Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Bass efekti

• Please log in to reply
1278 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Basisti, kakve efekte za bass preferirate ? (331 member(s) have cast votes)

Basisti, kakve efekte za bass preferirate ?

1. Distorzija/overdrive (146 votes [35.87%] - View)

Percentage of vote: 35.87%

2. Wah/auto-wah (70 votes [17.20%] - View)

Percentage of vote: 17.20%

3. Synth (26 votes [6.39%] - View)

Percentage of vote: 6.39%

4. Chorus (51 votes [12.53%] - View)

Percentage of vote: 12.53%

5. Flanger (21 votes [5.16%] - View)

Percentage of vote: 5.16%

6. nemam i netreba mi (93 votes [22.85%] - View)

Percentage of vote: 22.85%

Vote Guests cannot vote

#41 Dr.A

Dr.A
  • Members
  • 862 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2004 - 21:27

ima model 95Q za gitaru koji ima isti sistem kao tvoji, tj. da se pali cim stanes na njega i gasi sam i ima potove za regulaciju......

neznam...al meni se cini da je to nabavljivo u hrvatskoj ko sir od mesa  ;D ;D

nema toga kod nas...ali nije to gust kad se sam gasi...npr kako bi ja svirao onaj dio sa wahom na treble na born of the broken man?...zagasio bi se...ovako je veci gust kad neznas jel switch napravio klik ;D ;D ;D

#42 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2004 - 13:00

a da uzmes EBS-ove stvari.. to je daleko kvalitetnije od ovih boss i slicnih shitova... samo nije bas jeftino...

#43 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2004 - 14:56

a da uzmes EBS-ove stvari.. to je daleko kvalitetnije od ovih boss i slicnih shitova... samo nije bas jeftino...

da..lagano je čovjeku reći da je boss sranje i da si kupi nesto kvalitetnije, a to kvalitetnije kosta puuuuno skuplje.dobar savjetu unutar sebe ukljucuje i razumnu cijenu :)

#44 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2004 - 16:17

E nešto nazvati Shit, očekuje i argumentirano objašnjenje...Mislim da smo o tome već imali priče, davno prije...

#45 Guest_kodrann_*

Guest_kodrann_*
  • Guests

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2004 - 21:40

e aj jel mi možete reć za cijene modela u hrvatskoj, i objasnit neke stvari oko waha (sve što znate, objašnnjenja oko spajanja, način rada, itd.)jer se još baš ne kužim u to :) znam sam da bih htio eksperimentirat i da bi mi bila dobra investicija...tenks unaprijedP.S. treba mi neki jeftiniji model ;D

#46 Guest_fire_*

Guest_fire_*
  • Guests

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2004 - 01:04

ja sam nov ovdje pa me zanima koja je razlika između waha i dostorzije za bass.kako to sve ide, kako se sa gitarom spaja wah, a kako distorzija koje su cijene, modeli i gdje se može nabavit u hrvatskoj i sve ostalo...hvala unaprijed zanima me i jel kod distorzije postoji jačina ili to ovisi o pojačalo i sve što možete reći "na papiru" o ovo dvoje

#47 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2004 - 20:13

treba imati para....nisam baš siguran da si ti svu svoju opremu zaradio...znači da mama daje pare..a to je puno lakše..nego kad moraš sam zaraditi..........na kraju krajeva bitniji je muzičar nego oprema...

ma pusti furnaletta..on svira u kul bendu, čitao je puno knjiga i ima puno vise godina od tebe.Najvise slusaj svoje uho.Ako nisi siguran sto bi, za pocetak si uzmi neki polovni Bass multiefekt.A za ostalo se raspitaj kod manje predrasudnih muzičara.

#48 thule

thule
  • Members
  • 613 posts

Vrijeme objave: 20 Lipanj 2004 - 22:30

ja sam nov ovdje pa me zanima koja je razlika između waha i dostorzije za bass.kako to sve ide, kako se sa gitarom spaja wah, a kako distorzija koje su cijene, modeli i gdje se može nabavit u hrvatskoj i sve ostalo...hvala unaprijed  zanima me i jel kod distorzije postoji jačina ili to ovisi o pojačalo i sve što možete reći "na papiru" o ovo dvoje

distorzija ti ukratko rečeno daje onaj 'brutalni' zvuk, a wah ti je efekt koji daje bassu funky zvuk (ne znam kako da ti drugačije objasnim)spajaju se od bassa do waha/distorzije jednim kabelom i onda od waha/distorzije do pojačala drugim kabelom.... :;) :D :)može se nabavit valjda u svakom music shopu....postoji jačina i kod distorzije i kod waha....btw - dobrodošao na forum, slobodno pitaj sve šta ne znaš, rado ću/ćemo pomoć....

