Jump to content

Slika
* * * * - 2 votes

Jaco Pastorius

• Please log in to reply
128 odgovor(a) na ovu temu

#21 dominik11

dominik11
  • Members
  • 554 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2008 - 23:31

na kraju krajeva je svejedno-vise ga nema i to je to. ali mozda cujemo koje nove stvari od njega...jer citao sam interview sa r.bonom i on kaze da je na novom albumbu vec snimio jednu ne objavljenu stvar od jacoa. kaze da trazi od njega ne objavljene stvari(iliti note od stvari koje nije objavio) da ih on moze odsvirat i objavit tako da i mi imamo prilku cuti sto nam je jos jaco htio reci:001_smile:

#22 nikica3

nikica3
  • Members
  • 133 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2008 - 23:36

Nisu ga pustili u neki klub i kolko sam shvatio proletio je kroz staklena vrata il tak nest, i lice si cijelo unistiom, cak je i strasno ostetio oko i rame... pao u komu i..:biggrin:

#23 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 01 Veljača 2008 - 10:36

i......adio mare!

#24 nikica3

nikica3
  • Members
  • 133 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2008 - 23:08

Nemoj tako o njemu, ipak je velika povijesna licnost

#25 Le Basseur

Le Basseur
  • Members
  • 412 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2008 - 08:46

Evo mu dostojnog nasljednika:Laurence Cottle.Ovaj Englez je,pogotovo stilski ali i kao sound,najblizije Jaca.Poslusajte ga!http://laurencecottle.com/bio/http://www.myspace.com/laurencecottle

#26 MARCOS

MARCOS
  • Members
  • 1222 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2008 - 12:07

Nisu ga pustili u neki klub i kolko sam shvatio proletio je kroz staklena vrata il tak nest, i lice si cijelo unistiom, cak je i strasno ostetio oko i rame... pao u komu i..:biggrin:

možda mu je lokalni izbacivać pomogao da preleti kroz kakvo staklo....mislim da je Jaco gadne batine dobio i........:lol::crying::blushing::crying:

#27 Funk_

Funk_
  • Members
  • 2094 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2008 - 13:42

http://www.bassplayer.tv/evo na bassplayer tv-u možete pogledati njegov bass of doom u akcijinije baš neka kvaliteta zvuka ali bar nešto

#28 vitez svedskog stola

vitez svedskog stola
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2008 - 08:28

http://www.jacopasto...postcard001.asphttp://www.jacopasto...postcard005.aspobratite paznju na godinu i mjesto slanja...

#29 Mr_chili

Mr_chili
  • Members
  • 1276 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2008 - 09:42

možda mu je lokalni izbacivać pomogao da preleti kroz kakvo staklo....mislim da je Jaco gadne batine dobio i........:lol::lol::lol::lol:

wikipedia kaže:After sneaking onstage at a Carlos Santana concert September 11, 1987, he was ejected from the premises, and he made his way to the Midnight Bottle Club in Wilton Manors, Florida (which is now named The Corner Pocket, near the intersection of NE 6th Ave and Wilton Drive, in The Shoppes of Wilton Manors).After reportedly kicking in a glass door after being refused entrance to the club, he was engaged in a violent confrontation with the club bouncer, Luc Havan. Pastorius was hospitalized for multiple facial fractures and damage to his right eye and right arm, and had sustained irreversible brain damage. He fell into a coma and was put on life support.There were initially encouraging signs that he would come out of his coma and recover, but a massive brain hemorrhage a few days later pointed to brain death. His family decided on a majority vote to remove him from life support, even though his second wife Ingrid was against the decision.Pastorius died on September 21, 1987, aged 35, at Broward General Medical Center in Fort Lauderdale, his heart continuing to beat for three hours after the life support machine was disconnected. His final address was at Holiday Park in Fort Lauderdale, Florida.In the wake of Pastorius' death, Havan was charged with second degree murder, but later pled guilty to manslaughter, for which he served four months. Jaco is buried at Our Lady Queen of Heaven Cemetery in North Lauderdale.

#30 F-key

F-key
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2008 - 13:06

čitam ja to,čitam...je, Jaco je bog...al kad bi netko pojasnio zašto vam je Jaco bog?zašto to mislite? po čemu je on bolji od Alaina Carona, Victora W, Anthony Jacksona itd?

