Jump to content

Slika
* * * * - 3 votes

Moji radovi

• Please log in to reply
1020 odgovor(a) na ovu temu

#1 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2008 - 13:58

Buduci da sam u zadnjih 6 mjeseci napravio dosta toga (jedno 8 pojacala:lol:), ovdje cu objavljivat svoje radove, mozda koga zainteresira, dodje do razmjene ideja i svega ostalog lijepog sto nam forum donosi.Malog lampasa ste vidjeli, trenutno radim 3 veca i jedan DI box. Dok ja to polako poslikam evo jedan Hi-Fi vrhunski lampas, projekt koji je 90% moje djelo, od sheme pa do svih nacrta, sa lampama KT88 i EF86, revidirano od strane par strucnjaka:Rucno motani svi transformatori, napajanje CCR-CCL-CCR-CCR-CCR-CC, lampe su sve JJ sa kasnijom promjenom EF86 na Telefunken, vezni kondenzatori su ruski papir u ulju.. plocica konstruirana za napajanje, ostalo poin-to-point.Kuciste je od celicnog lima jedna polovica, druga je od glodane parene bukovine, jedan dio ulazi u drugi.Karakteristike: trioda ulazni i izl. krug, 2*8W na 4 i 8 oma, izoblicenja na max snazi 1,5%. Frekv. karakteristika linearna unutar +-1dB po cijelom podrucju.Zvuk - odlican!Namucio sam se dosta, trajalo je dva mjeseca od svih skica pa preko izrade kucista i farbanja u vise slojeva ali isplatilo se. Slusam ga vec mjesec i pol, nema suma ni bruma, sve je odlicno:001_wub:Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image? zasto napravi link od slike :confused1:

#2 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2008 - 14:04

Gotova su mi kucista za slijedeca 3 kom:Posted Imageproba kako ce izgledat sa ovim ruskim djevojcicama:001_wub:Posted Image

#3 Le Basseur

Le Basseur
  • Members
  • 412 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2008 - 16:49

Hmmm.....6S33S,jel'da?:confused1:...i 6SL7 (6N9Pi),...nisu mikrofonicne?:thumbup:(kad smo kod toga....koju shemu ces raditi s tim lampama,ako nije tajna?I,jos nesto,tko ti namota izlazne transformatore?)Cestitam!:thumbup::thumbup::thumbup:Bas sam pogledao i slike sto si maloprije stavio (od KT izlaza),jedino sto mogu reci,nice work!Ako ti mogu ikako pomoci,samo se javi.Prosao sam kroz svakakih "hifi" vode,od skromnih DIY pa sve do AN,ovako da mislim da bi imali sta podjeliti.

#4 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2008 - 17:23

Hmmm.....6S33S,jel'da?:confused1:...i 6SL7 (6N9Pi),...nisu mikrofonicne?:thumbup:

he he jesu 6c33C, Mig- lampe, najjace sto se moze nabavit na trzistu. Push-Pull od dve lampe bi davao 80W (ako ih stavim na 50-60 W trajat ce 10 godina, sto samo po sebi znaci revoluciju). mikrofoniju cu sredit posebnim krugom na ulazu

(kad smo kod toga....koju shemu ces raditi s tim lampama,ako nije tajna?I,jos nesto,tko ti namota izlazne transformatore?)

pa i je tajna, moras razumijet trud. poslat cu ti na PM odrednice:001_smile:

Bas sam pogledao i slike sto si maloprije stavio (od KT izlaza),jedino sto mogu reci,nice work!Takoder,hvala (sa zakasnjenjem) za ovaj link sto si stavio prije nekoliko vrijeme,onaj sa fotkama o "iznutricama" pojacala,vrlo korisno dokumentiranje!

fala fala, cemo neku organizaciju napravit:biggrin:. upravo cu radit allrangere za taj KT s Fostexima, trebalo bi to bit to onda!ja sam poludio za lampama, narucio sam ih preko 80 svih vrsta zadnjih mjesec i pol i krenula je proiuzvodnja! treba otkrit kako cvrkuce svaka:001_wub:

#5 LesFaul

LesFaul
  • Members
  • 1083 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2008 - 23:37

Zar se ovo:

Buduci da sam u zadnjih 6 mjeseci napravio dosta toga (jedno 8 pojacala:lol:), ovdje cu objavljivat svoje radove, mozda koga zainteresira, dodje do razmjene ideja i svega ostalog lijepog sto nam forum donosi.

u potpunosti ne kosi s ovim:

(kad smo kod toga....koju shemu ces raditi s tim lampama,ako nije tajna?I,jos nesto,tko ti namota izlazne transformatore?)

pa i je tajna, moras razumijet trud. poslat cu ti na PM odrednice:thumbdown:

Na stranu ulozeni trud (za koji iz iskustva znam da nije mali), ali zar cilj ovog i svih ostalih foruma nije ono sto si napisao u prvom postu, a "znanje" je danas u doba interneta relativan pojam!? Moze li se nazvati osobnim "znanjem" i "idejama" ono sto se procita i pita po drugim forumima (u tvom slucaju, DIYaudio.com i audiofil.net, npr.) pa onda umota u post i "servira" negdje drugdje??? Osvrni se malo po drugim topicima na podforumu graditelji, nema tajni!Ako je smisao foruma u sirenju znanja i ideja, te njihovoj altruistickoj razmjeni, pusti PM na miru i stavi trazene podatke i na OVAJ forum! Ionako se sve moze procitati i pitati negdje drugdje, taman bila rijec i o kvantnoj fizici..... Svi smo bar jednom u zivotu zapeli i trazili pomoc drugih jer smo bili pocetnici i nismo znali dalje, a drugi su nam rado pomogli znanjem i informacijama. Evo jedan (i ne toliko) slucajan primjer: http://www.audiofil....asp?TID=8881=

#6 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17558 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2008 - 01:01

Jesi siguran da imaš ručno motani transformator:001_huh: (najjeftiniji je kolarek- cbc-transformatori varazdin)Ne postoji ručno motani trafo koji nije skup a ima genijalan zvuk i karakteristiku.To jedno s drugim neide.Ručno motani npr. izlazni trafo koji je metikulozno izoliran,sendvičiran...da ne nabrajam...njegova izrada traje 8 jebenih sati.Pa ajmo..;Kolko košta sat bilo kojeg privatnika?Kolko košta najfinija duplolakirana bakrena žica?Kolko košta laminacija,izrada papir bobine?Zbroji. .Budi dobar i lipo radi kao i dosad:thumbup1:

#7 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17558 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2008 - 01:07

http://www.tube-amps...cal_Aspects.htmEvo malo da vidiš i izradu...

#8 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2008 - 06:21

eto krenuli su komentari, pa da odgovorim svima:

Jesi siguran da imaš ručno motani transformator:001_huh: (najjeftiniji je kolarek- cbc-transformatori varazdin)

to je druga solucija, on ima jako povoljne cijene i seme namatanja izl trafa. a namotao je rucno i više gitarskih po mojim zamislima. takodjer mjereni. uzelo mu je 4 sata/komad - znaci manji trafoi 50W. i ima odlicnu zicu kako kaze.

Ne postoji ručno motani trafo koji nije skup a ima genijalan zvuk i karakteristiku.To jedno s drugim neide.Ručno motani npr. izlazni trafo koji je metikulozno izoliran,sendvičiran...da ne nabrajam...njegova izrada traje 8 jebenih sati.

izl. trafoe mota g. mladen krklec - 15 paketa, rucno, linearni unutar +-1dB po cijelom spekltru, svjetski trafoi. to su na onom s KT88

#9 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2008 - 06:35

Na stranu ulozeni trud (za koji iz iskustva znam da nije mali), ali zar cilj ovog i svih ostalih foruma nije ono sto si napisao u prvom postu, a "znanje" je danas u doba interneta relativan pojam!? Moze li se nazvati osobnim "znanjem" i "idejama" ono sto se procita i pita po drugim forumima (u tvom slucaju, DIYaudio.com i audiofil.net, npr.) pa onda umota u post i "servira" negdje drugdje??? Osvrni se malo po drugim topicima na podforumu graditelji, nema tajni!Ako je smisao foruma u sirenju znanja i ideja, te njihovoj altruistickoj razmjeni, pusti PM na miru i stavi trazene podatke i na OVAJ forum! Ionako se sve moze procitati i pitati negdje drugdje, taman bila rijec i o kvantnoj fizici.....

sve je tocno kako kazes. ali od pred par mjeseci ja ne kopiram vise tudje seme kao pa pocetku, citam stare knjige i ovo je velik trud, pusti ti savjete po internetu. i pokusavam nalazit optimalne tocke za pojedine lampe. razvoj je ubitacna stvar. podijelit cu vecinu sa svima, nema straha.

pa onda umota u post i "servira" negdje drugdje???

ne to ne mislim radit, onaj projekt sa KT88 je otvoren i svi mogu dobit i vrijednosti elemenata i sve u vezi njega nema problema. preporucam izradu svima, odlicno pojacalo.

