Jump to content

Slika
- - - - -

Kako snimit bubanj s dobrom audio kvalitetom + video(za jako malo novaca)!

• Please log in to reply
93 odgovor(a) na ovu temu

#1 premier

premier
  • Members
  • 523 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2008 - 16:21

Naime, o ćemu se radi, evo već dosta vremena pručavam kako, di i šta kupiti od studio opreme, kako bi dobio dobar solidan zvuk za što niže keša, a da zvuči dobro, i tako sam se s vremen odlučio za firepod, tj, dva firepod( jer mi treba 12 mic kanala) plus mikrofoni plus stalci, dakle došlo bi me jedno oko 20000kn,hehe, šta je dosta za igranje po doma, e o čemu se ovdje radi, da ne duljim, evo sinoć oko 3 tako lutam po youtubu i naletim na ovo :lol:: dakle, radi se o video koji je tip napravio kako bi pomogao bubnjarima da za šta manje keša dobiju što bolji sound, tj nemože se jeftinije od ovoga proći, mislim može, ali s ovim se stvarno dobije jako dobar sound s obzirom na uloženo, tako da ću i ja vjerovatno odustati od one gore varijante i za igranje po doma će mi ipak ovo poslužiti. Pa evo ja ću staviti njegov post, kako bi nekom još olakšao potragu za istim, jer ovo je stvar koja će vjerujem mnogima puno pomoći, baš ko što je i meni; Jedan mikrofon, jako dobar zvuk, kako sam to dobio, ovako:Krenimo redom:Bubanj na kojem sviram je Tama Starclassic Performer (birch), Mapex M serije sner(birch).Činele su:Zildjian 14" New beat HHZildjian 70s sizzle ride with rivetsZildjian A Custom 16" Fast Crash (near HH)Sabian AAX 16" Dark CrashDakle radi se o malo kvalitetnijoj opreme ali opet nema veze, dalje:I used an AKG C2000B large-diaphragm condenser microphone on a straight stand (chest-height) about a foot in front of the kit, on the left side of my kick -- since I'm lefty, that means somewhat near the ride).I plugged the mic into a cheap mixing board (Behringer... yes, I know) and ran direct into my sequencer, which is Cockos' Reaper(http://www.cockos.com/reaper/). I set the levels not too loud, because clipping when you're recording acoustic drums is NEVER a good thing.... I had about 5db of headroom overall. I started recording in the sequencer and then hit record on my Sony TRV38 camcorder (with fisheye lens attachment).Very few effects have been added -- just some minor EQ (barely bumping up the mids and highs), some reverb, and a tiny bit of compression.I'm pretty pleased with the results. I've heard horrible drum audio with drum videos, and the easiest way to get the best possible sound is record yourself like this... When you're happy with the audio from the sequencer, just bounce it down and import it into your video editing software as an audio track. When you are editing the video, just sync the condenser-mic-recorded audio to the video, and MUTE the camcorder's audio track. Easiest way to line it up is to zoom in and line up the waveforms. Voila! Clear, listenable drum video. :lol:Any further questions, contact me, and I'll be happy to help. chrisATthemixtapeDOTnet. A evo i video. :001_tongue::001_tt2:Dakle uloženo:AKG C2000B mikrofon - +- 1300 knSony TRV38 kamera - (ako mislite video snimati ) - +- 3000knStalak za mikrofon - oko 300 knKabel - +-100knMikseta Behringer MX2004A - +- 2000knDakle, za oko 6700 kn, i spremni ste, ili ako je samo audio 3700 kn, eto, di ćeš bolje!

#2 premier

premier
  • Members
  • 523 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2008 - 16:27

I bilo bi dobro da se ovo stavi pod sticky, jer vjerujem da bi mnogima pomoglo, od snimanja nekakvih demo snimki, do jednostavno, samo nekakvog snimanja za po doma.

#3 Tonchdrummr

Tonchdrummr
  • Members
  • 549 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2008 - 16:51

npr meni

#4 hammond maniac

hammond maniac
  • Members
  • 1429 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2008 - 16:58

Jako lijepo zvuči...super...Vidi se ( čuje) da svira na kvalitetnom bubnju, a čovjek i svira kako treba...:001_tongue:

#5 premier

premier
  • Members
  • 523 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2008 - 17:08

npr meni

Eto, baš mi je drago da ti je pomoglo. :001_tongue:

#6 spashtoot

spashtoot
  • Members
  • 3178 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2008 - 17:09

svaka čast što si se sjetio ovo staviti na forum.ja sam već odavno skužio da se sa jednim mikrofonom može svašta (imam više proba snimljenih na sličan način sa puno jeftinijim mikrofonom, nažalost, ne kao bubnjar) ALI kada se snima svi trebaju ego ostaviti van prostora, kvalitetni instrumenti i malo volje i vremena.i naravno, dobri glazbenici.

