Jump to content

Slika
- - - - -

Kako snimit bubanj s dobrom audio kvalitetom + video(za jako malo novaca)!

• Please log in to reply
93 odgovor(a) na ovu temu

#21 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 04 Srpanj 2010 - 18:59

uzmi 1 mikrofon bilo koji...skini audiocity ustekaj mic u komp/lap.upali record i deri... ja sam stavil mic u sredinu garaze na stolac i svirali smo bubanj,bas i 2 gitare vokal i harmonikai mogu ti rec da se sve savrseno culo... kaj je najzalosnije mic. s kojim smo snimali dode max 50kn :cursing:

Probao sam i stvarno nije tak loše, ali nemam šanse dobiti stereo. Doduše, imam kabl s "debljim" mono ulazom, a za komp mi treba "tanji". Za to mi treba adapter koji je pak stereo...očito je tu problem...trebao bi mi mono pretvarač, a di god sam tražio, nema...:wink:

#22 Illusion

Illusion
  • Members
  • 611 posts

Vrijeme objave: 05 Srpanj 2010 - 01:22

ne možeš dobiti stereo s jednim mikrofonom, osim ako nije stereo mikrofon, naravno. možeš u audacityju ili čem već radiš, duplicirat jedan kanal pa dobiš dual mono, dakle isti kanal se čuje na lijevo i desno. postoje još i razni stereo enhancer pluginovi s kojima možeš proširit zvučnu sliku i stvorit dojam sterea, ali to je već druga priča...

#23 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 05 Srpanj 2010 - 06:34

To sam si i mislio, thx. Usput, ko zna može li se to nekako zmuljati mikrofonskim kablom? Meni je jedan trgovac nudio XLR - klasični ulaz koji je bio stereo. Ja sam uzeo mono jer mi je i mikrofon mono, ali bilo bi interesantno vidjeti/čuti rezultat... Uostalom, nisu li svi mikrofoni na neki način mono? Istina, sreo sam se s nekim Sonyjevima koji jesu stereo i imaju označeno L R na svojem vrhu...

#24 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 05 Srpanj 2010 - 08:52

To sam si i mislio, thx. Usput, ko zna može li se to nekako zmuljati mikrofonskim kablom? Meni je jedan trgovac nudio XLR - klasični ulaz koji je bio stereo. Ja sam uzeo mono jer mi je i mikrofon mono, ali bilo bi interesantno vidjeti/čuti rezultat... Uostalom, nisu li svi mikrofoni na neki način mono? Istina, sreo sam se s nekim Sonyjevima koji jesu stereo i imaju označeno L R na svojem vrhu...

pitanje - snimaš neki demo ili?

#25 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 05 Srpanj 2010 - 13:52

pitanje - snimaš neki demo ili?

Recimo, ali ne demo "ozbiljnijeg tipa", više kao zvukovnu prezentaciju, ali da bude korektna.

#26 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2010 - 00:24

Recimo, ali ne demo "ozbiljnijeg tipa", više kao zvukovnu prezentaciju, ali da bude korektna.

probaj negdje nabaviti mrvicu bolju kameru. ja imam neku jvc i odlično snima audio..postat ću nešto ovih dana pa poslušaj.

#27 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2010 - 07:22

probaj negdje nabaviti mrvicu bolju kameru. ja imam neku jvc i odlično snima audio..postat ću nešto ovih dana pa poslušaj.

Baš me zanima...inače, privlači me snimanje samo jednim mikrofonom...[ame][/ame]

#28 Filip!

Filip!
  • Members
  • 2143 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2010 - 12:18

Sennheiser MD 735 mi ima najbolji zvuk daleko.

#29 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2010 - 12:22

Baš me zanima...inače, privlači me snimanje samo jednim mikrofonom...

ovo se očajno čuje.

#30 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2010 - 14:45

Meni Audio Techinca i Behringer, MD-735 je jedini vokalni mikrofon, malo mi je prereski... Ja mislim da je ovakav način snimanja (samo audio) znatno bolji od snimanja kamerom.... A evo komparacije kamere i mikrofonskog seta s mikserom:w00t::[ame][/ame]

#31 Illusion

Illusion
  • Members
  • 611 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2010 - 15:22

ovo se očajno čuje.

da, al je to zbog očajno naštimanog bubnja. solidni se rezultati mogu dobiti s jednim majkom. samo nećeš ovako nešto dobiti bez predpojačala, tj. ako ideš direkt u line in na kompu. treba ti neka miksetica mala. ili zvučna kartica/interface s predpojačalom. ovako neštohttp://www.audiopro-...at=151&art=3537http://www.audiopro-...at=151&art=2838ovaj frajer kaj testira mikrofone ima ovo :lol:http://www.rolandus....p?ProductId=338tak da, da imaš najbolji majk na svijetu, ne možeš ništa bez predpojačala

Edited by Illusion, 06 Srpanj 2010 - 15:28 .

#32 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2010 - 15:55

da, al je to zbog očajno naštimanog bubnja. solidni se rezultati mogu dobiti s jednim majkom. samo nećeš ovako nešto dobiti bez predpojačala, tj. ako ideš direkt u line in na kompu. treba ti neka miksetica mala. ili zvučna kartica/interface s predpojačalom. ovako neštohttp://www.audiopro-...at=151&art=3537http://www.audiopro-...at=151&art=2838

Meni je onda X2U bolji, manji, a ima sve karakteristike navedenih artikala.http://www.shure.com...-signal-adapter U Rainbowu dođe oko 950 kn...

