Jump to content

Slika
- - - - -

POČETNICI BEWARE (ili ti zasto ne kupovati ampove ispod 100W)

• Please log in to reply
134 odgovor(a) na ovu temu

#121 basspsycho

basspsycho
  • Members
  • 68 posts

Vrijeme objave: 14 Rujan 2011 - 14:45

..pritisni onu veliku tipku na kompu!!:lol: i nastavi lokat :biggrin::thumbup:

komp u kurcu jadna mu majka,nego sad stvarno tija bi nešto snimit šta ja znan ovo ono,a nešto neće,a lin san da sam skužin

#122 basspsycho

basspsycho
  • Members
  • 68 posts

Vrijeme objave: 15 Rujan 2011 - 00:14

dobro je,skužija san

#123 Rogi_

Rogi_
  • Members
  • 871 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2012 - 13:03

El mi more neko reć kako da snimin neku ludu snimku sad na kompu,pritaka san bass dobro sve na komp i sve radi odlično bla,bla,bla... I ono proba san nešto u Audacityju al neće nikako,neman pojma. Ako neko zna samo nek na brzinu kaže di da kliknen i dobro.

neku ludu snimku ? :w00t:ahahahahaha. kako si badass

#124 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9739 posts

Vrijeme objave: 25 Srpanj 2013 - 13:06

InsanityAmp1.jpg

#125 Ino Wakabajasi

Ino Wakabajasi
  • Members
  • 18 posts

Vrijeme objave: 25 Srpanj 2013 - 14:20

2 x 500W, brutala, više slika i opis ima na ovom topicu:

http://www.talkbass....793/index4.html

#126 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 25 Srpanj 2013 - 14:41

bezveze

#127 PowerOn

PowerOn
  • Members
  • 137 posts

Vrijeme objave: 18 Siječanj 2014 - 16:06

Ne mogu čitat 100 stranica... a čitao sam samo uvod experta koji je samo iz svog ugla pisao mišljenje o malo-wattnim bass pojačalima.

Istina je da prosječan rock bubnjar kada se razleti po setu može da napravi buku da nam ne pomažu ni full stackovi ili razulareni gibson-marshall tip koji kaže da mu tek propjeva pojačalo na 6-7...

Uglavnom, ima slučajeva gdje snaga nije presudna, npr imate bendove sa elektronskim bubnjem, imate tezga varijante bez bubnja uopšte. Nisam jednom gledao tezgu dve gitare, akustična i bass. U mnogim slučajevima na super malim binama mali kombo koristiš tek kao monitoring, a preko DI izlaza šalješ u mikser signal pa nek ga se doda koliko treba.

Vježba na računaru je OK, i sam to radim, ali ipak je drugačije kada zatreperi 8", 10" zvučnik i napuni sobu.

Ima malih pojačala koja su jednostavno perfektna za studio recimo sjećam se starog LINE6 Lowdown Studio 110 kombo koji je tako slatko zvučao i tako pumpao iz te male kutije... ja koji nisam bassista sam tako uživao na jamanju na njemu da je to totalni sex.

A još jedan faktor jako bitan je prenos, transport. Nemaju svi automobil ili kolege sa automobilima ili novce za taxi vozikanje. 

U svakom slučaju, smatram da svako pojačalo (dobro ne baš svako) koliko god malo ima svoju upotrebu.

#128 cane73

cane73
  • Members
  • 198 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2015 - 15:18

Hehe, ne ustajem iz kreveta bez 1000 W :angry: :angry: Dobro ajd, svi smo nekad bili početnici.... al sve se na kraju svodi na proklete Wate :crying: Nemojte štedit na watima - NIKAD!

vrlo si destruktivan u svojem istupu.

Jačina pojačala nikako nije presudna za kvalitetan sound.

Važno je imati dobro pojačalo, sa po mogućnostima bas karakteristikama, dakle koje pokriva niske frekvencije, te VRLO kvalitetan bas zvučnik.

E..sad, ako ti ne pališ stroj ako nema 1 kW, onda neznam di ti stanuješ dok vježbaš..vjerojatno negdje gdje na kilometre nema susjeda.

Očito je da ti nemaš pojma o snazi pojačala dok tako istupaš.

Kvaliteno vježbanje bas gitare može se izvesti sa 20 W bas pojačalom po mogućnosti lampašem.

Background snimka na koju se vježba treba biti tiša od same bas sekcije .

Za background su dosta kompjuterski zvučnici sa dobrim ekvilajzerima kako bi se iz sounda mogla izvući i bas sekcija kao i visoki tonovi.

Dakle, mogućnost regulacije visokih i niskih tonova (bass i treble) posebno.

Ja sam inače radioamater u kojem je pravilo:

dobra antena, dobro podešen izlazni stupanj predajnika te propagacije (vremenski uvjeti rasprostiranja radio valova) su važniji od silnih kilovata lineranih pojačala snage predajnika.

Vjerujem da će radioamateri koji ovo čitaju potvrditi moju tezu.

Jer ako ti nafrljiš background da to u prostoriji sve oscilira i fućka, nećeš čuti ni sebe ni glazbu na koju sviraš.

eto....

#129 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2015 - 17:18

A hebiga nisu sva pojacala ista,pogotova ova nova sa switching napajanjem vs stari tranzistori. Snaga tj. watti uglavnom kod ovih novih pojacala nemaju veze sa stvarnom glasnocom,da se tako izrazim.

