Jump to content

Slika
- - - - -

Razlika izmedu analognog i digitalnog??

• Please log in to reply
61 odgovor(a) na ovu temu

#41 fusion0306

fusion0306
  • Members
  • 367 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 11:16

a ja velim opet, jesi probao stavit booster ispred i okinut TS sa ogromnim signalom? KAZU da je u tome razlika (ja nisam isprobavao, pa neznam)

Evo, vrag mi nije dal mira. Probal sam. Stavil sam mrx microamp ful pojačani prije TS-a. U TS-u sam mjenjal tl072 i jrc4558d. Nisam mogel usporedno, nego u razmaku od koju minutu (kolko mi je trebalo da zamjenim čip). Možda baš zbog te minute i ne čujem nikakvu razliku. Al oboje dosta mutno zvuče dok su tak boostani (ne nužno čipovi, nego TS)

Moguće da i ima neke minimalne razlike, al ne tolko da bi mi neko na slijepo mogel reći: da, da, to je jrc4558d. Nijanse možda

#42 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 11:20

dakle tako, ipak je mit. :thumbup1:
hvala na testu!

#43 fusion0306

fusion0306
  • Members
  • 367 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 11:27

dakle tako, ipak je mit. :thumbup1:
hvala na testu!

Snimil bi ja i samplove al već sam počel svirati i skužil sam da me je užasno čuti :D

#44 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 11:27

Evo, vrag mi nije dal mira. Probal sam. Stavil sam mrx microamp ful pojačani prije TS-a. U TS-u sam mjenjal tl072 i jrc4558d. Nisam mogel usporedno, nego u razmaku od koju minutu (kolko mi je trebalo da zamjenim čip). Možda baš zbog te minute i ne čujem nikakvu razliku. Al oboje dosta mutno zvuče dok su tak boostani (ne nužno čipovi, nego TS)

Moguće da i ima neke minimalne razlike, al ne tolko da bi mi neko na slijepo mogel reći: da, da, to je jrc4558d. Nijanse možda

ts-u nije bitan čip već krug oko njega. zvuči mutno...ne zvuči ts mutno nego vjerojatno sprega sa gitarom pojačalom i zvučnikom. ako imaš bilo gdje u lancu kočnicu u midlu ili neznaš kako postaviti ts u dobrom lancu događaja možeš ustvrditi da je mutan.... recimo na ovoj snimci uključujem ts za boost/overdrive, mutno? 0.52

#45 fusion0306

fusion0306
  • Members
  • 367 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 11:33

ts-u nije bitan čip već krug oko njega. zvuči mutno...ne zvuči ts mutno nego vjerojatno sprega sa gitarom pojačalom i zvučnikom. ako imaš bilo gdje u lancu kočnicu u midlu ili neznaš kako postaviti ts u dobrom lancu događaja možeš ustvrditi da je mutan.... recimo na ovoj snimci uključujem ts za boost/overdrive, mutno? 0.52

Zvuči mi mutnije nego dok nije boostan (nadoknadim s gainom i volumenom) sa istom gitarom i istim pojačalom. Znači ne mutno mutno, al mutnije :D

Da, sad posle isprobavanja čipova sam se ulovil da sam ipak radije ostavil jrc unutra :D a zbog čega? ne zbog zvuka, nego zbog toga ak me neko pita dal imam "originalan" čip unutra, da mogu reći da imam :D Mislim da je i zato pompa oko tog čipa

#46 MaliSmrad

MaliSmrad
  • Members
  • 1 posts

Vrijeme objave: 29 Listopad 2012 - 17:24

Nesto sam deseto trazio po netu i naletih na ovu temu.. Moro sam se registrovat :D Citam i vidim da je tema malo otisla u offTopic.. e sad i ja da malo odem u off..
Dugo sam vremena istrazivao te male razlike u tim cipovima, tonovima i tako tim zezancijama.. Zakljucak je ovakav..
Ibanez TS(bilo koji) koristi dakle taj cip jrc4558.. I sad ako stavite drugi cip, onda je drugi zvuk i tako to.. E nije.. Isti je zvuk, al isti. 4558 je operaciono pojacalo i ono je analogno, znaci nije digitalno..
operaciona pojacala se razlikuju u nekoliko stvari: granica napajanja, maksimalna radna temperatura, i kolicina šuma.. 4558 je neka optimala. Radi izmedju 3 do 18 volti (mozda je i manja granica, al sad ovako napamet pisem), ima relativno mali šum, u odnosu na 072. Al je fol sto i na 072 i ako ima veci šum, mi ga ne registrujemo. I sto je neko vec gore napiso 4558 je univerzalno operaciono pojacalo, tako da se puno proizvodi, tako da je drama jeftin.
ne 5532 je jos bolji sto se tice tih performansi. Ima i neke zastite unutar sebe.. (opet kazem, napamet pisem pa ne znam sad sve vrijednosti u brojevima, moze se lako proguglat).
znaci sto se tice tih cipova i veze sa zvukom, to vam je prodavanje magle.
Ibanez TS je legendaran zato sto su mnoge face svirale na njemu, i sad sviraju. A sto se tice njegove tajne, Najveca njegova tajna je u filteru high/low.. i u principu 90% pedala je uradjeno na isti fazon, al su razlike u filterima, a to itekako ima uticaja na zvuk.
marshall govner je do filtera haman pa isti u semi, al je filter totalno drugaciji.
i druga stvar je kombinacija gitare/pape/pojacala..

