Jump to content

Slika
- - - - -

Marcus Miller

• Please log in to reply
57 odgovor(a) na ovu temu

#1 Delph

Delph
  • Members
  • 2256 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2008 - 00:27

Malo me zacudilo sto nema ovog topica, ali evo, ja cu ga napraviti.Ako netko nezna tko je on, evo paste sa Wikipedije da ne izmisljam toplu vodu:Marcus Miller (born June 14, 1959 in New York) is a grammy award-winning jazz musician, composer and producer, perhaps best known as a bass guitarist with Miles Davis, Luther Vandross and David Sanborn. Miller is classically trained as a clarinetist, and also plays bass clarinet, keyboard, saxophone, and guitar, and is a capable singer.Bash slusam album iz 2008. zove se samo Marcus (i uzivam).Prvenstveno me odusevljava svojim zvukom, onda tek svirkom xDwww.marcusmiller.comwww.youtube.com/watch?v=sIqfDHP0D5sEvo, ako netko ima koju rijec o njemu.

#2 getzzen

getzzen
  • Members
  • 1130 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2008 - 00:36

marcus je legenda,i siguran sam da 90% basista zna za njega!od njega imam skoro pa sve albume,evo preporučujem ti da poslušaš njegov live & more iz 1997.po meni nešto najbolje izvedeno,od saunda pa na dalje.ej gore je i tutu od milesa,najljepša verzija!po mom guštu naravno!i samo da ti kažem bas mu nije jedini instrument!

#3 gogidw

gogidw
  • Members
  • 122 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2008 - 00:41

ViVa Getzzennnn!!!i Marcus Miller...

#4 getzzen

getzzen
  • Members
  • 1130 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2008 - 00:44

lipo moje oko sprčkano!:D:thumbup:

#5 Lorenzo

Lorenzo
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2008 - 05:07

marcus je legenda,i siguran sam da 90% basista zna za njega!od njega imam skoro pa sve albume,evo preporučujem ti da poslušaš njegov live & more iz 1997.po meni nešto najbolje izvedeno,od saunda pa na dalje.ej gore je i tutu od milesa,najljepša verzija!po mom guštu naravno!i samo da ti kažem bas mu nije jedini instrument!

Evo pa napisao je on sta Marcus sve svira.

#6 drug

drug
  • Members
  • 1194 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2008 - 07:40

Marcus Miller je genijalac. On je jedan od rijetkih basista čije albume mogu sa guštom slušati. Nije baš da od ostalih ne mogu ali neki ga stvarno malo previše zadave!

#7 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2008 - 08:10

Ko nеće znati za Marcusa Millera. Makar kroz Fenderove serije, a u Fenderov katalog se ne ulazi tek tako, zar ne?

#8 black_rainbow

black_rainbow
  • Members
  • 1 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2008 - 20:00

Miller je originalan, upravo prelusavam njegov album Free, ma prelijepo :D

#9 basshole

basshole
  • Members
  • 226 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2008 - 20:50

Ko nеće znati za Marcusa Millera. Makar kroz Fenderove serije, a u Fenderov katalog se ne ulazi tek tako, zar ne?

Mark Hoppus-u je uspjelo... :D

#10 basshole

basshole
  • Members
  • 226 posts

Vrijeme objave: 01 Travanj 2008 - 18:10

http://marcusmiller....radiso2007.htmltu mozete pogledati njegov proslogodisnji koncert iz Amsterdama :biggrin:

#11 <Aco>

<Aco>
  • Members
  • 131 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2008 - 14:41

Kraljcina u pravom smislu te rjeci! nenormalno dobre ideje a tek ton...@mama sto me nisi rodila sa camugom:sad::w00t::sad:@

#12 Delph

Delph
  • Members
  • 2256 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2008 - 20:35

http://marcusmiller....radiso2007.htmltu mozete pogledati njegov proslogodisnji koncert iz Amsterdama :laugh:

odlicno!! hvala za link, ovo je zbilja bilo za uzivanje!

#13 ampeg_kc

ampeg_kc
  • Members
  • 371 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2008 - 18:57

slap master!!

#14 DiabQ

DiabQ
  • Members
  • 1006 posts

Vrijeme objave: 26 Svibanj 2008 - 20:17

Nikada mi nije bilo jasno zasto su nasi toliko nesposobniji od Srbija sto se tice organizacije koncerata izuzetnih svijetskih glazbenika?By The Way MARCUS MILLER je u SAVA CENTAR HALLU u SRBIJU, BEOGRADU 5 JUL...a sto je s nama u pm :001_tt1:

#15 malisha

malisha
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2008 - 20:41

Nikada mi nije bilo jasno zasto su nasi toliko nesposobniji od Srbija sto se tice organizacije koncerata izuzetnih svijetskih glazbenika?By The Way MARCUS MILLER je u SAVA CENTAR HALLU u SRBIJU, BEOGRADU 5 JUL...a sto je s nama u pm :biggrin:

Uf... jedva ga cekam... Cak ni karte nisu skupe - oko 25 evra.

#16 Rogi

Rogi

banned

• Banned
  • 4514 posts

Vrijeme objave: 26 Lipanj 2008 - 10:01

Nikada mi nije bilo jasno zasto su nasi toliko nesposobniji od Srbija

kaže se od Srba. :)

#17 marcato

marcato
  • Members
  • 16 posts

Vrijeme objave: 26 Lipanj 2008 - 11:46

Bas sam neki dan skinuo njegovu cilu diskografiju...........uglavnom......Marcus je karizmatican bass-ist sa svojim stilom, koji je unio jedan svoj specifican stil u svirci..........svakako, neke on moze "zapilati" a neke jednostavno fascinirati.Uglavnom, samo je jedan Marcus Miller.

#18 malisha

malisha
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2008 - 03:32

Joj... Ljudi, samo da vam kazem da je MM razvalio koncert na Summertime festivalu. Svirao je skoro dva sata iako mu je bila placena samo festivalska svirka. U ekipi nije vodio svoju uobicajenu postavu doduse. Bili su Alex Han - dvadesetogodisnji saksofonista, Frederiko Penja - klavijature i J.T. - bubnjevi (ne znam za sta je skracenica). U svakom slucaju, koncert za pamcenje.

#19 Frets

Frets
  • Members
  • 2629 posts

Vrijeme objave: 16 Srpanj 2008 - 02:11

Nedavno sam ga poceo intezivno slusati, zahvaljujuci Dean Brownu, s kojim ponekad zasvira i sada mi postaje zao kaj ga prije nisam otkrio.Genijalac posebne klase. Zahvaljujem se svaki dan kaj postoji :001_smile:

#20 g.Vuk

g.Vuk
  • Members
  • 1117 posts

Vrijeme objave: 05 Kolovoz 2008 - 08:53

Čiča je prava sveska! tu na ovaj link pa si skinite koji čičin albumček::confused1:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.