meni se ne spava prije 4 u noći... Hm, probat ću večeras ranije leć... Ma kod svog pjevanja moram radit na psihološkoj pripremi jer sam dosta veliki tremaš i onda mi se zna dogoditi prije nekog nastupa da se stiltam i skoro pa zaboravim riječi, a dok sviraš i pokušavaš se prisjetiti teksta pjesme, reflektori prže u glavu, publika mirno sjedi i pažljivo sluša, kamere snimaju, tko će još paziti na tehniku pjevanja (za koju znam da baš i nemam, tj. da je slaba jer sam samouk). Fala Bogu da nemamo prezahtjevne pjesme koje ćemo svirati sad u srijedu kad je snimanje emisije "Lijepom našom" u Zaprešiću.

#23 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 08 Svibanj 2009 - 14:01

Prije nekog vremena smo kupili jedan Shure SM57 za bend i tek sam ga danas spojio i probao nešto snimiti na kombinaciju - Oktava MK319 kondenzatorski za glas i Shure SM57 dinamički za gitaru... To je samo test (znači prva stvar što sam snimio doma na shurca, first take, znam da ima pjevačkih (a i sviračkih) nesigurnosti), al' eto da čujete kak to zvuči...Bohemist - Tempera

#24 Željko Kambić

Željko Kambić
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 09 Svibanj 2009 - 09:03

:thumbup1:odlično !samo tako dalje !!!mada je tema "sound " na određenim mikrofonima..ali ću svejedno reći da imaš jako dobre vokalne ideje i paterne fraziranja...:001_tongue:

#25 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 11 Svibanj 2009 - 01:00

Fala, baš planiram malo poradit na tim "vokalnim idejama" i ornamentaciji. Pjevam i u hip-hop bendu pa bih htio malo naučiti i skinuti neke r'n'b forice, iako nisam baš doma u tom žanru. Ono da imam neke efektne "zmije" i to. Npr. tu su neke improvizacije ispale dosta dobro (s obzirom da nisam "unutra" u tom žanru) - od 3:16. A ono na kraju mi se čini dost dobra ideja, al' nije baš izvedba... [ame][/ame]Koga mi preporučujete da preslušam za neke ideje (po mogućnosti od muških izvođača)?

Edited by bohemist, 11 Svibanj 2009 - 01:04 .

#26 Željko Kambić

Željko Kambić
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 11 Svibanj 2009 - 09:22

Stevie Wonder,Ray Charles. ali prvenstveno se drži čistih melodija i linija,zbog intonacije i frazirunga,o kojem sam ti pričal,,dakle samo opušteno,i ispjevavati tonove do kraja,pa čak i malo duže,da dobiješ osječaj da nečeš nikamo zakasniti..to se u stvari zove back beat ili točnije "Lay Back"..To create an effect by falling behind the rhythm.na tome ti se zasniva 99% jazz frazirunga i bilo kakvog ozbiljnog bavljenja modernom glazbom.a probaj i sa jazz standardima,jednostavnim melodijama bez improvizacije,koje formiraš u lay back frazirungpozz !!!

#27 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 12 Svibanj 2009 - 22:06

Željko, a koliko misliš pod to "kašnjenje", jer prva asocijacija mi je meni užasno iritantna "fora" koju sam skužio kod gažerskih bendova "na struju" (ne toliko kod tamburaša), a to je da ne počnu pjevat pjesmu na dobu nego kasnije... Na to sam alergičan, ne znam zašto... Da je bar neka zanimljiva melodijska ili ritmička improvizacija. Vjerojatno ne znate na kaj mislim, morat ću se sjetit nekog primjera pa snimiti. Ti vjerojatno, nadam se, ne misliš na to.Uglavnom, evo još jedne snimke nastale pri testiranju nove kombinacije majkova."Žute dunje"

#28 Željko Kambić

Željko Kambić
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 13 Svibanj 2009 - 15:07

Željko, a koliko misliš pod to "kašnjenje", jer prva asocijacija mi je meni užasno iritantna "fora" koju sam skužio kod gažerskih bendova "na struju" (ne toliko kod tamburaša), a to je da ne počnu pjevat pjesmu na dobu nego kasnije... Na to sam alergičan, ne znam zašto... Da je bar neka zanimljiva melodijska ili ritmička improvizacija. Vjerojatno ne znate na kaj mislim, morat ću se sjetit nekog primjera pa snimiti. Ti vjerojatno, nadam se, ne misliš na to.Uglavnom, evo još jedne snimke nastale pri testiranju nove kombinacije majkova."Žute dunje"

eto...naravno da nisam mislil na gažeraj...ali ima i puno gažera na struju koji jako lijepo koriste (a možda,tj nisu ni svjesni) lay back,....ajd...baš ću se potrudit pa ti dat primjer..možda čak na ovoj "Žute dunje" i nanekom standardu..samo sam u poslu do vrata,,ali ću snimit i stavit 2 primjera,,,jedan školski i jedan art,,tj lay back...samo možda tek kroz 7-8 danainače ti je dobra ova pjesma ...na nekim dijelovima ideš odmah u vibrato,a trebal bi malo pričekat,,i prirodno ulaziš negdje na lay back..bravooo!!!...ali ću ti snimit čist da čuješ u čem je štos i koja je razlika...i dakle ne gažeraj nego filozofija fraziranja solo performera u većini moderne glazbe...bilo tamburaške bilo jazz...naravo nije to pravilo kojeg se treba slijepo držat ali nikad nije na odmet...i univerzalno je...(osim toga ti takav način frazirunga uče na svim modernim školama )...osim klasike,,koja je straight,,,za to i većina glazbenika iz klasičnih škola zvuče gotovo identično,,što je u stvari na neki način i cilj da bi se kasnije i mogli profilirati ..pozzz !!!!(jbg malo sam u gužvi pa pišem možda nečitko,tj stihijski)

