Jump to content

Slika
- - - - -

Kako snimit bubanj s dobrom audio kvalitetom + video(za jako malo novaca)!

• Please log in to reply
93 odgovor(a) na ovu temu

#41 NikeDrummer

NikeDrummer
  • Members
  • 121 posts

Vrijeme objave: 08 Srpanj 2010 - 09:52

Tek sam sada skuzija sto je zapravo tema ovog topica!Audio plus video!ZOOMQ3,zvuk je ludilo,slika takoder (ne uzimajte za primjer ono moje jer u prostoriji imam minimalno0 osvjetljenja i taman povise mene je prozor cija kroz koji sunce tuce u kameru,tako da se kurca ne vidi).Zoom ima dva mikrofona(sad kakva,jebiga,ne kuzim se bas u to) ima automatski gain(super stvar) i mozete birat kvalitetu zvuka koju ocete (od mp3 48 kbps do PCM 48kHz 24bit)

#42 Nasciturus

Nasciturus
  • Members
  • 404 posts

Vrijeme objave: 08 Srpanj 2010 - 10:57

Tek sam sada skuzija sto je zapravo tema ovog topica!Audio plus video!ZOOMQ3,zvuk je ludilo,slika takoder (ne uzimajte za primjer ono moje jer u prostoriji imam minimalno0 osvjetljenja i taman povise mene je prozor cija kroz koji sunce tuce u kameru,tako da se kurca ne vidi).Zoom ima dva mikrofona(sad kakva,jebiga,ne kuzim se bas u to) ima automatski gain(super stvar) i mozete birat kvalitetu zvuka koju ocete (od mp3 48 kbps do PCM 48kHz 24bit)

Dal ima opciju snimanja na playalong ?

#43 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 08 Srpanj 2010 - 17:55

ako ti treba audio/video snimak za ovakve stvari (forumi, mejlovi, jutjub...) onda stvarno ne vidim razloga za neka ulaganja u mikrofone i sl.govorim iz osobnog iskustva - kupio mikrofone. koristio ih jednom i to nakon što sam tonca molio da ne vadi svoje...u studiju imaju mikrofone, na koncertima također..sada, ako si gažer i imate svoj razglas...bla bla...ali ti si samo početnik kao i ja i stoga biti će ti dovoljan sony ericsson c902..ili ti mogu prodati moje sinhajzere.ionako ničemu ne služe...

Sad ću ispasti cjepidlaka, ali govorim o mikrofonu (jednom, dakle), a uz njega bih uzeo i X2U adapter. Mislim da je to podnošljiva investicija (cca. 1500 kn) s obzirom da ide direktno u komp, nudi (kako se čini) vrlo dobro kvalitetu zvuka i predstavlja trajno rješenje. Mikrofonski stalak imam već otprije, a sve to mogu iskoristiti i za akustaru pa i bas. To jest malo skuplje od tvoje kamere, k tome nema tu snimanja videa, ali meni je primaran zvuk.:)

#44 NikeDrummer

NikeDrummer
  • Members
  • 121 posts

Vrijeme objave: 08 Srpanj 2010 - 23:20

Sad ću ispasti cjepidlaka, ali govorim o mikrofonu (jednom, dakle), a uz njega bih uzeo i X2U adapter. Mislim da je to podnošljiva investicija (cca. 1500 kn) s obzirom da ide direktno u komp, nudi (kako se čini) vrlo dobro kvalitetu zvuka i predstavlja trajno rješenje. Mikrofonski stalak imam već otprije, a sve to mogu iskoristiti i za akustaru pa i bas. To jest malo skuplje od tvoje kamere, k tome nema tu snimanja videa, ali meni je primaran zvuk.:)

Opet ja isto!!!Zoom Q3 ima dva mikrofona u sebi,zvuk je ludilo,a imas i opciju da snimas samo zvuk!!!!!Jako jednostavno,a jako dobro!Ja mislin da me zoom triba nekako nagradit koliko ga reklamiram!

#45 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 09 Srpanj 2010 - 06:23

http://www.provox.hr...aca=17&Source=1 @NikeDrummer Aj ok, priznajem, za 1950kn je to prihvatljivo (ako se uračuna i video):)

#46 zero-cool

zero-cool
  • Members
  • 22 posts

Vrijeme objave: 25 Travanj 2011 - 17:38

pozz...dali je kako moguče bubnjeve spojiti na jedan kanal u miksetu? znači 8 mikrofona bi išlo u neki uređaj i s tog uređaja koji bi zaozinao 1 mono ili stereo kanal, dali je to moguče?

#47 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 25 Travanj 2011 - 19:22

Meni bi bilo loguičnije da tih 8 mikrofona ide u miksetu, a onda iz miksete u neki snimač ili računalo...:blushing: Usput, jedan moj prijatelj razmišlja o ozvučivanju odnosno snimanju, ali za svoje potrebe. Volio bi koristiti više mikrofona, ali mislim da bi mu 3 majka bilo dosta (1 za snare, 1 za kasu, 1 overhead)...sve to u USB miksetu... No, to uz dodatke (stalke, kablove) ode preko 4000...ne znam isplati li se tako nešto...

#48 Shoshy

Shoshy
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 25 Travanj 2011 - 19:30

Meni bi bilo loguičnije da tih 8 mikrofona ide u miksetu, a onda iz miksete u neki snimač ili računalo...:blushing: Usput, jedan moj prijatelj razmišlja o ozvučivanju odnosno snimanju, ali za svoje potrebe. Volio bi koristiti više mikrofona, ali mislim da bi mu 3 majka bilo dosta (1 za snare, 1 za kasu, 1 overhead)...sve to u USB miksetu... No, to uz dodatke (stalke, kablove) ode preko 4000...ne znam isplati li se tako nešto...

