Jump to content

Slika
- - - - -

Warwick bassevi

• Please log in to reply
542 odgovor(a) na ovu temu

#1 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2004 - 11:46

Ajmo warwick Loveri.... raspisite se o svemu sto znate o tim bassevima ili imae neku kritiku ili pohvalu!samo naprijed....

#2 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2004 - 12:16

Pošto sam osobno vlasnik Warwicka, i čini mi se jedini na forumu, mogao bi nešto napisati to toj firmi koja proizvodi vrlo specifične instrumente. Ono što Wickove na prvo slušanje razlikuje od drugih instrumenata je zvuk – vrlo je teško okarakterizirati riječima ono što je u krajnjoj mjeri vrlo subjektivna stvar ali ću pokušati – Wickovi uglavnom imaju dosta ''mastan'' zvuk tj. low-end je tamo gdje treba biti i isporučuje se s autoritetom, midrange nije recimo baršunast kao kod vintage fendera ali je punchy, high end je tamo gdje treba biti. Ovo baš i nije neki opis Wickova ali nastojao sam dati neke opće odrednice zvuka koji je karakterističan za tu firmu. Warwick naime proizvodi dosta modela koji su poprilično različiti po zvučnim karakteristikama. Ono u što može čovjek biti siguran kad kupuje Warwicka jest da će mu se bass čuti u svim prilikama – Wickovi jednostavno probijaju kroz bend bez obzira na stil glazbe. Za više informacija o modelima posjetite njihov site: www.warwickbass.com Sad ide druga strana priče – Wickovi su stvarno posebni instrumenti i baš zbog toga ljudi ih ili vole ili ne vole. Vrat im je nešto širi nego što je uobičajeno na ostalim instrumentima, zvuk nije nimalo vintage i uglavnom su svi modeli aktivni što neki ljudi ne vole.Posebno su na cijeni modeli koji su proizvedeni prije '90 jer su se do tada radili isključivo ručno. Cijene novih su poprilične cca 1300-2500€, rabljenih kod nas uvije ima i mogu se naći modeli koji su dobro očuvani za cca 600€ na više ovisno o modelu i stanju istog.

#3 Viktor

Viktor
  • Members
  • 377 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2004 - 13:43

Hm hm, Furn otvorio temu a nije o Ariesima ;D

Hhehehe......Kad me netko pita za Warwick......dovoljno je da se sitin zvuka Staurta sa Travelin' without moving.....mmmmmmmmmmmmmm....koji zvuk......jumy

#4 MokA

MokA
  • Members
  • 1051 posts

Vrijeme objave: 23 Lipanj 2004 - 21:37

Zanima me kakve su to bass gitare? Naime basista iz mog banda si ga kupio, ne znam koji model, jer je otisao na more, samo onako me zanima, opcenito... Hvalja.Lp

#5 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 23 Lipanj 2004 - 21:40

DOBRE!!!ima Rainy wicka

#6 Viktor

Viktor
  • Members
  • 377 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2004 - 00:54

A za koliko bi se,kod nas,moga nabavit polovno Streamer stage one 5 Warwick?

Attached Thumbnails

• Streamer_Stage_1_5.jpg

#7 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2004 - 07:50

A za koliko bi se,kod nas,moga nabavit polovno Streamer stage one 5 Warwick?

cca 1000 eura polovni...vidih po oglasniku...sam mnogo je ljudi reklo da SSII naprosto pojede SSI i da je od kvalitetnijeg drva napravljen te da je znatno laksi :DPosted Image

#8 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 09 Srpanj 2004 - 08:29

Wickovi su novi poprilično skupi i ne bi ih baš preporučio za kupnju, zato jer ima jeftinijih alternativa. Ali kao rabljeni instrumenti su jako dobra kupnja. Za jedno 5000kn netko može imati instrument koji će pojesti većinu Yamahi i  Ibanezova bez problema.

