Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Bass efekti

• Please log in to reply
1282 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Basisti, kakve efekte za bass preferirate ? (331 member(s) have cast votes)

Basisti, kakve efekte za bass preferirate ?

1. Distorzija/overdrive (146 votes [35.87%] - View)

Percentage of vote: 35.87%

2. Wah/auto-wah (70 votes [17.20%] - View)

Percentage of vote: 17.20%

3. Synth (26 votes [6.39%] - View)

Percentage of vote: 6.39%

4. Chorus (51 votes [12.53%] - View)

Percentage of vote: 12.53%

5. Flanger (21 votes [5.16%] - View)

Percentage of vote: 5.16%

6. nemam i netreba mi (93 votes [22.85%] - View)

Percentage of vote: 22.85%

Vote Guests cannot vote

#1281 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17559 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2017 - 15:07

ček jel ovo gitaristički forum ili šta, kakvi jebeni efekti ? ajd dobro, oni synthevi su fora kad nema klavijature :biggrin:

#1282 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9885 posts

Vrijeme objave: 08 Travanj 2017 - 14:15

Uzeja bi neki preamp za bas za kućna i poluprofi snimanja i malo za igrariju. Ono za demo snimke, uštekam se, prtljam ištekam se i odem kući.

Dakle ne za live, tu sam još old school i obožavam zvuk svog pojačala upareno sa par Bossovih pedala.

Ne mislim uložit više od nekih 500-700kn ni u ludilu za igrarije, pa sam ćiribimbija ove opcije u tom nekom rangu, polovnih naravno.

EDEN WTDI

Hartke Bass Attack

Behringer Bass V-Amp Pro

Nekako sam najbliži Behringeru, ne znam zašto...možda što je nakrcan svim i svačim, pa bi imao i neke efekte, simulacije pičkematerine  i to... a EDEN i Hartke su "samo" preampovi sa recimo drajvom i kompresorom.

Pa sad, eto, jel se neko intimno družio i cijedio mast iz ovih uređaja, da kaže koju...znam da je talkbass pun reviewa, ali opet volin iz prve ruke čut, od domaćeg čovika, e :-)...ili ako ima još neki preamp, naravno ODLIČAN a što jeftiniji :-)))))

Imam Edena i Behringera, obadvije sprave su odlične, ali Eden je za live preko mixete bolji, pa bolje uzmi Behringera, imaš line out za zvučne kartice a i pregršt dobrih zvukova i efekata, napravljen za upravo tvoje potrebe, home recording .

#1283 varichello

varichello
  • Members
  • 3572 posts

Vrijeme objave: 10 Svibanj 2017 - 10:34

Zamjenom sam doša u posjed Zoom B2.1U

Onako na prvi pogled ima sve što mi treba za home recording, i još USB port za direkt spoj na PC.

baš ću vidit kakvi je...do sada smo nešto snimali preko svojih pedala, pa preko Vox procesora za gitaru (komplikacija ajme meni, pusti kabeli pod nogama, nemaš di pivo ostavit...) u PC i zvuči solidno...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.