Jump to content

Slika
- - - - -

Kvinta, kvarta i terca?

• Please log in to reply
24 odgovor(a) na ovu temu

#21 ANTISHA

ANTISHA
  • Members
  • 141 posts

Vrijeme objave: 13 Veljača 2005 - 01:39

Razloga je puno. Najbanalniji je da su to manje korišteni tonaliteti. Uho se više istreniralo na G A E C. Postoji naravno teorija o tome kakav je koji tonalitet tj. njegov doživljaji to još od starih grka.Da bi klapa dobro zvučala mora biti prije svega klapski aranžman perfektan, boje pjevača izanalizirane tako da se zna svakomu manjkavosti i registri i da se to može lukavo prikriti, a to zna 5 % ljudi jer to iziskuje dugotrajna testiranja i konstantne pjevačeŠta če ti Des dur ako su glasovi u zboru prosječni??"Sniženi" tonaliteti su se koristili često i radi puhačkih instrumenata koji su svi in b, es, f, as, radi lakšeg pisanja partitura i boljeg zvuka dotičnih.Ali svakako su posebni As, Des dur / B-mol, na takve su kompozicije redovito bili odlični dojmovi. Dakle ima tu svega pomalo

#22 ANITA

ANITA
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2005 - 02:49

He, ovo je tocno! I iz iskustva vidim....Moje dvije kompozicije u As duru su prosle nevjerojatno... iako su mi druge cak produkcijski i orkestracijski bolje... :D

#23 Juuuurgen

Juuuurgen
  • Members
  • 4556 posts

Vrijeme objave: 12 Svibanj 2016 - 10:50

S ovin nisan upoznat pa bi volija da mi neko objasni. Hvala unaprid

Uahahahahhahahahahahahahaahahhahahahahahahahahahhaahahhaahahaaha :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:

#24 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 27 Svibanj 2016 - 15:00

Danas rastura Kumoi i Iwato a prije nije zna šta je terca...Eto šta čovik svašta nauči u 10 godina  :biggrin:

#25 Juuuurgen

Juuuurgen
  • Members
  • 4556 posts

Vrijeme objave: 28 Svibanj 2016 - 05:36

Danas rastura Kumoi i Iwato a prije nije zna šta je terca...Eto šta čovik svašta nauči u 10 godina  :biggrin:

ONKEL  :w00t:  :w00t:  :w00t:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.