Jump to content

Slika
- - - - -

POČETNICI BEWARE (ili ti zasto ne kupovati ampove ispod 100W)

• Please log in to reply
134 odgovor(a) na ovu temu

#21 Karlo.kc

Karlo.kc
  • Members
  • 643 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2008 - 20:43

Ja iman jedno pojacalo od 30w tocnije laney rb2 i dosta se glasno cuje.Ako bubanj nije ozvucen i 30w pojacalo je dovoljno za svirat u bendu a i moze se ukljucit u razglas tako ti ne triba jace pojacalo .

Ja također imam Laney RB2 i dobro mi je i za doma i za nastupe.:tongue_smilie: Nego, koliko košta Fender Bassman pojačalo otprilike? Hvala!

#22 Mr_chili

Mr_chili
  • Members
  • 1276 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2008 - 00:15

Karlo, ovisi koji bassman. Imaš puno verzija, 60, 70, 300, 400, neznam ti ga ni sam više.Evo moja verzija sviranja. Kada sam dobio bass za krizmu, otišo sam poslije s bratičem da si i neko pojačalce uzmem. Nađem ja taj warwick od 30 w koji mi je lijep izgledom bio a i cijenom se podudarao s količinom para kolko sam u džepu imao i čim sam osnovao bend i počeo s probama shvatio sam da je tih 30w preslabo. Za doma mi je super, doma s njim sviram i nije mi ni prejako jer ga koristim i za snjimanje s bendom, ali na probe ma kakvi. Zato si moram ashdown piknut.A vidim da je netko spomenuo da je piknuo ashdown 5-15. A jednom sam s bubnjarem iz prijateljstkog benda išao jamat u njihovu garažu kad sam kupio novi bass i isto imaju 5-15, i bogme sam morao do kraja odvrnut pojačalo skoro, a samo bass i bubanj. Mislim, nije pojačalo tolko slabo kolko sam ja previše zahtjevan i razmažen.

#23 abroader

abroader
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2008 - 00:23

nije nego trebas stisati bubnjara jer ako sa 5-15 i ATKom se ne možes cuti kraj njega ili guras pojacalo iznad 75% onda stvarno lik je PREGLASAN cak i za bubnjare. cak i za pojmove gitarista.pamet u glavu, cepove u uši.

#24 Frets

Frets
  • Members
  • 2629 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2008 - 10:15

Eh, da je ovaj post prije postojao :cursing:Takodjer sam se zajebo, kupio Ibaneza SW 65W (za sobu!)..i kada su pocele prve probe s bendom, kao da ne postojim :crying:Nedavno sam ga prodao, i sada ciljam na neko kvalitetnije pojacalo (od 100W navise)..vjerovatno ono pojacalo koje si preporucio 5-15. Svejedno, hvala ab :thumbdown:!

#25 abroader

abroader
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2008 - 10:17

ajd da jos nikica napiše kak se opekao sa onim MOCNIM 25W ampom.makar smo ga upozoravali.

#26 Pereclin

Pereclin
  • Members
  • 82 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2008 - 15:56

ja imam i 30w pojačalce s kojim doma vježbam, a prije sam i na probama sviral i čul sam se...jes' da sam ga odvinul, al sam se čul dosta... :w00t:

#27 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7014 posts

Vrijeme objave: 06 Travanj 2008 - 15:03

ja imam i 30w pojačalce s kojim doma vježbam, a prije sam i na probama sviral i čul sam se...jes' da sam ga odvinul, al sam se čul dosta... :wink:

To i ja mogu potvrditi, tvoj berinđer od 30w radi loše, al se čuje i zadovoljava probe, sve dok su bubnjar i gitarist noemalni. :w00t:

#28 Mr_chili

Mr_chili
  • Members
  • 1276 posts

Vrijeme objave: 06 Travanj 2008 - 15:17

Eh, da je ovaj post prije postojao :cursing:Takodjer sam se zajebo, kupio Ibaneza SW 65W (za sobu!)..i kada su pocele prve probe s bendom, kao da ne postojim :crying:Nedavno sam ga prodao, i sada ciljam na neko kvalitetnije pojacalo (od 100W navise)..vjerovatno ono pojacalo koje si preporucio 5-15. Svejedno, hvala ab :w00t:!

Ti si sretnik... pa PRODAO SI GA!!!

#29 abroader

abroader
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 06 Travanj 2008 - 16:04

ja imam bass pojacalo od 15W i cujem se. jer sviram u ciboni na onim EBSovima.sad smo svi hepi.:w00t:

#30 Mr_chili

Mr_chili
  • Members
  • 1276 posts

Vrijeme objave: 06 Travanj 2008 - 16:07

ja imam bass pojacalo od 15W i cujem se. jer sviram u ciboni na onim EBSovima.sad smo svi hepi.:w00t:

EBS:thumbup1:Cibona:thumbdown:

#31 Faramir

Faramir
  • Members
  • 1736 posts

Vrijeme objave: 06 Travanj 2008 - 16:47

ja imam bass pojacalo od 15W i cujem se. jer sviram u ciboni na onim EBSovima.sad smo svi hepi.:wink:

pa to je odlično :w00t:

#32 abroader

abroader
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 14 Travanj 2008 - 12:16

neki ne kuze ironiju. ako vec sviras samo u ciboni (il tak negdje) i ne treba ti amp, ne kupuj onda nista nego bolje vise para uloži i kupi posten bass.jeate!