#33 Illusion

Illusion
  • Members
  • 611 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2010 - 21:59

nisam ni znao za to čudo. mana mu je što ima samo 16-bitno snimanje. a m-audio ima i 24-bit. al to ionak nije bitno za ovo za kaj tebi treba. x2u uzmi onda i bok

#34 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2010 - 19:32

evo, gospon promatrac.kamerea jvc everio (20GB hdd), stoji na po metra od ride činele - znači nije baš najsretnija pozicija.zanemari sviranje kao takvo.zanima me što misliš o zvuku (to da nemam pojma svirati, to znam).[ame][/ame]@ranj, enigma - ovo ne smije u "vaše audio/video..." jer je snimak samo test kamere i snimanja zvuka. nemojte me sramotiti :lol:...kada snimim nešto decentno, staviti ću u odgovarajući topic.

#35 Filip!

Filip!
  • Members
  • 2143 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2010 - 19:41

to da nemam pojma svirati, to znam

nemoj zajebavat, svirka je super.... ja sam sad očekivao ispadanja i tko zna šta već ne... :001_smile:a zvuk i video su na mjestu.

#36 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2010 - 21:33

Hvala, Gnjus. Da bi reč rekel:thumbup1: Zvukovno je sve precizno, otvoreno, jasno, očito i mikrofoni na kamerama postaju sve bolji. Ipak, mislim (ne znam, samo mislim), da bi kondenzatorski tu bio još mrvu bolji. Kaj se bubnjeva tiče, ja sam apsolutni početnik, no i kao takav vidim da je sviranje vrlo vješto. O samom zvuku koji ja očekujem od bubnjeva se pak može raspravljati (previše zvonjavo i kantasto), no to je za neku drugu temu i zadire u pitanje ukusa i osobnih preferenci.

#37 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2010 - 21:53

Hvala, Gnjus. Da bi reč rekel:thumbup1: Zvukovno je sve precizno, otvoreno, jasno, očito i mikrofoni na kamerama postaju sve bolji. Ipak, mislim (ne znam, samo mislim), da bi kondenzatorski tu bio još mrvu bolji. Kaj se bubnjeva tiče, ja sam apsolutni početnik, no i kao takav vidim da je sviranje vrlo vješto. O samom zvuku koji ja očekujem od bubnjeva se pak može raspravljati (previše zvonjavo i kantasto), no to je za neku drugu temu i zadire u pitanje ukusa i osobnih preferenci.

e sada, stvarno mi se ne da kopati, ali imam negdje i snimku bass&bubanj snimano sa kondenz.mik. i da, imaš pravo - bolje je od ovoga.ali ne značajno. naravno, govorimo o snimkama koje nisu "dirane" ilitiga "isproducirane". e.nikada više da moj bubanj nisi usporedio sa kantama!:cursing:saznati ću gdje živiš!:):lol::)

#38 NikeDrummer

NikeDrummer
  • Members
  • 121 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2010 - 22:14

evo, gospon promatrac.kamerea jvc everio (20GB hdd), stoji na po metra od ride činele - znači nije baš najsretnija pozicija.zanemari sviranje kao takvo.zanima me što misliš o zvuku (to da nemam pojma svirati, to znam).@ranj, enigma - ovo ne smije u "vaše audio/video..." jer je snimak samo test kamere i snimanja zvuka. nemojte me sramotiti :lol:...kada snimim nešto decentno, staviti ću u odgovarajući topic.

Gnjus,svirka je ludilo a i kante ti zvuce odlicno,lipo otvoreno(bez demfanja,jel tako?)A ovaj tip na kraju je car!

#39 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2010 - 22:41

nikada više da moj bubanj nisi usporedio sa kantama!:cursing:saznati ću gdje živiš!:):lol::)

Pa neki im tepaju "moje kante":thumbup1: A čuo sam kak neki vele da bubnjevi mogu zvučati ko kutije ili kante, he-he:lol::laugh: Al nazad na temu: koliko ta kamera dođe odokativno?

#40 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2010 - 23:55

Gnjus,svirka je ludilo a i kante ti zvuce odlicno,lipo otvoreno(bez demfanja,jel tako?)A ovaj tip na kraju je car!

nema denfanja...jedino bi ride zdenfo nekako.ali glasan je isključivo iz bubnjarske pozicije.. a lik na kraju je vjerojatno najtalentiraniji basista kojeg sam ikada upoznao (a upoznao sam ih i promijenio dosta)...ali je još pred masu digao ruke od bilo kakvog sviranja na opće čuđenje cijele istarske županije..

Pa neki im tepaju "moje kante":thumbup1: A čuo sam kak neki vele da bubnjevi mogu zvučati ko kutije ili kante, he-he:lol::lol: Al nazad na temu: koliko ta kamera dođe odokativno?

kameru je moj stari kupio od lokalnih kriminalaca...100 jevreja...brijem da nova nije skuplja..hahahaaagle - suvremene igračkice (kamere, mobiteli...) snimaju audio/video do jaja.primjer - sony ericsson c902 snima tako opako dobro da...ne mogu ti to opisati. šugavi mobitel..o'š i da sa njim nešto snimim?:laugh:ako ti treba audio/video snimak za ovakve stvari (forumi, mejlovi, jutjub...) onda stvarno ne vidim razloga za neka ulaganja u mikrofone i sl.govorim iz osobnog iskustva - kupio mikrofone. koristio ih jednom i to nakon što sam tonca molio da ne vadi svoje...u studiju imaju mikrofone, na koncertima također..sada, ako si gažer i imate svoj razglas...bla bla...ali ti si samo početnik kao i ja i stoga biti će ti dovoljan sony ericsson c902..ili ti mogu prodati moje sinhajzere.ionako ničemu ne služe...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.