#47 asgard

asgard
  • Members
  • 25 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2013 - 20:31

digitalni efekt sam svira, iz analognog samo pravi gitarist moze izvuc najbolje...
Analogni su daleko bolji naravno, sve sta ti triba je neki overdrive(ibanez ts ili marshall bluesbreaker mk1) i chorus...spoji to sa wah pedalom i dobrim pojacalom...

#48 bluesaxe

bluesaxe
  • Members
  • 512 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2013 - 23:57

Probajte stvaiti u neku screamer pedalu umjesto uobičajnog 4558, OP275G, na očigled dobije na dinamici i čistoći pedala, čak je i malo manje zujav scremer... pobrao sam taj čip iz sweet honey overdrive i kam god da ga upiknem super radi...

#49 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2013 - 11:03

@bluesaxe: ima li taj čip za uzeti u Čipoteke?

I jesi li kad probao vintage JRC4558D, ima li kakve razlike u odnosu na današnji JRC4558D?

#50 bluesaxe

bluesaxe
  • Members
  • 512 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2013 - 13:23

Ne znam jel' ima di kod nas, obično uzmem sa Banzaija ili Tayde i bude recimo 2 ili 3 puta skuplji od JRC4558, znači nekih 3$ :-)
Ja iskreno ne čujem neku bitniju razliku između 4558 čipova, navodno je stari JRC i novi NJM (piše JRC isto na njemu) ista stvar... na scremere sam sebi znao stavljat i LF353N ili TLC2272, nekak subjektivno mi se sviđaju... Ali ovaj OP275G, baš fino pročisti screamer, ne bude onak nazalan...

#51 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7377 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 05:35

Ja sam isprobavao nekoliko tih 4558 u SD-1 i brat bratu nema nikakve razlike u zvuku. Usput, nije mi nikako jasno odakle toliko hvalospjeva oko tog čipa i fama da ih je teško naći, eno kod punca ih mogu lopatom tovariti...

#52 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 08:51

pa ko je ikad rekao da ih je tesko naci

#53 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 09:11

Valjda one stare je teško nači

#54 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7377 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 10:33

jbg... ne znam na koje se točno misli ali kod punca ima ovih "JRC" na bacanje a mislim da se baš za njih pričalo kako su poprilično nedostupni.

#55 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 13:14

negdje sam procitao da su "milioni tih cipova ugradjeni u japanske videorekordere, televizore i slicnu elektroniku"
a jos negdje sam procitao da proizvodnja tih cipova nije nikada prekinuta i da su potpuno isti ko nekad

#56 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 15:40

Ne, prije su se radili u Japanu i onda je proizvodnja prekinuta i ponovo su se počeli raditi... u Taiwanu čini mi se... dok je japanska tvornica zatvorena.
A možeš ih razlikovati po izgledu: vintage japanski imaju gore sjajnu površinu sa oznakom dok današnjim je oznaka odštampana na mat površini. Po specifikacijama su naravno isti samo u TS primjeni ovaj stariji navodno ima... "nešto" jel... A kako se ne proizvode u Japanu več 25 i kusur godina naravno da je te japanske teško nači. Idu na ebayu i za 30 dolara komad.

#57 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 19:23

ili posjetiti ovog brijaca i povaditi

#58 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 19:44

Mmmmm... Ovo je večinom sredina devedesetih, večinom. Malo pre mlado. Osim onih starijih sa top loading sistemom.

Ali frizura je zakon.

#59 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 21:49

ha ha totalno

#60 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 18 Studeni 2013 - 02:12

jedna mala razlikica izmeđ tona ovog analogca i tam nekog digitalijusa(bdv jel ovo mahagoni telo ili mi se čini

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.