#33 chris_chameleon

chris_chameleon
  • Members
  • 376 posts

Vrijeme objave: 14 Svibanj 2008 - 20:06

pitanje u vezi spajanja bassa na komp slijedi. zašto se preporuča spajanje bassa prek zvučne na slušalice, a ne na,recimo, zvučnike? jel može bit nekih neželjenih posljedica ak se spoji na male komp. zvučnike?

#34 Rajko

Rajko
  • Members
  • 320 posts

Vrijeme objave: 14 Svibanj 2008 - 20:45

pitanje u vezi spajanja bassa na komp slijedi. zašto se preporuča spajanje bassa prek zvučne na slušalice, a ne na,recimo, zvučnike? jel može bit nekih neželjenih posljedica ak se spoji na male komp. zvučnike?

Nema problema ako to tvoji zvucnici spojeni na komp mogu podnjeti. vecina ih bas nemoze.A poznato je da najverniji saound za najmanje love dobis bas preko slusalica.(imaju i neke mane...)Bilo bi ti jako dobro da ne spajas direktno bas u line/mic in nego preko kakvog predpojacala, zbog prilagodbe otpora, time dobivas vjerniji zvuk nego direktno u komp.

#35 chris_chameleon

chris_chameleon
  • Members
  • 376 posts

Vrijeme objave: 14 Svibanj 2008 - 20:55

dakle slušalice su u svakom slučaju bolja opcija. a predpojačalo neću nikakvo kupovat jer nemam para ni za slušalice, vidi'te da pokušavam najjeftinije opcije.hvala na pomoći.

#36 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 14 Svibanj 2008 - 21:02

slobodno možeš slušati preko zvučnika za komp, neće im ništa biti. samo prilagodi jačinu ulaznog signala u cp-u zvučne kartice da ti ne clipa. što se tiće kvalitete zvuka koji ćeš dobiti, on ovisi o zvučnicima - ako su neka šrot jeftinjava i zvuk će biti šrot. ako su ok zvučnici i zvuk će biti ok. kako većina ima šrot zvučnike, prosječne slušalice će zvučati dosta bolje (pogotovo kod niskih frekvencija), pa zato većina predlaže da koristiš slušalice. normalno, svako dodatno ulaganje (bolje zvučna, preamp...) će dati puno bolje rezultate

#37 Faramir

Faramir
  • Members
  • 1736 posts

Vrijeme objave: 14 Svibanj 2008 - 21:26

dakle slušalice su u svakom slučaju bolja opcija. a predpojačalo neću nikakvo kupovat jer nemam para ni za slušalice, vidi'te da pokušavam najjeftinije opcije.hvala na pomoći.

ja nemogu guštat kad sviram preko slušalica jebiga moj problem

#38 chris_chameleon

chris_chameleon
  • Members
  • 376 posts

Vrijeme objave: 14 Svibanj 2008 - 21:28

mda, to je i meni problem. ko da imam dvije mrkve u ušima zabijene. kak da se koncentriram na sviranje sa mrkvama u ušima?

#39 Faramir

Faramir
  • Members
  • 1736 posts

Vrijeme objave: 14 Svibanj 2008 - 22:11

mda, to je i meni problem. ko da imam dvije mrkve u ušima zabijene. kak da se koncentriram na sviranje sa mrkvama u ušima?

Zato sam ja kupio laney rb2 .Mogu svirat u kuci s njim a mogu i u podrumu .Za kucu mi je cak pre glasan tako savjetujem ti da uzmeš prije rb1 , a vidim da si reka da nemaš love pa se snalazi . JA sam bija u istoj takvoj situaciji pa sam cak jedno vrime svira ukljucen u televizor (malo glupo ali sta cu ). Kupiš zvucnike koji imaju izlaz za slušalice i ukljucih ih u bas , a izlaz za slušalice ukljucis u telvizor preko skarta in out . Mozes se tako spojit na sva sranja od radija do telefona . Tako ti taj par zvucnika predstavlja pred pojacalo a tamo di se ukljucis pojacalo .

#40 Mr_chili

Mr_chili
  • Members
  • 1276 posts

Vrijeme objave: 14 Svibanj 2008 - 23:13

Zato sam ja kupio laney rb2 .Mogu svirat u kuci s njim a mogu i u podrumu .Za kucu mi je cak pre glasan tako savjetujem ti da uzmeš prije rb1 , a vidim da si reka da nemaš love pa se snalazi . JA sam bija u istoj takvoj situaciji pa sam cak jedno vrime svira ukljucen u televizor (malo glupo ali sta cu ). Kupiš zvucnike koji imaju izlaz za slušalice i ukljucih ih u bas , a izlaz za slušalice ukljucis u telvizor preko skarta in out . Mozes se tako spojit na sva sranja od radija do telefona . Tako ti taj par zvucnika predstavlja pred pojacalo a tamo di se ukljucis pojacalo .

Spojiš se na telefon pa curi sviraš uspavanku:001_wub:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.