Jump to content

Slika
- - - - -

Leslie's 18w Marshall

• Please log in to reply
342 odgovor(a) na ovu temu

#1 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 16:42

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Imagehttp://www.vault66.o.../21.jpgPojačalo je napravljeno za Krunu iz Majki,a odnedavno je u galeriji 18w community-ahttp://www.18watt.co...lbum.php&page=1:001_smile:Odnosno -> http://www.vault66.o...php?topic=541.0Odnosno tko je član plexi palace-a -> http://forums.vintag...pic.php?t=75383

#2 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 17:01

Ovom u stvari prvom fali piping i logo....sredim...Inače obučen je u bijelu kožu koja ima isti uzorak ko marshall levant tolex ,uglavnom vrlo skupa igra.Posted Image

#3 Yere

Yere
  • Members
  • 178 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 17:05

predivno:001_tt1::001_tt1:blago onom ko ga svira:001_wub:

#4 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 17:08

bravo leslie! izgleda odlicno:thumbup:

#5 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 17:13

Hvala ljudovi!Ovo je najbliže zvuku ovim ljepoticama uživo...poslje godišnjeg nabacit čemo ozbiljnih i neozbiljnih klipića,dotada http://www.box.net/shared/vczncog840

#6 mmm_g1

mmm_g1
  • Members
  • 963 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 17:51

Ko iz tvornice,ma šta iz tvornice još bolje! :thumbup1: Remek-djelo

#7 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 18:33

Istina, pojačalo zvuči mrak! Congrats :thumbup1:

#8 bluesboy

bluesboy
  • Members
  • 421 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 18:44

Zaista sjajno izgleda a i zvuci vise nego dobro.Ovako pun i mocan zvuk sam cuo kod Roberta Craya dok je svirao na Matchlesu.

#9 branislav

branislav
  • Members
  • 268 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 22:13

Hvala ljudovi!Ovo je najbliže zvuku ovim ljepoticama uživo...poslje godišnjeg nabacit čemo ozbiljnih i neozbiljnih klipića,dotada http://www.box.net/shared/vczncog840

Majstore,posle slika i clip-a coveku treba auto dizalica da digne mandibulu sa patosa.Vidm da je napojni trafo domaci i turretboard je homebrew. Procitah da je izlazni GDS-ov. Misli globalno, nabavljaj lokalno sve sto mozes. Imam par pitanja sa graditeljskog aspekta.Da li si sam radio sasiju i kako si radjena stampa na njoj?Je l' kutija pravljena po nacrtu i od cega je uradjena?Da li si sam radio tolex-iranje? Odlicno je uradjeno, a znam koliko je to zahtevno i kakva je zajebancija igra sa tolex-om, lepkom, makazama i skalperom.Vidim da si koristio SoZo kondenzatore (nisam koristio, a svi ih hvale) ali videh i 2 komada Wima (koristim jer ih nabavljam lokalno). To je ono sto me najvise zanima: kako se ponasaju Wima u odnosu na SoZo? Da li se isplati davati vece novce za SoZo i cekati ih da stignu iz USA?Branislav