#29 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 13 Svibanj 2009 - 16:39

Da, vibrato je zasebna tema. U tamburaškom svijetu većina pjevača odmah i uvijek pjeva s vibratom, a ja tu imam dosta nedoumica (kada držati ravan ton pa zavibrirati na kraju, kada je ton kratak i ne treba ga ni pokušavati vibrirati, gdje je granica). Najčešće odmah idem u vibrato (koji mi je nedorađen i nekad dobro ispadne, nekad zmuljam kraj) i tak. A "Žute dunje" su specifične jer imaju dio koji je "rubato" pa se tu pjeva "ad libitum", vjerojatno na tom dijelu pjevam "lay back". Vidiš, na svašta su me ljudi upozoravali i davali savjete, ali o ritmici pjevanja nisam previše razmišljao dok mi ti nisi na to ukazao. Hvala ti na tome! :lol: Još jedna stvar koja će me opterećivati kod pjevanja... :thumbup1: Tak je valjda sa svim stvarima, što više čovjek sazna to više zna koliko ne zna...

#30 Željko Kambić

Željko Kambić
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 13 Svibanj 2009 - 17:52

uuuf jebemu...ma nije cilj da si opterećeniji nego baš suprotno......bar ja ne pišem u stilu kritike s namjerom da pokopavam ljude neg da pogotovo kod onih kod kojih vidim da rade i imaju talent da se još više iskristaliziraju !!!:thumbup1:..a čuj..i vibrato spada u gotovo tu istu kategoriju frazirunga...neovisno o žanru glazbe...pjevač je pjevač...a sviral sam i prim svojih 10 god i bavio se između ostalog i tamb tj folklornom djelatnošću,,,to mi je i najmilije...u stvari s folklorom i izvornom glazbom sam počeo uopće...što tvrdim da je jedna bitna činjenica u glazbi pogotovo kod pro glazbenika...da u stvari znaš od kud si i ko i što si..a po tom moš' delat i na bluesu,jazzu,funku itd......sve 5!Živio !!!

#31 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 13 Svibanj 2009 - 18:32

E, da, tu mi treba savjet, kako se opustiti kod pjevanja (vjerojatno to dođe s vremenom kad se toliko usavrši tehnika da se čovjek može usredotočiti na interpretaciju ili se opustiti i pustiti da ona sama dođe, prirodno, iz duše)...

#32 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 28 Svibanj 2009 - 14:39

Evo nešto kratko od mene i moje tambure... :DQUAHiBP9zAo

#33 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2157 posts

Vrijeme objave: 28 Svibanj 2009 - 19:03

Evo nešto kratko od mene i moje tambure... :DQUAHiBP9zAo

:D:D:D:thumbup::D

#34 Mireille

Mireille
  • Members
  • 81 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 10:15

Evo nešto kratko od mene i moje tambure... :)QUAHiBP9zAo

hihihiiiii... ti si faca... :laugh:

#35 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 11:18

Fala, Suspiria i Mireille! :)

#36 Karla

Karla
  • Members
  • 513 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 11:44

Evo nešto kratko od mene i moje tambure... :laugh:QUAHiBP9zAo

ijuiju iju ju ju , :):):thumbup:

#37 Django II

Django II

banned

• Banned
  • 1341 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 12:27

Evo nešto kratko od mene i moje tambure... :laugh:QUAHiBP9zAo

Da li ovo sme kod vas da se svira? Da nećeš imati problemi sas komšije zbog narodnjacite?:):)

#38 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 13:02

Ma kakav narodnjak, brate Django II? To je filmska glazba... :) Zanimljivo da su neki od najpoznatijih i traženijih "narodnjaka" nastali za potrebe filmova... "Iznad Tešnja" by Loša za film "Gori vatra" i "Nesanica" by Dejan Ivanović za film "Ivkova slava". S time da su stvarno pogodili s tim pjesmama srž i ljudi koji ne znaju bi rekli da su to pjesme koje su nastale davno i da su pravi narodnjaci, a ne da su nastale namjenski kao filmska glazba na motivima etno elemenata glazbe bosanskog, odnosno srpskog etnosa.

#39 Željko Kambić

Željko Kambić
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 14:26

:001_smile:hahahaha,,ma još bu dobil tala (ili ti bakšiša) od susjeda.:D:lol::)..hehehe..jooooš !!!! joooooš !!!!.uz kritiku da je to još pre soft !!! aj bojemist neš malo tvrđe "!!!! hahahahahahah:001_tt2:..naravno šala mala..no hard filing :)(samo opisujem situaciju glazbenih konzumenata u HR) heheheheheh...bez predrasuda naravno...hahahahah...znam ja da Bohemist kuži šalu :laugh::biggrin::):)

#40 bohemist

bohemist
  • Members
  • 878 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2009 - 14:45

Pa susjedi su mi većinom Bosanci tak da im ne smeta moj raznoliki od-Vardara-pa-do-Triglava (a i šire) repertoar... :001_tongue:Nego, evo prije nekol'ko dana je Menart izdao prvi radio singl Smile Provokatora -> http://www.menart.hr...hp?news_id=5058 Sad napokon imam "major record label", hehehe... :) I bolje mi je da se primim učenja r'n'b stila pjevanja nego cajkaškog... :001_unsure:Doduše na ovom singlu "Ajdeee" imam samo malo nešto na početku, al' na nekim drugim stvarima pjevam refrene i tak to... Evo Majspejsa pa možete poslušat tu pjesmu i druge...http://www.myspace.com/smileprovokator

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.