Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Bass efekti

• Please log in to reply
1282 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Basisti, kakve efekte za bass preferirate ? (331 member(s) have cast votes)

Basisti, kakve efekte za bass preferirate ?

1. Distorzija/overdrive (146 votes [35.87%] - View)

Percentage of vote: 35.87%

2. Wah/auto-wah (70 votes [17.20%] - View)

Percentage of vote: 17.20%

3. Synth (26 votes [6.39%] - View)

Percentage of vote: 6.39%

4. Chorus (51 votes [12.53%] - View)

Percentage of vote: 12.53%

5. Flanger (21 votes [5.16%] - View)

Percentage of vote: 5.16%

6. nemam i netreba mi (93 votes [22.85%] - View)

Percentage of vote: 22.85%

Vote Guests cannot vote

#1261 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 12 Travanj 2016 - 09:20

Ja ga imam. Na blažim postavkama (gain i balance na 9h) zvuči dobro, preko toga je dosta fuzzast i prenabrijan.

#1262 varichello

varichello
  • Members
  • 3556 posts

Vrijeme objave: 12 Travanj 2016 - 12:04

Ma ono mislim da imam stvarno odličnu opremu, sa ovim žicama i dropom je dobilo još jednu drugu dimenziju, pa bi tija malčice probat...đigi-migi...a 400kn je taman koliko mislin dat love.

LMB-3 mi lipo radi na ovoj opremi, pa se nadam i ovoj pedali iz Bossove familije da bi mogla dobro radit.

#1263 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 12 Travanj 2016 - 14:08

Jedini problem kod tog overdrivea je što ne možeš dobiti lagani blagi overdrive koji ti fino zatopli zvuk i baci ga u laganu distorziju. Dosta je agresivan u svim postavkama. Npr, nećeš nikada dobiti zvuk kakav bi dobio s recimo SFT Catalinbread.   No, eto ja ga već godinama imam i ono što treba raditi, radi jako dobro.

Imaš sad i njihov novi overdrive, "BB-1X", mislim da je univerzalniji od ODB-3 pa pogledaj i to, mada sumnjam da ćeš naći polovni.

#1264 varichello

varichello
  • Members
  • 3556 posts

Vrijeme objave: 12 Travanj 2016 - 15:40

Lampa ga zatopli hehe
Bb1x je relativno nova sprava i ako ih ima polovnih nisu jeftini.

#1265 varichello

varichello
  • Members
  • 3556 posts

Vrijeme objave: 18 Travanj 2016 - 08:19

Došlo, probao na voxamplug, zadovoljan.

Da, dosta je agresivan u postavkama, ali bar ono što čujem u slušalicama (od 150kn) zvuči vrlo dobro.

Za 400kn, extra.

#1266 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 13 Svibanj 2016 - 11:03

Imam EBS OctaBass. Molim mišljenje jel problem u mojoj glavi ili je stvaran.

Po specifikacijama bi triba bit true bypass. I stvarno, ne curi njegov efekt kad je ugašen. Ali mi se čini da mi pojede signal. Visoke tonove konkretno. Tako da imam osjećaj ko da mi je kompresor upaljen. A nemam kompresor.

Probao sam s dužim i kraćim kablovima i dođe na isto. Budući da mi je potreban punk/grunge zvuk, važno mi je da je signal širok i prljav.

Zvuk oktave je uvijek dosta čist (komprimiran), ali to mi ne smeta jer imam originalni ton koji je prljav.

Ne znam jel netko imao sličan problem i da li se riješiti. Ili ako znate za neki drugi octaver sličan po kvaliteti, a da mu se to ne događa

#1267 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9855 posts

Vrijeme objave: 13 Svibanj 2016 - 17:19

Pošalji mi da ga probam pa ću ti reć . :biggrin:

#1268 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 07:09

Imam EBS OctaBass. Molim mišljenje jel problem u mojoj glavi ili je stvaran.

Po specifikacijama bi triba bit true bypass. I stvarno, ne curi njegov efekt kad je ugašen. Ali mi se čini da mi pojede signal. Visoke tonove konkretno. Tako da imam osjećaj ko da mi je kompresor upaljen. A nemam kompresor.

Probao sam s dužim i kraćim kablovima i dođe na isto. Budući da mi je potreban punk/grunge zvuk, važno mi je da je signal širok i prljav.