#31 Funk_

Funk_
  • Members
  • 2094 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2008 - 14:07

čitam ja to,čitam...je, Jaco je bog...al kad bi netko pojasnio zašto vam je Jaco bog?zašto to mislite? po čemu je on bolji od Alaina Carona, Victora W, Anthony Jacksona itd?

zato jer da ga nije bilo Caron i wooten ne bi postojali, bar ne u tom obliku. Wooten je sam reko da mu je jaco jedan od najvećih uzoraJaco je kao Hendrix za gitaru.. Jaco je promjenio pogled na bas već sa svojim prvim albumom. Koristio je bass kao solistički instrument

#32 F-key

F-key
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2008 - 13:28

opet jedan općenit odgovor.zašto je VAMA jaco najbolji? to je pitanje.

#33 funky daemon

funky daemon
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2008 - 14:37

Imao je neku iskrenu priču, neki feel koji je uspješno prenosio, bio je 'sav u tome' nekako.

#34 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2008 - 14:47

zato što je bio kreativan, imao je specifičan pristup sviranja, fraziranje, prvi je koristio fretlessa, prvi je okrenuo svijet i pogled na bass kao solistički instrument, prvi je svirao bass kao melodički instrument, poslušaj stvar Donna Lee od Charliea Parkera, kako je on to odsvira... prouči malo njegov opus...al ono što mene najviše kod njega oduševljava je njegova kreativnost koju je donio u bass svijet.Pazi nešto, nije njegova veličina u tehnici, tada, a idanas ima bassista koji imaju daleko veču tehniku od njega, ali ono po čemu se on razlikuje je kreativnost koju je imao i potpuno drugačiji pristup sviranju bassa od bilo koga u to vrijeme. A i dan danas mislim da je postavio toliko visoku granicu sviranja bassa da malo bassista na svijetu uopče zazvuče kao on.njegov odabir tonova kod sviranja i način fraziranj je ono po čemu je on ON!eto.njegova glazba će živjet for ever :thumbup:

#35 basshole

basshole
  • Members
  • 226 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2008 - 15:02

zato što je bio kreativan, imao je specifičan pristup sviranja, fraziranje, prvi je koristio fretlessa, prvi je okrenuo svijet i pogled na bass kao solistički instrument, prvi je svirao bass kao melodički instrument, poslušaj stvar Donna Lee od Charliea Parkera, kako je on to odsvira... prouči malo njegov opus...

nije...al sa svim ostalim se slazem :thumbup:

#36 Mindflow

Mindflow
  • Members
  • 107 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2008 - 19:52

Meni je on jedan od najboljih uvjetno receno zato što je uz Stanley-a Clarke-arevolucionizirao je bass kao instrument u biti da ne filozofiram previse super mi je više-manje zbog svih stvari koje je Furn nabrojao ako budes imao prilike pogledaj video Jaco Pastorius - Modern Electric Bass mislim da se tamo jako lijepo može vidit zašto ga jako puno bassista cijeni

#37 J.A.Moor

J.A.Moor
  • Members
  • 35 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2008 - 23:25

cijenim Pastoriusa jer mi se čini da je on među prvima koji je stao ponosno uz svoj bas i rekao hrabro svima a et sad da vidite kak ja znam svirat i da vam pokažem da smo i mi basisti glazbenici hehehe i zbog tog njegovog stava a i u to vrijeme poprilično jedinstvenog pristupa sviranju koji je veliku većinu basista inspirirao i na neki način ohrabrio da prouče svoj instrument malo više... moraš makar priznati da je čovjek bio hrabar hehe jer mi se čini da je to tad bio šok svima jer takvo sviranje dotad i nije baš bilo zapaženo

jbt ovo si srocio tako da zvuci koda pricamo o Mandeli a ne o Pastoriusu :blink::blink:

#38 F-key

F-key
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2008 - 12:11

eh, upravo dođosmo do toga...meni je osobno Jaco najdraži..naravno u smislu kreativnosti...pa nije to sport, ljudi, da ima najbolji, najbrži itd..bitan je izričaj...iznt it?

#39 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2008 - 12:22

Ja voljem kad se stvara vrh glazba (a ne sere) -> :biggrin:

#40 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2008 - 12:26

Jaco nije bog. Ali je zato vrhunski basist.

Slažem se.:biggrin:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.