#10 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2008 - 07:34

napajanje koje je u pojacalu s KT88, s druge strane je stabilizacija 6,3 sa niskosumnim stabilizatorom LT1086 za pobudne lampe:Posted Image

#11 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17558 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2008 - 11:51

Ajde, neka, samo naprid:thumbup1:

#12 valveodour

valveodour
  • Members
  • 3335 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2008 - 12:51

Lijep dizajn kućišta,i meni su ove ruske uvijek bile želja za složit nešto s njima:thumbup1:Ipak ću vjerovatno ići na 300B:001_smile:

#13 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2008 - 13:02

fala mladici, koliko mi je sve to vremena odnijelo ali na kraju samo:001_wub:@valveodur: ruske su zasad po meni ispred ostalih (cijena 10 puta manja, izdrzljivost, a i puno ljudi govori samo dobro o njima), gledam koristit ove sa dodatkom -EV koje traju 5000 sati - to znaci jaako puno bezbriznog sviranja. zasad sam koristio 4 vrste 6SL7, 6SN7, 6V6, 6L6 sve ruske (6H8, 6H9, 6H6, 6H3) pokazale su se jako dobrima.300B ce bit vrh-vrhova pojacalo:thumbup: imas znaci vec dobre zvucnike, s brdo dB? ja cu tek sad fostexe, FE207E, bas narucio:001_cool:pozdrav

#14 valveodour

valveodour
  • Members
  • 3335 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2008 - 16:02

fala mladici, koliko mi je sve to vremena odnijelo ali na kraju samo:001_wub:@valveodour: ruske su zasad po meni ispred ostalih (cijena 10 puta manja, izdrzljivost, a i puno ljudi govori samo dobro o njima), gledam koristit ove sa dodatkom -EV koje traju 5000 sati - to znaci jaako puno bezbriznog sviranja. zasad sam koristio 4 vrste 6SL7, 6SN7, 6V6, 6L6 sve ruske (6H8, 6H9, 6H6, 6H3) pokazale su se jako dobrima.300B ce bit vrh-vrhova pojacalo:thumbup: imas znaci vec dobre zvucnike, s brdo dB? ja cu tek sad fostexe, FE207E, bas narucio:001_cool:pozdrav

O MADR RAŠA!!Ja sam probao u SE 6H6 i problem je što gornju granicu napona ne trpe,kao JJ npr.Za neku opciju PP sa nižim naponom(čini mi se da 6H6 rade do 250 V bez problema) bi bile dobra opcija.ER serija ruskih je još bolja,low microphonic u odnosu na EV.Mislim da Triangle ima dobru ,a povoljnu seriju koja ide preko 90dB.Fostex driver je negdi oko 95dB,koliko se sjećam,jako dobar izbor samo ga još dobru u kutiju uvalit.Kad sam razmišljao o samogradnjiu,namjeravao sam kombinirati Visaton drivere,no za sada sam to stavio po strani.Prvo pojačalo srediti(kad dođe na red pored ostalih projekata),pa ću onda misliti o zvučnicima.Da imam mjesta u stanu,ne bi se puno mislio-Hedlund:001_cool:

#15 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 24 Svibanj 2008 - 19:18

jucer i danas se radilo, radim pojacalo sa 4*EL84, tj koristit cu ruske 6P14P-EV, kuciste se ofarbalo:Posted Imagemontirani jackovi, prekidaciPosted ImagePosted Imagekoristit cu plocicu za napajanje za max pojednostavnit vezePosted Imageprobni pogled :D:blushing:Posted Imagedetalji ozicenja - poceo sam s grijanjem:Posted ImagePosted Imagezasad je ovako, treba nac vremena za nastavit, i ne spavat uopce:laugh:Posted ImagePosted ImagePosted Imagene mogu uploadat velike slike, a ove manje bez problema??

#16 Le Basseur

Le Basseur
  • Members
  • 412 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2008 - 07:44

@ bepone:OK izrade,sve 5.:thumbup:Imam samo jednu primjedbu,a to je vezano uz onu PCB za napajanje....ukoliko koristis one Philips elektolite (sto su OK),nema uopce potrebe "bypasirati" ih sa malim blokovima.Ta politika vrijedila sa starijim elektrolitima sto nisu bili tako "usavrseni" kao danas (siguran sam da znas na cega mislim).Sa modernim elkosima,bilo koja dodavanja ce samo losije utjecati...osim ako zbilja hoces nekako "nafarbati" signal.Probaj slusati sa i bez te male kockice pa ces cuti i sam.Isto,jedan topli "dobrodosao" u "one way-widerange" klubu!:thumbup:Ako ides na Fostex,preporucio bi TQWT.Ako imas i druge mogucnosti,osim Lowthera (sto se kupuju odavde:http://www.audiotech...wther/index.aspa ne iz Engleske ili bilo koji od distributera),mozes ici na Coral (japanski kultni driveri),zbilja su ubojiti a horne za njih su relativno jednostavno za napraviti.@ valveodour:Mislis na ove?:blushing:Posted ImagePonosan sam graditelj i vlasnik prvih Hedlunda u HR (vise od godinu dana prije sto Miroslav je poceo sa svojim proizvodnjom).Ono sto vidis je prvi par,opremljen sa Lowther DX2 AT"Spezial".Stjenke su HDF od 35 mm a pri odabiru materijala,morao sam ponovo izracunati cijelu konstrukciju,ovako da vanjske dimenzije su malkice povecane ALI unutrasnje dimenzije samog horna i kompresivne komore su tocno po originalnom projektu (g.Hedlund je koristio MDF od 25 mm). Nakon ovih mojih,napravio sam jos 3 para Hedlunda za moje amigose hifiste iz OS-a....jedan par svira odonda kod jednog od njih,a sa ostalima,nisam siguran gdje su zavrsili...eeee...cek' malo,Bozo iz Pakraca upravo ima u prodaji jedan par (...doduse,sa krivim driverom...:D )http://www.robertosh...p?ponudaID=1956Drugim rijecima...kad god naletite u OS,dobrodosli ste!