3 majka + kablovi i popratne pizdarije prek 4000kn? pa kaj frend kupuje shure?Reci frendu nek gleda audixove pakete micova. Definitivno su best buy

pozz...dali je kako moguče bubnjeve spojiti na jedan kanal u miksetu? znači 8 mikrofona bi išlo u neki uređaj i s tog uređaja koji bi zaozinao 1 mono ili stereo kanal, dali je to moguče?

Moguce je, al ti treba jos jedna mikseta :lol:

#49 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 25 Travanj 2011 - 21:03

3 majka + kablovi i popratne pizdarije prek 4000kn? pa kaj frend kupuje shure?Reci frendu nek gleda audixove pakete micova. Definitivno su best buy

Zaboravio si mixetu...Audixe mu je preskupo i gledati, a kamoli što drugo...

#50 Shoshy

Shoshy
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2011 - 05:53

Zaboravio si mixetu...Audixe mu je preskupo i gledati, a kamoli što drugo...

Mislio sam da si mislio samo na miceve. Ak za te pare dodje i mikestica, to je dobra investicija vec. Pogotovo ak se misli baviti snimanjem

#51 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2011 - 06:09

Mislio sam da si mislio samo na miceve. Ak za te pare dodje i mikestica, to je dobra investicija vec. Pogotovo ak se misli baviti snimanjem

U tu svotu ide sve: stalci, kablovi, mikrofoni, mikseta. Kombinirano s tri dućana. Jedina je enigma dolaze li držaći (lulice) s mikrofonima (čini mi se da ne)...mislim da su Electro-Voice mikrofoni dobrog omjera cijene i kvalitete:http://www.promusic....oductGroupId=13 (još na većinu ide solidan popust za cash).

#52 Shoshy

Shoshy
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2011 - 19:16

U tu svotu ide sve: stalci, kablovi, mikrofoni, mikseta. Kombinirano s tri dućana. Jedina je enigma dolaze li držaći (lulice) s mikrofonima (čini mi se da ne)...mislim da su Electro-Voice mikrofoni dobrog omjera cijene i kvalitete:http://www.promusic....oductGroupId=13 (još na većinu ide solidan popust za cash).

U tom slucaju, nemas kaj razmisljati dal se to isplati, 4k je brutalno dobra cijena po meni. Cak i ako snima samo sebe i svoj bend, ova oprema ce za cas sama sebe otplatiti. Nemrem ti nazalost rec nis o electro-voice, nisam se nikad susreto s njima

#53 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2011 - 19:48

Snimao bi samo sebe... Ekipa (bolje rečeno jedini forumaš koji je odgovorio) sa snimateljskog podforuma tvrdi da je EV bolje od raznih Behringera, Proela, Staggova...

#54 opasnazona

opasnazona
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2011 - 13:32

Ala,uvik glas razuma :thumbup:Ne busan se,normalno da kužim transkripcije,samo bi tija vidit vase prijedloge,ne da vidim ko bolje svira(davno je prosla ta faza,za razliku od mnogih), nego ako je netko odsvira tocnije i blize originalu,da naucim nesto od njega i da mu budem zahvalan!

Stavio sam ja filmić svog viđenja. nažalost nemam mogućnosti kvalitetno snimit živi bubanj - probao sam mobitelom ali se ne čuje ništa osim prevelike buke. pa sam složio u programu za izradu mjuze. s čim bi bilo najbolje snimit live svirku a da ne košta pun k...... i osamsto? jer i dečki iz benda bi htjeli da se malo snimimo na probi pa da čujemo kak to zvuči.

#55 seebz

seebz
  • Members
  • 270 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2011 - 13:35

Zoomovi snimači su špica, zoom h4 i h2

#56 opasnazona

opasnazona
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2011 - 13:40

Zoomovi snimači su špica, zoom h4 i h2

koliko to košta i gdje nabavit?

#57 seebz

seebz
  • Members
  • 270 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2011 - 13:45

h2 košta oko 2000 kuna, jeftinije se da naći povremeno u oglasniku, a ne znam tko to dobavlja za hrvatsku nažalost, par puta sam se susreo sa ta dva snimača i super su napravili posao. Više od toga ne znam.

#58 smele

smele
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2011 - 14:55

h2 košta oko 2000 kuna, jeftinije se da naći povremeno u oglasniku, a ne znam tko to dobavlja za hrvatsku nažalost, par puta sam se susreo sa ta dva snimača i super su napravili posao. Više od toga ne znam.

zoom Q3 je sada 890kn u AudioPro-u.... akcija je. i mali stvarno odlicno odradi posao....

#59 Filip!

Filip!
  • Members
  • 2143 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2011 - 11:31

da li se itko sjeca u kojem topicu se raspravljalo o ''dikatofonu'' za snimit bubanj? sjećam se kako izgleda i mislim da je netko spomenuo da ga posjeduje. ima dva mikrofona naprijed i nakošeni su jedan prema drugome.

#60 jeremy

jeremy
  • Members
  • 1306 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2011 - 11:35

mislis na ovo?http://www.zoom.co.j...h/products/h4n/ovo je super stvarcica, snimio ja jednu probu s tim, bio odusevljen.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.