#10 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2008 - 23:55

Priča oko crnog pojačala je slijedeća(priča Kruno iz Majki..):"Vjerojatno su neki već primjetili koliko dugo sam planirao nabaviti ovo pojačalo. Bilo je raznoraznih ideja u igri, od nabavke originalnog 18W Marshalla, do kupovine jednog od 18w kitova dok mi kolega Leslie nije predložio najbolju opciju; slaganje 18watt klona od najboljih dijelova ponuđenih na tržištu.""Nakon prodaje JCM800, krenuo sam u hunt na dijelove. Počelo je sa Mojo 18w cabinetom, nakon toga je stigao GDS trafo, SoZo kondenzatori, Alpha potovi, JJ lampe, neke od njih NOS.. itd. '69 Greenback sam imao od prije.""Neke dijelove smo kupili u Zg i to mi je bio jedan od interesantnijih shoppinga. Ono što mi se jako svidjelo je što je išao u najsitnije detalje tako da smo morali uzeti baš takve mesingane šarafe ( koje je kasnije dodatno obradio da izgledaju autentično), bakelitna pločica iz 20ih godina je dobila extra retro look sa rupicama kao na starim Marshallima. Dodatno postolje za šasiju je dobilo mat nitro bajc da se uklopi sa ostatkom boxa, autentične boje silikonskih žica i ostale sitne detalje. Ne kažu bezveze da vrag leži u detaljima" naughty"Nakon što smo skupili sve dijelove, pojačalo je složio u roku od par dana hail i na red je napokon došlo prvo isprobavanje hyper""Prvih 5 minuta isprobavanja i SVE sumnje uz to pojačalo su bile otklonjene. Ne volim zvuk opisivati riječima jer je to vrlo subjektivna stvar ali pojačalo ima raspon od zbilja prekrasnog cleana preko laganog cruncha do vrlo ugodnog i fokusiranog drajva. Pri maximalnoj glasnoći, zvuk je i dalje vrlo ugodan i balansiran i ne otpada vam glava od buke. Pošto ima samo tone kontrolu, nisam bio siguran kako će se to odraziti na moje uobičajene postavke zvuka ali ovo jednostavno nema lošu poziciju. Ima svega dovoljno i sve zvuči strava loveVibrato je također vrlo ugodan.""Također nisam bio siguran da li će imati dovoljno snage za live situaciju u bendu ali sam vrlo brzo prestao o tome misliti. Pojačalo ima snage dovoljno da pokrije glasnog bubnjara bez problema.""Koliko sam uočio u direktnoj uspredbi, najveća razlika je u zvučnicima ( iako je u oba stari Greenback) i njegovo je naravno nešto razrađenije od moga, ali to će se svirkom jako brzo dovesti na istu razinu" hyperŠasija je rađena u jednoj firmi u Samoboru, 2mm aluminij,kompjuterski vođen CNC i Preša.Prvi bijeli kabinet sam radio sam/jako stara smreka ,kabinet lagan ko knjižica,fina koža od 1mm (tolex je naspram tome mila majka za oblačit).Ne bih se pretjerano zamarao s kondezatorima,wima ,sozo,ero mkt 1813 svi u njemu jako dobro rade i sve su izvrsni kondezatori,to su nijanse i ukusi koje malo lošiji/drugačiji izlazni ili drugačiji zvučnik dovodi u pitanje....(al eto dali smo si oduška da i to probamo,butik "to the bone" varijanta...)Glavni trik je u voltažama i izlaznom dijelu,izlazni transformator i zvučnik.GDS (RadioSpares,moj RS clone):Treba malo još usvirati crno pojačalo pa ih bolje usporediti i onda tek donosit sud,nijanse vjerojatno u pitanju...no na prvu loptu je dojam da se radi o jako dobrom ako ne izvrsnom trafu(GDS).ERO(roederstein)MKT 1813,MKP 1845 i izlazni transformatori..: Posted ImagePosted Image Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#11 Zlo Prase

Zlo Prase
  • Members
  • 1821 posts

Vrijeme objave: 22 Srpanj 2008 - 00:05

Aj jel bi ja mogo dobit na to, onaj, znaš, Brian May zvuk?:001_wub:

#12 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 22 Srpanj 2008 - 17:14

Sjajno, sve čestitke!!!

#13 Sentenced

Sentenced
  • Members
  • 34 posts

Vrijeme objave: 16 Kolovoz 2008 - 15:48

i kolko to na kraju sve skupa izade u kunskoj protuvrijednosti?

#14 orby2006

orby2006
  • Members
  • 195 posts

Vrijeme objave: 16 Kolovoz 2008 - 16:31

Isto pitanje, koliko to izađe kunica?

#15 TrulaJabuka

TrulaJabuka
  • Members
  • 1047 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2008 - 02:16

A jebote narod. Kad god netko nesto kupi/napravi odma raja pita kolko para?A ono, da netko kaze, svaka ti cast majstore, ne samo da si naucio slozit pojacalo, nego znas kako njegovi elementi utjecu na njegov rad, i znas ih fino ustimat da citava stvar radi kak je dragi gospon bog zapovijedil, a to nije mala stvar i malo znanje, a to znanje nemos kupit nego moras pljunut u ruke i naucit.E pa majstore, svaka ti cast, kolko kosta da kosta.

#16 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2008 - 10:28

Hvala Truli,kao što kažeš neke stvari su neprocjenjive i hvala dragom bogu na tome:001_smile:Inače bi me kupili u Kerumu:lol:

#17 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2008 - 10:30

Šta bi ti falilo, zaradija bi za Vlajbach :biggrin:

#18 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2008 - 11:03

Šta bi ti falilo, zaradija bi za Vlajbach :lol:

A štaš neki vole teži put,recimo sad si me podsjetio na vilijama šekspira.:biggrin: Kažu da je on ima disko u split koji se zva O'hara...:glare:

#19 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2008 - 13:26

A jebote narod. Kad god netko nesto kupi/napravi odma raja pita kolko para?A ono, da netko kaze, svaka ti cast majstore, ne samo da si naucio slozit pojacalo, nego znas kako njegovi elementi utjecu na njegov rad, i znas ih fino ustimat da citava stvar radi kak je dragi gospon bog zapovijedil, a to nije mala stvar i malo znanje, a to znanje nemos kupit nego moras pljunut u ruke i naucit.E pa majstore, svaka ti cast, kolko kosta?:scared::lol:

#20 DaMbaa

DaMbaa
  • Members
  • 185 posts

Vrijeme objave: 17 Kolovoz 2008 - 19:19

.....Pojačalo je napravljeno za Krunu iz Majki,a odnedavno je u galeriji 18w community-ahttp://www.18watt.co...lbum.php&page=1:001_smile:Odnosno -> http://www.vault66.o...php?topic=541.0Odnosno tko je član plexi palace-a -> http://forums.vintag...pic.php?t=75383

Posted Image

Topic Led By

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.