#17 skaner

skaner
  • Members
  • 10 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2008 - 09:11

Lijepo si to slozio , sviđa mi se . Kad imam vremena ja se isto bavim izgradnjom pojacala ali ne mogu se toliko posvetiti dizajnu.

#18 valveodour

valveodour
  • Members
  • 3335 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2008 - 12:14

@ bepone:OK izrade,sve 5.:thumbup:Imam samo jednu primjedbu,a to je vezano uz onu PCB za napajanje....ukoliko koristis one Philips elektolite (sto su OK),nema uopce potrebe "bypasirati" ih sa malim blokovima.Ta politika vrijedila sa starijim elektrolitima sto nisu bili tako "usavrseni" kao danas (siguran sam da znas na cega mislim).Sa modernim elkosima,bilo koja dodavanja ce samo losije utjecati...osim ako zbilja hoces nekako "nafarbati" signal.Probaj slusati sa i bez te male kockice pa ces cuti i sam.Isto,jedan topli "dobrodosao" u "one way-widerange" klubu!:thumbup:Ako ides na Fostex,preporucio bi TQWT.Ako imas i druge mogucnosti,osim Lowthera (sto se kupuju odavde:http://www.audiotech...wther/index.aspa ne iz Engleske ili bilo koji od distributera),mozes ici na Coral (japanski kultni driveri),zbilja su ubojiti a horne za njih su relativno jednostavno za napraviti.@ valveodour:Mislis na ove?:biggrin:Posted ImagePonosan sam graditelj i vlasnik prvih Hedlunda u HR (vise od godinu dana prije sto Miroslav je poceo sa svojim proizvodnjom).Ono sto vidis je prvi par,opremljen sa Lowther DX2 AT"Spezial".Stjenke su HDF od 35 mm a pri odabiru materijala,morao sam ponovo izracunati cijelu konstrukciju,ovako da vanjske dimenzije su malkice povecane ALI unutrasnje dimenzije samog horna i kompresivne komore su tocno po originalnom projektu (g.Hedlund je koristio MDF od 25 mm). Nakon ovih mojih,napravio sam jos 3 para Hedlunda za moje amigose hifiste iz OS-a....jedan par svira odonda kod jednog od njih,a sa ostalima,nisam siguran gdje su zavrsili...eeee...cek' malo,Bozo iz Pakraca upravo ima u prodaji jedan par (...doduse,sa krivim driverom...:crying: )http://www.robertosh...p?ponudaID=1956Drugim rijecima...kad god naletite u OS,dobrodosli ste!

Prijatelju,svaka čast na Hedlundima,odlično izgledaju.Ma znao sam ja da si ti više hifi zagrižen,nego ova gitarijada đir:biggrin:

#19 Le Basseur

Le Basseur
  • Members
  • 412 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2008 - 18:17

Prijatelju,svaka čast na Hedlundima,odlično izgledaju.

Hvala,hvala:biggrin:...ali j*bes izgled,zvuk je za umrijeti s tim driverima!

Ma znao sam ja da si ti više hifi zagrižen,nego ova gitarijada đir:biggrin:

...pa bas i ne...oba domena su mi komplementarne.:001_smile:Jasno da postoji jedna tanka granica izmedu njih,bitno je da znas kad ih moras razlikovati i kad se mogu izvuci zajednicke konkluzije.:biggrin:

#20 valveodour

valveodour
  • Members
  • 3335 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2008 - 23:20

Hvala,hvala:biggrin:...ali j*bes izgled,zvuk je za umrijeti s tim driverima

Pa to kad sam rekao izgledao,u glavi sam imao "zvuče" vjeruju mi:laugh:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.