#49 ROGI_bannan

ROGI_bannan

banned

• Banned
  • 1779 posts

Vrijeme objave: 21 Lipanj 2004 - 18:25

izgleda da nas najvise ima wahera !heheh !imam wah od frenda (gitariste) vailer ja mislimma smece zadnje , dok ne sviram a pomicem pedalu sumi ko cedevitaa i dok ga upalim odreze mi pol baseva

#50 Leh

Leh
  • Members
  • 90 posts

Vrijeme objave: 21 Lipanj 2004 - 18:39

Efekti su kul...Ali baš što bi furnaletto rekao moraš dobro zvučati na suho...Inače od efekata koristim synth , chours i distorziju. smatream ostale efekte totalnim ripoffom (pljačkom) svi drugi efekti su govno...pogotovo wah na basu...

#51 ROGI_bannan

ROGI_bannan

banned

• Banned
  • 1779 posts

Vrijeme objave: 21 Lipanj 2004 - 18:45

wah za bas ali wah za bas na za gitaru je zakon mislim ne mozes tak samo si dati pravo da velis da je govno !

#52 Guest_STARTER_*

Guest_STARTER_*
  • Guests

Vrijeme objave: 22 Lipanj 2004 - 12:43

...efekti, samo efekti, samo efekti.... ;D ;) ;D :) :D ..trreba ih imat... :-*

#53 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 22 Lipanj 2004 - 14:02

Hmm ne znam da li to ulazi medju efekte, mislim da bi jedna od prvih investicija trebao bit doobar parametric EQ.Pa makar ono malo cudce od NE-1 koje se jos da nac iako se ne proizvodi vise.

#54 ROGI_bannan

ROGI_bannan

banned

• Banned
  • 1779 posts

Vrijeme objave: 25 Lipanj 2004 - 21:25

ljudi, moj savjet odite u fender na jarunu i probajte BOSS ME-50Bpredomislit cete se kaj se tice sviranja bez efektinisu fora toliko distorzije ni flageri, chorusi, delay-i NEGO FILTERIi fakin dobar wah + jao nice expresion pedala + hrpa toga kaj cini ove efekte jako jako zanimljivom stvarcicompokazite gitaristima KAJ SE ZOVU MULTI EFEKTI !!! hehehehehevo i stranice http://www.roland.co...-50B/index.html

#55 ROGI_bannan

ROGI_bannan

banned

• Banned
  • 1779 posts

Vrijeme objave: 25 Lipanj 2004 - 21:32

e da skoro zaboravih, sweet fore dipa defretter (zna se kaj to radi i radi opako), hollow (heheheh, di ces vise), octave + - , kick drum (e, ovo je opako, s expression pedalom , postajete bassta + bas bubanj, sound hold (ovo je isto jako jako zanimljivo, naime ton koj odsvirate zadrzite s pedalom, svirate dalje makar maknete prste s toga tona i gle cuda, ton se jos cuje a vi dalje svirate nest drugo preko toga ) COSM tehnologija kompresora , i tone kompresora koji su bogme jako jako zanimljivi .... opako!

#56 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 25 Lipanj 2004 - 22:09

ljudi, moj savjet odite u fender na jarunu i probajte BOSS ME-50Bpredomislit cete se kaj se tice sviranja bez efektinisu fora toliko distorzije ni flageri, chorusi, delay-i NEGO FILTERIi fakin dobar wah + jao nice expresion pedala  + hrpa toga kaj cini ove efekte jako jako zanimljivom stvarcicompokazite gitaristima KAJ SE ZOVU MULTI EFEKTI !!! hehehehehevo i stranice  http://www.roland.co...-50B/index.html

A na osnovu čega si ti zaključio sve ovo, ne sumnjam daje ME-50B zgodna stvarčica, ali s kojim wahom si je uspoređivao i slično. Znam da ti je jako zanimljiva ta igračka ali nastoji uspoređivati stvari npr. ako nisi isprobao niti jedan bass wah onda tvoja tvrdnja baš i nije neka.I da sam na tvom mjestiu praobao bi par analognih pedala pa bi onda išao uspoređivati s multiefektima.