#7 ovan7

ovan7
  • Members
  • 750 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2008 - 18:47

Neznam, ne razumijem se bas u te mikrofone i pizdarije, ali ovo mi ne zvuci nista posebno. Mislim kvalitetno je, i dobro za 1 mic, i za relativno malo para, ali nije zamjena za snimanje sa setom micova na par kanala. Za kucnu upotrebu i neku demo snimku je dobro.

#8 premier

premier
  • Members
  • 523 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2008 - 19:05

Pa naravno, to je i poanta svega, hmmm, dali je bolje snimit bubanj doma sa jednim mikrofonom ili u studiju sa 10 mikrofona za 10 000 eura, hmmm.

#9 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2008 - 07:25

ovo bi se moglo ticat ovog topica - snimanje bubnja sa dva mikrofona IiFOD1EeKhQ

#10 ScarFace

ScarFace
  • Members
  • 10 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2008 - 11:12

evo ovako. ja se ispricavam ako ova tema vec ima na forumu, ali nemam bas puno vremena za trazenje... uglavnom.. namjeravamo snimiti bubanj, sto se tice opreme, mixer, zvucna sve je ok, u kompletu ima 6 micova za bubanj (nista posebno kvalitetni), tri kondenzatorska, ostali su dinamic, i uz to jos 6 komada obicnih vokalnih.. trazim sad od vas iskusnijih savjet.. da li se s tim micovima kojima raspolazem moze snimit kakav zvuk da nije samo gomila buke.. i ako mozete napisati na koju se udaljenost stavlja mic od kojeg elementa bubnja... kolko sam uspio proguglat na netu vidio sam da se na snare stavljaju dva mica, jedan na gornju opnu, a drugi na donju, dva overheada... pa sam mislio snimati u skladu s tim... i jos jedna stvar, koji mic ide gdje, kondnenzatorski...itd..? hvala

#11 :element

:element
  • Members
  • 833 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2008 - 13:16

i ak nemaš višekanalnu karticu, mikser s direct out izlazom po kanalu ili bar 4 grupe, DOBROG bubnjara s DOBROM DINAMIKOM...o čemu pričam: u uvjetima u kojima budeš ti (vjerojatno) snimal, imali budete te mikrofone, neki mikser manji i neku zvučnu koja vjerojatno ne bude višekanalna (ispravi me ak to imate). i dobro, kaj, bubnjar bu sviral i to se bu snimilo tak kak se bu snimilo. E ALI: to se bude snimilo na ta dva kanala i onda budete skužili da npr. na nekim dijelovima mijenja intenzitet udarca na bas bubnju i sad da ne nabrajam kaj bi se sve moglo dogoditi. :bored:poanta je: s tih dva kanala snimljena NEMATE potrebnu kontrolu nad bubnjem, kontrolu nad pojedinim elementima bubnja tokom miksanja. znači, morali budete raditi mix direktno na tom mikseru i kak se snimi, snimi se. kasnije nema gejta posebno na svaki tom, kompresor na kick itd itd. još ak bubnjar nema dinamike, odnos činele - tomovi - snare (govorim iz vlastitog iskustva :thumbup: - recimo prije sam uvijek preslabo udaral snare, a prejako činele. :biggrin: ) onda bude ta snimka prosto za kurac. a činjenica da sve kaj možete napraviti je dizati volume ukupnog snimka ili eventualno komprimirati tu ukupnu snimku ili EQ-ati...to ne bude od velike koristi. nadam se da ti budu ove neke informacije od koristi. :thumbup1:

#12 ScarFace

ScarFace
  • Members
  • 10 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2008 - 14:50

oke, hvala vam... a nista... pokusat cu snimiti, pa kako bude :thumbup1:

#13 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2010 - 21:17

http://livedoor.blog...s/1/1/113e2703. Evo, malo ću preformulirati - kako solidno snimiti bubanj (samo audio) s vrlo, vrlo malo opreme! Gotovo isključivo za demonstracijske svrhe mi treba. Trenutno imam nekakav Sonyjev diktafon čije se zapise može konvertirati u mp3 (navedena slika gore). Na sebi ima stereo mikrofon, a može se i priključiti vanjski (imam i taj, izgleda kao pola palca). Zvuk mi je nekako prereski i često pleše okolo, nije usredotočen, a mislim da ga jači sound jače zapljusne i priguši. Trenutno to ovako radi:http://www.box.net/shared/0z1nxcefp1 Druga je varijanta najobičniji PC mikrofon uključen u integriranu zvučnu karticu. Tu pak nestane većina bright sounda... Postoji li još koji način, a da se ne mora iskrcati par tisuća kuna na mikrofon (ajde, stalak već imam odavno), mikser/karticu i slično....?