Viđao sam svakakva pojacala koja su ljudi nosili u klub di sam tonac,ono 200-400 watta tranđe itd...nijedan nije bio glasniji od mog acoustica 220 iz 1980te godine,a svi redom imaju više watta. Štoviše moje pojacalo je na 3-4 bilo glasno ko ovi debelo preko 5-6.

Generalno vrijedi : Velik sound velika kutija. AK imas kutiju s dobrom litrazom i dobrim zvucnikom to je više od pol posla obavljeno. Ak ono fino pumpa zrak i zvuk van to je to... Al eto,danas svi oce sto manje,kompaktnije,zivi se po stanovima,mali auti štedljivi se furaju...treba naći neki kompromis. Ali ako imas priliku imat dobru staru tranđu ili lampaša s odgovoarajucom kutijom,sreci nema kraja :)

#130 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1203 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2015 - 21:31

nije ni to presudno odine, ima modernih malih boxeva koji izbijaju ko blesavi, stvar je što smo ja i ti navikli na solid state starije koncepcije i nešto veći box. tvoj acoustic s odgovarajućim boxom je stvarno glasan, al si ti isto ka i ja navika kako takvo pojačalo "razvija snagu", stvar ukusa. ne želin pričat da nešto ne valja, ja samo volin kad me otpuše box :001_wub:

#131 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2015 - 21:48

naravno. Snagu jednotavno osjetiš. Nema boljeg neg kad drma,trese...

Vidjeh i negdje da se nekad pozale da ima bass ima lošu petu zicu...Ja garantiram da bi se na drukcijem ampu bolje čula,nekad to preko čega ga ''gone'' nemre kvalitetno i sa snagom ispumpat petu zicu.  Naravno nije uvijek slucaj al ono,samo kazem

#132 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9739 posts

Vrijeme objave: 06 Travanj 2015 - 20:09

Ja uzivam doma i uz Behringer ultrabas od 45 W, lijepi topli ton, 10' zvučnik, kudikamo bolja opcija od zvučne i softvera ili neke majušne igračkice poput voxampluga i sl. I svaka žica zvuči.

#133 varichello

varichello
  • Members
  • 3515 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2015 - 07:39

zavisi za šta je bolje...

ja u svoju kuću nebi ništa osim voxampluga.

seden u svoj kut za zločeste, prištekan se, moji gledaju one prolive od sapunica, ja sviram, ne smetam nikome, svi sretni...obitelj na okupu, još samo fale bakini kolači.

meni doma za vježbu ne triba odličan i topal zvuk. triban čut jel san dobro odsvira, da li ima "čambrljanja" po žicama, stramputisanje po tempu...ubodem još mobitel u amluga, i mogućnosti su odlične...

#134 medbass

medbass
  • Members
  • 1013 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2015 - 10:39

ma sve što smo nabrojali ima svoju namjenu i primjenu.....

i vox amplug, i laptop, i kućno pojačalo pa bilo ono samo 5W (Micro Cube Bass RX) ili 45 W (Ultrabass)...... i  frižider od 1 kW na 8x10 kojeg se viličarom vozi na gig ima svoju primjenu valjda negdje, ne znam doduše gdje ali ajde.... open air festivali, wembley itd....sva sreća da nas ovdje ima hrpa takvih koji tako nastupaju.....makar, nešto kada gledam sve te nastupe ... open air i po dvoranama , nekako mi se čini da ih dosta ima in-ear monitoring za koji kako mi se čini nije potreban 1 kw i 8x10 frižider iza sebe......  

kućno pojačalo može biti skroz o.k. za gig u manjem baru gdje se očekuje glasnoćom nenametljiva svirka....a kako bar raste tako valjda ima neki svoj razglas, neku miksetu itd..... 

par opaski oko watta, starih i novih .....

to je isto kao da vodimo diskusiju oko 100 konja ford mustanga iz 1970. i 100 KS Kie CEED iz 2013.

KS je KS .... ista u 1970. i 2013. .....

nisam inžinjer munjoslovlja ali čitam stalno da watti nemaju baš neki linearni odnos sa glasnoćom .....500 w nije duplo "jače"/"glasnije" od 250 W ..... nadalje, čitah da glasnoća ne ovisi ne samo o jačini ampa nego i o osjetljivosti drivera u boxu, konstrukciji boxa, broju drivera, površini drivera.... itd..... dakle, ono što se danas još gleda je i učinkovitost te praktičnost - na plaćenu cijenu, na kilograme težine, na dimenzije ...... 

imam amplug, imam microbass, imam preamp/DI te glavu (doduše mikro) + box (suvremene konstrukcije) za probe/svirke - sve ima svoju primjenu, sve mi treba a najljepše od svega - sve prenesem sam, iz gepeka prosječnog auta, u jednoj rundi, skupa sa basom na ramenu..... neprocjenjivo.....

a o zvuku i kako se nekome sviđa zvuk neke opreme - to je ionako potpuno subjektivno i nemjerljivo dok su glasnoća, dimenzije, težina, cijena - mjerljive, dakle objektivne značajke.....

#135 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2015 - 13:43

ja cu reci samo jedno. nemojte procjenjivat pojacala dok ih ne isprobate na barem jednoj gazi. nemoze se pojacalo od 200 ili 500w isprobati doma ili na probama. slicno je i sa instrumentima, iako malo manje izrazeno.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.