#57 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 26 Lipanj 2004 - 10:37

da... analogija je defiitvno bolja stvar i uvije je bila... ali nesto mi je palo na mozak.....mislim da treba koristiti efekte na nacin da ti tvoj zvuk ne moduliraju totalno..... drugim rijecima.... za fretless je u vecini slucajeva pametno dodat malo corusa i reverba ali ti bass bi trebao imati sasvim dobar akusticni rad.. jer efekti sami po sebi znaju zamagli oci.....po meni je ljepota u lijepim i melodicnim frazama koje se mogu zaciniti efektima.... ono da se doda finlni "TAČ" :D ...... ali za cisto izdrkavanje mi nemaju smisla....neznam.... bolje imat dvavrhunska efekta... nego 1000000 neupotrebljivih digitalnih.....eto.... pozdrav svimatrenutno me zanima experimentranje sa midijima.... ono na bassu svirat zvuk nekog sdrugog instumenta a da to zvuci na nesto..... experimentiranje malo....samo treba na kraju prodat bubreg da bi se uzelo nesto midi kvalitetno...... tak oda ce to pricekat malo.....inace.... nemas bolje kombinacije od kvalitetnog bass-a, vrhunske amplifikacije i stereo signala..... nakon toga nemas potrebe za tonu efekata.... dovoljni efekt za sebe.. ;)

#58 ROGI_bannan

ROGI_bannan

banned

• Banned
  • 1779 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2004 - 23:29

ljudi, moj savjet odite u fender na jarunu i probajte BOSS ME-50Bpredomislit cete se kaj se tice sviranja bez efektinisu fora toliko distorzije ni flageri, chorusi, delay-i NEGO FILTERIi fakin dobar wah + jao nice expresion pedala  + hrpa toga kaj cini ove efekte jako jako zanimljivom stvarcicompokazite gitaristima KAJ SE ZOVU MULTI EFEKTI !!! hehehehehevo i stranice  http://www.roland.co...-50B/index.html

A na osnovu čega si ti zaključio sve ovo, ne sumnjam daje ME-50B zgodna stvarčica, ali s kojim wahom si je uspoređivao i slično. Znam da ti je jako zanimljiva ta igračka ali nastoji uspoređivati stvari npr. ako nisi isprobao niti jedan bass wah onda tvoja tvrdnja baš i nije neka.I da sam na tvom mjestiu praobao bi par analognih pedala pa bi onda išao uspoređivati s multiefektima.

probao sam u velikom fenderu onaj jedan za oko 1800kn ?jer je ?ne sjecam se basaline velim da je losiji , bolji je taj wah za 1800knali gle za 2790kn dobijes i wah i pun k stvari ipak ne pretjerivati s analogijom jer nismo svi mali bogatasi.velim da je za moje financijske prilike taj multiefekt odlican!a najvise mi se svida zbog kompresora i fretless fore.eto ?vidio sam par multiefekti i isprobao definitvno da su lampe bolje od digitalnih mfx-evaali isto tako mugi pricati o tome kak je ferari zakon i odbijati sve ostalo a kaj mi vrijedi to kaj je zakon kda si ga ne mogu priustiti ?peace ovo nije bio napad.i slazem se analogija je daleko bolja ali nema se baš novci za takve delikatese

#59 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 16 Srpanj 2004 - 11:34

Fuzz, fuzz i samo fuzz. Znate ono kad gitarist počne 16erominutnu solažu a bubnjar nikako da prestane nabijat sve jače i jače,a vi samo *HOP* na fuzz i lupite par akordića i šta je, di ste, nema vas više, pa di ste nestali? Hehehehe... Mwahahaha.... ;D ;D ;D

#60 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2004 - 16:29

ja koristim vec 5 godina ove (osim Loop Station) i jako sam zadovoljanKorg AX300B, Digitech Whammy 2, EBS Octabass, Boss Bass Synthesizer, Roland Loop Station.

Attached Thumbnails

• ef.JPG

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.