Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Bass efekti

• Please log in to reply
1281 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Basisti, kakve efekte za bass preferirate ? (331 member(s) have cast votes)

Basisti, kakve efekte za bass preferirate ?

1. Distorzija/overdrive (146 votes [35.87%] - View)

Percentage of vote: 35.87%

2. Wah/auto-wah (70 votes [17.20%] - View)

Percentage of vote: 17.20%

3. Synth (26 votes [6.39%] - View)

Percentage of vote: 6.39%

4. Chorus (51 votes [12.53%] - View)

Percentage of vote: 12.53%

5. Flanger (21 votes [5.16%] - View)

Percentage of vote: 5.16%

6. nemam i netreba mi (93 votes [22.85%] - View)

Percentage of vote: 22.85%

Vote Guests cannot vote

#21 J.J.

J.J.
  • Members
  • 366 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2004 - 22:19

Boss Gt - 6B čuo sam ga i nije ti to nikaj posebno, moj savjet probaj pedale nabaviti neke npr: MXR, BOSS, ElectroHarmonix, EBS, itd. ili procesor efecte: T.C. Electronic, Rocktron ili Preamp: Tech 21 itd. Nemoj nikakve multiefekte nabavljati jer to ti nije baš nekaj, ak si ga sad kupio sviraj ga upoznaj se sa efektima pa si kasnije možda kupiš nekaj bolje.Mislim to bih ja napravio. ;) 8) ;D

#22 Guest_STARTER_*

Guest_STARTER_*
  • Guests

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2004 - 22:32

..hvala na savjetu!!! znam isam da su bolji analogni efekti,nego digitalni...to je definitvno!!! alo velim ti..zanimalo me ,moral sam ga kupit

#23 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2004 - 22:36

..hvala na savjetu!!! znam isam da su bolji analogni efekti,nego digitalni...to je definitvno!!! alo velim ti..zanimalo me ,moral sam ga kupit

ma ne brini stari ,,, uskoro ces ga prodat... imal sam i ja zooma .. to je faza svakog muzicara... ;D

#24 Guest_punk_*

Guest_punk_*
  • Guests

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2004 - 02:37

ja mislim da je dobro imati neki efekt ...istina je da bas najbolje zvuči dok je to samo bas ali ako 'oćete dodati malo začina , valja imati neku dobru pedalu.pa ćak i ako u pjesmi orginalno nema tih efekata, mogu se dodati i lijepo ubaciti u pjesmu. koja god vrsta pjesme to bila

#25 thule

thule
  • Members
  • 613 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2004 - 11:44

koji efekt biste preporučili da se prvi nabavi? koji je po vama nekako najkorisniji?je bolje imat jedan multiefekt ili više 'običnih efekata'? ???

#26 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2004 - 12:25

koji efekt biste preporučili da se prvi nabavi? koji je po vama nekako najkorisniji?je bolje imat jedan multiefekt ili više 'običnih efekata'? ???

vishe pedala po meni ... osim ak nemas neku ''zvijer'' u racku..al ovi multici za bass zoom, korg, digitech imaju maybe 1-2 upotrebljivih efekata.,..p,s, nabavi si flanger, i onda kad ti se nebude svidjao prodaj ga meni ;D

#27 J.J.

J.J.
  • Members
  • 366 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2004 - 14:35

Ne znam koji prvi svejedno je Chorus, Delay, Phaser, Flanger, Wah, Drive ( za bass ), Envelope filter ( dobro radi kod Flea ) bilo koji od ovih, ako možeš sve kupi ih jer su ti svi mrak! ;) 8) ;DNemoj kupovati multiefekte jer su sranje, kupi pojedinačne pedale ili procesore sa 24 bitnim effectima ( T.C. Electronic, Rocktron, Tech 21......)

#28 Guest_STARTER_*

Guest_STARTER_*
  • Guests

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2004 - 17:39

..e ovako, imal sam u petak svirku sa svojim bendom, i sad sam 1 puta uživo sviral sa svojim zoom-om 708ii za bass, mogu ...mada znam da nekima od vas..je to sranje ..bla,bla,.. al za mene full dobar+ i full je dobro zvučalo-... ;), zato jer nije bil onaj standarni zvuk..nego malo moderniji..malo drukčiji..

#29 thule

thule
  • Members
  • 613 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2004 - 20:52

Ne znam koji prvi svejedno je Chorus, Delay, Phaser, Flanger, Wah, Drive ( za bass ), Envelope filter ( dobro radi kod Flea ) bilo koji od ovih, ako možeš sve kupi ih jer su ti svi mrak! ;) 8) ;D

mislim da ću uzet wah, ali ništa još nije sigurno.... btw, koja je razlika između 'običnog' waha i auto waha?!postoji neka stranica na kojoj bih mogao čut sampleove tih efekata (ili barem nekih)?

