Jump to content

Slika
- - - - -

Warwick bassevi

• Please log in to reply
542 odgovor(a) na ovu temu

#41 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 14 Veljača 2005 - 13:35

smiješno mi je više pričat o arijesima..... kao što bi neki zlobnici rekli ... "njima će kvaliteta opasti kroz 10 godina" ...... Aries bassevi postoje već cca 7-8 godina ...i nevidim uopće mogučnost da si netko ko je postigao i postavio medjunarodnji stanadard kvalitete u izradi bass gitara dozvoli jedan takav gaf..... mogu samo biti još bolji .... ali nema do našeg hrvatskog jala..... eto....

e pa to je i mene zacudilo kod warwicka.... ciji novi bassevi nista ne valjuju... zvuk je totalno otisa u k.... pa me zanimalo zasto ??? npr: corvetta stara 7-8 god. zvuci neusporedivo sa novim corvettom,streamerom ili thumbom?!? prilicno razocaravajuce... cini mi se da je radi drva u vratu koje je sad vecinom ovangkol ( a prije je bilo wenge) ... al zasto minjat nesto sta je super funkcioniralo do sada i na cemu su izgradili ime ( poznati growl)... pa nije toliko taj ovangkol toliko jeftiniji od wenge.... ili je ??? e stvarno mi nije jasno...ne kazem da ce tako bit sa arijesom... ;D al .... you never know...

#42 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 14 Veljača 2005 - 16:54

Koliko ja znam danas se Warwick vise prodaje nego prije 10 godina, a to samo zakljucuje da ima sve manje ljudi koji idu na sound...... ako si ikad bio u US vidjet ces da u najvecim ducanima (Guitar Center, Mannys etc.) se najvise prodaju jeftinije stvari i ne skuplje, prvo ljudi nemaju love, drugo sama muzicka industrija je strasno pala, pa ko bi i kupio Foderu za 5000$, a na gigu zaradi oko 20-30 dolara po noci, a tu su i rezije i stan i naravno auto (govorim o US). Warwick je skuzio da vise love treba ukucat u reklamu nego u baseve, ako ikad ides na Musik Messe, pogledaj im stand to je cirkus :-) ...........S vremenom ce opet sve doci na svoje, a i ako pogledas sama "moda", glazbena, se promjenila.U 80's je bilo sve puno Rack-ova danas ih imam jako malo.......Tako da zasto je Warwick losiji ne znam al mislim da je ovaj (navedeni ) razlog. E da i ovo, nekome se vise isplati napraviti 100 baseva za 1000$ nego 5 baseva za 5000$, isto kao i u muzici neko ce nauciti (karikiram!!!) 5 akorda i imat gaze po 300 Eura, a neko ce uciti i uciti svirat (example jazz), i imati po gazi 100-200 kuna......... svako ima svoju teoriju.........Po meni je bitno da muzici pridonesemo nesto, s cim i kako to je stvar individualca, no to je samo moje skromno misljenje........

#43 stingray

stingray
  • Members
  • 1231 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 14:52

Činjenica je da je Warwick išao na jeftinije tj. dostupnije drvo, ali to ne znači da je kvaliteta nekad bila bolja. Sound je zasigurno drukčiji, ali da je nastavio raditi vrat iz wenge-a, možda bi bio skuplji. Ako ti se sound sviđa uzmi, ako ne nemoj. Dobra reklama puno znači, ali onda opet dolazimo na onu priču: da li fender toliko vrijedi, da li warwick vrijedi novaca itd. Cijena je ono što možeš dobiti na tržištu, a ne koliko nešto vrijedi, "vrijednost" je vrlo subjektivna stvar. Vrijedi li alembic series II 10.000E? itd itd

#44 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 16:34

Činjenica je da je Warwick išao na jeftinije tj. dostupnije drvo, ali to ne znači da je kvaliteta nekad bila bolja. Sound je zasigurno drukčiji, ali da je nastavio raditi vrat iz wenge-a, možda bi bio skuplji. Ako ti se sound sviđa uzmi, ako ne nemoj. Dobra reklama puno znači, ali onda opet dolazimo na onu priču: da li fender toliko vrijedi, da li warwick vrijedi novaca itd. Cijena je ono što možeš dobiti na tržištu, a ne koliko nešto vrijedi, "vrijednost" je vrlo subjektivna stvar. Vrijedi li alembic series II 10.000E? itd itd

pa istina je da je kvaliteta izrade ostala ista... precizna njemacka... al stvar je u nikakvom zvuku... po ovome svemu za 10 godina neces moc uzet posten bass ispod 3000 eura... a prije 10god. moga si imat basscinu za 1500 e....po meni wick ne vridi ni pola cijene,razlika izmedju rockbassa i pravog wicka je postala neznatna...