#14 Matematika

Matematika
  • Members
  • 680 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2010 - 23:48

http://www.zoom.co.j...sh/products/h4/

#15 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2010 - 09:00

Thx. Da, sad vidm da ima još sličnih HD rekordera:http://www.audiopro-...t=61&pod_kat=95

#16 sira

sira
  • Members
  • 4677 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2010 - 10:20

Gledam onaj video od prvog posta i kao dobar zvuk sa samo jednim dobrim mikrofonom jeftino nema šta, a to šta je ko zna koliko novca potrošeno za akustični tretman prostorije, a čini mi se da tamo vidim difuzore, to nitko nije uzeo u računicu:biggrin:

#17 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 27 Lipanj 2010 - 12:27

Sad kad imam set se još više postavlja pitanje kako isti pristojno snimiti. Ne tražim studijsku kvalitetu, ali nešto korektno da. Vidim da na YT ima dosta toga o snimanju seta jednim mikrtofonom, no taj mic se treba uštekati u nešto. A sve te miksete opet koštaju. Ima li kakav lakši način? Možda ovaj H4 zoom recorder pa se u njega upikne noki mikrofon. Ali ak je kondenzatorski, onda mu treba phantom power....boli glava...:confused1: Ili jednostavno uzeti bilo koji mic, X2U adapter i snimiti prek USB-a na laptop...:001_tongue:

#18 ZelenaBanana

ZelenaBanana
  • Members
  • 1007 posts

Vrijeme objave: 27 Lipanj 2010 - 17:49

uzmi 1 mikrofon bilo koji...skini audiocity ustekaj mic u komp/lap.upali record i deri...ja sam stavil mic u sredinu garaze na stolac i svirali smo bubanj,bas i 2 gitare vokal i harmonikai mogu ti rec da se sve savrseno culo...kaj je najzalosnije mic. s kojim smo snimali dode max 50kn :001_tongue:

#19 Ypahh

Ypahh
  • Members
  • 1249 posts

Vrijeme objave: 27 Lipanj 2010 - 19:55

Sad kad imam set se još više postavlja pitanje kako isti pristojno snimiti. Ne tražim studijsku kvalitetu, ali nešto korektno da. Vidim da na YT ima dosta toga o snimanju seta jednim mikrtofonom, no taj mic se treba uštekati u nešto. A sve te miksete opet koštaju. Ima li kakav lakši način? Možda ovaj H4 zoom recorder pa se u njega upikne noki mikrofon. Ali ak je kondenzatorski, onda mu treba phantom power....boli glava...:confused1: Ili jednostavno uzeti bilo koji mic, X2U adapter i snimiti prek USB-a na laptop...:001_tongue:

koliko sam citao po netu, ovaj zoom h4 je super stvarcica i mislim da se s tim moze pristojno snimit bubanj za snimku kod kuce, on ima ugradjene mikrofone j amislim, ali mozes i naknadno jos ubost koji mic u njega. proguglaj malo pa ces vidjet sta i kako moze:thumbup1:

#20 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 27 Lipanj 2010 - 21:48

Poznata mi je tehnika Audacity + bilo koji mic (kod mene je u igri HQ MIC 30, koji je blizu 100kn). U početku mi nije davala neke rezultate (sa snarom), no sad kad imam set, ne bi bilo loše opet probati. ZOOM H4 je too much - preko 2500 kn, a ja bih svakako volio snimati vanjskim mikrofon (što bi još diglo troškove). Aparat je vrlo zgodan, ima kombinirani XLR i obični mikrofonski ulaz i mobilniji je, ali to košta. S druge strane, kombinacija X2U + SHURE SM57 dođe 1700kn. Sam X2U dođe oko 1000kn, no kako ima i monitoring za slušalice i phantom power za kondezatorske mikrofone, a lako ga se ušteka USB-om u bilo koji komp/laptot se već sam po sebi čini vrlo zanimljiv. Baš zbog tog phantom powera mi privlačnije djeluje jedan ne odveć skup Behringer C1 mikrofon (oko 500kn) iako su o SM57 opjevane balade...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.