Zvuk oktave je uvijek dosta čist (komprimiran), ali to mi ne smeta jer imam originalni ton koji je prljav.

Ne znam jel netko imao sličan problem i da li se riješiti. Ili ako znate za neki drugi octaver sličan po kvaliteti, a da mu se to ne događa

Prva serija nije bila true bypass, možda je pedala iz tog perioda  :confused1:

#1269 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 08:17

Ne znam koja je serija/godina proizvodnje. Provjerit ću. Uglavnom, crno plavi je, nije ovaj skroz novi, zeleni.

#1270 trok

trok
  • Members
  • 19 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 10:49

Pozdrav, Kikos. Jedan off topic - 

Čudno stanje uma 

Puno probušenih guma 
I bujela bicikla 
Jer glava mi je cikla  

što znači bujela?  :D 

Inače MRAK pjesma!

#1271 varichello

varichello
  • Members
  • 3556 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 11:01

Bujel na sinjski ti znači isto šta i buvel na dugopoljski.

#1272 trok

trok
  • Members
  • 19 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 11:06

Eee hvala, google mi je morao pomoć, ali buvel sam bar mogo pronać.

Evo baš sam mijenjao unutarnju gumu neki dan, sad znam kako se zove u još dvije hrv. regije. Jebački!

#1273 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 11:55

Unutarnja guma? Koji je to dijalekt?

kaže se zračnica

#1274 trok

trok
  • Members
  • 19 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 12:05

Bogami se kaže i unutarnja guma ili skraćeno samo "unutarnja". Uglavnom, puno imena, kako god kome paše.

#1275 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 12:59

Bogami se kaže i unutarnja guma ili skraćeno samo "unutarnja". Uglavnom, puno imena, kako god kome paše.

potvrdjujem ovo,mi u Sisku oba izraza koristimo,možda čak i češće ovaj prvi

#1276 varichello

varichello
  • Members
  • 3556 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 13:47

Odine, meni je svijet ravna ploča...na toj ploči vlada radost i veselje. a provalija je negdje oko ulaza u tunel Sv. Rok...

sve iza toga je mrak, strah, drugi planeti, fobija od nepoznatog...

tako da te zračnice, unutarnje gume, unutarnje...meni zvuče kao neki svemirski jezici...klingonci, teletabisi i to...brrr...jeza..

:-)))))

#1277 trok

trok
  • Members
  • 19 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 13:49

Uglavnom, Samo se ti smiji je odlična pjesma. Nećemo sad stvarat konfuziju oko pizdarija  :closedeyes:

#1278 varichello

varichello
  • Members
  • 3556 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2016 - 14:16

Dakuče! :thumbup1:

#1279 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2016 - 08:46

Ma sve pet... Al da se vratimo na temu. Ima li ko preporučit neki dobar octaver sa true bypassom? Možda se želi mijenjat sa mnom za EBS-ov (da kasnije plačem kako sam zaveden i prevaren)? Ili mi možda želi uvalit neki OD/fuzz u zamjenu za octaver?

#1280 varichello

varichello
  • Members
  • 3556 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2017 - 12:05

Uzeja bi neki preamp za bas za kućna i poluprofi snimanja i malo za igrariju. Ono za demo snimke, uštekam se, prtljam ištekam se i odem kući.

Dakle ne za live, tu sam još old school i obožavam zvuk svog pojačala upareno sa par Bossovih pedala.

Ne mislim uložit više od nekih 500-700kn ni u ludilu za igrarije, pa sam ćiribimbija ove opcije u tom nekom rangu, polovnih naravno.

EDEN WTDI

Hartke Bass Attack

Behringer Bass V-Amp Pro

Nekako sam najbliži Behringeru, ne znam zašto...možda što je nakrcan svim i svačim, pa bi imao i neke efekte, simulacije pičkematerine  i to... a EDEN i Hartke su "samo" preampovi sa recimo drajvom i kompresorom.

Pa sad, eto, jel se neko intimno družio i cijedio mast iz ovih uređaja, da kaže koju...znam da je talkbass pun reviewa, ali opet volin iz prve ruke čut, od domaćeg čovika, e :-)...ili ako ima još neki preamp, naravno ODLIČAN a što jeftiniji :-)))))

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.