#9 Leh

Leh
  • Members
  • 90 posts

Vrijeme objave: 17 Srpanj 2004 - 17:12

Neznam baš warwick-a ali nisam čuo ništa posebno o njemu...čuo sam da su strameri najbolji warwickovi modeli....jel istina ? ubiti pogledati ću na sajtu .... ;Dneznam baš ali meni bolje izgleda infinity ltd 2000 i brijem da ima naj zvuk od svih wickova...bajs izgleda najatraktivnije i čitam specifikacije i izgleda da je fina gitara još da ga mogu probati...pozdrav

#10 Narantxa

Narantxa
  • Members
  • 341 posts

Vrijeme objave: 21 Kolovoz 2004 - 23:08

da se ne razumijemo krivo, meni ne vrijedi zato što nije po mom guštu, ne zato što objektivno ne vrijedi (pojma nemam jel objektivno vrijedi toliko) ;)

#11 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 21 Kolovoz 2004 - 23:11

da se ne razumijemo krivo, meni ne vrijedi zato što nije po mom guštu, ne zato što objektivno ne vrijedi (pojma nemam jel objektivno vrijedi toliko) ;)

cijena SSII je vjerovatno visoka zbog drva od kojeg je radjen ... to je azfelia, africko drvo od kojeg se bash tolko i ne rade komercijalne gitare... a sad ja objektivno mislim da ne vrijedi tolko al sta je tu je... cuti ga se moze na albumima Incubusa gdje je Dirk Lance svirao  :)

#12 doimus

doimus
  • Members
  • 34 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2004 - 15:07

Ajmo ozivit ovaj post i vratit ga on-topic, pa priupitati: tko je zastupnik za Warwick u HR (spominju se neki u Čakovcu) i koji im je tel/url/mail?I jos: je'l to zastupnik znaci da ih imaju na lageru ili je samo pajdo ti naruci pa kad stigne....

#13 doimus

doimus
  • Members
  • 34 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 11:58

Čuo sam da su Corvette i Fortress sra*e al da su zato Streamer i Thumb zakon... ili nešto slično... ::( ;D

Je, ja sam isto čuo da su plavuse totalno u k***u, ali da su zato crnke zakon.... ono ljudi suzdržite se od blesavih komentara ::)Ili konkretno: pa koja je razlika izmedju Corvette i Thumba osim oblika tijela i elektronike. Oblik tijela mi je i onako bolji i ljepši (a pretpostavljam i ergonomičniji) kod Corvette, a elektronika se i onako uvijek da zamijenit, prema tome....Šteta samo što više ne proizvode Streamer LX... Nego, jos nitko nije spomenuo nista konkretno vezano uz kontakt sa zastupnikom, svi vise manje teoretiziraju... :o

#14 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 14:20

Ili konkretno: pa koja je razlika izmedju Corvette i Thumba osim oblika tijela i elektronike. Oblik tijela mi je i onako bolji i ljepši (a pretpostavljam i ergonomičniji) kod Corvette, a elektronika se i onako uvijek da zamijenit, prema tome....

Drvo? Način izrade od početnih sastojaka do finalnog proizvoda? Ako je nešto skupo/jeftino često postoji i razlog zašto je to tako a znalac sigurno ne bi rekao za dobar instrument da je sra*e, već eventualno da se njemu osobno ne sviđa ili štogod takvoga... :(

#15 doimus

doimus
  • Members
  • 34 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2004 - 16:28

Ne znam baš, tu i ekonomija/marketing imaju svoje prste... da bacim metaforu: možda je jaje čileanskog kondora 100 puta goreg okusa od običnog jaja, ali ako ja sutra dođem s jajem čileanskog kondora na plac sigurno ću dobiti za njega 100 puta više para nego za jaje vulgaris. ;DBTW, jos uvijek nitko nije napisao ništa o kontaktu sa official zastupnikom.....

#16 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2004 - 18:07

BTW, jos uvijek nitko nije napisao ništa o kontaktu sa official zastupnikom.....

www.musicshop.hrbtw imam ti cjenik njihov...javi se na mejl pa ti ga posaljem :(

#17 doimus

doimus
  • Members
  • 34 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2004 - 21:54

Tnx, skinuo sam vec cjenik sa sajta... jesu ono cijene sa ili bez PDV-a? Ako su sa, nisu *toliko* ni skupi 8)

#18 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2004 - 22:08

Tnx, skinuo sam vec cjenik sa sajta... jesu ono cijene sa ili bez PDV-a? Ako su sa, nisu *toliko* ni skupi 8)

to su sa PDVom... - 15 % za cash

#19 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2004 - 00:46

mislim da su to cijene za gotovinu, za rate ide + 15%

#20 PleasantGuy

PleasantGuy
  • Members
  • 567 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2005 - 22:42

Streamer standard 4-žice . sa dva pick-upa-jel bi se to isplatilo uzet?

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.