#45 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 22:07

Warwick ne radi više vratove od wengea jer je drvo skoro istrijebljeno, pa je s time i debelo poskupilo te ga sad stavljaju kao opciju za nadoplatiti. Inače u africi su se vodili ratovi zbog wengea. Zato ako imate wenge vrat budite zahvalni što ga imate ;D

#46 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2005 - 00:28

ozbiljno.... pa sigurno je mnogo dobrih bassista dalo zivot u obranu wengea... i ja bi bia ali san bia preemlad ... ;D ;De to nisan zna... imash neki sajt di ima o tome detaljnije?onda sam vrat mog thumba ce za 10-ak god.vridit miljune... koja investicija ipo :D ;D

Attached Thumbnails

• 03-01-05_2011.jpg

#47 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2005 - 23:34

Ljuid se trebaju riješit idol poklonstva..... ono.. ako je nesto strano garant je i vrhunsko dobro.. mozda i nije toliko....hm.. mislim da wenga niej uopce nesto toliko presudno u odabiru vrata... bolje gledati bass kao cijelinu....

#48 Viktor

Viktor
  • Members
  • 377 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2005 - 18:50

Ljuid se trebaju riješit idol poklonstva..... ono.. ako je nesto strano garant je i vrhunsko dobro.. mozda i nije toliko...

To nije samo problem u muzici...nego i inace.Sve sta je strano je super!!!!Malo sutra!Nemojte mislit da pljujen po Warwicima i Fenderima...naprotiv mislin da su :;) ::) ::)yummy...ali dosta ljudi ne ide za zvukom nego za markom i izgledom jer je to cool i zakon i ludilo...razumite me....valjda ;D

#49 stingray

stingray
  • Members
  • 1231 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2005 - 19:37

Ljudi idu za markom iz neznanja, jer ne znaju kako zvuci pojedini instrument, jer ga nemaju prilike cuti i probati. ipak mislim da malo nas ne bi uzelo neki instrument da im se svidja sound, ali kao sto sam rekao, kad ne znas kako zvuce instrumenti ides na sigurno...

#50 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2005 - 19:54

ma nema to veze sa nikakvim idol poklonstvom....wenge neusporedivo bolje rezonira od ovangkola... i time je wick izgubia pun k... u zvuku... ako ces gledat da je egzoticno dobro onda i taj ovangkol egzotican...pa nije dobar.... mozda bi bilo bolje da je vrat od nekog domaceg drva... ;D svejedno samo da ima dobar zvuk ;)

#51 iron man

iron man
  • Members
  • 107 posts

Vrijeme objave: 20 Ožujak 2005 - 15:26

došao sam na jedno mjesto gdje su svirali teške cajke...ali sam vidio da jedan tip svira ss1...nisam prije čuo warwicka...joj šta taj bas ima lijep zvuk...joj šta bih ga volio imati

#52 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2005 - 08:57

drveće od kojeg se rade (radili se) warwick bass gitareAfzelia (Afzelia pachyloba, bipindensis, or africana):Afzelia is a non-endangered African hardwood that is incredibly dense. Although it is a bit heavier thanother woods, it makes for a very punchy low end and very transient highs.Models: Steamer Stage IIBubinga (Guibourtia demeusei, pellegriniana, or tessmannii):Bubinga is found in Equatorial Africa from southeast Nigeria, through Cameroon and Gabon, to theCongo region. It is a hardwood that is very lustrous and can be highly figured. Acoustically, bubinga is avery resonant wood that offers very clear lows and well-defined upper mids and highs.Models: Corvette Standard, Thumb Neck-ThroughOvangkol (Guiboourtia ehie):Found in most of the same regions of Africa as bubinga, ovangkol is slightly heavier than bubinga yet stilloffers the same excellent acoustic properties. Its color is dark brown with deep yellow and black stripes.The grain is sometimes very nicely figured with 3D, wavy effects. It also makes a wonderful neck wood.Models: Thumb Bolt-on, Dolphin Pro IMaple/Flamed Maple (Acer, various):Maple has been used as a body wood for electric basses for many years. It can be found in several regionsof the world, with each region producing a different quality of wood. Warwick takes great care inselecting only the finest maple, to ensure the great resonance and clarity that people demand from ourbasses.Models: Corvette ProLine, Fortress One, Fortress Masterman, Streamer LX, Streamer Pro M, StreamerStage IAsh/Swamp Ash (Fraxinus, various):Like maple, ash is a tried-and-true body wood, that is found in several areas of the world. Ash is thelightest body wood that Warwick currently uses. Acoustically, it has wonderful mid-frequency responseand a very warm low end.Models: Fortress Flashback, Corvette FNAWenge (Millettia Laurentii):Warwick pioneered the use of wenge as a neck and fingerboard wood. It is very strong, stable and dense.A wenge or ovangkol neck with a wenge fingerboard is a prime ingredient in the “Warwick sound”.Wenge is a dark brown wood with blackish streaks. It sometimes has a bleached appearance. It is open tomedium grained, hard, dense, and heavy.