#30 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2004 - 21:05

mislim da ću uzet wah, ali ništa još nije sigurno.... btw, koja je razlika između 'običnog' waha i auto waha?!postoji neka stranica na kojoj bih mogao čut sampleove tih efekata (ili barem nekih)?

wah ''obicni'' ima pomičnu ''ploču'' te sam mozes regulirat intezitet wah efekta dok kod auto waha kad ga upalis njegov zvuk je nepromjenjiv ;D :;)

#31 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 01 Veljača 2004 - 18:47

Reci mi kako te sluzi ta stvarcica

#32 thule

thule
  • Members
  • 613 posts

Vrijeme objave: 01 Veljača 2004 - 19:45

Reci mi kako te sluzi ta stvarcica

solidno! ;)jedini problem je šta sam uz efekt bio dobio istrošenu bateriju tako da mi je krepalo nakon nekih sat-dva sviranja; morat ću nabavit adapter za u struju....inače, daje super funky zvuk i kad isključim efekt običan zvuk bassa mi se čini jadan! ;Dako namjeravaš kupit wah nikako nemoj uzet samo autowah!!! na ovom svom imam između ostalog i autowah i to je dosadno (non stop samo wah-a neovisno dal sviraš osminke ili cijele note)! s ovim dynamicom wah-anje ovisi kako sviraš šta je stvarno super stvar! 8)

#33 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 01 Veljača 2004 - 20:06

Razmislit cu o kupnji te stvari.

#34 Guest_kodrann_*

Guest_kodrann_*
  • Guests

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2004 - 14:28

e oovak zanimaju me bass efekti (wah pedale) i slično kako se cijene kreću što je najisplativije kupiti i gdje u hr..tenks unaprijed

#35 obad

obad
  • Members
  • 222 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2004 - 20:11

imaš overdrive bass pedalu od rolanda..žutu..cijena 800knu u fenderu..opak zvuk.ovisi šta sviraš.....mislim da sa ovom pedalom nemožeš+ pogriješiti...

#36 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2004 - 20:17

imaš overdrive bass pedalu od rolanda..žutu..cijena 800knu u  fenderu..opak zvuk.ovisi šta sviraš.....mislim da sa ovom pedalom nemožeš+ pogriješiti...

ak mislis na ODB-3 to i ja imam...pedala je ok...sam nekak fuzzasta....neznam....vishe bi volio neki hladniji zvuk koji protrese bubrege ;D

e oovak zanimaju me bass efekti (wah pedale) i slično kako se cijene kreću što je najisplativije kupiti i gdje u hr..tenks unaprijed

imam ti ja 105Q bass crybaby...cijena je bila negdje oko 150 eura...kupljena u amsterdamu...ukoliko je zelis narucit od mega muzike u vlaskoj trebat ces cekat 4 mjeseca sto su oni rekli i jedno 5 godina ponavljanja da ce doc slijedeci tjedan...al nvm...wah je zakon...bijeli funky ... tezak i masivan... ima dva pota... jedan za narihtavanje volume i jedan za frekvu waha...moze se dobit dosta soundova iz te cvilećebebe ;Dnebi je prodao ni za bubreg ;D ;D

#37 Dr.A

Dr.A
  • Members
  • 862 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2004 - 21:07

kupi si obicni crybaby za gitaru i promjenis kondic od 0.02uF na 0.06uF i evo ti bass wah...u tome je jedino razlika

#38 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2004 - 21:10

kupi si obicni crybaby za gitaru i promjenis kondic od 0.02uF na 0.06uF i evo ti bass wah...u tome je jedino razlika

nije...za bass je bijele boje ;D ;Dsalim se...drugacije je konstrukcije... i mislim da se u mnogo vishe elemenata razlikuju nego u jednom kondicu...ima i dva pota za narihtavanje volume i frekve waha... ima li to GCB-90, ha ? ;D

#39 Dr.A

Dr.A
  • Members
  • 862 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2004 - 21:13

nije...za bass je bijele boje  ;D ;Dsalim se...drugacije je konstrukcije... i mislim da se u mnogo vishe elemenata razlikuju nego u jednom kondicu...ima i dva pota za narihtavanje volume i frekve waha... ima li to GCB-90, ha ?  ;D

GCB-95 je standardni wah koji se pali na switch...ima model 95Q za gitaru koji ima isti sistem kao tvoji, tj. da se pali cim stanes na njega i gasi sam i ima potove za regulaciju...ali osnova waha je samo razlika u tom jednom elementu na plocici...

#40 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2004 - 21:15

ima model 95Q za gitaru koji ima isti sistem kao tvoji, tj. da se pali cim stanes na njega i gasi sam i ima potove za regulaciju......

neznam...al meni se cini da je to nabavljivo u hrvatskoj ko sir od mesa ;D ;D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.