#53 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2005 - 11:10

Ja se baš i ne bih složio sa nekim od tih opisa... miješajući svoje kakvo-takvo iskustvo sa onime što sam do sada imao prilike čitati o drvima. Uostalom govoriti o drvu ovako općenito je bezveze jer zna se da sve to ima drukčiji utjecaj na sound s obzirom na način obrade, o kojoj kvaliteti dotičnog drva je riječ, da li se radi o two ili eight piece instrumentu, furniru, laminatu... ovo je čisto ovako zabavan tekstić ali da bi nešto ozbiljno saznali morat ćete dobro ugrijati stolac.

#54 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2005 - 11:36

Warwick ne radi više vratove od wengea jer je drvo skoro istrijebljeno, pa je s time i debelo poskupilo te ga sad stavljaju kao opciju za nadoplatiti. Inače u africi su se vodili ratovi zbog wengea. Zato ako imate wenge vrat budite zahvalni što ga imate ;D

Err... Andrija, mislim da si malo zabrijao. Proguglajte si malo o wengeu... to drvo je zaštićeno i postoje zakoni koliko je dozvoljena sječa ali ima puno ugroženijih vrsta. Ja sam si otprilike složio neku teoriju po kojoj mi je jasno zašto je dasketina wengea za napravit vrat skupa ali zašto bi laminati od kojih se velika većina warwicka (osim najboljih serija) radi bili skupi to mi zaista nije jasno kad se od jednog drveta nađe zilijun takvih... nisam htio ništa reći dok nisam otišao kod Nicka s tim pitanjem koji mi je potvrdio moju teoriju pokazujući mi mali dio od "imam-ga-za-još-500-gitara" wengea koji posjeduje... ;)

#55 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 10 Travanj 2005 - 11:01

a koliko dodje metar duzni wenge....?

#56 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 10 Travanj 2005 - 13:10

Err... Andrija, mislim da si malo zabrijao. Proguglajte si malo o wengeu... to drvo je zaštićeno i postoje zakoni koliko je dozvoljena sječa ali ima puno ugroženijih vrsta. Ja sam si otprilike složio neku teoriju po kojoj mi je jasno zašto je dasketina wengea za napravit vrat skupa ali zašto bi laminati od kojih se velika većina warwicka (osim najboljih serija) radi bili skupi to mi zaista nije jasno kad se od jednog drveta nađe zilijun takvih... nisam htio ništa reći dok nisam otišao kod Nicka s tim pitanjem koji mi je potvrdio moju teoriju pokazujući mi mali dio od "imam-ga-za-još-500-gitara" wengea koji posjeduje... :)

Mislim da nisam zabrijao opasku o ratovima za wenge sam pročitao na više postova na Talk Bassu. Nisam napisao da je wenga najugroženije drvo nego da više nije toliko dostupno - wickovi su praktički imali wenge vratove kao standard od '90-'95, a od tada ne rade wenge vratove - samo kao posebne narudžbe - nadoplata za bolt-on je 200E, a za neckthrough je 400. I da mala opaska glede Nicka - je..ga Wick kao tvornica radi vjerojatno tisuće instrumenata godišnje pa im eto treba puno više drveta nego graditeljima. ???

#57 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 10 Travanj 2005 - 14:50

ja imam doma sliku iz nekog warwickovog kataloga di se vide tone i tone drva.. bilo wenge bilo cega drugog...

#58 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2005 - 22:28

Wanna play funk ??!?! 8) 8) :) ??? ::) ;D ;) ;D ;D

Posted Image

#59 exotic

exotic
  • Members
  • 419 posts

Vrijeme objave: 18 Svibanj 2005 - 20:03

Da li je netko probao bass Warwick Corvette FNA Jazzman? Cijena mu je 9400 kn. ???

Attached Thumbnails

• fnajazz5.jpg

#60 oFkors

oFkors
  • Members
  • 168 posts

Vrijeme objave: 02 Srpanj 2005 - 18:14

Imam priliku kupiti Warwicka za 600 kn, samo neznam kakav i u kakvu stanju.Mislite li da se isplati?

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.